PDA

Επιστροφή στο Forum : Τα Windows Phone smartphones πλησιάζουν το 10 % του μεριδίου αγοράς στην Ευρώπη



Σελίδες : [1] 2 3

nnn
01-10-13, 10:56
Τα τελευταία νούμερα πωλήσεων smartphones στην Ευρώπη από την Kantar Worldpanel 129456ComTech, για τους μήνες Ιούνιο, Ιούλιο και Αύγουστο του 2013, δείχνουν πως οι συσκευές Windows Phone εμφάνισαν τις υψηλότερες πωλήσεις ως τώρα, με μερίδιο 9,2% στις πέντε μεγαλύτερες Ευρωπαϊκές αγορές, Αγγλία, Γερμανία, Γαλλία, Ιταλία, Ισπανία, ενώ έχουν μόλις μια μονάδα μικρότερο μερίδιο από το iOS στην Γερμανία.

Το Android συνεχίζει να είναι κυρίαρχο με 70,1%, αλλά αρχίζει και "νιώθει" την απειλή από τα αντίπαλα
smartphones με iOS και Windows Phone.

Σύμφωνα με τα λόγια του αναλυτή Dominic Sunnebo αυτό οφείλεται στην είσοδο της Nokia στην low/mid-range κατηγορία εμφανίζοντας μεγάλη αποδοχή στις ηλικίες 16-24 και 35-49.


Windows Phone's latest wave of growth is being driven by Nokia's expansion into the low and mid range market with the Lumia 520 and 620 handsets.

These models are hitting the sweet spot with 16 to 24 year-olds and 35 to 49 year-olds, two key groups that look for a balance of price and functionality in their smartphone


Πηγή : Cellular-news (http://www.cellular-news.com/story/62259.php)

netlag
01-10-13, 12:16
Με εκπλησσει το ποσοστο των Windows Phone. Σιγουρα οι φτηνοτερες συσκευες ειδικα αν φερουν το brand name Nokia, ειναι ενας καλος λογος για να αγορασει κανεις. Το θεμα ειναι να αγοραζει ο κοσμος λογω του OS. Δηλαδη τα Windows Phone να γινουν το OS που προτιμαει ο καταναλωτης, γιαυτο και παιρνει τηλεφωνο Nokia, και να μην ισχυει το αντιστροφο.

Μονο ετσι θα σοβαρεψει ο ανταγωνισμος στις mobile πλατφορμες, και θα βλεπουμε συνεχως καινουρια πραγματα.

blade_
01-10-13, 12:21
ο sen εκανε τη δουλεια :p

ειναι καλες,σχετικα φθηνες για ολα τα γουστα και το κυριοτερο ποιοτικες συσκευες και τρεχουν το λειτουργικο νερακι.και κατα τη γνωμη μου ομορφο σε εμφανιση λειτουργικο.απλα εχει αρκετες ελειψεις ακομα.

δε θα ξεχασω ποσο smooth ηταν το htc trophy που ειχα

protsimer
01-10-13, 14:05
H εμπειρία χρήσης του OS στα Lumia 520/620 είναι ανώτερη από τα περισσότερα android στην ίδια τιμή. Αν είχαν και αντίστοιχες εφαρμογές όμως...

DreamAxe
01-10-13, 14:09
9.2% των πωλήσεων το τελευταίο τρίμηνο, όχι του market share.

senkradvii
01-10-13, 14:34
Με εκπλησσει το ποσοστο των Windows Phone. Σιγουρα οι φτηνοτερες συσκευες ειδικα αν φερουν το brand name Nokia, ειναι ενας καλος λογος για να αγορασει κανεις. Το θεμα ειναι να αγοραζει ο κοσμος λογω του OS. Δηλαδη τα Windows Phone να γινουν το OS που προτιμαει ο καταναλωτης, γιαυτο και παιρνει τηλεφωνο Nokia, και να μην ισχυει το αντιστροφο.

Μονο ετσι θα σοβαρεψει ο ανταγωνισμος στις mobile πλατφορμες, και θα βλεπουμε συνεχως καινουρια πραγματα.

