PDA

Επιστροφή στο Forum : Η hol ψαχνει τις ιστοσελιδες μου!



kadronarxis
07-09-13, 02:26
Να μην τα πολυλογω. Μου κοψανε το ιντερνετ σημερα παρασκευη βραδυ, διοτι μου χρεωσαν παρανομα 20 ευρω λογαριασμο και χρωστουσα απο 15/8 αλλα 20 ευρω για την επικοινωνια του Αυγουστου.
Το θεμα δεν ειναι αυτο. Μου αφηνουν προσβαση σε 2 ιστοσελιδες: αυτη της hellasonline (κατανοητο αυτο) και η δευτερη της alpha bank!!!
Προσοχη: δινουν προσβαση σε καμμια αλλη τραπεζα εκτος της alpha bank.
Ο λογος? Διατηρω web banking με την εν λογω τραπεζα και βλεπω τακτικα το υπολοιπο μου.
Οποτε οι κυριοι της hol εψαξαν τις σελιδες που μπαινω και ειδαν οτι μπαινω μεσω web στη alpha για να με αναγκασουν να πληρωσω.
Αυριο πρωι φευγω απο τετοιες απαραδεκτες πρακτικες και παω otenet μια για παντα.
Σας ευχαριστω.

cranky
07-09-13, 02:35
Σίγουρα θ' αποδεσμεύσουν την γραμμή σου αν δεν τους ξοφλήσεις ;;

BigBlack
07-09-13, 02:39
Να μην τα πολυλογω. Μου κοψανε το ιντερνετ σημερα παρασκευη βραδυ, διοτι μου χρεωσαν παρανομα 20 ευρω λογαριασμο και χρωστουσα απο 15/8 αλλα 20 ευρω για την επικοινωνια του Αυγουστου.
Το θεμα δεν ειναι αυτο. Μου αφηνουν προσβαση σε 2 ιστοσελιδες: αυτη της hellasonline (κατανοητο αυτο) και η δευτερη της alpha bank!!!
Προσοχη: δινουν προσβαση σε καμμια αλλη τραπεζα εκτος της alpha bank.
Ο λογος? Διατηρω web banking με την εν λογω τραπεζα και βλεπω τακτικα το υπολοιπο μου.
Οποτε οι κυριοι της hol εψαξαν τις σελιδες που μπαινω και ειδαν οτι μπαινω μεσω web στη alpha για να με αναγκασουν να πληρωσω.
Αυριο πρωι φευγω απο τετοιες απαραδεκτες πρακτικες και παω otenet μια για παντα.
Σας ευχαριστω.
Μήπως τους πλήρωνες μέσω Alpha;

Veldrin
07-09-13, 03:00
Ακόμα κι έτσι αυτό δεν ξέρω αν είναι παράνομο αλλά σίγουρα είναι ανήθικο... Καλά θα κάνεις να τους κουνήσεις μαντήλι αφού τους τα δώσεις.

SfH
07-09-13, 03:04
Πιο πιθανό θεωρώ να έτυχε απλά το φίλτρο τους να μην κόβει την alpha, καθώς η hol είναι ένα από τα upstream της alpha, παρά να είδαν την κίνησή σου. Για δες π.χ. μήπως σου ανοίγει η http://www.americanexpress-albania.com/ , που ουδεμία σχέση φαντάζομαι έχει με εσένα, αλλά είναι στο δίκτυο της alpha .

kadronarxis
07-09-13, 09:59
Καλημέρα παιδιά. Ναι τους πλήρωνα μέσω alpha bank αλλά και πάλι αυτό συνεπάγεται πως έψαξαν τη γραμμή μου.
Τώρα που σας γράφω έχω έτοιμο ανοιχτό tab σε οτενέτ. (μόλις τους εξόφλησα) :p

Έχει 4 μήνες που έφυγα απο vodafone και πήγα cosmote και βρήκα την υγειά μου.Ούτε υπέρογκους λογαριασμούς, παντού σήμα, σαν ρολόι πηγαίνει η cosmote.
Καιρός να φύγει και η σταθερή σύνδεση, επιστροφή στον μεγάλο ΟΤΕ. Όπως λέει και ο πατέρας μου, αν είναι να πνιγείς ας πνιγείς απο μεγάλο ποτάμι και όχι απο ρυάκια.... :mrgreen:

Σας ευχαριστώ παιδιά.

BigBlack
07-09-13, 10:04
Καλή τύχη, γιατί δεν είναι όλα ρόδινα και στην κοσμοτέ/ΟΤΕ. Ελπίζω να ξεμπλέξεις ανώδυνα...

Vitruvian78
07-09-13, 14:28
Απ´ οσο ξέρω η hol συνεργαζεται με την εν λογω τραπεζα και σε κανει κι εκπτωσξ αν χρησιμοποιεϊς το web banking. Σου αφηνει αυτες τις δυο σελιδες για να δεις το υπολοιπο σου και να κανεις πληρωμη. Ημην το βλεπεις συνομωτικά, απλα ετυχε συμπτωματικα ολο αυτο. Σιγα μην καθονται να κοιτανε με ποια τραπεζα εχεις παρε δωσε

OxAp0d0
14-09-13, 11:19
Απ´ οσο ξέρω η hol συνεργαζεται με την εν λογω τραπεζα και σε κανει κι εκπτωσξ αν χρησιμοποιεϊς το web banking. Σου αφηνει αυτες τις δυο σελιδες για να δεις το υπολοιπο σου και να κανεις πληρωμη. Ημην το βλεπεις συνομωτικά, απλα ετυχε συμπτωματικα ολο αυτο. Σιγα μην καθονται να κοιτανε με ποια τραπεζα εχεις παρε δωσε

Αυτο ακριβώς. Συνεργάζεται με την Alpha και με το σύστημα bonus που έχει. Γι' αυτό διατηρεί την πρόσβαση στη σελίδα της όταν κάνει φραγή.

@ ADSLgr.com All rights reserved.