PDA

Επιστροφή στο Forum : Περί ζωδίων κι λοιπών



Σελίδες : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10

zouzouni
13-07-04, 23:59
Μετά από πρόταση του aesir Τι λέτε να ξεκινήσουμε μια ΧΑΛΑΡΗ κουβεντούλα?

Νομίζω ότι κανονικά την αρχή πρέπει να την κάνει ο aesir! :mrgreen:

Κι κανονικά να ξεκαθαρίσει το άλλο thread με τα σχετικά posts που έκανε γι'αυτό το θέμα! :wink: :twisted: :lol:

WAntilles ω WAntilles, τι λες σχετικά?
:twisted: :lol:




Τελευταία ανανέωση: Τρίτη, 03/08/04 23:55 από aesir

aesir
14-07-04, 00:04
Λοιπόν γιατρέ μου, Ψάρι με ωροσκόπο Δίδυμους (νομίζω) είμαι... θα ζήσω; :guitar

sdikr
14-07-04, 00:05
:mrgreen:
αλήθεια τι βλέπετε στο μέλλον μου;

Yngwiedis
14-07-04, 00:06
Εγώ είμαι Ψάρι με ωροσκόπο Κριό. Δεν χρειάζεται να μου πεις.
Τα ξέρω τα χαμπέρια μου...

zouzouni
14-07-04, 00:12
aesir Ασήμωσε...... :wink: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

aesir
14-07-04, 00:17
zouzouni πσσσστ, 4 είμαστε (2 τα ψάρια στο σύμβολο, 2 και οι δίδυμοι), οπότε λέγε... :mrgreen: εσείς τι ωροσκόπο έχετε;

zouzouni
14-07-04, 00:32
aesir Τότε πάει τετραπλό το ασήμωμα! :wink: :lol:

Eγώ? :shock:

Ζυγός, 1 τέταρτο της ώρας πριν μπει ο Σκορπιός, με ωροσκόπο Αιγόκερω!

".....Κι μετά αποκρυπτογράφησαν τον δίσκο της Φαιστού!" :lol: :lol:

aesir
14-07-04, 00:55
zouzouni, Αιγόκερως; Χμμμ, ξεροκέφαλη με γνώμη για όλα που π΄ρεπει να την λέει; :lol: (κάτσε να φέρω το κρανος πριν μου πεταξεις τίποτα στο κεφάλι) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

zouzouni
14-07-04, 01:09
aesir Το κράααααααααααααααααααααανος σουυυυυυυυ!!!! :twisted:
:lol: :lol:

(Σημ - πότε θα βάλεις κι τα άλλα posts εδώ να συνεχίσουμε την εκεί κουβέντα? :roll: έστω ως αντιγραφή ? :oops: )

Oxymoron
14-07-04, 01:10
aesir, γιατί δε φοράς κράνος;! :shock: :lol:

zouzouni
14-07-04, 01:16
aesir Τσ,τσ,τσ! Γιατί δεν διαβάζεις την λίστα πιο προσεχτικά? :wink:

Θα'χες προσέξει αλλιώς ότι η 4η γυναίκα του forum είναι Αιγόκερως!

Ελπίζω να είναι καλό το κράνος σου.....αν κι δεν νομίζω ένα να σου φτάνει πλέον! :twisted: :lol:

aesir
14-07-04, 01:22
Ωχ, γιατί θα κάνεις κόμμα να μου πετάτε μάζι; :roll:

Τα άλλα μηνύματα δεν τα αντιγράφω για να έρθουν να συμμετέχoυν ξαναγράφοντάς τα... :mrgreen:



edit: ναι μόλις το πρόσεξα οτι είναι Αιγόκερως... χμμμ, Αιγόκεροι... :evil: καλοί είναι...

zouzouni
14-07-04, 01:31
aesir Κόμμα δεν κάνω...ούτε θα τα πετάμε μαζί.....έχει άλλη γλύκα η ατομική προσπάθεια κάποιες φορές! :twisted: :lol:

