PDA

Επιστροφή στο Forum : Double Play 24.9 ευρω σε υφισταμενο συνδρομητη



tken
30-08-13, 11:54
Γεια χαρα νταν παιδια,
Επειδη το συμβολαιο ληγει σε κανα μηνα με τη Φορθνετ και επειδη γενικα προβλημα δεν αντιμετωπισα ολο αυτο το καιρο λεω να συνεχισω τη συνεργασια μου με την εταιρια.Ειχα το πακετο που με 24.9 ειχες απεριοστα σταθερα και 30 λεπτα προς κινητα.Προς κινητα δεν πολυμιλουσα,οποτε λεω να συνεχισω με αυτο το πακετο που εχει 24.9 ευρω απεριοριστα σταθερα και κινητα με χρεωση σταθερου.
Θα μου το κανουν σε υφισταμενο συνδρομητη;
Ακουω γνωμες!

Θενξ!

algedan
30-08-13, 12:44
λογικά ναι!
από την άλλη (και αυτό θα στο κάνουν σίγουρα!) γιατί δεν πας με 5 ευρώ παραπάνω σε 3play με 29,90 που έχει και τα κινητά με αστική χρέωση και nova start pack με ντοκιμανταιρ, μουσική, παιδικά κλπ κλπ ; Άσε που αργότερα αν γλυκαθείς βάζεις και νοβασπορτς και νόβασινεμα με τιμές 3play. Το μόνο που θα πληρώσεις είναι 49 Ευρώ τον αποκωδικοποιητή τίποτα άλλο! (αν και δεν ξέρεις! μπορεί να καταφέρεις να τον πάρεις δωρεάν αν υπάρχει καμμιά προσφορά όταν θα πας για ανανέωση). Πιστεύω ότι αξίζεις να πας σε 3play! Περισσότερα εδώ: http://www.forthnetgroup.gr/Services3PlayFormJul13.aspx?a_id=6208

tken
31-08-13, 00:21
λογικά ναι!
από την άλλη (και αυτό θα στο κάνουν σίγουρα!) γιατί δεν πας με 5 ευρώ παραπάνω σε 3play με 29,90 που έχει και τα κινητά με αστική χρέωση και nova start pack με ντοκιμανταιρ, μουσική, παιδικά κλπ κλπ ; Άσε που αργότερα αν γλυκαθείς βάζεις και νοβασπορτς και νόβασινεμα με τιμές 3play. Το μόνο που θα πληρώσεις είναι 49 Ευρώ τον αποκωδικοποιητή τίποτα άλλο! (αν και δεν ξέρεις! μπορεί να καταφέρεις να τον πάρεις δωρεάν αν υπάρχει καμμιά προσφορά όταν θα πας για ανανέωση). Πιστεύω ότι αξίζεις να πας σε 3play! Περισσότερα εδώ: http://www.forthnetgroup.gr/Services3PlayFormJul13.aspx?a_id=6208
Φίλε μου έριξες πολυ καλη ιδέα.Θα το σκεφτώ πραγματικά πολυ σοβαρά.;)

algedan
31-08-13, 12:37
Είχα το ίδιο προγραμμα με σένα και έληγε 15/7, αλλά το καλοκαίρι είχε την πολύ καλή προσφορά με 720' σε κινητά και novacinema (ή novasports) με 39,90 για πάντα. Την έκανα την προσφορά και εμεινα πολύ ευχαριστημένος, δεν παρατήρησα αλλαγή σε ποιότητα συνδέσεων ... παρά μόνο: σε αξία λογαριασμού (39.90), στα κανάλια που βλέπω (σταμάτησα να βλέπω ελεύθερη βλέπω πολύ novacinema) και στα κινητά ... που ξεσκίζομαι να παίρνω πια! :p
Πιστεύω ότι θα σε βολέψει παρά πολύ! ότι και να διαλέξεις πάντως σου εύχομαι να σε ικανοποιήσει! :oneup:

Ionlab
08-09-13, 20:03
λογικά ναι!
από την άλλη (και αυτό θα στο κάνουν σίγουρα!) γιατί δεν πας με 5 ευρώ παραπάνω σε 3play με 29,90 που έχει και τα κινητά με αστική χρέωση και nova start pack με ντοκιμανταιρ, μουσική, παιδικά κλπ κλπ ; Άσε που αργότερα αν γλυκαθείς βάζεις και νοβασπορτς και νόβασινεμα με τιμές 3play. Το μόνο που θα πληρώσεις είναι 49 Ευρώ τον αποκωδικοποιητή τίποτα άλλο! (αν και δεν ξέρεις! μπορεί να καταφέρεις να τον πάρεις δωρεάν αν υπάρχει καμμιά προσφορά όταν θα πας για ανανέωση). Πιστεύω ότι αξίζεις να πας σε 3play! Περισσότερα εδώ: http://www.forthnetgroup.gr/Services3PlayFormJul13.aspx?a_id=6208