Mα αυτό ισχύει! :yahoo:

- - - Updated - - -


ο sen εκανε τη δουλεια :p

ειναι καλες,σχετικα φθηνες για ολα τα γουστα και το κυριοτερο ποιοτικες συσκευες και τρεχουν το λειτουργικο νερακι.και κατα τη γνωμη μου ομορφο σε εμφανιση λειτουργικο.απλα εχει αρκετες ελειψεις ακομα.

δε θα ξεχασω ποσο smooth ηταν το htc trophy που ειχα

Έτσι ακριβώς είναι! Οι όποιες ελλείψεις, που δεν είναι και δα πολλές, θα βελτιωθούν με τον καιρό! Το πιο εύχρηστο, καινοτόμο και όμορφο UI σε mobile OS! :yahoo:

tzelen
01-10-13, 14:34
Mα αυτό ισχύει! :yahoo:

Και λέω, πού είναι το πουλάκι μου, θα απαντήσει, δεν θα απαντήσει...:p

senkradvii
01-10-13, 14:53
H εμπειρία χρήσης του OS στα Lumia 520/620 είναι ανώτερη από τα περισσότερα android στην ίδια τιμή. Αν είχαν και αντίστοιχες εφαρμογές όμως...

Aπολύτως σωστό! Δεν πειράζει που δεν έχουν αντίστοιχες εφαρμογές σε πλήθος. Κοιτάμε την ποιότητα των εφαρμογών και όχι την ποσότητα! :yahoo:

- - - Updated - - -


Και λέω, πού είναι το πουλάκι μου, θα απαντήσει, δεν θα απαντήσει...:p

Αυτό έλειπε.. Είχα σκοπό να το κάνω και θέμα σήμερα το πρωί αλλά άργησα να ξυπνήσω και το περιέλαβε ο 3ν. :oneup:

------------------------------------------------------------------

Στα πιο σοβαρά πάντως, ξεκάθαρα το 520 είναι ότι πιο value for money κυκλοφορεί για την συντριπτική πλειοψηφία των χρηστών. Πριν 2-3 μέρες μάλιστα πήραμε και OS updates.

Atilas
01-10-13, 15:33
Εγώ πάντως που σκέφτομαι να αγοράσω καινούριο κινητό λέω να φύγω από το Android και το Windows Phone μου φαίνεται καλή επιλογή.

senkradvii
01-10-13, 15:36
Εγώ πάντως που σκέφτομαι να αγοράσω καινούριο κινητό λέω να φύγω από το Android και το Windows Phone μου φαίνεται καλή επιλογή.

ΔΕΝ θα απογοητευτείς. Το ίδιο έκανα και εγώ πριν 1 μήνα.

Simpleton
01-10-13, 15:39
Ψάξε το καλά όμως. Αν περιμένεις να έχεις τις ίδιες δυνατότητες και ελευθερίες όπως στο Android, θα φας μεγάλη πίκρα.

senkradvii
01-10-13, 15:42
Ψάξε το καλά όμως. Αν περιμένεις να έχεις τις ίδιες δυνατότητες και ελευθερίες όπως στο Android, θα φας μεγάλη πίκρα.

Ισχύει. Τα WP8 είναι σε λογική όπως το iOS. Κλειδαμπαρωμένα και τριπλοκλειδωμένα. :p

Παρ'όλα αυτά δουλεύουν εξαιρετικά και είναι πανεύκολα και πανέμορφα! :yahoo:

jimger
01-10-13, 15:47
Παιδιά καλό twitter client και push στα gmail έχουν? Απο μπαταρία πως πάνε γενικά? Έχουν αποσπώμενη(υπάρχει μοντέλο με αποσπώμενη δλδ?)?

senkradvii
01-10-13, 15:58
Παιδιά καλό twitter client και push στα gmail έχουν? Απο μπαταρία πως πάνε γενικά? Έχουν αποσπώμενη(υπάρχει μοντέλο με αποσπώμενη δλδ?)?

