PDA

Επιστροφή στο Forum : Σχεδόν νέος υπολογιστής.



evripidis2
11-09-13, 18:32
Καλησπέρα παιδιά.
Είναι καιρός να αλλάξω υπολογιστή. Ο προηγούμενος κράτησε καμία 10ετία και τώρα πάει για ανακύκλωση.
Η χρήση για την οποία τον θέλω είναι αρκετά απλή. Κανένα office,internet,autocad σπάνια και downloading άντε και κανένα youtube.
Κρατάω οθόνη, πληκτρολόγιο,mouse, το κουτί και το τροφοδοτικό που είναι καινούργιο 450w. Όλα τα αλλά είναι από την εποχή των σπηλαίων.
Άρχισα να ψάχνω για μητρικές, επεξεργαστές κτλ. αλλά καθότι άσχετος πελαγωσα.
Οπότε για μια ακόμη φορά θέλω τα φώτα σας. Καλό θα ήταν να μην ξεπεράσω τα 350 ευρώ και για την χρήση που τον θέλω να είναι ένας αξιοπρεπής υπολογιστής.
Ας ξεκινήσουμε από τα βασικα. Αν κατάλαβα καλά χρειάζομαι μια μητρική,έναν επεξεργαστή, έναν σκληρό και ένα dvd rw; Η κάρτες γραφικών και ήχου υπάρχουν ήδη πάνω στην μητρική;
Και αφού λύσω αυτές τις απορίες θα ήθελα προτάσεις για τα κατάλληλα εξαρτήματα.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

cranky
11-09-13, 20:20
Εδώ είσαι.

128591

Τα γραφικά είναι ενσωματωμένα στον επεξεργαστή.

evripidis2
12-09-13, 16:22
Ευχαριστώ πολύ. Θα σε εμπιστευτώ.

Vtester
12-09-13, 19:50
πιθανά θα χρειαστείς και καινούργιο τροφοδοτικό αν δεν το έχεις αλλάξει μέσα σε αυτά τα χρόνια καθώς και ένα κουτί πιθανότατα.

Τρελογιατρός
12-09-13, 20:09
πιθανά θα χρειαστείς και καινούργιο τροφοδοτικό αν δεν το έχεις αλλάξει μέσα σε αυτά τα χρόνια καθώς και ένα κουτί πιθανότατα.

γράφει οτι ειναι καινουρια :) (δεν ξερω αν το καινουριο πιανει και το κουτι, η μονο το τροφοδοτικο βεβαια... )

@ ADSLgr.com All rights reserved.