PDA

Επιστροφή στο Forum : Cosmote: ξεπέρασε το 1 petabyte κίνησης data τον μήνα Αύγουστο



Σελίδες : [1] 2

nnn
28-08-13, 15:10
Κίνηση ρεκόρ για την κινητή τηλεφωνία στην Ελλάδα εξυπηρετεί φέτος τον Αύγουστο το δίκτυο της COSMOTE, έχοντας διακινήσει ήδη περισσότερα από 1 petabyte δεδομένων (1000 terabytes – 1015 bytes), με την κίνηση data να παρουσιάζεται αυξημένη κατά 40% σε σχέση με την αντίστοιχη περίοδο του 2012. Σε τουριστικές περιοχές, η αύξηση κυμαίνεται μεταξύ 50 – 100% σε σχέση με την αντίστοιχη περίοδο το 2012.

Στη Χαλκιδική, για παράδειγμα, η κίνηση data φέτος τον Αύγουστο ενισχύθηκε κατά 83% σε σχέση με το 2012 και κατά σχεδόν 340% σε σχέση με τους προηγούμενους μήνες του 2013. Αντίστοιχα, στις Κυκλάδες η χρήση υπηρεσιών internet και δεδομένων στο δίκτυο της COSMOTE έφθασε το 56% σε σχέση με τον περσινό Αύγουστο και ξεπέρασε το 270% σε σχέση με τους προηγούμενους μήνες της χρονιάς.

Υπενθυμίζεται ότι έως και 31/08/13, η COSMOTE προσφέρει δωρεάν Mobile Internet σε όλους τους συνδρομητές της, Συμβολαίου, ΚαρτοΣυμβολαίου, Καρτοκινητής & COSMOTE Internet On The Go για να σερφάρουν ξέγνοιαστα στις διακοπές τους από κινητό, tablet και laptop. Περισσότερα για την προσφορά της COSMOTE εδώ.

Τέλος, όσον αφορά την κίνηση στο δίκτυο 4G της COSMOTE, αυτή εξακολουθεί να σημειώνει συνεχώς αύξηση, ενώ ειδικά τον Αύγουστο τριπλασιάστηκε σε σχέση με τον Ιούλιο.

Υπενθυμίζεται ότι η COSMOTE δίνει τη δυνατότητα σε όλους τους συνδρομητές της με συσκευές 4G, να ενεργοποιήσουν δωρεάν έως τις 31/10/2013 την πρόσβαση στο δίκτυο 4G, το οποίο αναπτύσσεται διαρκώς σε κάθε γωνιά της Ελλάδας. Περισσότερα για το 4G και για την κάλυψη 4G εδώ.

Δ.Τ. Cosmote

Hetfield
28-08-13, 15:15
Στη Χαλκιδική, για παράδειγμα, η κίνηση data φέτος τον Αύγουστο ενισχύθηκε κατά 83% σε σχέση με το 2012 και κατά σχεδόν 340% σε σχέση με τους προηγούμενους μήνες του 2013. Αντίστοιχα, στις Κυκλάδες η χρήση υπηρεσιών internet και δεδομένων στο δίκτυο της COSMOTE έφθασε το 56% σε σχέση με τον περσινό Αύγουστο και ξεπέρασε το 270% σε σχέση με τους προηγούμενους μήνες της χρονιάς.
Δ.Τ. Cosmote
Στην Τηνο, για παραδειγμα, τον 15αυγουστο ειχε μπουκωσει ολο το 3G!
Μονο με G μπορουσες να σερφαρεις και αν.

evagelos
28-08-13, 15:23
Στην Τηνο, για παραδειγμα, τον 15αυγουστο ειχε μπουκωσει ολο το 3G!
Μονο με G μπορουσες να σερφαρεις και αν.

χαχαχαχα

Tiven
28-08-13, 15:39
Από όσο ξέρω στα καρτοκινητά έστελνες Surf στο 1256 μέχρι τέλους Αυγούστου και σου έδινε 1.5 GB για 2 εβδομάδες. Το Δ.Τ. λέει δωρεάν για όλο τον Αύγουστο.

Είμαι λάθος ή το Δ.Τ. λέει ψέματα;

nnn
28-08-13, 15:44
Κατι αναμεσα λεει, πως η προσφορα "τρεχει" ως τελος Αυγουστου, μαρκετινιστικα κολπα :rolleyes:

elessargr
28-08-13, 16:08
Στην Τηνο, για παραδειγμα, τον 15αυγουστο ειχε μπουκωσει ολο το 3G!
Μονο με G μπορουσες να σερφαρεις και αν.