Nαι και ναι. Αν και δεν είμαι σίγουρος τι ακριβώς εννοείς καλό twitter client μιας και δεν το χρησιμοποιώ ιδιαίτερα.

Το 520 έχει μέτρια μπαταρία. Με wifi & location always on και μέτρια χρήση (καμιά 10αριά τηλέφωνα την ημέρα και καμιά ώρα κανά παιχνίδι + internet ή χάρτες) κρατάει μια μέρα και κάτι. Η μπαταρία είναι αποσπώμενη στα 1430mAh. Στα συν του τα 8GB εσωτερική μνήμη.

akis1009
01-10-13, 15:59
Είχα πάρει το 620. Μόλις συνηδειτοποιησα ότι δεν κάνει sync επαφές με outlook , το έδωσα δώρο . Ελπίζω να το έχουν διορθώσει μέχρι τώρα .

senkradvii
01-10-13, 16:00
Είχα πάρει το 620. Μόλις συνηδειτοποιησα ότι δεν κάνει sync επαφές με outlook , το έδωσα δώρο . Ελπίζω να το έχουν διορθώσει μέχρι τώρα .

Το 520 που πήρα πριν 1 μήνα έχει κάνει sync της επαφές από hotmail, gmail, skype & facebook. Λογικά θα κάνει και από yahoo.

konenas
01-10-13, 16:06
9.2% στο τελευταίο τρίμηνο και χαίρεται;
και το ΑΝΔΡΙΟΝΤ έχει 70% και αισθάνεται την ... πίεση;;; Από που κι ως που; :lol:

akis1009
01-10-13, 17:17
Το 520 που πήρα πριν 1 μήνα έχει κάνει sync της επαφές από hotmail, gmail, skype & facebook. Λογικά θα κάνει και από yahoo.

Με καλώδιο όχι από server. Με exchange κάνει κανονικά.

senkradvii
01-10-13, 17:22
Με καλώδιο όχι από server. Με exchange κάνει κανονικά.

Ε που είναι το πρόβλημα; :what:

akis1009
01-10-13, 17:51
Ε που είναι το πρόβλημα; :what:

Τίποτα αν εξαιρέσεις το γεγονός ότι πρέπει να στήσεις exchange.... Εντάξει δεν είναι και μεγάλος κόπος, ειδικά για κάποιον που απλώς θέλει να αγοράσει ένα κινητό να κάνει τη δουλειά. Επίσης ota δεν μπορείς να έχεις όλα τα πεδία που έχει το Outlook. Για εμένα απαράδεκτο.

kiriakosk
01-10-13, 18:01
ο browser opera τρέχει απροβλημάτιστα στα Lumia?

a5m5g
01-10-13, 18:27
ο browser opera τρέχει απροβλημάτιστα στα Lumia?
Νομίζω δεν υπάρχει.

senkradvii
01-10-13, 21:04
ο browser opera τρέχει απροβλημάτιστα στα Lumia?


Νομίζω δεν υπάρχει.

ΙΕ my friend.. :p

Πάντως εγώ έχω βρει αυτόν (http://www.ucweb.com/English/UCbrowser/product_choose_browser.html) και είμαι αρκετά ευχαριστημένος.

blade_
01-10-13, 21:31
Τίποτα αν εξαιρέσεις το γεγονός ότι πρέπει να στήσεις exchange.... Εντάξει δεν είναι και μεγάλος κόπος, ειδικά για κάποιον που απλώς θέλει να αγοράσει ένα κινητό να κάνει τη δουλειά. Επίσης ota δεν μπορείς να έχεις όλα τα πεδία που έχει το Outlook. Για εμένα απαράδεκτο.

και γω εκανα gmail οταν πηρα ανδροιδ..ε και?

