PDA

Επιστροφή στο Forum : Η αμαρτία να συνεργαστείς με την WIND



ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ ΜΥΤΑΚΙΔΗΣ
29-09-13, 19:18
Είχα ζητήσει την διακοπή του σταθερού τηλεφώνου μου από τις 7 Ιουνίου, επειδή ήθελα να ακυρώσω αυτό τον αριθμό . Ο υπάλληλος της WIND Αιγάλεω με πληροφόρησε ότι η διακοπή θα γίνει στις 6 Ιουλίου. Όταν συνέχισα να δέχομαι λογαριασμούς και μετά την ημερομηνία αυτή διαμαρτυρήθηκα στο 13800, αλλά δεν σταμάτησαν να με χρεώνουν με 58,55 Ευρώ κάθε μήνα και να εισπράττουν από την κάρτα μου μέχρι σήμερα. Βλέπετε είχα κάνει την βλακεία να τους έχω παραχωρήσει αυτό το δικαίωμα είσπραξης με πάγια εντολή. Τελικά, αναγκάστηκα να κάνω κρατήσω την γραμμή, κάνοντας μεταφορά στην Forthnet, ενώ ήθελα να διακόψω αυτή την γραμμή. Στον τελευταίο λογαριασμό που μου έστειλαν μου έχουν χρεώσει και 12,52 Ευρώ για μηνιαίο πάγιο από 14/9 έως 13/10 ενώ είμαι ήδη συνδρομητής της Forthnet. Αλήθεια, μήπως πιστεύουν ότι είναι ο Θεός κι εμείς πρέπει να πληρώνουμε την αμαρτία μας να τους εμπιστευθούμε; Ψάχνοντας το θέμα στο internet διεπίστωσα ότι αυτό αποτελεί πάγια τακτική της εταιρείας να κολλάει σαν βδέλλα στους πελάτες που κάνουν το λάθος να την εμπιστευθούν παραχωρώντας στην WIND το δικαίωμα είσπραξης με πάγια εντολή.

nyannaco
30-09-13, 08:47
Οι πάγιες εντολές αναιρούνται! Γιατί το αφήνεις τόσο καιρό;

kostarcng
30-09-13, 09:05
Να και η ανάλογη διαφήμιση της wind.


https://www.youtube.com/watch?v=g5VlEC0aoiw

@ ADSLgr.com All rights reserved.