Μονό τήνο? Κρήτη να δεις. Σερνόταν. Καλήτερα Dial-Up

Lycos
28-08-13, 16:12
Προσεχώς το 3g = EDGE και το 4g=G, καμια αναβάθμιση στις υποδομές καμία επέκταση bandwidth και κατα τα άλλα μας παραμυθιάζουν δεόντως για την κίνηση δεδομένων τους...

Gordito
28-08-13, 16:13
Eδω Αττικη παντως κατεβαζα αερα :p

senkradvii
28-08-13, 16:21
Για αυτό γκρίνιαζε ο κολλητός και ήταν πεπεισμένος πως ήταν κόλπο της Cosmote για να σπρώξει τους πελάτες στο 4G! :p

skel
28-08-13, 16:54
από άνδρο μεριά χαλαρά 3G ταχύτητες
στο μέγιστο οι μπάρες του σήματος ;)

emeliss
28-08-13, 16:59
Το 1 petabyte κρύβει τεράστια αναβάθμιση στις υποδομές. Βέβαια στις τουριστικές περιοχές πάντα η ζήτηση θα ξεπερνά την προσφορά για ένα μικρό χρονικό διάστημα.

dpa2006
28-08-13, 17:20
όπου υπήρχε 3G κάλυψη ήταν καλά.υπήρχαν περιοχές που απο 3G έπεφτες σε 2G και G σε ελάχιστο χρονικό διάστημα...:(

tsavman
28-08-13, 17:32
Στο ίδιο μέρος στην Χαλκιδική, τον Ιούνιο έπαιζε μόνο σε 2G, και μετά με την προσφορά του Αυγούστου, φουλ 3G και στην χειρότερη σε EDGE (πχ παραλίες κλπ). Τι κάνουν, ανοιγοκλείνουν διακόπτες κατά το δοκούν;

Hetfield
28-08-13, 17:36
από άνδρο μεριά χαλαρά 3G ταχύτητες
στο μέγιστο οι μπάρες του σήματος ;)
Προφανως δε λεω για τις μπαρες.

alany
28-08-13, 17:50
Σίγουρα υπάρχουν περιοχές που το δίκτυο σέρνεται αλλά η cosmote δεν σε κατεβάζει τουλαχιστον συστημικά σε 2G αν ξεπερασεις το ημερήσιο όριο των 85 mb που έχει η vodafone. Μιλάμε για μια πολιτική ορθής χρήσης απαράδεκτη. Να έχεις πληρώσει και να σε κατεβάζει αυτόματα σε 2G. Αυτός ειναι και ο λόγος, κατά την γνώμη μου, που η cosmote έχει περισσότερους πελάτες. Δεν έχει τέτοια ψιλά γράμματα στους όρους χρήσης των υπηρεσιών της.

stefan_city
28-08-13, 17:50
ολο το καλοκαιρι σε διαφορες περιοχες της επαρχιας, εμπαινε οποτε ηθελε, ενω ειχα κανονικα σημα.

σχετικα με το 4G, απο το Νοεμβριο θα χρεωνεται η ενεργοποιηση του;

GigaSat
28-08-13, 17:54
ολο το καλοκαιρι σε διαφορες περιοχες της επαρχιας, εμπαινε οποτε ηθελε, ενω ειχα κανονικα σημα.


Σωστός αυτό το διαπίστωσα και εγώ.

grayden
28-08-13, 17:59
Σίγουρα υπάρχουν περιοχές που το δίκτυο σέρνεται αλλά η cosmote δεν σε κατεβάζει τουλαχιστον συστημικά σε 2G αν ξεπερασεις το ημερήσιο όριο των 85 mb που έχει η vodafone. Μιλάμε για μια πολιτική ορθής χρήσης απαράδεκτη. Να έχεις πληρώσει και να σε κατεβάζει αυτόματα σε 2G. Αυτός ειναι και ο λόγος, κατά την γνώμη μου, που η cosmote έχει περισσότερους πελάτες. Δεν έχει τέτοια ψιλά γράμματα στους όρους χρήσης των υπηρεσιών της.

