PDA

Επιστροφή στο Forum : "Mαργαριτάρια" - Για να έχουμε να γελάμε



Σελίδες : [1] 2 3

BeholderX
02-04-04, 09:49
Ετσι για να χαλαρώσουμε λίγο...

Εψαχνα μουσική και τελικά βρέθηκα σε αυτό το url
http://www.mplampla.com/margaritaria/margaritaria.htm

Εχει μια ωραία συλλογή από διάφορα 'μαργαριτάρια' που έχουν πει διάφοροι 'διάσημοι' (τρομάρα τους), κάτι ανάλογο του bushology δηλαδή.



Αντζελα Δημητρίου: Φετος το καλοκαιρι ειχα παει στην Κρητη και ειχα ενα σπιτι με θεα τον Ατλαντικο και ηταν υπεροχα
Αντζελα Δημητρίου: Ρε παιδια δεν καταλαβαινω Αραβικα, δεν ειμαι Αραβιδα
Αντζελα Δημητρίου: Δοξα το Θεο, ειμαι αθεη
-Κυρια Δημητριου, γνωριζετε τον Πικασο; -Αυτο το κιτρινο ανθρωπακι στα Ποκεμον;

Αννα Δρούζα: Δε γλιστρανε τα γυαλια πανω στη φαλακρα;
Χατζινικολάου Νίκος: Το πρωτοφανες αυτο γεγονος, συμβαινει για δευτερη φορα
Αλεξιάδου Βεφα : Και τωρα δενουμε τα χερια του αρνιου


Καλά η Αντελα είναι ξεχωριστή κατηγορία από μόνη της... Δεν παίζεται με τίποτα.

Εχει γέλιο γενικώς η λίστα :)

Εχει κανείς κάποιο άλλο παρόμοιο url ή έχετε ακούσει κάποιο μαργαριτάρι που δεν είναι στη λίστα ?

aesir
14-07-04, 20:44
Παραθέστε το μαργαριτάρι και αυτόν/αυτήν που το είπε αν είναι δυνατόν, και για να κάνω την αρχή...



Και κερδίζουν κύριες και κύριοι, ένα κόρνερ σε πολύ πλεονεκτική θέση.
Μανόλης Μαυρομάτης

zouzouni
14-07-04, 21:23
"Ουδείς....άσφαλτος!"
Lady Αngela

(κι όμως ο Μπαμπινιώτης είπε ότι δεν είναι μαργαριτάρι, αλλά σωστά το είπε η γυναίκα)

zouzouni
14-07-04, 21:25
Εκτός από μαργαριτάρια....γίνονται δεκτά...σαρδάμ? :roll:

aesir
14-07-04, 21:27
Σαφώς! :mrgreen: Και αυτά ιδίας κατηγορίας είναι!

JohnGR
14-07-04, 21:36
Ατζέλα Δημητρίου:

Έχω επισκεφτεί την Τουρκία και θα επισκεφτώ και όλες τις αραβικές χώρες.

-Αν σας πρότειναν να κάνετε μια ταινία, ποιά θα διαλέγατε;
-Θέλω να παίξω στον "Τιτανικό", είναι πολύ ρομαντικό.

Δόξα τω Θεώ, είμαι άθεη.

Εγώ έναν άνθρωπο φοβάμαι στη ζωή μου, τον Θεό.

Είστε και αναιδής και πράος.

-Ποιά είναι η γνώμη σας για τις μειονότητες;
-Α, δεν ξέρω χρυσό μου. Εγώ έχω μόνο πλεονεκτήματα.

-Πώς διατηρείται τη σιλουέτα σας;
-Τρώω είδη υγιεινής.

Με κατηγορούν ότι δεν λέω ποιοτικά τραγούδια. Δηλαδή τι να τραγουδήσω, Λόρκα;

-Τα πειρατικά CDs κυκλοφορούν στη μαύρη αγορά κα ξέρετε γιατί τα λένε έτσι;
-Γιατί τα πουλάνε μαύροι. Αυτοί οι μαύροι τα φταίνε όλα

Φέτος το καλοκαίρι είχα πάει στην Κρήτη και είχα ένα σπίτι με θέα τον Ατλαντικό και ήταν υπέροχα.

-Κυρία Δημητρίου, γνωρίζετε τον Πικάσο;
-Αυτό το κίτρινο ανθρωπάκι στα Πόκεμον;

Ρε παιδιά, δεν καταλαβαίνω αραβικά, δεν είμαι αραβίδα.

-Κυρία Δημητρίου, διαβάζετε;
-Ναι, το ξέρω.

