PDA

Επιστροφή στο Forum : ΣΥΝΔΕΣΗ Tellas ΑΡΥΣ - ΦΩΣ ΠΟΥΘΕΝΑ;



XPAP
08-02-07, 00:02
Από ότι έχω καταλάβει το μόνο που απασχολεί την τελλάς, είναι το ζίστο, σωστά; Τι θα απογίνουμε όμως και εμείς που δεν υπάρχει ζίστο στην περιοχή μας.
Εγώ προσωπικά έχω μεγάλο πρόβλημα στην ταχύτητα, σε γραμμή 2048/256. Είναι κάτι για το οποίο μάλλον φταίει ο ΟΤΕ, αλλά εγώ δεν έχω συμβόλαιο με τον ΟΤΕ αλλά με την τελλάς, άρα μου «φταίει» η Τελλάς.
Αυτό που θέλω είναι να πληρώνω για ότι μου παρέχεται και στο κάτω κάτω της γραφής θέλω γρήγορο ιντερνετ . Κατεβάζω με 100 mb/s max, συνήθως με 60mb/sec, πολύ σπάνια πιάνει 150mb/s (συνήθως πρωινές ώρες )
Υπάρχει ελπίδα;
Αν πάρω ΟΤΕΝΕΤ οι ταχύτητες θα είναι ίδιες; ή η οτενετ στο ίδιο κέντρο έχει καλύτερες ταχύτητες? Το λέω αυτό γιατί είμαι έρμαιο του ΟΤΕ αφού έχω ΑΡΥΣ.
Έχω δηλώσει βλάβη στην Τελλάς.
Από τον ΟΤΕ δεν βρίσκουν πρόβλημα. Μάλλον , λένε , φταίει το τιγκαρισμένο dslam.
Από την τελλάς , λένε υπομονή, για το πότε θα αναβαθμίσει το dslam ο ΟΤΕ.
Εγώ πέρα της υπομονής μπορώ να κάνω κάτι?
Δεκτή κάθε ιδέα.

petrogazz
08-02-07, 00:54
Εγώ θα σου πρότεινα να ζητήσεις υποβάθμιση σε 768 για να μην δίνεις τζάμπα λεφτά.

XPAP
08-02-07, 01:35
Ναι, το σκεφτηκα, κι αυτό. Αλλά λέω.... κι αν φτιάξει; σιγά μην φτιάξει εε?:wall:

ermis333
08-02-07, 08:09
Ναι, το σκεφτηκα, κι αυτό. Αλλά λέω.... κι αν φτιάξει; σιγά μην φτιάξει εε?:wall:

Φίλε αν το κέντρο σου είναι πήκτρα μην περιμένεις προκοπή, και εγώ 2048 ΑΡΥΣ είχα και η γραμμή μου πάνω από 50-70kb/sec δεν έπιανε, ευτυχώς με κάλυψε το Zisto και ησύχασα.;)

@ ADSLgr.com All rights reserved.