Kάνε μου τη χάρη σε παρακαλώ :παρακαλάει με αγγελικό ύφος: κι αντέγραψέ τα εδώ...θα'χει καλή συνέχεια η κουβέντα - ειδικά με τη συμμετοχή του WAntilles. :wink:

aesir
14-07-04, 01:41
Σαν mod μόνο split μπορώ να τα κάνω, δεν ξέρω αν μπορεί κάποιος admin... Kαι ο WAntilles δεν έχει δηλώσει ζώδιο... χμμμ, τι τον κόβεις να είναι;

zouzouni
14-07-04, 01:50
Δεν τα πάω καλά στο να "ταυτίζω" ζώδια κι χαρακτήρες..προτιμώ την ανάλυση τόσο της συμπεριφοράς όσο κι του πόσο ταυτίζεται αυτή με τα χαρακτηριστικά του ζωδίου (retrospectively)...για την περίπτωση του WAntilles......θα έλεγα στην "τύχη" ότι ίσως ανήκει σε κάποιο από τα 3 ζώδια του Νερού (Καρκίνος, Σκορπιός, Ιχθύς)......αλλά μάλλον κάνω λάθος. :oops:
(Θα'ναι ενδιαφέρον να μας πει! Aν κι μάλλον θα μας βάλει τις φωνές! :lol: )

aesir
14-07-04, 01:54
και εγώ ήμουν έτοιμος να πω οτι δεν ανήκει στα ζώδια του νερού... :mrgreen: Λέων, Ταύρος... :roll:

potis21
14-07-04, 01:57
Λοιπόν γιατρέ μου, Ψάρι με ωροσκόπο Δίδυμους (νομίζω) είμαι... θα ζήσω

ΔΕΝ ΣΕ ΠΙΣΤΕΥΩ!?!?!?! ΚΑΙ ΣΥ?!?!?

:mrgreen: :mrgreen:

Εχουμε και λεμε - τα δυο μαζι δεν κανουνε και χωρια δεν μπορουνε...

η διπλομουτσουνια(μιλω για μένα, και περιγράφω οπως περιγράφουν και οι αστρολόγοι τον εν λόγω συνδυασμό)
Των διδυμων, και η ταση τους να διαφωνουν ακόμα και με τον ιδι τους τον εαυτο :oops: :shock: ενισχύει απιστευτα τον ηδη διχασμένο χαρακτηρα των Ιχθύων (δεν ειναι τυχαιο που το συμβολο των ιχθυων ειναι δυο ψαρια που κολυμπουν προς αντιθετη κατευθυνση ενωμενα με ενα σχοινι)

Οπου φασκω και αντιφασκω, με καλυπτει αυτο!!!! :lol: :lol: :oops: :oops:

zouzouni
14-07-04, 01:59
Θα δούμε.........αν μας το αποκαλύψει τελικά ?

zouzouni
14-07-04, 02:01
Λοιπόν γιατρέ μου, Ψάρι με ωροσκόπο Δίδυμους (νομίζω) είμαι... θα ζήσω

ΔΕΝ ΣΕ ΠΙΣΤΕΥΩ!?!?!?! ΚΑΙ ΣΥ?!?!?

:mrgreen: :mrgreen:


:shock: :shock:

ΑΜΑΝ ΤΙ ΠΑΘΑΜΕ!