Τελευταία διαβάζω πολλή ποίηση και ο αγαπημένος μου ποιητής είναι ο Καζαντζάκης. Τoν θεωρώ εθνικό μας ποιητή.

aesir
14-07-04, 21:57
"Ρε παιδιά έτσι όπως είμαστε τρεις, δεν πάμε να κάνουμε ένα ντουέτο και να τραγουδήσουμε;"
Ελένη Μενεγάκη

JohnGR
14-07-04, 22:05
Από το "καλλιτεχνικό" στερέωμα... (λίγο off-topic, αν θέλετε το σβήνω)

Δέσποινα Βανδή:
«Η Βίσση είναι τριάντα χρόνια στο τραγούδι και εγώ δεν είμαι ούτε τριάντα χρονών».

Άννα Βίσση:
«Με τις αντιγραφές περνάω από δύο διαθέσεις: από τη μια τρίβω τα χέρια μου και λέω “ουάου με μιμούνται” και από την άλλη λέω “τόσο χάλια είναι τα μαλλιά μου;”».

Άννα Βίσση:
«Η Δέσποινα Βανδή όσο μπορεί με μιμείται. Εύχομαι σύντομα να βρει τον εαυτό της».

Δέσποινα Βανδή:
«Αν θυμίζω κάτι από αυτά που έκανε όλα αυτά τα χρόνια η κ. Βίσση και αυτό κρίνεται και επικρίνεται, δεν μπορώ να κάνω τίποτα γι’ αυτό».

Λάκης Λαζόπουλος
«Να, ας πούμε ο Νότης, που σε μια αφίσα κουβαλάει στους ώμους του τον πλανήτη. Μα είναι δυνατόν να επικοινωνήσεις με κάποιον που εκλαμβάνει τον εαυτό του ως μεταφορέα του πλανήτη;»

Νότης Σφακιανάκης:
«Ειλικρινά μιλάω, δεν θέλω να εμπλακώ σε αυτά. Δεν με απασχολεί τι λέει ο Λαζόπουλος, δεν θέλω να ξέρω».

Στηβ Κακέτσης:
«Δεν ξέρει αυτό το άτομο (ο Σαπουντζιάν) ότι έχει ένα γιο στην ηλικία του (η Δημητρίου); Η Άντζελα έτσι επικυρώνει τον τίτλο που έχει – αυτόν της επιτίμου προέδρου των απροσάρμοστων παιδιών. Επιτέλους η Άντζελα πραγματοποίησε το όνειρό της να διαθέσει τον εαυτό της σ’ έναν άνθρωπο με ειδικές ανάγκες (στον Σαπουντζιάν)».

Άντζελα Δημητρίου:
«Και μανάβης να ’ταν ο Νοράι θα τον λάτρευα, έτσι άψογα που φέρεται. Μην αρχίσετε πάλι να μου λέτε για διαμάντια και χρυσό. Δεν έχω ανάγκη εγώ από τέτοια».

Άντζελα Δημητρίου:
«Έκανα βόλτα στην πόλη και ξαφνικά βλέπω μπροστά μου μια ολόκληρη αφίσα με τον Τριαντάφυλλο μόνο του. Μόλις το είδα είπα: “Ωχ, τι είναι αυτό; Και τώρα, στο κέντρο που εμφανίζεται ο Πανταζής με τη Σαμίου, δεν είναι ακριβώς ίδιος μαζί τους στην αφίσα ο Τριαντάφυλλος;”»

Τριαντάφυλλος:
«Δεν ξέρω τι την πειράζει σε μένα. Άλλωστε, πράγματα που έχουν κάνει κάποτε οι ίδιοι δεν θα έπρεπε να τους φαίνονται παράξενα τώρα. Διότι η εκάστοτε καλλιτέχνιδα ζητούσε τα ίδια πράγματα την εποχή που είχε κάνει δύο και τρεις πλατινένιους. Λογικό είναι να τα δικαιούμαι κι εγώ τώρα που έχω κάνει τρεις πλατινένιους και πάω στον τέταρτο. Σε τι διαφέρουμε, δηλαδή, με την Άντζελα;».

Σταμάτης Γονίδης:
«O Καρράς είναι φουκαράς. Και καραγκιόζης».

Βασίλης Καρράς:
«Να τον έχει ο Θεός γερό και τίποτ’ άλλο».

Ανδρέας Μικρούτσικος:
«Το ότι η εκπομπή μου είναι πρώτη αποδεικνύει πως σόου τύπου Ρούλας έχουν κουράσει».

Ρούλα Κορομηλά:
«Μου αρέσει που ’χω γίνει μονάδα μέτρησης σε μια εποχή που είναι εύκολο να γίνεις σκέτο νούμερο».

Έφη Σαρρή:
«Από τη Βίσση θα ήθελα να έχω τη χάρη που ’χει στην πίστα, από την Άντζελα τη λάμψη της, από την Καίτη θα ήθελα να έχω πει κάποια από τα τραγούδια της και από την Έφη… τον Γκαλιάνο».