Πιστεύω ότι καλύτερα θα ήταν να ζητήσεις ΚΑΙ τα 720 λεπτά σε κινητά (ουσιαστικά την προσφορά του Ιουνίου)....ιδιαίτερα από τη στιγμή που είσαι παλιός πελάτης.

grigoris1
11-09-13, 23:12
ειχα forthnet kai nova εκανα αναβαθμηση αλλα τα κινητα δεν μπορουσαν να τα βαλουν.ειναι λεει μονο για νεους συνδρομητες

xatzikiriakos
13-09-13, 15:22
Η αστική χρέωση της forthnet στα κινητά είναι πολύ σημαντικός παράγοντας μείωσης του λογαριασμού. Αν μιλάς βέβαια κάνα 3ωρο ή παραπάνω δίνεις 5 ευρώ και έχεις 12 ώρες. Πάει η χρέωση 0,007 το λεπτό. Αν δεν τα μιλάς βέβαια δεν έχεις λόγο να το προσθέσεις.

Dimeos
16-09-13, 15:23
και εγώ το ίδιο πακέτο με εσένα έχω. λιγο πριν ληξει (πριν 1 εβδομάδα) το συμβόλαιο τους τηλ για κάτι καλύτερο,αλλά μου είπαν ότι το μόνο που μπρούσαν ήταν να το αφήσουν όπως έχει. έκανα αίτημα φορητότητας στη wind γιατί είχε προσφορά στα 19.9 και επειδή είμαι συνδρομητής στη κινητή +10 ευρώ έκπτωση στο κινητό. μόλις σήμερα μου τηλεφωνησε η forthnet και μου έκανε τη προσφορά στα 19.9 χωρίς κινητά. δεχθηκα αμεσως διότι είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος και τα 30 λεπτά στα κινητά δεν με ενδιέφερε διότι έχω πολύ χρόνο στο κινητό μου. επίσης μου πρότειναν στα 39.9 να βάλω και τα novasports κάτι που το απέρριψα διότι εδώ ψαχνόμουν να το ρίξω.....να πάω στα διπλά, οικονομικά δεν το άντεχα.

maxdore217
19-09-13, 12:47
Πιστεύω ότι καλύτερα θα ήταν να ζητήσεις ΚΑΙ τα 720 λεπτά σε κινητά (ουσιαστικά την προσφορά του Ιουνίου)....ιδιαίτερα από τη στιγμή που είσαι παλιός πελάτης.


Για μια στιγμή ρε παιδιά, δηλαδή αν τους πάρω τηλ. εγώ που δεν είμαι συνδρομητής τους και είμαι στον ΟΤΕ ( αλλά σε λίγο τελειώνει το πακέτο και ενδιαφέρομαι να αλλάξω ) και ζητήσω στο πακέτο 29,90 που υπάρχει να μου προσθέσουν και 11 ώρες κινητά, τα δίνουν??? :hmm:

Αυτή ουσιαστικά είναι η προσφορά που είχε παίξει το καλοκαίρι και είχε γίνει χαμός ...αν ισχύει πάντως ακόμα (αύριο έκανα αίτηση ) αν γνωρίζει κάποιος ας απάντησή '' όχι όμως απ το μυαλό του '' συνήθως δεν δίνουν παλιότερες προσφορές ( αυτό ξέρω εγώ ).

Dimeos
19-09-13, 17:31
Για μια στιγμή ρε παιδιά, δηλαδή αν τους πάρω τηλ. εγώ που δεν είμαι συνδρομητής τους και είμαι στον ΟΤΕ ( αλλά σε λίγο τελειώνει το πακέτο και ενδιαφέρομαι να αλλάξω ) και ζητήσω στο πακέτο 29,90 που υπάρχει να μου προσθέσουν και 11 ώρες κινητά, τα δίνουν??? :hmm:

Αυτή ουσιαστικά είναι η προσφορά που είχε παίξει το καλοκαίρι και είχε γίνει χαμός ...αν ισχύει πάντως ακόμα (αύριο έκανα αίτηση ) αν γνωρίζει κάποιος ας απάντησή '' όχι όμως απ το μυαλό του '' συνήθως δεν δίνουν παλιότερες προσφορές ( αυτό ξέρω εγώ ).
από τη μικρή εμπειρία μου, έχω την εντύπωση ότι τις παλιές προσφορές τις δίνουν σε υφιστάμενους πελάτες ώστε να μη φύγουν. κατι ανάλογο έκαναν σε εμένα όταν όταν έκανα αίτηση στη wind. Μου είπαν, αν θέλω τη συγκεκριμένη προσφορά ή + 10 αν θέλω και novasports. σε κανούργιους δε ξέρω τι παίζει. πάρτους ένα τηλ και ζήτα το τμήμα προσφορών και θα σου πουν ότι θα σου τηλ και έτσι θα γίνει (τουλάχιστον αυτό γίνεται με εμένα)

@ ADSLgr.com All rights reserved.