δε διαφωνω φυσικα μαζι σου,αλλα δεν ειναι αξια αναφορας τετοια θεματα

senkradvii
01-10-13, 21:45
Τίποτα αν εξαιρέσεις το γεγονός ότι πρέπει να στήσεις exchange.... Εντάξει δεν είναι και μεγάλος κόπος, ειδικά για κάποιον που απλώς θέλει να αγοράσει ένα κινητό να κάνει τη δουλειά. Επίσης ota δεν μπορείς να έχεις όλα τα πεδία που έχει το Outlook. Για εμένα απαράδεκτο.

Δεν είμαι σίγουρος αν έχω καταλάβει καλά τι εννοείς exchange. Επίσης και τι εννοείς και με ota. :p

akis1009
01-10-13, 21:48
και γω εκανα gmail οταν πηρα ανδροιδ..ε και?

δε διαφωνω φυσικα μαζι σου,αλλα δεν ειναι αξια αναφορας τετοια θεματα

Είναι από τα πιο βασικά , εγώ όπως και πολλοί πελάτες μου έχουν χρόνια το outlook και από εκεί διαχειρίζονται τις επαφές τους . Και ειδικά σε εταιρικά περιβάλλοντα το sync με servers της google και microsoft δεν συζητιούνται καν. Σε περίπτωση που η εταιρεία δεν έχει δικό της exchange είναι καταδικασμένη . Επιπλέον στις περισσότερες που υπάρχει και exchange το sync με exchange απλά δεν δουλεύει γιατί δεν συγχρονίζονται όλα τα πεδία των επαφών με τον exchange . Μόνη λύση σε αυτό είναι ο συγχρονισμός με καλώδιο , αλλά έλα που δεν το υποστηρίζει .
Βασικότατη παράλειψη για την ίδια οικογένεια προϊόντων !!!

- - - Updated - - -


Δεν είμαι σίγουρος αν έχω καταλάβει καλά τι εννοείς exchange. Επίσης και τι εννοείς και με ota. :p

MS exchange server. ota = over the air

senkradvii
01-10-13, 21:51
Είναι από τα πιο βασικά , εγώ όπως και πολλοί πελάτες μου έχουν χρόνια το outlook και από εκεί διαχειρίζονται τις επαφές τους . Και ειδικά σε εταιρικά περιβάλλοντα το sync με servers της google και microsoft δεν συζητιούνται καν. Σε περίπτωση που η εταιρεία δεν έχει δικό της exchange είναι καταδικασμένη . Επιπλέον στις περισσότερες που υπάρχει και exchange το sync με exchange απλά δεν δουλεύει γιατί δεν συγχρονίζονται όλα τα πεδία των επαφών με τον exchange . Μόνη λύση σε αυτό είναι ο συγχρονισμός με καλώδιο , αλλά έλα που δεν το υποστηρίζει .
Βασικότατη παράλειψη για την ίδια οικογένεια προϊόντων !!!

- - - Updated - - -



MS exchange server. ota = over the air

Ok. Εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω τι εννοείς και που είναι το πρόβλημα.

Login με τα credentials του hotmail/live/outlook σου και εμφανίζονται όλα στις επαφές σου.

akis1009
01-10-13, 21:55
Ok. Εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω τι εννοείς και που είναι το πρόβλημα.

Login με τα credentials του hotmail/live/outlook σου και εμφανίζονται όλα στις επαφές σου.

Έχεις όλες τις επαφές σου στο outlook στον υπολογιστή σου , πως θα τις περάσεις στο windows phone σου ?

senkradvii
01-10-13, 22:02
Έχεις όλες τις επαφές σου στο outlook στον υπολογιστή σου , πως θα τις περάσεις στο windows phone σου ?

Οι επαφές σου στο outlook δεν είναι συγχρονισμένες με το email σου;

akis1009
01-10-13, 22:06
Οι επαφές σου στο outlook δεν είναι συγχρονισμένες με το email σου;

Είναι με τους exchange της εταιρείας , αλλά σου επαναλαμβάνω ο exchange δεν συγχρονίζει όλα τα πεδία που υπάρχουν διαθέσιμα στο outlook . Οπότε στο κινητό μου περνάνε οι μισοί αριθμοί .

senkradvii
01-10-13, 22:12
Είναι με τους exchange της εταιρείας , αλλά σου επαναλαμβάνω ο exchange δεν συγχρονίζει όλα τα πεδία που υπάρχουν διαθέσιμα στο outlook . Οπότε στο κινητό μου περνάνε οι μισοί αριθμοί .