Δέσποινα Βανδή:
«Εμένα δεν μου άρεσαν ποτέ τα λαμέ, τα δαντελωτά, αυτά τα ρούχα που φωνάζουν από μακριά πως είσαι τραγουδίστρια. Φορώντας όμως ένα Γκούτσι –και νομίζω ήμουν η πρώτη που τα φόρεσε– ξεχωρίζεις με τη γοητεία του απλού».

Μάνος Χατζιδάκις:
«Αλίκη μου, δεν μπορώ να σου γράψω τραγούδια, γιατί ακόμα πληρώνω ακριβά το “Νιάου νιάου βρε γατούλα”».

Αλίκη Βουγιουκλάκη:
«Ναι, Μάνο μου, αλλά το πληρώθηκες και ακριβά».

zouzouni
14-07-04, 22:14
Ζουζούνια Σαρδάμ

Σε κουβέντα για το παραμύθι του Μαγεμένου Αυλού
(εξηγώντας την ιστορία γιατί μια κοπέλλα δεν την ήξερε)

"..κι τον πλήρωσαν για να παίξει τον μαγικό αυλό, να τα υπνωτίσει, κι να τα οδηγήσει στο ποτάμι"

"Κι γιατί να τα οδηγήσει στο ποτάμι?" (η κοπέλλα που δεν ήξερε την ιστορία)

"Γιατί τα κολύμπια δεν ποντικάνε και θα πνιγόντουσαν κι θα γλύτωνε η πόλη."

"Γιατί?" :shock: :roll:

"Γιατί τα κολύμπια δεν ποντικάνε!"

"Τι λες?" :roll: :shock:

"Τα κολύμπια δεν ποντικάνε σου λέω!"
(μέχρι που μου εξήγησαν τι έλεγα κι εγώ! :oops: :lol: :lol:



"Τι θα πάρεις στο βαφτιστήρι σου?"
"Λέω να του πάρω κάτι αθλητικά που θέλει & βαμβάκια κακαλτσερά."



"Τι λέει το φαγητό σήμερα?" (στην εστία του Πανεπιστημίου)
"Τα γνωστά μωρέ....toad-in-the hole, fish & chips, πατάτες & καρότα βραστά, βρυξελλάκια Λαχανών....όπως κι χθες."



"Πρόσεχε από που πας γιατί έχει κάγο στην πατηφόρα!"



"Τι ταινία είδες τελικά?"
"Το κορελλίνο του Λοχαγού Μαντέλλι."



"...ο κακός μάγος είπε στο τζίνι να σηκώσει το χαλίφι του παλάτη κι να το πάει μακρυά..."


Ίσως τα top που έχω πει :oops:

Στα παραπάνω ισχύει η αποκλειστικότητα του copyright - zouzouni :oops: :lol:

djvalt
14-07-04, 22:18
απο μαθητη γυμνασιου :
Ο κύκλος είναι μία στρογγυλή γραμμή, χωρίς συνδέσεις, ενωμένη με τέτοιο τρόπο που δεν μπορείς να καταλάβεις που αρχίζει και που τελειώνει. Δεν έχει ούτε αρχή ούτε τέλος, εκτός αν σταματήσεις το διαβήτη.

WAntilles
14-07-04, 22:44
1 τρίγωνο με 2 γωνίες ονομάζεται "διαγώνιον".

nnn
14-07-04, 22:53
μάλλον zouzouniright.
δεν είναι τίποτα γλώσσεψες την μπέρδα σου* :lol: :lol:

*στμφ.μπέρδεψες την γλώσσα σου.


και κάτι που θυμήθηκα τώρα,κέντρο εκπαίδευσης "παλάσκας"(οι άρρενες εδώ που έχουν πάει ναυτικό ξέρουν),2η μέρα ψάρια,ανακοίνωση από τα μεγάφωνα από τον υποδιοικητή,όποιος ξέρει από ηλεκτρονικούς υπολογιστήρες να έρθει στο διοικητήριο.