Εγώ με CU δεν παρατήρησα κάτι τέτοιο 2-3 μέρες που το έφαγα περίπου μισό γιγα.

tsigarid
28-08-13, 18:42
Εγώ στην Κρήτη με αμερικάνικο κινητό (roaming data) μόνο με vodafone μπορώ να συνδεθώ, με cosmote/wind δεν κατεβαίνει ούτε byte, αλλά αναρωτιέμαι αν είναι θέμα συμβατότητας...

darax
28-08-13, 19:06
Στην Τήνο πάντως επιβεβαιώνω και εγω ότι δεν τραβάνε το 3G ...δεν ξέρω απέναντι στην Μύκονο !!!

bored01
28-08-13, 19:30
Σίγουρα υπάρχουν περιοχές που το δίκτυο σέρνεται αλλά η cosmote δεν σε κατεβάζει τουλαχιστον συστημικά σε 2G αν ξεπερασεις το ημερήσιο όριο των 85 mb που έχει η vodafone. Μιλάμε για μια πολιτική ορθής χρήσης απαράδεκτη. Να έχεις πληρώσει και να σε κατεβάζει αυτόματα σε 2G. Αυτός ειναι και ο λόγος, κατά την γνώμη μου, που η cosmote έχει περισσότερους πελάτες. Δεν έχει τέτοια ψιλά γράμματα στους όρους χρήσης των υπηρεσιών της.

Ποτέ δεν έχω αντιμετωπίσει κάτι τέτοιο. Και έχει τύχει μέσα σε μία μέρα με youtube και web radio να χαλάσω πολλαπλάσια mb. Kαι όχι μια φορά. Είσαι σίγουρος?

qwertyuiop
28-08-13, 21:45
Κρήτη γινόταν το έλα να δεις, ειδικά εκεί που μένω κάθε καλοκαίρι, ανατολικά του Ηρακλείου. Από 20 Αυγούστου και μετά σέρφαρα σαν άνθρωπος.

dimitri_ns
28-08-13, 22:02
Ικαρία όλα ΟΚ, αλλού είχε cosmote και αλλού turcell. Τουλάχιστον η wind όταν γύριζε σε turcell είχε την ευγένεια να με ενημερώσει για τις χρεώσεις (1,85 €/λεπτό). Η cosmo τίποτα

blade_
28-08-13, 22:43
λογικο.τετοιες προσφορες βοηθησαν κοσμο στις διακοπες..αν κ προσωπικα προσπαθω να απεξαρτωμαι καπως εκεινες τις μερες..

alany
28-08-13, 22:46
Ποτέ δεν έχω αντιμετωπίσει κάτι τέτοιο. Και έχει τύχει μέσα σε μία μέρα με youtube και web radio να χαλάσω πολλαπλάσια mb. Kαι όχι μια φορά. Είσαι σίγουρος? Ναι. Σίγουρος. Μάλιστα το ανέφερα ως πρόβλημα δικτύου στην vodafone και πήρα την απάντηση που ανέφερα ότι δηλαδή στα 85 mb την ημέρα έχω πτώση ταχύτητας.

ATG
28-08-13, 23:07
Σίγουρα υπάρχουν περιοχές που το δίκτυο σέρνεται αλλά η cosmote δεν σε κατεβάζει τουλαχιστον συστημικά σε 2G αν ξεπερασεις το ημερήσιο όριο των 85 mb που έχει η vodafone. Μιλάμε για μια πολιτική ορθής χρήσης απαράδεκτη. Να έχεις πληρώσει και να σε κατεβάζει αυτόματα σε 2G. Αυτός ειναι και ο λόγος, κατά την γνώμη μου, που η cosmote έχει περισσότερους πελάτες. Δεν έχει τέτοια ψιλά γράμματα στους όρους χρήσης των υπηρεσιών της.

Δεν παίζει κάτι τέτοιο.
Υπήρχε ημερησιο ποχ μονο με την προσφορά και μονο σε όσους δεν είχαν πακέτο.
Και μάλιστα δεν κατεβαίνει σε 2g αλλά πέφτει η ταχύτητα.
Αναλυτικά στο Vodafone.gr

whitehed
28-08-13, 23:18
πάντως εγώ την ευχαριστήθηκα την προσφορά:clap: σε όλη την ανατολική Κρήτη που έκανα περιοδεία;)

georgemv
29-08-13, 00:39
Δεν παίζει κάτι τέτοιο.
Υπήρχε ημερησιο ποχ μονο με την προσφορά και μονο σε όσους δεν είχαν πακέτο.
Και μάλιστα δεν κατεβαίνει σε 2g αλλά πέφτει η ταχύτητα.
Αναλυτικά στο Vodafone.gr
Εγώ είχα πακέτο και με έκοψε στα ~300MB την πρώτη ημέρα. Στο τηλεφώνημά μου στο CC με ενημέρωσαν ότι τα MB τα έδιναν ανά ημέρα. Δηλαδή 307.2MB * 10 ημέρες = 3072.