Αυτό δεν το ξέρω δυστυχώς..

nikosl
01-10-13, 22:20
Είναι με τους exchange της εταιρείας , αλλά σου επαναλαμβάνω ο exchange δεν συγχρονίζει όλα τα πεδία που υπάρχουν διαθέσιμα στο outlook . Οπότε στο κινητό μου περνάνε οι μισοί αριθμοί .

Δεν συγχρονίζει το πεδίο "άλλο". Αν τους αλλαξεις κατηγορία πχ σε κινητό, νομίζω είσαι οκ. Τουλάχιστον σε μένα δούλεψε.

akis1009
01-10-13, 22:27
Δεν συγχρονίζει το πεδίο "άλλο". Αν τους αλλαξεις κατηγορία πχ σε κινητό, νομίζω είσαι οκ. Τουλάχιστον σε μένα δούλεψε.

Field names that will not synchronize
Assistant,Callback,Car,ISDN,Other Fax,Primary,Other,Radio,Telex

Επίσης οποιοδήποτε custom πεδίο δεν συχρονίζει . Με καλώδιο δουλεύουν όλα σωστά , και τα custom .

nikosl
01-10-13, 22:30
Πάντως λόγω του αυξανόμενου μεριδίου αγοράς, τουλάχιστον οι εταιρικοί devs αρχίζουν και αναπτύσσουν και για wp. Είχα θέμα με την τράπεζα μου, αφού είχαν εφαρμογή μόνο για ios και android, και δυστυχώς είναι απο αυτές τις εφαρμογές που δεν τις χρησιμοποιούν πολλοί, αλλά σου δημιουργεί τεράστια δυσαρέσκεια όταν δεν την έχεις. Τελικά ανακοίνωσαν οτι το Σεπτέμβρη ξεκίνησαν την ανάπτυξή της. Οπότε οσοι περισσότεροι αγοράζετε wp, τοσο πιο εύκολη θα γινεται η δική μας ζωή. Αγοράστε λοιπον. :p

senkradvii
01-10-13, 22:32
Πάντως λόγω του αυξανόμενου μεριδίου αγοράς, τουλάχιστον οι εταιρικοί devs αρχίζουν και αναπτύσσουν και για wp. Είχα θέμα με την τράπεζα μου, αφού είχαν εφαρμογή μόνο για ios και android, και δυστυχώς είναι απο αυτές τις εφαρμογές που δεν τις χρησιμοποιούν πολλοί, αλλά σου δημιουργεί τεράστια δυσαρέσκεια όταν δεν την έχεις. Τελικά ανακοίνωσαν οτι το Σεπτέμβρη ξεκίνησαν την ανάπτυξή της. Οπότε οσοι περισσότεροι αγοράζετε wp, τοσο πιο εύκολη θα γινεται η δική μας ζωή. Αγοράστε λοιπον. :p

Μπαίνεις στο πνεύμα! :up:

Gordito
01-10-13, 22:53
Πολυ ειναι δηλαδη 9% το τελευταιο τριμηνο μετα απο 3 χρονια στην αγορα;

Δε μου αρεσει η πλατφορμα, δεν μου αρεσουν τα Nokia και τους κοιτω ολους με μισο ματι.
Ουτε τα Lumia, ουτε τα Windows μου αρεσουν αισθητικα, το δε χειροτερο ειναι οτι η πλατφορμα apple-ιζει επικινδυνα.