:roll: :shock: :lol:

aesir
14-07-04, 23:03
Ο Ρώσος από το Καμερούν
Παρουσιαστής Σούπερ Μπάλας του MEGA

Αυτοί δεν είναι ακριβώς Έλληνες, αλλά Γερμανολαθραίοι
Παρουσιαστής Σούπερ Μπάλας του MEGA

Ο Ronaldo ξεχύνεται σαν εμετός στην επίθεση
Μανόλης Μαυρομάτης

Ο Davids κάνει ένα δυνατό συρτό σουτ το οποίο καταλήγει ψηλά πάνω από το δοκάρι
Μανόλης Μαυρομάτης

Ενώ ο τέταρτος διαιτητής έδειχνε την πινακίδα με τον αριθμό ένα 1 (για λεπτά καθυστερήσεων), λέει:
-Και κάτι πρωτοφανές, θα έχουμε αλλαγή τερματοφύλακα
Ανδρέας Πογιατζής (ΡΙΚ)

zouzouni
14-07-04, 23:06
nnn Αυτά είναι τα όσα θυμήθηκα στα πρόχειρα......σε κάποια φάση τα έγραφα σε ειδικό τετράδιο.....τι κάνει η κούραση :? :( ...

djvalt
14-07-04, 23:08
Και οι Ρώσοι ανέδειξαν μεγάλους ποιητές όπως ο Πούσκας, ο Λένιν, ο Τρότσκι και ο Ιβάν ο Τρομακτικός. Από την ποίηση αυτή σώζεται σήμερα η Σιβηρία με την παγωμένη λίμνη των Κύκλων που ο Τσακ Κόφσκι την έκανε παλέτα.

WAntilles
14-07-04, 23:10
Μαυρομμάτης:

- Η Ισπανία τώρα στην επίθεση με το Μουνίτις.

djvalt
14-07-04, 23:13
:arrow: Η γάτα είναι ένα τετράποδο θηλαστικό με τέσσερα πόδια αθόρυβα, μπρος, πίσω, δεξιά, αριστερά.

aesir
14-07-04, 23:13
Συγκρούστηκαν απεργοσπάστες που απεργούσαν
Ρεπόρτερ του Alpha

Και να ο Ντεμπούρ, δίνει πάσα στον δίδυμο αδερφό του Ντεμπάρ
Μανόλης Μαυρομάτης

Και εδώ ο μαύρος αθλητής, ο νέγρος
Εκφωνητής ΕΤ1

Σε τηλεοπτικό παράθυρο: -Έπρεπε να ντρέπεσαι γι' αυτά που λες
-Ντρέψου εσύ ρε
Μάκης Ψωμιάδης

Και που βρίσκεστε τώρα; -Στα Τρίκαλα -Α, ωραία, κοντά στη θάλασσα
Νίκη Κάρτσωνα

WAntilles
14-07-04, 23:18
Ο Σεφτελής μετέδιδε ζωντανά μία κλήρωση του Λότο:

- Έχουν μπει όλοι οι αριθμοί στην κλειτορίδα.

Ο Χατζηνικολάου μεταδίδει δελτίο:

- Χιλιάδες νεκροί ποδοπα... εεεεε.... συγνώμη, νεαροί ποδοπατήθηκαν....

potis21
15-07-04, 00:05
-Στα Τρίκαλα -Α, ωραία, κοντά στη θάλασσα

ναι. και που ειναι το αστειο?

:mrgreen:

Το καλυτερο ειναι

και που μενετε?

στο Καρπενήσι.

Α!!! τυχερε!!! Ολοι μας θα θελαμε να μενουμε σε νησι!

nnn
15-07-04, 00:07
nnn Αυτά είναι τα όσα θυμήθηκα στα πρόχειρα......σε κάποια φάση τα έγραφα σε ειδικό τετράδιο.....τι κάνει η κούραση ...

και εγώ έχω πει διάφορα αλλά δεν τα γράφω γιατί όπως έλεγαν και οι αρχαίοι ρωμαίοι τα γραπτά μπαίνουν εεε..μένουν ήθελα να γράψω.

morfeas-dsl-
15-07-04, 00:20
http://www.malakies.com

kubiak
15-07-04, 00:25
η Μενεγάκη δεν είχε πει ζωντανά να καλέσουν το Σιδηρόπουλο στην εκπομπή της;
και μία παρουσιάστρια αθλητικών ειδήσεων δεν είχε πει το αμίμητο "έκανε Πανελλήνιο ρεκόρ Αγγλίας;"...
φιλικά...

aesir
15-07-04, 00:31
potis21, Τα Τρίκαλα δεν είναι κοντά στην θάλασσα...

yiapap
15-07-04, 13:01
Από IRC:


pos grafo kefalaia?

pata to CAPS LOCK

to pathsa 2 fores den egine tipota


Συγγνώμη για τα greeklish, ήθελα full effect :)

Oxymoron
15-07-04, 15:31
Σαρδάμ του super market:

Πού έχετε τους ξυρούς αφρίσματος;

Να πάρουμε και ένα μπουκάλι οινώδη αφρό

Νικαετός
16-07-04, 00:07
Για κάποιον που έγραψε για τον Παλάσκα, τα μεγάφωνα στον Κανελλόπουλο : Καροτσία αγκαράκι στο υπόστεγο . (Μτφ. Αγγαρία καροτσάκι..στο υπόστεγο)

Καλά το θρυλικό της λαίδης δεν το έγραψε κανείς ακόμα ?? Το "λα μ...ί" που σημαίνει όπως μας εξήγησε η Λαίδη , η νύχτα .