mephisto
29-08-13, 10:58
Τσαγκαραδα πηλιο ,οταν πιάνει ολα οκ.

raidenfreeman
29-08-13, 13:44
Στα προγράμματα δυστυχώς δίνουν πάρα πολύ λίγα δεδομένα... Η ανάγκη για internet παντού υπάρχει, να ήταν και λίγο πιο προσιτή...

Icebox
29-08-13, 20:56
Στην Τηνο, για παραδειγμα, τον 15αυγουστο ειχε μπουκωσει ολο το 3G!
Μονο με G μπορουσες να σερφαρεις και αν.

παντού είχαν μπουκώσει τα πάντα.

anon
29-08-13, 21:00
Eγω Χαλκιδική, με εταιρικό πακέτο 3G Cosmote, πολύ απλα δεν έπαιζε. Σήμα καλό, αλλά ΔΕΝ. Τι να το κάνεις. Ισως να έφταιγε η συγκεκριμένη περιοχή. Στην περιοχή που ήμουν εγώ έπαιζε τέλεια, τόσο που εξέπληξε, η WIND. Είχα πάρει την καρτοκινητή προσφορά της 15 ευρώ για 3GB για ένα μήνα.

Cosmote και Vodafone μπορεί να μπούκωσαν γιατί και οι δύο κάνανε προσφορά δωρεάν Ιντερνετ τον μήνα Αύγουστο. Οπότε πέσαν όλοι να το χρησιμοποιήσουν και μπούκωσαν .

aiolos.01
30-08-13, 03:50
Ωραία ! Αφού λοιπόν είχαν πολλή κίνηση και χαίρονται γι αυτό και βγάζουν και ανακοινώσεις ας κοιτάξουν να έχουν κάλυψη παντου (και οι άλλοι το ίδιο φυσικά) για να μην τους τα χώνουμε και εμείς (δικαίως) κάθε φορά που πάμε να χρησιμοποιήσουμε τα πολυδιαφημισμένα 3G δίκτυα τους.

anon
30-08-13, 14:46
Παιδιά ένα θέμα που παρατήρησα εγώ αλλά και πολλοί άλλοι στην Cosmote. Παίρνεις τηλέφωνο, απο Cosmote σε Cosmote. Η πρώτη κλήση κατα μεγάλο ποσοστό είναι άκυρη, ο ένας δεν ακούει τον άλλο, ο άλλος ακούει κανονικά. Αναγκαστικά λοιπόν τερματίζεις την κλήση και την επόμενη στο καπάκι, όλα καλά. Ομως αυτό σημαίνει χρέωση, ειδικά σε όσους ειναι σε πακέτα που δήθεν είναι οικονομικά αλλά κάθε κλήση είναι το λιγότερο 3 λεπτά χρέωση :wink: Το έχετε παρατηρήσει αυτό εσείς;

zaharias13
31-08-13, 07:50
Λογικό μου φαίνεται καθώς οι πιο πολλοί έχουν cosmote.

kasadi
31-08-13, 09:07
Παιδιά ένα θέμα που παρατήρησα εγώ αλλά και πολλοί άλλοι στην Cosmote. Παίρνεις τηλέφωνο, απο Cosmote σε Cosmote. Η πρώτη κλήση κατα μεγάλο ποσοστό είναι άκυρη, ο ένας δεν ακούει τον άλλο, ο άλλος ακούει κανονικά. Αναγκαστικά λοιπόν τερματίζεις την κλήση και την επόμενη στο καπάκι, όλα καλά. Ομως αυτό σημαίνει χρέωση, ειδικά σε όσους ειναι σε πακέτα που δήθεν είναι οικονομικά αλλά κάθε κλήση είναι το λιγότερο 3 λεπτά χρέωση :wink: Το έχετε παρατηρήσει αυτό εσείς;
σε μένα συμβαίνει ακριβώς το ίδιο πράγμα !!!!!! οχι μόνο τωρά το καλοκαίρι αλλά όλη τη χρονιά . Μπορεί να χρειαστεί να κάνω μέχρι και τρεις προσπάθειες για να βγάλω κλήση

psytransas
31-08-13, 09:59
Εγώ είχα πακέτο και με έκοψε στα ~300MB την πρώτη ημέρα. Στο τηλεφώνημά μου στο CC με ενημέρωσαν ότι τα MB τα έδιναν ανά ημέρα. Δηλαδή 307.2MB * 10 ημέρες = 3072.

