PDA

Επιστροφή στο Forum : Απο τα 2mbit στα 8mbit, πόσο καιρό;



saleas
10-02-07, 19:56
Καλησπερα, εχω ηδη 2mbit συνδεση και θελω να την τετραπαλασιασω. Ξερει κανεις ποσο θα καιρο θα παρει; Το εχει κανει κανεις ηδη; Γινεται αυτη η αλλαγη χωρις να μεινω εκτος internet;:rofl: :rofl: :rofl:

strider
10-02-07, 20:35
Καλησπερα, εχω ηδη 2mbit συνδεση και θελω να την τετραπαλασιασω. Ξερει κανεις ποσο θα καιρο θα παρει; Το εχει κανει κανεις ηδη; Γινεται αυτη η αλλαγη χωρις να μεινω εκτος internet;:rofl: :rofl: :rofl:
Ε, φτιάξε και τα στοιχεία σου, ντε.... Τί 512/128 είναι αυτό? :)
Όσο για το 8mbit, μόλις αποφασίσει η HOL πώς και τί θέλει να κάνει, θα μας το πει.... :rolleyes:

oxyd
10-02-07, 21:00
Θα πάρει 50 ημέρες το ελάχιστο ότι και να σου λένε. Επίσης δεν πρόκειται να σε ενεργοποιήσουν μετά την πάροδο των 50 ημερών αν δεν στείλεις εγγράφως καταγγελία στην ΕΕΤΤ και αν δεν βάλεις δικηγόρο να το παρακολουθεί.

metsam
10-02-07, 22:36
Τόσο καλά δηλαδή... χαχαχα

Tem
10-02-07, 22:39
Καλησπερα, εχω ηδη 2mbit συνδεση και θελω να την τετραπαλασιασω. Ξερει κανεις ποσο θα καιρο θα παρει; Το εχει κανει κανεις ηδη; Γινεται αυτη η αλλαγη χωρις να μεινω εκτος internet;:rofl: :rofl: :rofl:
δεν γίνεται σε καμία περίπωση στην παρούσα τουλάχιστον περίοδο

tolisp
11-02-07, 04:05
Νομίζω... το απάντησες μονος σου με τα γέλια που έβαλες! :rolleyes:
Και εγώ είχα 1M και την πλασίασα (όχι απλά 4x) :twisted: πληρώνοντας, περιμένοντας 1.5 μηνα, βρίζοντας καθημερινά και τελικά κάνοντας καταγγελία:)
Αυτά!

Antonis21
11-02-07, 05:07
δεν γίνεται σε καμία περίπωση στην παρούσα τουλάχιστον περίοδο

O λογος που δεν γινετε ποιος ειναι μαλλον εχασα επεισοδια..

No-Name
11-02-07, 05:09
Πας απο ΑΡΥΣ σε LLU δηλαδή χονδρικά κανα μήνα χωρίς adsl στη καλύτερη.
Και από την άλλη η HOL θα μεταφέρει ομαδικά συνδρομητές στο ιδιοκτητο μετα απο καιρό

tolisp
11-02-07, 05:12
Η εταιρία είναι παραπάνω από προφανές ότι δεν ενδιαφέρεται για τους παλιούς συνδρομητές παρα μονο να πάρει "ζεστό χρήμα" πουλώντας τα κίτρινα κουτιά της!
Χειρότερο marketing (αφρικανικού τύπου) ομολογώ δεν έχω δει...
Λες και δεν έχει σκοπό να υπάρχει μετά από 1 χρόνο

Tem
11-02-07, 07:42
Η εταιρία είναι παραπάνω από προφανές ότι δεν ενδιαφέρεται για τους παλιούς συνδρομητές παρα μονο να πάρει "ζεστό χρήμα" πουλώντας τα κίτρινα κουτιά της!
Χειρότερο marketing (αφρικανικού τύπου) ομολογώ δεν έχω δει...
Λες και δεν έχει σκοπό να υπάρχει μετά από 1 χρόνο
δυστυχώς η πρακτική που ακολουθεί η HOL συνηγορεί σε αυτό που λές. Πρέπει να αλλάξει
ριζικά.Απο την παρουσίαση και την διάθεση του προιόντος μέχρι την υποστήριξη πελατών.

strider
11-02-07, 11:56
Πας απο ΑΡΥΣ σε LLU δηλαδή χονδρικά κανα μήνα χωρίς adsl στη καλύτερη.
Και από την άλλη η HOL θα μεταφέρει ομαδικά συνδρομητές στο ιδιοκτητο μετα απο καιρό
Μα, αφού και αυτοί που είναι ήδη shared LLU (4 Mbit) πρέπει να περιμένουν.