Το κλασσικό από μαθητή,(δυστυχώς όχι μόνο από έναν) Στο δεύτερο θέμα μας έδινε ένα τρίγωνο, ΑΒΓΔ . !!!

Το αμίμητο του μακαρίτη Γιαννόπουλου, "το οροπέδιο των Αθηνών" .

Αύριο θα επανέλθω με απίθανα μαργαριτάρια από διαγωνίσματα ιστορίας .


:twisted: :twisted: :twisted:

thama
16-07-04, 00:49
Από επίσκεψη του Θέμου στην Ελένη
καθώς έρχεται το θέμα στα αθλητικά, και μάλιστα στο ποδόσφαιρό
ο Θέμος, γνωρίζοντας ότι η Ελένη είναι αδαής, λέει
-Ας ξεκινήσουμε από το γήπεδο...
και η Ελένη τον διακόπτει
- Το γήπεδο είναι ένα στρόγγυλο πράγμα ......... (και δείχνει και με τα χέρια της κάτι που θυμίζει κύκλο)

thama
16-07-04, 00:55
Ένα ακόμα θεϊκό έχει σχέση με την τεχνική υποστήριξη σε μια εταιρεία Hardware.
Παίρνει τηλέφωνο μια κυρία στην τεχνικη υποστήριξη
-Καλημέρα σας,
-Καλημέρα σας, καλέσατε την Τεχνική Υποστήριξη του .... Πώς μπορούμε να σας βοηθήσουμε ?
- Ξέρετε πριν από δυό μήνες είχα αγοράσεια από το κατάστημά σας έναν υπολογιστή
- Και τώρα τι πρόβλημα αντιμετωπίζετε ?
- Ξέρετε, έχει σπάσει η θήκη του καφέ ...
- ..... η θήκη του καφέ ? ποια θήκη του καφέ ?
- Αυτή που έχει το μηχάνημα.
- Ξέρετε, οι υπολογιστές δεν έχουν συνήθως θήκες για καφέ. Μήπως βάλατε κανένα πρόσθετο καμμια για τον καφέ ?
- Μα τι λέτε ? τον υπολογιστή τον αγόρασα μαζί με τη θήκη του καφέ. Είναι ένα μικρό συρταράκι, που παταω το κουμπί για να βγεί και γράφει επάνω 52x..........

thama
16-07-04, 01:01
Λοιπόν, μου έρχονται ένα ένα
Πάλι απο τεχνική υποστήριξη
Κατα τις 5 το απόγευμα, τηλεφωνεί στην υποστήριξη μια κοπέλα, εμφανώς έντρομη και λέει
- Γεια σας,... έχω ένα πρόβλημα,..... έριξσ τον καφέ πάνω στο πληκτρολόγιο του ΗΥ του διευθυντή μου. Τι μπορώ να κάνω ? θα με σφάξει ....
- Ηρεμήστε, κυρία μου, απαντά ο τεχνικός, δεν είναι τόσο άσχημα τα πράγματα.
Σκέφτεται ο τύπος, τι άξία έχει ένα πληκτρολόγια. Ούτως η άλλως, μετά τον κάφέ που έφαγε, προτιμότερη θα ήταν η αντικατάσταση. Οπότε αποφασίζει να πειράξει την κοπέλα.
- Κοιτάξτε, θα πάρετε λίγο απορυπαντικό πίατων και θα το σφουγαρίσετε απαλά. Στη συνέχεια θα το ξεπλύνετε και θα το αφήσετε να στραγγίσει καλά. Αύριο το πρωί θα δουλεύει
- Ευχαριστώ πολύ, απαντά η κοπελιά, και εμφανώς ευχαριστημένη κλείνει το τηλέφωνο

Την επομένη ημέρα σκολουθεί το εξής τηλεφώνημα
- Θα ήθελα να ήξερα ποιος μ@λκ@κας έβαλε το ζώον, τη γραμματέα μου, να κάνει μπάνιο στο καινούριο μου laptop, αξίας 4000€...........

zouzouni
16-07-04, 01:24
To ακόλουθο το έζησα το χειμώνα του '95

Στην άνοδο της Κηφισίας, δηλαδή στο ρεύμα από Αθήνα προς Κηφισσιά (έχει σημασία αυτό :wink: ) είναι 3:30 το μεσημέρι, κι βρίσκομαι σ'ένα ταξί με μια άλλη γυναίκα πηγαίνοντας προς Κηφισιά.

