PDA

Επιστροφή στο Forum : 12 μέρες......



pigouinos
13-07-04, 20:04
Αύριο πρωί θα πάω στο κΟΤΕ να κάνω αίτηση ADSL. Το DSLAM μου είναι αυτό της ΕΡΜΟΥ στην θεσ/νίκη.. Δεν υπάρχουν δυστυχώς ελεύθερες πόρτες..

Το splitter και το ένα φίλτρο πότε θα τα έχω στα χέρια μου?

σε 12 μέρες θα με χρεώνουν τα 25 ευρώ ? (μέσα σε 12 μέρες άκόμα σε αναμονή θα είμαι για πόρτα στο DSLAM,οπότε δεν πιστεύω να έχω ενεργοποιημένη την DSL.. πως γίνεται τότε να με χρεώνουν ?)

opimis
13-07-04, 20:19
Η χρέωση αρχίζει από την ημέρα που θα ενεργοποιηθεί η γραμμή, ασχέτως αναμονής.
Splitter, φίλτρα, μόντεμ έρχονται συνήθως μια δυο μέρες πριν, εκτός από μερικές περιπτώσεις (όπως και σε μένα), μπορεί να έρθουν την ίδια μέρα η και την επόμενη της ενεργοποίησης !!!

Ποιος σου είπε ότι χρεώνεσαι, πριν ενεργοποιηθεί η γραμμή; :)

JohnGR
13-07-04, 20:22
Οι 12 μέρες δεν μετράνε από τη στιγμή της αίτησης, αλλά της σύνδεσης στην πόρτα. Στα υπόλοιπα άκου τον opimis.

pigouinos
13-07-04, 20:25
μα λέει ξεκάθαρα στο site www.ote-shop.gr ... Η χρέωση αρχίζει 12 μέρες μετά την αίτηση ενεργοποίησης

pigouinos
13-07-04, 20:31
οκκκκκκκ

elias24
13-07-04, 20:46
Ωραία θα ήτανε τότε να χρεωνόμασταν κι όλας, όλοι εμείς που έχουμε κάνει αίτηση εδω και μήνες και μας έχουνε γραμμένους. Όσοι για PSTN στην αβεβαιότητα. Ούτε καν μετά την Ολυμπιάδα. Δεν υπάρχει καμία προγραμματισμένη αναβάθμιση

kikler.gr
24-07-04, 20:52
Πρωτα απο ολα δεν χρειαζεσαι spliter και φιλτρο μαζι ενα απο τα δυο εαν εχεις
:arrow: pstn θες φιλτρο
(παροτι δουλευει και με spliter αλλα ασε τις πατεντες για αργοτερα) :D
:arrow: για την isdn θες το spliter :D
anyway σιγα μην μας χρεωνανε τους μηνες που μας βαζουνε και περιμενουμαι...
Για καθε τηλεφωνικη συσκευη θες ενα φιλτρο το modem το βαζεις απευθειας στην πριζα νομιζω την λενε rj-11 αλλα δεν ορκιζομαι lol.
Το πρωτο φιλτρο το δινει τσαμπα ο (π)ΟΤΕ... εγω το βαζω το (π)

pigouinos
26-07-04, 14:59
kikler.gr, δεν είναι θέμα η εγκατάσταση... αυτές οι 12 μέρες μπερδεύουν..! Άλλα λέει το site άλλα γίνονται πραγματικά..!

Τέσπα... over pstn είμαι έβαλα μία και καλή splitter και απλά σύνδεσα πολλές τηλ. συσκευές παράλληλα στην έξοδο του splitter...

dantouan
26-07-04, 15:29
απλά σύνδεσα πολλές τηλ. συσκευές παράλληλα στην έξοδο του splitter...


Παρε και κανα φιλτρακι για τον θορυβο..... :shock:

@ ADSLgr.com All rights reserved.