PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με ConvertX2DVD



harry86
07-02-07, 03:07
Κατέβασα το ολοκαίνουργιο ConvertX2DVD αλλά το πρόβλημα είναι ότι ενώ μου κάνει κανονικά τη διαδικασία (μου μετατρέπει τα βίντεο που βάζω σε dvd) οι υπότιτλοι δεν εμφανίζονται καθόλου.Αναφέρω ότι έχω εγκατεστημένα στο pc το Haali media splitter,το SuperMegaSpoof XP και το K-Lite codec pack (αν και δε νομιζω να φταίνε αυτά).Τι γίνεται?Ευχαριστώ.

netlag
07-02-07, 04:59
Πεταξε οτι codec pack εχεις, και περασε μονο ffdshow χωρις να κανουν decode σε Divx/Xvid , περασε Xvid 1.2 και Vobsub για τους υποτιτλους. Ξαναδοκιμασε

manicx
08-02-07, 12:10
Στο τηλεκοντρόλ του επιτραπέζιου DVD player σου πάτα το κουμπάκι subtitles μέχρι να εμφανιστούν...

ubick
08-02-07, 15:41
Τα sony έχουν κουμπί subtitles. Είναι κάπως έτσι (....).

ubick
08-02-07, 19:04
Στο DVD δισκάκι που έφτιαξες με το ConvertX2DVD δεν έχουν αυτό το format. Ψάξε λίγο το manual του DVD player σου στις ρυθμίσεις των υποτίτλων γιατί είναι θέμα της συσκευής που δεν τους αναγνωρίζει.

nickaraxnos
08-02-07, 21:09
πέταξε το ολοκαίνουριο convertX2dvd και χρησιμποίησε το παλιό. ;) Δεν έμεινες ευχαριστημένος;

harry86
08-02-07, 21:53
Μα και με το παλιό μου έκανε τα ίδια.Το περίεργο είναι ότι οι υπότιτλοι παίζουν κανόνικα σε ένα dvd player αλλά στο pc και σε ένα άλλο dvd player (πιο καινούριο) δεν παίζουν.Πολύ περίεργο.Δεν μπορεί.Θα ξέρει κάποιος :) Ευχαριστώ.

nickaraxnos
08-02-07, 23:29
Ε άμα στο κάνουν και τα δύο προγράμματα κα στο ίδιο dvd και σε όλους εμάς παίζουν κανονικά, μήπως κάτι παίζει με το συγκεκριμένο player; Έχεις άλλο επιτραπέζιο dvd να δοκιμάσεις;

harry86
09-02-07, 00:07
Έχω 2 επιτραπέζια dvd players όπως είπα και παραπάνω.Στον έναν μου το παίζει κανονικά και στο άλλο όχι.Αλλά και στο pc δεν παίζει.:hmm:

harry86
09-02-07, 17:42
Τελικά κατάφερα και τους έπαιξα και στο pc.Έπρεπε να κάνω μια ρύθμιση στο vlc για να τους εμφανίζει.Τώρα μένει να τους παίξει και στο δεύτερο επιτραπέζιο dvd player που έχω.Είναι dvd recorder πάντως.Δηλαδή γράφεις απ'την τηλεόραση ότι θες.Σίγουρα και αυτό καμιά ρύθμιση θα είναι.Όποιος μπορεί ας με βοηθήσει.Ευχαριστώ.

@ ADSLgr.com All rights reserved.