Ο δρόμος έχει ΠΗΞΕΙ κυριολεκτικά στην κίνηση κι τα αμάξια πάνε βήμα-βήμα γιατί έβρεχε ενωτίτερα, συν ότι γίνονται έργα στην περιοχή...καταλαβαίνετε δηλαδή τι κατάσταση επικρατεί.

Στο ύψος του ΑΝΤ1 δε γίνεται κυριολεκτικά κομφούζιο!

Το ταξί βρίσκεται λίγο πριν το καθ'αυτό κτήριο του ΑΝΤ1 κι παρατηρώ ότι η παράπλευρη λωρίδα προς την Κηφισίας κι το πεζοδρόμιο αλλά κι η νησίδα έχουν κυριολεκτικά πλημμυρίσει από νέες στην πλειοψηφία τους κοπέλλες.
ΟΛΕΣ ντυμένες με μίνι, κολλητά/εφαρμοστά ρούχα, κάποιες να συνοδεύονται από γυναίκες μεγαλύτερης ηλικίας που φέρονται σαν μαμάδες/θείες κ.λ.π.

Στην απορία που εκφράζει ο ταξιτζής για αυτό το "νυφοπάζαρο" (όπως το αποκάλεσε) απαντώ ότι ίσως πρόκειται για τα προκριματικά/δοκιμαστικά των καλλιστείων που κάνει ο ΑΝΤ1.

Όλα αυτά στο ρεύμα ανόδου προς Κηφισιά.

Καθώς προχωρά λίγο-λίγο το ταξί έχουμε καλύτερη θέα, κι βλέπουμε αρκετές κοπέλλες που είτε έμοιαζαν με καρνάβαλους είτε (με την λογική ότι είναι διαγωνισμός ομορφιάς) τυχαία θα έπρεπε να βρισκόντουσαν εκεί.

Το σχολιάζει αυτό ο ταξιτζής κι λέει
"Μα καλά? Δεν βλέπουν πώς είναι, τι φοράνε ? Τι μυαλό έχουν αυτές οι κοπέλλες?"

Κι εμείς εξακολουθούμε κι είμαστε στο ρεύμα από Αθήνα προς Κηφισιά.

Πριν καλά-καλά τελειώσει την κουβέντα του, του κάνει σινιάλο μια από αυτές τις κοπέλλες, πολύ ψηλή κοκκινομάλλα.

Ο ταξιτζής πλησιάζει, ανοίγει το παράθυρο για ν'ακούσει τον προορισμό της

"Ομόνοια πηγαίνω!"
:shock:

Γυρνάει ο ταξιτζής κι λέει το αμίμητο :
"Αυτή είναι φυσική ξανθιά κι τα βάφει!"

:lol:

Σημ : λίγο παραπέρα είχε πινακίδα που έδειχνε προς την Κηφισιά!

sdikr
16-07-04, 01:57
Λοιπόν, μου έρχονται ένα ένα
Πάλι απο τεχνική υποστήριξη
Κατα τις 5 το απόγευμα, τηλεφωνεί στην υποστήριξη μια κοπέλα, εμφανώς έντρομη και λέει
- Γεια σας,... έχω ένα πρόβλημα,..... έριξσ τον καφέ πάνω στο πληκτρολόγιο του ΗΥ του διευθυντή μου. Τι μπορώ να κάνω ? θα με σφάξει ....
- Ηρεμήστε, κυρία μου, απαντά ο τεχνικός, δεν είναι τόσο άσχημα τα πράγματα.
Σκέφτεται ο τύπος, τι άξία έχει ένα πληκτρολόγια. Ούτως η άλλως, μετά τον κάφέ που έφαγε, προτιμότερη θα ήταν η αντικατάσταση. Οπότε αποφασίζει να πειράξει την κοπέλα.
- Κοιτάξτε, θα πάρετε λίγο απορυπαντικό πίατων και θα το σφουγαρίσετε απαλά. Στη συνέχεια θα το ξεπλύνετε και θα το αφήσετε να στραγγίσει καλά. Αύριο το πρωί θα δουλεύει
- Ευχαριστώ πολύ, απαντά η κοπελιά, και εμφανώς ευχαριστημένη κλείνει το τηλέφωνο

Την επομένη ημέρα σκολουθεί το εξής τηλεφώνημα
- Θα ήθελα να ήξερα ποιος μ@λκ@κας έβαλε το ζώον, τη γραμματέα μου, να κάνει μπάνιο στο καινούριο μου laptop, αξίας 4000€...........


είμουν στο πάτωμα μίση ωρα και χτυπιόμουν, !! ΚΑΛΟ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ
:lol: :lol: :lol:

euri
16-07-04, 16:00
Στην Αγγλία, σε επαρχιακό δρόμο σταματάει η αγγλική τροχαία Έλληνα συμφοιτητή κολλητού μου για υπέρβαση ορίου ταχύτητας. Βλέποντας το ελληνικό δίπλωμα λέει στον οδηγό: "Could you please tell me the driver's license number because I cant read Greek?"
:drowned

Nuperibo
17-07-04, 01:58
εντάξει κομπιουτερικό καθαρά αλλά μου φάνηκε τραγικά αστείο..

