PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με συγχρονισμό άλλων router εκτός του ZTE ZVX10 H108L



userkkk
25-09-13, 13:11
καλησπέρα σε όλους
χρειάζομαι τη βοήθειά σας στο εξής.Έχω δοκιμάσει να βάλω στη γραμμή ένα linksys wag200 και ένα d-link (δε θυμάμαι μοντέλο) αλλά δεν συγχρονίζουμε με τίποτα ότι ρυθμίσεις και αν δοκίμασα.Το μόνο που συγχρονίζει είναι το ZTE ZVX10 H108L, αυτό δηλαδή που δίνει η wind.Παλιότερα είχα καταφέρει να κάνω ένα Tomson TG585v7 να παίξει αλλά πιά δεν παίζει ούτε αυτό.
Μπορεί σας παρακαλώ να βοηθήσει κάποιος?Είναι πρόβλημα γραμμής ή ρυθμίσεων?
Δώστε τα φώτα σας παρακαλώ γιατί το ZTE είναι για τα πανηγύρια.
Ευχαριστώ

nyannaco
25-09-13, 14:00
Κανονικά θα έπρεπε να συγχρονίζει οποιοδήποτε. Θα σου πρότεινα να πάρεις μαι οθονιά από τις ρυθμίσεις του καθενός (ZTE και των άλλων) και να τις ανεβάσεις εδώ, και σίγουρα θα βρεθεί λύση.

africa_twin
26-09-13, 18:32
Όλα τα modems έπρεπε να συγχρονίζουν... κάτι δεν κάνεις καλά... κάνε αυτό που σου λέει ο nyannaco από πάνω και θα βρεθεί λύση ;)

userkkk
29-09-13, 21:11
Καλησπέρα παιδιά και ευχαριστώ για το ενδιαφέρον
λοιπόν οι ρυθμίσεις μου είναι:
PPPoE
VPI/VCI: 8/35 (έχω δοκιμάσει και auto στο linksys wag200)
Encapsulation LLC
Qos: UBR
MTU: 1492 (έχω δοκιμάσει και auto στο linksys wag200 και 1400 και 1500)
επίσης έχω δοκιμάσει και PPPoA με αντίστοιχες ρυθμίσεις

billaros_
30-09-13, 23:33
Καλησπέρα παιδιά και ευχαριστώ για το ενδιαφέρον
λοιπόν οι ρυθμίσεις μου είναι:
PPPoE
VPI/VCI: 8/35 (έχω δοκιμάσει και auto στο linksys wag200)
Encapsulation LLC
Qos: UBR
MTU: 1492 (έχω δοκιμάσει και auto στο linksys wag200 και 1400 και 1500)
επίσης έχω δοκιμάσει και PPPoA με αντίστοιχες ρυθμίσεις
Καλησπερα,
5 μερες στη wind (από forthnet) και μονο μια αποσυνδεση.

Router WAG320N
Settings: PPPoA, VPI/VCI 8/35, Encapsulation VC, Modulation Multimode.

Αν θελεις μπες σε αυτη τη διευθυνση για να δεις επιπλεον χαρακτηριστικά συγχρονισμού
http://192.168.1.1/setup.cgi?next_file=adsl_driver.htm

theopan
01-10-13, 01:40
Καλησπερα,
5 μερες στη wind (από forthnet) και μονο μια αποσυνδεση.


Θα έχεις τη 2η οπωσδήποτε αύριο όταν θα ξαναλλάξει ΙΡ. Ανά 3 μέρες σε αποσυνδέει (όχι αποσυγχρονίζει) για αυτό το λόγο.

billaros_
01-10-13, 11:14
Αν ο πάροχος έχει ορίσει το lease time σε 3 ημέρες, τότε καλώς δεν έχω κανένα πρόβλημα.
Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι ο συγχρονισμός είναι ίδιος αν όχι καλύτερος από ότι με Forthnet. (για τον ΟΤΕ .. άστο καλύτερα)
Τα WAG200 είχαν κάποια προβλήματα σχετικά με το PPPoA/PPPoE, με το συγχρονισμό όμως κανένα. Αν μπορεί ο φίλος να μας δώσει τα αποτελέσματα της σελίδας http://192.168.1.1/setup.cgi?next_file=adsl_driver.htm, νομίζω ότι θα μπορέσουμε να το βοηθήσουμε περισσότερο.
( η σελίδα μπορεί να είναι http://192.168.1.1/setup.cgi?next_file=adsl_driver.html δεν θυμάμαι ακριβώς, έχω καιρό να το δουλέψω αυτό το modem/router)

userkkk
02-10-13, 20:40
Καλησπέρα σε όλους
παιδιά τι να πω,σήμερα,τώρα που σας γράφω,το linksys δουλεύει ως δια μαγείας και PPPoE και PPPoA
μάλλον η γραμμή μου είναι στοιχειωμένη!τι να πω?
θα το παρακολουθήσω για μερικές μέρες και θα επανέλθω αν υπάρχει πρόβλημα
ευχαριστώ

@ ADSLgr.com All rights reserved.