PDA

Επιστροφή στο Forum : σπαστικο προβλημα



TombRaider
10-09-13, 00:36
Καλησπερα σε ολους, εχω ενα προβλημα τον τελευταιο μηνα το οποιο μου σπαει τα νευρα..εχω forthent και εχω βαλει ενα netgear n300 (πολυ χαλια αγορα anyway ομως)...στα καλα καθουμενα μου κανει αποσυνδεση..αλλα πολλες φορες και συνεχεια..παιζει να μου κανει δηλαδη 10 φορες μεσα σε ενα 5λεπτο...δεν μενει συνδεδεμενο πανω απο ωρα..επειδη εφτασα στα ορια μιλησα με την εταιρεια μου λενε θα σε παρει ενας τεχνικος..οκ με πηρε την επομενη αλλα δεν ημουν σπιτι και εκτοτε λογω λαθος συννενοησης δεν εχω καταφερει να μιλησω..δεν τους κατηγορω για αυτο παντως οκ.. αυτο εγινε πριν 4 μερες.. τελικα ειπα να ρωτησω και εδω μηπως ξερει κανεις τι παιζει...το λειτουργικο ειναι windows 7 ultimate 64bit σε περιπτωση που πεζει καποιο ρολο..καο για να σας προλαβω σε αυτο το θεμα ειμαι τελειως ασχετος οποτε plz οχι "κινεζικα " :) thnx εκ των προτερων

kontinos
10-09-13, 00:48
Να δοκιμασεις με αλλο router αρχικα, αυτο που σου εδωσε η εταιρια με την ενεργοποιηση, πως εισαι σιγουρος οτι δεν ειναι προβλημα της συνδεσης?

TombRaider
12-09-13, 10:26
καλήμερα και σορρυ για την αργοπορία μου... δοκίμασα το router που μου είχε δώσει η forthnet μου έκανε 2 -3 αποσυνδέσεις από χθες άλλα όχι σε τέτοιο βαθμό με το netgear και μετά ήταν οκ...όποτε φαντάζομαι είναι πρόβλημα του router και όχι της εταιρείας?!

mpampis23
13-09-13, 18:07
δωσε μας κανενα στατιστικο να σε βοηθησουμε ..!! απο συνδεσμολογια ?? αναμεσα σε μπριζα και ρουτερ εχεις βαλει σπλιττερ η φιλτρο ?

TombRaider
14-09-13, 14:28
τι στατιστικο και απο που θα το βρω?!(ειμαι ασχετος) το μονο που εχω βαλει ειναι ενα φιλτρακι..δεν εχω τηλ πανω στην γραμμη αυτη

mpampis23
14-09-13, 15:01
τι στατιστικο και απο που θα το βρω?!(ειμαι ασχετος) το μονο που εχω βαλει ειναι ενα φιλτρακι..δεν εχω τηλ πανω στην γραμμη αυτη



αν στο καλωδιο απο την μπριζα του τοιχου το οποιο καταληγει στο μοντεμ σου εχει φιλτρακι ειναι λαθος- αφαιρεσετο

TombRaider
14-09-13, 15:14
μπριζα-φιλτρακι-καλωδιο τηλ και παει πανω στο modem κατευθειαν δεν παρεμβαλεται κατι μετα

FuS
17-09-13, 18:13
Βγάλε το φίλτρο, είναι λάθος.
Σύνδεσε κατευθείαν, με καλώδιο τηλεφώνου, την μπρίζα και την τηλεφωνική συσκευή χωρίς φίλτρο.

@ ADSLgr.com All rights reserved.