Αυτό έγινε σήμερα.. δεν είναι edited, ούτε copied από αλλού.. Με αφορμή ένα post στην Insomnia, πάω να κάνω create virtual machine στο vmware, που να κάνει boot από physical partition.. Μετά τις απλοϊκές ρυθμίσεις παίρνω το εξής μήνυμα:

potis21
17-07-04, 02:59
IRC chat:

HisIdiotness>kai pws to egka8istw?

potis21>Kleise prwta ola ta programmata.
HisIdiotness>kala.

HisIdiotness has quit IRC (Quit:)

thama
17-07-04, 20:54
Στο 131

Θα ηθελα το κτηνιατρειο της Ορεστιαδας
-∆ηλαδη την διευθυνση κτηνιατρικης;
-Οχι την διευθυνση, το τηλεφωνο θελω

thama
17-07-04, 20:55
Στο 121

Το τηλεφωνο µου δεν λειτουργει
-Ποιο ειναι;
-Το ταδε στο ταδε ονοµα
-Απ οτι βλεπω δεν ειναι καταχωρηµενο στους καταλογους µας
-Μα πως ειναι δυνατον; Αφου καναµε ολες τις απαραιτητες διαδικασιες στον ΟΤΕ. Αλλα η αληθεια είναι
οτι ακοµα δεν πληρωσαµε. Λετε να φταιει αυτο;

thama
17-07-04, 20:56
Στο 131

Θα ηθελα τον αυτοµατο της Θασου
-Ειναι το 0593
-Αυτο παιρνω και ειναι λαθος
-Μα πως ειναι δυνατον;Για πεστε µου λιγο τον αριθµο του τηλεφωνου που καλειτε στην Θασο
-097253...

BeholderX
26-07-04, 08:32
Εψαχνα μουσική και τελικά βρέθηκα σε αυτό το url
http://www.mplampla.com/margaritaria/margaritaria.htm

Εχει μια ωραία συλλογή από διάφορα 'μαργαριτάρια' που έχουν πει διάφοροι 'διάσημοι' (τρομάρα τους).



Αντζελα Δημητρίου: Φετος το καλοκαιρι ειχα παει στην Κρητη και ειχα ενα σπιτι με θεα τον Ατλαντικο και ηταν υπεροχα

Αντζελα Δημητρίου: Ρε παιδια δεν καταλαβαινω Αραβικα, δεν ειμαι Αραβιδα

Αντζελα Δημητρίου: Δοξα το Θεο, ειμαι αθεη

-Κυρια Δημητριου, γνωριζετε τον Πικασο;
-Δημητρίου: Αυτο το κιτρινο ανθρωπακι στα Ποκεμον;

Αννα Δρούζα: Δε γλιστρανε τα γυαλια πανω στη φαλακρα;

Χατζινικολάου Νίκος: Το πρωτοφανες αυτο γεγονος, συμβαινει για δευτερη φορα

Αλεξιάδου Βεφα : Και τωρα δενουμε τα χερια του αρνιου


Καλά η Αντελα είναι ξεχωριστή κατηγορία από μόνη της... Δεν παίζεται με τίποτα.

Εχει γέλιο γενικώς η λίστα :)

yiapap
26-07-04, 13:44
Και μια και έπεσε και εικόνα ακολουθούν οι αγαπημένες μου. Και οι 2 είναι captured από τον Η/Υ μου:

nnn
26-07-04, 20:34
ωχ άρχισε η επανάσταση των μηχανών.

στραβοκοιμήθηκε φαίνεται. :mrgreen:

{LCF}
31-07-04, 01:11
http://briefcase.pathfinder.gr/download/elendil_xlk/24998/295117/0/002.jpg

NetTraptor
31-07-04, 01:23
- "Έχω πρόβλημα με την ταμειακή. Δεν σβήνει την τιμή."
O τεχνικός της λέει:
- "Πάτα το CL κουμπί."
Και Goaaaaaaaal
- "Μα ποιο σιέλ κουμπί; Όλα πράσινα είναι!!"

androu
31-07-04, 01:26
Πρόκειται για ένα καθηγητή του σχολείου που πήγαινα..Εχει πάρει σύνταξη ποια (καιρός ήταν στα 68 χρόνια του) Πετούσε κοτσάνες στην τάξη και επειδή οι μαθητές δεν μπορούσαν να γελάσουν .. τις έγραφαν. Εχουν εκδοθεί κάπου 5 φυλλάδια με τέτοιες + 1 ιστοσελίδα στο ίντερνετ. Επειδή δεν μπορώ να τα κάνω όλα copy paste δίνω το Link να πάτε αν θέλετε