Κι εμενα το ιδιο μου ειχαν πει σε καταστημα.

Papados
31-08-13, 10:06
Παιδιά ένα θέμα που παρατήρησα εγώ αλλά και πολλοί άλλοι στην Cosmote. Παίρνεις τηλέφωνο, απο Cosmote σε Cosmote. Η πρώτη κλήση κατα μεγάλο ποσοστό είναι άκυρη, ο ένας δεν ακούει τον άλλο, ο άλλος ακούει κανονικά. Αναγκαστικά λοιπόν τερματίζεις την κλήση και την επόμενη στο καπάκι, όλα καλά. Ομως αυτό σημαίνει χρέωση, ειδικά σε όσους ειναι σε πακέτα που δήθεν είναι οικονομικά αλλά κάθε κλήση είναι το λιγότερο 3 λεπτά χρέωση :wink: Το έχετε παρατηρήσει αυτό εσείς;

Σε εμένα έχει αρχίσει να συμβαίνει από αρχές Ιουλίου. Είναι εκνευριστικό.

nnn
31-08-13, 11:35
Παιδιά ένα θέμα που παρατήρησα εγώ αλλά και πολλοί άλλοι στην Cosmote. Παίρνεις τηλέφωνο, απο Cosmote σε Cosmote. Η πρώτη κλήση κατα μεγάλο ποσοστό είναι άκυρη, ο ένας δεν ακούει τον άλλο, ο άλλος ακούει κανονικά. Αναγκαστικά λοιπόν τερματίζεις την κλήση και την επόμενη στο καπάκι, όλα καλά. Ομως αυτό σημαίνει χρέωση, ειδικά σε όσους ειναι σε πακέτα που δήθεν είναι οικονομικά αλλά κάθε κλήση είναι το λιγότερο 3 λεπτά χρέωση :wink: Το έχετε παρατηρήσει αυτό εσείς;
Ω ναι, ακόμα και στο κέντρο του Πειραιά.

psytransas
31-08-13, 15:20
Eγω και στις vodafone το δικτυο το παρατηρω μερικες φορες και μαλιστα στο δρομο που εχει τελειο σημα.

sdikr
31-08-13, 15:54
Ω ναι, ακόμα και στο κέντρο του Πειραιά.


Έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο αλλά μόνο οταν καλώ τον συνάδελφό μου που έχει ενα xperia, στον άλλον που έχει iphone δεν είχα πρόβλημα, ο συνάδελφος με το Iphone εχει και εκείνος πρόβλημα όταν καλεί τον άλλον με το xperia
το έχει κάνει περίπου 3 φόρες στις 20 κλήσεις

Σταυροφόρος
31-08-13, 16:14
Παιδιά ένα θέμα που παρατήρησα εγώ αλλά και πολλοί άλλοι στην Cosmote. Παίρνεις τηλέφωνο, απο Cosmote σε Cosmote. Η πρώτη κλήση κατα μεγάλο ποσοστό είναι άκυρη, ο ένας δεν ακούει τον άλλο, ο άλλος ακούει κανονικά. Αναγκαστικά λοιπόν τερματίζεις την κλήση και την επόμενη στο καπάκι, όλα καλά. Ομως αυτό σημαίνει χρέωση, ειδικά σε όσους ειναι σε πακέτα που δήθεν είναι οικονομικά αλλά κάθε κλήση είναι το λιγότερο 3 λεπτά χρέωση :wink: Το έχετε παρατηρήσει αυτό εσείς;

Η Vodafone δεν είχε βγάλει μια σχετική διαφήμιση στην οποία υποστήριζε ότι ήταν το πρώτο δίκτυο με τις λιγότερες «πεσμένες» κλήσεις;

kostasdj_2
31-08-13, 18:44
Η Vodafone δεν είχε βγάλει μια σχετική διαφήμιση στην οποία υποστήριζε ότι ήταν το πρώτο δίκτυο με τις λιγότερες «πεσμένες» κλήσεις;

Η Vodafone δεν έχει καμία σχέση με την ποιότητα του δικτύου της Cosmote... Η Voda είναι κλάσεις ανώτερη τόσο σε ταχύτητα τερματισμού κλήσεων, όσο και σε αριθμό πεσμένων κλήσεων αλλά και σε ποιότητα ομιλίας! Βέβαια, σε ό,τι αφορά τις κλήσεις, πιστεύω πως την καλύτερη ποιότητα και απ' τις δύο την έχει η Wind ...όπου πιάνει βέβαια!