:twisted: :lol:

morfeas-dsl-
14-07-04, 02:01
αιγοκερως ειμαι αλλα ποτε δεν καταλαβα ή εκατσα να ασχοληθω με το τι ειναι ο ωροσκοπος!

potis21
14-07-04, 02:02
δειτε πιο πάνω το edit μουουουου....

zouzouni
14-07-04, 02:06
Εγώ σχολίασα πριν το δω! :wink: :lol:
Κι τώρα που το είδα......επιμένω σ'αυτό που σχολίασα! :twisted:

aesir
14-07-04, 02:07
potis21, στττ κρύβε λόγια, μας ακούνε... εμείς διχασμένοι; Απλά εγώ το λέω ή άσπρο ή μαύρο, οπότε ή τρομερά αποφασιστικοί ή τρομέρα αναποφάσιστοι... :lol:

Εdit: Είδα και το σχόλιο από τη zouzouni... εμμ... κράνος έχεις; :roll:

zouzouni
14-07-04, 02:16
Μάλλον το κράνος το θέλουμε εμείς! :lol:

PReD
14-07-04, 02:18
Αλήθεια ο ωροσκόπος τι είναι ακριβώς? ποτέ δεν κατάλαβα...

aesir
14-07-04, 02:21
Ωροσκόπος (ascendant στα Αγγλικά) έχει να κάνει με την ώρα (και την γεωγραφική τοποθεσία επειδή επιρρεάζει την ώρα) που γεννήθηκες. Είναι το ζώδιο που βρισκόταν στην Ανατολή την στιγμή της γέννησης αν δεν κάνω λάθος. Είναι εξ'ισου σημαντικό με το ζωδίο σου (sun sign) και με το moon sign (το ζώδιο που βρισκόταν στο φεγγάρι την στιγμή της γέννησης).Υποτίθεται οτι είναι το πως "βγαίνεις", το πως φαίνεσαι στους άλλους.

potis21
14-07-04, 02:22
κράνος έχεις;


Ενα παιλοτ ασπρο-μπλε, και το φοραω πανω στο πρασινο KAZER μου. (και τωρα, για να μην μου μπαινουνε zouzouniα στα ματια :deer :mrgreen:

Yngwiedis, αν με δεις να σε προσπερναω (με αμαξι πας, ε?) με ενα πρασινο καζερό και ενα ασπρο-μπλε κρανος απο δεξιά, μουντζωσέ με με το αριστερό, να καταλαβω οτι εισαι εσυ.... :airplane :mrgreen: :mrgreen:

aesir
14-07-04, 02:28
Ενα παιλοτ ασπρο-μπλε, και το φοραω πανω στο πρασινο KAZER μου. (και τωρα, για να μην μου μπαινουνε zouzouniα στα ματια) :mrgreen:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Papous
14-07-04, 02:43
Εμένα μου βγάλανε ωροσκόπο στο cusp σκορπιού - ζυγού.:roll:

Άρα:
Νερό με νερό ανοίγω ένα υδροηλεκτρικό :guitar
συν ένα φουρφούρι από το ζυγό. :guitar

(και τέρμα τα blackout)

sdikr
14-07-04, 03:12
Σκορπιός και παρθένος (ωροσκόπος ντε!!) :oops:

dantouan
14-07-04, 03:14
Πως βγαινει ο ωροσκόπος ρε παιδια... :?: :?: :?:

Yngwiedis
14-07-04, 04:29
Yngwiedis, αν με δεις να σε προσπερναω (με αμαξι πας, ε?)

Φυσικά και όχι με αμάξι. Modenas Kriss 115 Rules :mrgreen:

potis21
14-07-04, 12:34
Modenas Kriss 115 Rules

Θα σε παω μια κοντρα, εχουμε το ιδιο μοτερ!!!! (αλλά είσαι 8 κιλα βαρυτερος στο σασι, εγω ειμαι 95 κιλα μυες (!) :mrgreen: και ετσι ισοσταθμιζεται)

aesir
14-07-04, 12:50
dantouan, Πες ημερομηνία και ώρα γέννησης να σου πω...

zouzouni
14-07-04, 13:05
Θέλει ακριβή τόπο & χρόνο γέννησης (ώρα μέχρι κι το λεπτό αν είναι δυνατό, & ημερομηνία)

kubiak
14-07-04, 13:31
όσον αφορά εμένα:
ζώδιο = ζυγός = ανισόρροπος, ανασφαλής, εγωκεντρικός, ψευτο-τελειομανής...
ωροσκόπος = υδροχόος = τα πετάω και τα καταστρέφω όλα...