Πατήστε ΕΔΩ (www.angelfire.com/wi/xagoras)[/code]

{LCF}
31-07-04, 01:33
" Παιδία, εγώ, εξήντα χρόνια στο πεζοδρόμιο... "

γειά σου ρε προφέσορα ! !

chrand
31-01-06, 21:27
1. Είδα στην τηλεόραση κάτι βρακοσυλλέκτες. Πολύ στενοχωρήθηκα που φτάνουν στο σημείο να ψάχνουν στα σκουπίδια να βρουν εσώρουχα----Άντζελα Δημήτριου

2. -Εσείς κυρία Δημητρίου θέλετε να κάνετε μια δήλωση; -Βεβαίως και θα κάνω. Γιατί να μην κάνω; Όλοι κάνουνε, εγώ να μείνω αδήλωτη;----Άντζελα Δημήτριου

3. -Κυρία Δημητρίου τι θα βρει κανείς άμα ψάξει στην βιβλιοθήκη σας; -Μπα, μη νομίζεις πως κρύβω εκεί πράγματα. Έχω θυρίδα στην τράπεζα----Άντζελα Δημήτριου

4. -Και επίσης θα ήθελα να τονίσω ότι δεν πρέπει ποτέ να καταπίνετε το σπέρμα στον στοματικό έρωτα -Πω πω, αλήθεια; Δεν το ήξερα!----Ελένη Μενεγάκη

5. Τηλεφωνήστε τώρα στα εξής τηλέφωνα για να κερδίσετε δυο τηλεθεατές αξίας 500.000 δραχμών----Ελένη Μενεγάκη

6. Αυτή η Ρεάλ είναι φοβερή από την μέση και κάτω. Οι παίκτες αλλάζουν την μπάλα, λες και έχουν τσίχλα UHU στα πόδια τους----Γεωργίου (Alter TV)

7. Και η ομάδα της Ολλανδίας κερδίζει κόρνερ σε πολύ καλή θέση----Σεφτελής Στράτος

8. Και εδώ ξαναβλέπουμε στο replay το φουλ που είναι πιο σκληρό αυτή τη φορά----Μανώλης Μαυρομμάτης

9. Σημαντική επίσης είναι και η απώλεια του Μπέκαμ, αν και δεν έχει φύγει από το παιχνίδι----Αντώνης Κατσαρός (MEGA)

10. Σε συνεντευξη τυπου μετα το ματς Ολυμπιακου-Παναθηναικου, απευθυνομενος στον Αποστολακη: -Κυριε Αποστολακη η σημερινη βραδια για τον Παναθηναικο μετα τη βαρια ηττα, δεν μοιαζει με νυχτα της Αγιας Παρασκευης; (αντι για Μεγαλη Παρασκευη)----Σακελλαρόπουλος Μένιος

http://www.margaritaria.com

WAntilles
31-01-06, 21:44
- Πείτε μας ένα όνομα που αρχίζει από "ωμέγα".
- Ωμεγαλέξαντρος.

Από πραγματικό γραπτό μαθητή/τριας στη γεωμετρία 3ης γυμνασίου:

"Τρίγωνο με 2 γωνίες ονομάζεται διαγώνιον."

zouzouni
01-02-06, 00:28
Συγχωνεύθηκαν τα 2 νήματα! :lamer
ΠΑΝΤΑ μια αναζήτηση στο forum βοηθάει! ;)

tzanerman
01-02-06, 10:52
Με αφορμη τις ζουζουνορησεις, παρτε και μια δικια μου. Για να γινει κατανοητη, ο χωρος που ειπωθηκε ηταν στο ξενοδοχειο President, κατα τη διαρκεια του πρωτου Game's Fair στην Ελλαδα, πανω απο τραπεζι με Ναπολεοντειο wargame:

"Σωμα, μαχη με μαχη".

zouzouni
02-02-06, 01:57
Με αφορμη τις ζουζουνορησεις, παρτε και μια δικια μου. Για να γινει κατανοητη, ο χωρος που ειπωθηκε ηταν στο ξενοδοχειο President, κατα τη διαρκεια του πρωτου Game's Fair στην Ελλαδα, πανω απο τραπεζι με Ναπολεοντειο wargame:

"Σωμα, μαχη με μαχη".


:oops: Οι ζουζουνορήσεις (κοινώς γνωστές ως σαρδάμ) συνεχίζονται ακάθεκτες :cry: αλλά πλέον έχω σταματήσει να τις καταγράφω. :oops:

@ ADSLgr.com All rights reserved.