PDA

Επιστροφή στο Forum : speedtouch 530i +forthnet+ρυθμισεις



xarists
14-07-04, 17:16
με λειτουργικο winxp και το συγκεκριμενο modem κανω τη συνδεσμολογια σωστα το λαμπακι πρασινο πριν το εγκαταστησω μεσω usb με το pc pppoAtm.το εγκαθιστω και απο dr speed λεει προβλημα με τον isp .παιρνω τηλ και μου λενε δεν εχει ενεργοποιηθει ακομα η αιτηση στη forthnet.σημερα ενημερωνομαι οτι εγινε το πρωι.ερωτηση το λαμπακι πρεπει να ειναι συνεχεια πρασινο ανεξαρτητα αν εχω συνδεθει με isp η οχι?κατι ακομα στισ συνδεσεις δικτυου στις ιδιοτητες tcp/p αλλαζω μονο τα dns ή και το ip,subnet,gateway οπως το δινει η forthnt στο site της για speedtouch home winxp?απεγκαθιστω το modem και το software τα εγκαθιστω παλι αλλα πριν προλαβω να συνδεθω το λαμπακι ειναι πορτοκαλι-πρασινο.καμια ιδεα ρε παιδια .ευχαριστω

aesir
14-07-04, 17:20
Αν θέλεις μπορείς να το κάνεις edit και να το κάνεις πιο ευανάγνωστο για τους άλλους αφήνοντας κενό μετά τα σημεία στήξης και χρησιμοποιώντας και κεφαλαία στην αρχή των προτάσεων; :roll:

xarists
14-07-04, 17:44
Με λειτουργικο winxp και το συγκεκριμενο modem κανω τη συνδεσμολογια σωστα, το λαμπακι πρασινο πριν το εγκαταστησω μεσω usb με το pc pppoAtm.Το εγκαθιστω και απο dr speed λεει προβλημα με τον isp .παιρνω τηλ και μου λενε δεν εχει ενεργοποιηθει ακομα η αιτηση στη forthnet.Σημερα ενημερωνομαι οτι εγινε το πρωι.ερωτηση το λαμπακι πρεπει να ειναι συνεχεια πρασινο ανεξαρτητα αν εχω συνδεθει με isp η οχι?Κατι ακομα στισ συνδεσεις δικτυου στις ιδιοτητες tcp/p αλλαζω μονο τα dns ή και το ip,subnet,gateway οπως το δινει η forthnt στο site της για speedtouch home winxp?Απεγκαθιστω το modem και το software τα εγκαθιστω παλι αλλα πριν προλαβω να συνδεθω το λαμπακι ειναι πορτοκαλι-πρασινο.Καμια ιδεα ρε παιδια .Ευχαριστω

sdikr
14-07-04, 22:02
πορτοκαλι-πρασινο

auth failure δηλάδη δεν δίνεις σωστά το username password

@ ADSLgr.com All rights reserved.