αυτά τα λίγα...

zouzouni
14-07-04, 14:49
kubiak...Μήπως :roll: το άλλο σου όνομα είναι...τρελλάρας? :lol: :lol:

aesir
14-07-04, 14:59
kubiak, Για λέγε και άλλα για τους Ζυγούς... με ενδιαφέρει... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

kubiak
14-07-04, 15:52
zouzouni, τι να πω, μπορεί να είναι και να μη μου το έχουν πει ακόμα : ))

aesir, αυτές οι τέσσερις λέξεις περιγράφουν ακριβέστατα τους ζυγούς.
πιο συγκεκριμμένα:
(να τονίσω ότι αυτά είναι από προσωπικές μου εμπειρίες, δεν είμαι φυσικά αστρολόγος και ούτε πρόκειται να γίνω. απλά από λίγο έως πολύ όλοι οι ζυγοί έχουν αυτά τα "χαρίσματα").

ανισόρροποι: γιατί προσπαθούν πάντα να ισορροπήσουν τα πάντα, χωρίς φυσικά να τα καταφέρνουν. αυτό τους βραχυκυκλώνει και τους οδηγεί στα άκρα. είναι σαν να κάνεις πόλεμο για να διατηρήσεις την ειρήνη (ή κάτι τέτοιο). δεν είναι παράξενο να αλλάζουν πλευρές σε αυτά που υποστηρίζουν, μόνο και μόνο για να διατηρούν την -κατά τη γνώμη τους- λογική και φυσική ισορροπία.

ανασφαλείς: απόρροια (κυρίως) του προηγούμενου. προσπαθούν να βρουν μία ιδεατή ισορροπία/αρμονία γενικότερα στη ζωή τους (και στη ζωή των άλλων) αν και συνειδητά ή υποσυνείδητα γνωρίζουν ότι δεν θα τα καταφέρουν στις περισσότερες των περιπτώσεων. αυτό τους προκαλεί τρομερή ανασφάλεια που υποβόσκει σε κάθε τους ενασχόληση.

εγωκεντρικοί: θέλουν να είναι όσο το δυνατόν περισσότερο στο κέντρο της προσοχής χωρίς όμως πολλές φανφάρες και τυμπανοκρουσίες. τους αρέσει να ασχολούνται μαζί τους, να τους βρίσκουν ενδιαφέροντες, να ακούν αυτά που λένε (καλή ώρα όπως τώρα : ))... αν τελικά καταφέρουν να ισορροπήσουν κάτι, θέλουν να αναγνωριστεί η προσφορά τους, και με λόγια και με έργα. θέλουν να είναι όσο το δυνατόν καλύτεροι σε πράγματα που αξιολογούν ως ουσιαστικά και να απολαμβάνουν την αναγνώριση των ανθρώπων που τους συναναστρέφονται. παρόλ' αυτά είναι χαμηλών τόνων (ένας άλλος λόγος να χαρακτηρίζονται ανισόρροποι).

ψευτο-τελειομανείς: δεδομένου ότι η ισορροπία και η αρμονία είναι ιδανικές συνθήκες (και το πιστεύουν πολύ αυτό), προσπαθούν να τις φτάσουν σε κάθετί, ασχέτως αν τελικώς δεν καταφέρνουν και πολλά πράγματα. είναι "ψευτο" γιατί δεν το αναλύουν πραγματικά, έχουν μία άποψη για το πως θα γινόταν κάτι καλύτερο και αν δυνατόν τέλειο και προσπαθούν να την εφαρμόσουν, συχνά με αποτυχία.

τα θετικά στοιχεία τους βαριέμαι να τα αναφέρω.