Το ξερω οτι ο ανταγωνισμος κανει καλο, αλλα ευχομαι να πατωσουν τα Windows για να αλλαξουν ρωτα. Αν ειναι να μεγαλώσουν οπως ειναι τωρα, κλαφτα Χαραλαμπε.

billstamaniac
01-10-13, 23:09
μετα απο 6 μηνες με lumia 820 το μονο που εχω να πω δεν γυριζω android το λειτουργικο οτι πιο smooth yparxei αυτη την στιγμη και πολυ ευκολο στην χρηση για τις εφαρμοες που αναφερουν μερικοι αυτη την στιγμη υπαρχουν σχεδον τα παντα τουλαχιστον στις κυριοτερες και οσο για το οτι appleζει δεν νομιζω το ισχυει κατι τετοιο κ κανονικα μπορεις να στειλεις αρχεια μεσω bt , δεν απαιτει καποιο προγραμμα για συνδεση με το pc και συμφωνα με οτι εχει διαρευσει στην επομενη αναβαθμιση GDRR3 θα υποστηριζει κανονικα και file explorer .

senkradvii
01-10-13, 23:12
μετα απο 6 μηνες με lumia 820 το μονο που εχω να πω δεν γυριζω android το λειτουργικο οτι πιο smooth yparxei αυτη την στιγμη και πολυ ευκολο στην χρηση για τις εφαρμοες που αναφερουν μερικοι αυτη την στιγμη υπαρχουν σχεδον τα παντα τουλαχιστον στις κυριοτερες και οσο για το οτι appleζει δεν νομιζω το ισχυει κατι τετοιο κ κανονικα μπορεις να στειλεις αρχεια μεσω bt , δεν απαιτει καποιο προγραμμα για συνδεση με το pc και συμφωνα με οτι εχει διαρευσει στην επομενη αναβαθμιση GDRR3 θα υποστηριζει κανονικα και file explorer .

Mη τα λες αυτά και στεναχωρείς τον κόσμο.. :p

Δυστυχώς (και πιθανώς δικαιολογημένα) το συντριπτικά μεγαλύτερο πρόβλημα των WP8 είναι η προκατάληψη του κόσμου απέναντί τους.

Steverman
01-10-13, 23:29
Mη τα λες αυτά και στεναχωρείς τον κόσμο.. :p

Δυστυχώς (και πιθανώς δικαιολογημένα) το συντριπτικά μεγαλύτερο πρόβλημα των WP8 είναι η προκατάληψη του κόσμου απέναντί τους.

Ο κοσμος ολος βριζει microsoft απο το πρωι μεχρι το βραδυ αλλα, ολοι windows εχουν

senkradvii
01-10-13, 23:33
Ο κοσμος ολος βριζει microsoft απο το πρωι μεχρι το βραδυ αλλα, ολοι windows εχουν

Άντε και όλοι windows phone λοιπόν! :yahoo:

konenas
02-10-13, 00:10
δεν απαιτει καποιο προγραμμα για συνδεση με το pc και συμφωνα με οτι εχει διαρευσει στην επομενη αναβαθμιση GDRR3 θα υποστηριζει κανονικα και file explorer .

στην επόμενη θα βάλουν και ΣΤΑΡΤ

marioscs
02-10-13, 02:32
Field names that will not synchronize
Assistant,Callback,Car,ISDN,Other Fax,Primary,Other,Radio,Telex

Επίσης οποιοδήποτε custom πεδίο δεν συχρονίζει . Με καλώδιο δουλεύουν όλα σωστά , και τα custom .

νομίζω οι μισοί μιλάτε για το πρόγραμμα στον υπολογιστή "outlook", που είναι κάτι παρόμοιο με το thunderbird, outlook express κτλ, κι οι αλλοι για το outlook web email , πρώην hotmail.. Γι' αυτό και η σύγχυση :P

jimger
02-10-13, 02:40
Ο κοσμος ολος βριζει microsoft απο το πρωι μεχρι το βραδυ αλλα, ολοι windows εχουν

Για αυτό τη βρίζουν.... Εγώ που έχω osx βρίζω την Apple

aiolos.01
02-10-13, 02:52
Το WP8 δεν είναι κακό λειτουργικό. Και οι ελλείψεις θα διορθωθούν πιστεύω. Αυτά να τα βλέπουν όσοι έκραζαν τη Nokia και επέμεναν οτι το Android θα ήταν καλύτερη λύση. Αν και δεν σκοπεύω να φύγω απο το android, είναι καλό για όλους να έχουμε και ενα τρίτο παίκτη στα mobile λειτουργικά.