Και αν θέλει αργότερα να μεταφέρει η HOL τους συνδρομητές από ΑΡΥΣ σε LLU θα πρέπει να το θέλουν οι ίδιοι και να στείλουν αίτηση μεριζόμενου βρόγχου στον ΟΤΕ.

Ως τώρα δεν έχω δει ξεκάθαρο πλάνο της μετάβασης στα 8Mbit.

nm96027
11-02-07, 12:37
Η εταιρία είναι παραπάνω από προφανές ότι δεν ενδιαφέρεται για τους παλιούς συνδρομητές παρα μονο να πάρει "ζεστό χρήμα" πουλώντας τα κίτρινα κουτιά της!
Χειρότερο marketing (αφρικανικού τύπου) ομολογώ δεν έχω δει...
Λες και δεν έχει σκοπό να υπάρχει μετά από 1 χρόνο

Δεν νομίζω πως πραγματικά την συμφέρει να αγνοήσει τους παλιους συνδρομητές. Απλα μαθηματικά είναι: τί κέρδος έχει απο την ΑΡΥΣ και τί απο το δικό της δίκτυο. Έχουν κάθε λόγο να μεταφέρουν όσους περισσότερους μπορουν στο δικο τους δίκτυο. Το γιατί δεν το κάνουν ειναι απλό: δεν μπορουν! Με τα προβληματα που εχει η ίδια η HOL (η HOL κοιμήθηκε τον Σεπτέμβρη με 2 κέντρα και ξύπνησε τον Δεκέμβρη με 32) στο δικο της δίκτυο, με τα γραφειοκρατικά προβληματα που έχουν οι εναλλακτικοι με τον ΟΤΕ (και το αναπαλιν), αν τολμήσει και ξεκινησει την μεταφορά των πελατων της ΤΩΡΑ, θα γελάσουν μέχρι και οι χελώνες (είναι γνωστό οτι δεν γελάνε, έχετε δει καμμια να γελάει?). Τί να πουν στους υπάρχοντες πελάτες τους: "ελάτε για τα 4 και στο τέλος θα παρετε τα..."???. Ή μήπως υπάρχει άλλος εναλλακτικός πάροχος που κάνει την διαδικασία στο πιτς-φιτίλι, αψε-σβήσε, τσακ-μπαμ???

ΥΓ. Εκει που κατα την γνώμη μου εμφανίζει δυσκίνητη η HOL ειναι στους ήδη υπάρχοντες συνδρομητές shared LLU. Έχει δίκιο ο Tem. Είναι μάλλον απλη η μεταβαση απο τα 4 στα 8 και δεν καταλαβαίνω γιατί την μεταθέτουν και αυτη στο μέλλον.

Μετα και τις τελευταίες εξελιξεις και τις κινησεις του κ. Sawiris, η φράση "marketing αφρικάνκου τύπου" ταιριάζει πιο πολυ στην Tellas και την Tim:p

Tem
11-02-07, 13:37
......................Εκει που κατα την γνώμη μου εμφανίζει δυσκίνητη η HOL ειναι στους ήδη υπάρχοντες συνδρομητές shared LLU. Έχει δίκιο ο Tem. Είναι μάλλον απλη η μεταβαση απο τα 4 στα 8 και δεν καταλαβαίνω γιατί την μεταθέτουν και αυτη στο μέλλον.

έτσι ακριβώς :oneup:. Το να μας υποχρεώνει να κάνουμε διακοπή , ενώ είμαστε στο δικό της δίκτυο, για να μεταβούμε στα 8 (από shared HOL σε shared HOL δηλαδή) δεν έχει κάποια λογική.
Αν πρόκειται να μπείς στη διαδικασία διακοπής και αίτησης για νέα ενεργοποίηση τότε πηγαίνεις και σε άλλη εταιρεία που μπορεί να προσφέρει και περισσότερα από 8 Mbit ;)