φιλικά...

zouzouni
14-07-04, 15:57
kubiak..Τότε δεν μπορείς να είσαι σωστός Ζυγός άμα δεν παρουσιάσεις κι την άλλη πλευρά του θέματος (τα θετικά στοιχεία δηλαδή) :wink: :twisted: :lol:

Για το "τρελλάρας" .....αφού είπες ότι έχεις ωροσκόπο Υδροχόο.....πιο "φευγάτα" άτομα από τους Υδροχόους δεν έχω γνωρίσει.....αλλά η "τρέλλα" που κουβαλάνε είναι ενδιαφέρουσα...

aesir
14-07-04, 16:05
zouzouni, Χεχε θυμάσαι την αχλάδα; :lol: :mrgreen: :lol: :mrgreen:

kubiak
14-07-04, 16:07
αχ βρε ζουζουνάκι, το ότι δεν αναφέρθηκα στα θετικά έχει περισσότερο να κάνει με το ότι δεν με πολυαπασχολούν. αυτά είναι (για κάθε ζυγό) κατακτήσεις που δεν αξίζει πλέον να ασχοληθείς μαζί τους. αυτό που μετράει περισσότερο είναι η βελτίωση και ανατροπή των μειονεκτημάτων. περιληπτικά, είναι αλτρουιστές και ανιδιοτελείς, με την έννοια ότι τα βασικότερα ανταλλάγματα που περιμένουν είναι η αναγνώριση και η αποδοχή και όχι η αμοιβή (κάθε τύπου). τους ενδιαφέρει πραγματικά να βοηθήσουν όταν κάτι τους τραβήξει την προσοχή, έχουν πολύ συχνά τύψεις για κάτι που κάνουν και έχει αρνητικά αποτελέσματα. α, νομίζω ότι μπορούν να αγαπήσουν με τρόπο αγνό.

πάντως για την τρέλλα του υδροχόου, μάλλον έχει δίκιο, είναι ίσως ένας λόγος να είναι αγαπητοί και διασκεδαστικοί... : ))

φιλικά...

zouzouni
14-07-04, 16:09
aesir ....Το κράαααααααααανος σουυυυυυυυυ ! :twisted: :lol: :lol:

Αν έχει όρεξη ο kubiak να σου πει κι τα θετικά......έτσι για να ισορροπήσει το πράγμα! :wink: :lol:

zouzouni
14-07-04, 16:11
Με πρόφτασες kubiak :oops: .........διαβάζεις aesir ? :wink: :lol:

kubiak
14-07-04, 16:12
LOL!

aesir
14-07-04, 16:14
Εγώ τα αρνητικά θέλω για να στα χτυπάω, τι μόνο εσύ θα λες για τα ψάρια; :guitar

kubiak
14-07-04, 16:27
zouzouni μόλις τώρα είδα ότι είσαι και εσύ ζυγός, δε μου είπες την άποψή μου, έπεσα μέσα ή κάνω λάθος για τους ζυγούς; (να πω την αλήθεια δε γνωρίζω εάν ισχύουν τα ίδια και για τις γυναίκες)...

φιλικά...

aesir
14-07-04, 16:31
kubiak, μάλλον ισχύουν για να μου λέει να φορέσω το κράνος... αν και τώρα θα τα ακου΄σω για τα ψάρια, αλλά είμαστε πολλοί εδώ μέσα... :mrgreen:

maria
14-07-04, 17:11
Ιχθυς με (νομιζω) αιγωκερο...Αυτο τι λεει?

Yngwiedis
14-07-04, 17:13
Θα σε παω μια κοντρα, εχουμε το ιδιο μοτερ!!!! (αλλά είσαι 8 κιλα βαρυτερος στο σασι, εγω ειμαι 95 κιλα μυες (!) και ετσι ισοσταθμιζεται)

Μπα θα χάσω σίγουρα γιατί εγώ είμαι 105 κιλά μύες :P

@ ADSLgr.com All rights reserved.