blade_
02-10-13, 04:18
Πολυ ειναι δηλαδη 9% το τελευταιο τριμηνο μετα απο 3 χρονια στην αγορα;

Δε μου αρεσει η πλατφορμα, δεν μου αρεσουν τα Nokia και τους κοιτω ολους με μισο ματι.
Ουτε τα Lumia, ουτε τα Windows μου αρεσουν αισθητικα, το δε χειροτερο ειναι οτι η πλατφορμα apple-ιζει επικινδυνα.

Το ξερω οτι ο ανταγωνισμος κανει καλο, αλλα ευχομαι να πατωσουν τα Windows για να αλλαξουν ρωτα. Αν ειναι να μεγαλώσουν οπως ειναι τωρα, κλαφτα Χαραλαμπε.

Για λίγο ανησύχησα ότι δε θα ποσταρε.. Ουφ :p

aroutis
02-10-13, 07:47
9.2% στο τελευταίο τρίμηνο και χαίρεται;
και το ΑΝΔΡΙΟΝΤ έχει 70% και αισθάνεται την ... πίεση;;; Από που κι ως που; :lol:
Εδώ κολλάει το κλασσικό "να πουμε καμία μ.... να περάσει η ώρα", σόρρυ δηλαδή. Αν το android νοιώθει πίεση, το iOS ρε παιδιά πρέπει να μην υπάρχει.
Ε αμάν δηλαδη. :p

Κατά τα άλλα, 9.2% σε τρίμηνο δεν ειναι 9.2% marketshare, απλώς ως επισήμανση :)

nikosl
02-10-13, 08:38
Είναι οιωνός για marketshare όμως δεδομένου ότι κανένας δεν κρατάει το κινητό του για 10ετίες.

Collective_Soul
02-10-13, 09:35
Επειδη εχω παιξει με ενα windows phone ενος φιλου αν ειχε την πληροτητα εφαρμογων του android ανετα το γυρνασα σε windows phone μερια :closed:

marcus1
02-10-13, 11:47
Δεν με εκπλήσσει να ανεβαίνουν τα windows phone.

Το μεγαλύτερο πρόβλημα του android είναι οι τρισάθλιες low end συσκευες του, ζωντανή δυσφήμιση του συστήματος με κολλήματα, απίστευτο lag και "σπασμένη" εμπειρία χρήσης. Και ακριβώς στον τομέα αυτό, τα windows phone δίνουν ρέστα σε ομαλότητα.

Βασικά πριν την κυκλοφορία του ZTE Blade V πρότεινα σε φίλους που δεν ήθελαν να ξοδέψουν πάνω από 200 ευρώ windows phone ανεπιφύλακτα (τί να τον κάνουν τον πλούτο εφαρμογών του android αν το κινητό καθυστερεί ακόμα και να ανοίξει τις επαφές?)...

senkradvii
02-10-13, 13:06
Δεν με εκπλήσσει να ανεβαίνουν τα windows phone.

Το μεγαλύτερο πρόβλημα του android είναι οι τρισάθλιες low end συσκευες του, ζωντανή δυσφήμιση του συστήματος με κολλήματα, απίστευτο lag και "σπασμένη" εμπειρία χρήσης. Και ακριβώς στον τομέα αυτό, τα windows phone δίνουν ρέστα σε ομαλότητα.

Βασικά πριν την κυκλοφορία του ZTE Blade V πρότεινα σε φίλους που δεν ήθελαν να ξοδέψουν πάνω από 200 ευρώ windows phone ανεπιφύλακτα (τί να τον κάνουν τον πλούτο εφαρμογών του android αν το κινητό καθυστερεί ακόμα και να ανοίξει τις επαφές?)...

Πες τα χρυσόστομε! :oneup:

@ ADSLgr.com All rights reserved.