PDA

Επιστροφή στο Forum : Αργο το adslgr.com



koropi
11-07-04, 16:08
Administrators δεν ξερω γιατι αλλα τον τελευταιο μηνα το site ειναι πολυ αργο. Μηπως γεμιζει ο server σας καθε φορα που παταω σε ενα λινκ περιμενω περιπου 5 δευτερα μεχρι να αρχισει να κατεβαζει. Δεν εχω κανενα προβλημα απλος το αναφερω.
Φιλικα

JohnGR
11-07-04, 16:12
koropi έχεις δίκιο. Κι εγώ έχω παρατηρήσει μια πτώση τον τελευταίο μήνα.

Τι να σου κάνει όμως η 256 με 4000+ χρήστες; :wink:

koropi
11-07-04, 16:14
Σωστα!! Ειναι φοβερο site και εχει κανει πολυ καλη δουλεια γι' αυτο καθε φορα που μπαινω στο internet το πρωτο site που ανοιγω ειναι αυτο

psyxakias
11-07-04, 16:16
koropi, όντως το site είναι κάπως αργό τελευταία.. Θα δούμε τι μπορεί να γίνει για αυτό. Έχω ενημερώσει σχετικά και τον Νεκτάριο καθώς μου φαίνεται ότι έχει να κάνει κάτι με limit στα connections και όχι στο bandwidth.

JohnGR, ποια 256 βρε; για κανά μήνα ήταν στην 1024/256 του Νεκτάριου το ADSLgr και μετά μεταφέρθηκε..

dantouan
11-07-04, 16:17
Χτες παιδια, οντως το site δεν ανοιγε καθολου...(και ειναι και home page μου :wink: )

psyxakias
11-07-04, 16:20
Εγώ τώρα μόλις παρατήρησα ότι δε λειτουργεί και το banner του priveshop... αλλά δεν ευθύνεται το ADSLgr για αυτό, αλλά το web site τους :wink:

JohnGR
11-07-04, 16:20
psyxakias αυτό το έχασα :oops:

Πιο αργό απ' όλα είναι το doubleclick.net...

EvilHawk
11-07-04, 16:20
Μπορεί να είναι λίγο αργό, αλλά θα έχει γρήγορο administrator αφού έμαθα ότι τελικά η παραγγελία για την μοτοσυκλέτα του έγινε !!! :wink: :D :D

WAntilles
11-07-04, 16:22
Εγώ τώρα μόλις παρατήρησα ότι δε λειτουργεί και το banner του priveshop... αλλά δεν ευθύνεται το ADSLgr για αυτό, αλλά το web site τους :wink:


psyxakias αυτό το έχασα :oops:

Πιο αργό απ' όλα είναι το doubleclick.net...

Όλα αυτά έγιναν πλήρως adblock από την 1η στιγμή. Ας είναι καλά ο Firefox και τα Ad-Block & Flash-Block extensions.

sdikr
11-07-04, 16:26
Όλα αυτά έγιναν πλήρως adblock από την 1η στιγμή. Ας είναι καλά ο Firefox και τα Ad-Block & Flash-Block extensions.

ναι firebox rules!! :mrgreen: (συνέχεια στο άλλο νήμα!!)



- Lock-ups, high CPU usage, disconnections, the USB Side are they. Once you fall down the USB path, forever will it dominate your destiny, consume you it will.

very goood!!!!

dantouan
11-07-04, 17:05
Όλα αυτά έγιναν πλήρως adblock από την 1η στιγμή. Ας είναι καλά ο Firefox και τα Ad-Block & Flash-Block extensions.


Ο γνωστος φιλος WAntilles (παντα να υποστηριζει τα δικα του "παιδια" :P )

dantouan
11-07-04, 17:06
Πιο αργό απ' όλα είναι το doubleclick.net...


Συμφωνω...

dantouan
11-07-04, 17:17
Εγώ τώρα μόλις παρατήρησα ότι δε λειτουργεί και το banner του priveshop... αλλά δεν ευθύνεται το ADSLgr για αυτό, αλλά το web site τους :wink:

Ουτε σε εμενα ανοιγει... :evil:

Nick2k2
11-07-04, 21:26
Παιδιά πλάκα πλάκα όταν το adslgr ήταν hosted στο σπίτι του Νεκτάριου το site άνοιγε σφαίρα.Λογικά θα παιζε ρόλο που ήταν και εδώ ο server βέβαια,τώρα πάει μέσω Αμερικής και έχει μεγαλύτερα pings.Πάντως πέρα απο αυτά αρκετές φορές το site πέρα οτι αργεί,κάνει timeouts και φαίνεται οτι είναι down.Και αυτό κρατάει απο 1-2 μέχρι και 10 λεπτά ή και παραπάνω μερικές φορές.

Yngwiedis
11-07-04, 21:41
Αν θελετε απλώς να μας πείτε σε ποιά εταιρεία κάνετε hosting, γιατί έχω να σας προτείνω μια πάμφθηνη και σφαιράτη. ( Όχι δεν κάνω διαφήμιση, απλώς θέλω να πηγαίνει καλά το site που περνάω περίπου 5 ώρες ( αθροισμένες ) την ημέρα. Κακό είναι ; )

NeK
11-07-04, 21:54
Αν θελετε απλώς να μας πείτε σε ποιά εταιρεία κάνετε hosting, γιατί έχω να σας προτείνω μια πάμφθηνη και σφαιράτη. ( Όχι δεν κάνω διαφήμιση, απλώς θέλω να πηγαίνει καλά το site που περνάω περίπου 5 ώρες ( αθροισμένες ) την ημέρα. Κακό είναι ; )

Αν ειναι σε ελληνικο εδαφος τοτε να το κοιταξουμε αν ειναι εκτος ελλαδος τοτε αστο, τα ιδια Pings θα εχει οπως τωρα.

Yngwiedis
11-07-04, 22:01
Όχι δεν είναι σε ελληνικό έδαφος αλλά πίστεψε με οτι η εταιρεία πετάει.
Δεν είναι μεταπωλητές αλλά έχουν δικά τους data centers.
Απλώς σαν παράδειγμα να σου πω οτι είχα site σε αυτούς με 3000+ hits την ημέρα και δεν έπεσε ποτέ στα 3 χρόνια που το είχα.
Στην τελική δεν χάλασε ο κόσμος να κάνεις και ένα traceroute να ελέγξεις μόνος σου :)

WaVe
11-01-05, 23:00
Μήπως δεν έχετε πάει σε αλλα forum?
Πάντως εγώ δεν θα είχα την ίδια ακριβώς άποψη.
Το site μπορεί να μην πατάει αλλα σε καμια περίπτωση δεν αργεί.

dantouan
11-01-05, 23:13
Το site μπορεί να μην πατάει αλλα σε καμια περίπτωση δεν αργεί.


Οταν δεν πεφτει μια χαρα ειναι... :mrgreen:

Lazy Dog
11-01-05, 23:38
Εμενα παλι, ορισμενες φορες μου βγαζει μονο τα banners και λευκη σελιδα...τιποτα αλλο :?:

manoulamou
26-01-05, 09:35
Το site μπορεί να μην πατάει αλλα σε καμια περίπτωση δεν αργεί.


Οταν δεν πεφτει μια χαρα ειναι... :mrgreen:

και οταν αργει να μπει κανει pop-up το ξεχασμενο dialup
τοτε να δεις πλακα...

@ ADSLgr.com All rights reserved.