Gordito
31-08-13, 18:48
Εχοντας δοκιμασει και τις 3 εταιριες εσχατως, εχω να πω:

1) Cosmote
2) Wind
3) Vodafone

Και οι 3 απο καρτκονητη, και εβαλα και τον παραγοντα internet μεσα.
Σκετο φωνη, ισως παει η Voda πανω απο Wind.

ATG
31-08-13, 21:33
Εχοντας δοκιμασει και τις 3 εταιριες εσχατως, εχω να πω:

1) Cosmote
2) Wind
3) Vodafone

Και οι 3 απο καρτκονητη, και εβαλα και τον παραγοντα internet μεσα.
Σκετο φωνη, ισως παει η Voda πανω απο Wind.

Wind πανω απο Vodafone?
Εξηγησε μου το σκεπτικο σου.
Η Vodafone εχει το συνολο του δικτυου 3G, ενω η Wind τα major αστικα κεντρα και μονο.
Δηλαδη αν βγεις εκτος αθηνας, με Wind θα ξαναχεις 3G μονο αν περνας απο μεγαλη επαρχιακη πολη και μονο εαν πας σε μεγαλη επαρχιακη πολη.

Gordito
01-09-13, 00:27
Στην περιοχη μου η Voda εχει απλα απαραδεκτο 3g.
Oπου πηγα εδω και δοκιμασα ιντερνετ, ειχα 50% κατω στην ταχυτητα σε σχεση με cosmote.

Tiven
01-09-13, 01:20
Gordito αυτό το top 3 το έβγαλες σύμφωνα με την περιοχή σου;

George978
01-09-13, 01:52
Gordito αυτό το top 3 το έβγαλες σύμφωνα με την περιοχή σου;

ετσι φαινεται...

dimitri_ns
01-09-13, 08:41
Εχοντας δοκιμασει και τις 3 εταιριες εσχατως, εχω να πω:

1) Cosmote
2) Wind
3) Vodafone

Και οι 3 απο καρτκονητη, και εβαλα και τον παραγοντα internet μεσα.
Σκετο φωνη, ισως παει η Voda πανω απο Wind.

Εχω και τις τρεις (cosmo συμβόλαιο. voda cu, wind f2g) και μένω Νεα Σμύρνη, κοντά στην πλατεία, 'εχοντας οπτική επαφή με τις κεραίες της cosmote (κτήριο OTE)

Σκέτη φωνή

Cosmote απαράδεκτη (λόγω μπουκώματος?) Χάλια ποιότητα φωνής ( υπερβολική συμπίεση?), κλήσεις που διακόπτονται, κλήσεις που δεν τερματίζουν

wind αρκετά καλή με εξαίρεση λίγες φορές που υπάρχουν διακοπές στη φωνή και φαίνεται και στις μπάρες σήματος

vodafone άψογη, ακόμα και στην πλατεία. Καθαρή φωνή και κλήσεις που δεν πέφτουν

Επειδή μου έκανε εντύπωση η cosmo, δοκίμασα και με άλλα κινητά αποτέλεσμα το ίδιο. Αν δεν είχα συμβόλαιο των 15 €, θα την έκοβα

Πάντως και σε άλλα μέρη, η ποιότητα φωνής της voda, είναι καλύτερη.

Επειδή όλη η οικογένεια, 4 άτομα, έχουμε δίσημα κινητά (voda-cosmo), όταν δεν βγεί η κλήση από cosmo, δοκιμάζουμε καπάκι με voda και βγαίνει

anon
01-09-13, 11:07
Ω ναι, ακόμα και στο κέντρο του Πειραιά.

Είναι βλέπω πολύ συχνό και ευρύτατα διαδεμένο για να είναι απλά τυχαίο. Αντε όμως να αποδείξεις ότι το κάνουν επίτιδης, για να κόβουν στο μισό τα λεπτά που δίνουν δωρεάν με τα διάφορο προμο πακέτα καρτοκινητής και καρτοσυμβολαίου.

@ ADSLgr.com All rights reserved.