tolisp
11-02-07, 13:47
Εγώ "αναγκαστικά" να τους χαρίσω το υπόλοιπο της συνδρομής μου (1M έληγε μέσα Αυγούστου 2007) ΚΑΙ να μείνω 1.5 μηνα χωρίς internet...
Είναι συμπεριφορά απέναντι σε πολύ καλο πελάτη εδώ και πολλά χρονια αυτή?
Πάντα είχε και δυνατητητα αναβάθμισης του παλιού λογαριασμού και extra prim για τους παλιούς πελάτες (τελευταία αναβάθμιση αν θυμάμαι καλά μου είχαν δώσει 8 μήνες δώρο αντί 6 που ήταν το πακέτο για τους καινούριους)

tolisp
11-02-07, 13:57
Πάντως το χειρότερο στην όλη υπόθεση είναι ότι ΔΥΣΤΥΧΏΣ η HOL εμφανίζεται να είναι η πιο ....γρηγορη από όλους τους εναλλακτικούς!
Τουλάχιστον συνδέει και δίνει 8M ΠΡΑΓΜΑΤΙΚA όχι σε 60-70 μέρες (Tellas, Vivodi) όχι με "σφυράκια" που άγνωστο πως και ποτε θα ανεβούν (ON) αλλα σε 25-40... κατάντια πραγματική!
Γι' αυτό φωνάζω ότι πρέπει να κάνουμε σαν adslgr κάτι οργανωμένο..

Tem
11-02-07, 14:57
Πάντως το χειρότερο στην όλη υπόθεση είναι ότι ΔΥΣΤΥΧΏΣ η HOL εμφανίζεται να είναι η πιο ....γρηγορη από όλους τους εναλλακτικούς!
Τουλάχιστον συνδέει και δίνει 8M ΠΡΑΓΜΑΤΙΚA όχι σε 60-70 μέρες (Tellas, Vivodi) όχι με "σφυράκια" που άγνωστο πως και ποτε θα ανεβούν (ON) αλλα σε 25-40... κατάντια πραγματική!
Γι' αυτό φωνάζω ότι πρέπει να κάνουμε σαν adslgr κάτι οργανωμένο..
συμφωνώ. Ακόμα πάντως δεν μπορούμε να κρίνουμε με ασφάλεια την ΟΝ. Θα φανεί σε λιγο διάστημα τι θα κάνει και αυτή

npoulis
11-02-07, 17:42
Ρε παιδια για πείτε μου, εγω ήδη έχω συγχρονισμό στο DSL με το κυκλωμα της HOL στα 13M/b απο ότι λέει το fritzbox. Παρ'ολα αυτα δεν μου έχουν ακόμα ενεργοποιήσει την προσβαση. Είμαι λιγο πριν πιώ νερό απο την πηγή δηλαδη. Μιλάτε για 50 μέρες δηλαδή μετά τον συγχρονισμό του DSL δηλαδη?

nm96027
11-02-07, 17:49
Ρε παιδια για πείτε μου, εγω ήδη έχω συγχρονισμό στο DSL με το κυκλωμα της HOL στα 13M/b απο ότι λέει το fritzbox. Παρ'ολα αυτα δεν μου έχουν ακόμα ενεργοποιήσει την προσβαση. Είμαι λιγο πριν πιώ νερό απο την πηγή δηλαδη. Μιλάτε για 50 μέρες δηλαδή μετά τον συγχρονισμό του DSL δηλαδη?

Οχι!:p
'Η πιο σωστά μάλλον, οχι!
'Η ακομα καλυτερα, ο καθένας έχει την προσωπική του ιστορία. Η ενεργοποίηση ειναι ένα εργο με πολλες παραλογες (στην κατηγορία της περιπετειας) και παντα διαφορετικό ανα περίπτωση.
Θεωρητικά ο ΟΤΕ έχει παραδώσει το κυκλωμα στην ΗΟL και θεωρητική θες αλλες 5 μερες.
Οπως πάντα ομως η θεωρια απέχει απο την πράξη, για αυτο ξεκίνα και συ τα τηλεφωνα στην HOL-αν φυσικά δεν εχεις αλλες δουλειες να κανεις.;)
Ποσες μέρες έχουν περάσει απο την αίτηση?

strider
11-02-07, 19:12
Πάντως το χειρότερο στην όλη υπόθεση είναι ότι ΔΥΣΤΥΧΏΣ η HOL εμφανίζεται να είναι η πιο ....γρηγορη από όλους τους εναλλακτικούς!
Τουλάχιστον συνδέει και δίνει 8M ΠΡΑΓΜΑΤΙΚA όχι σε 60-70 μέρες (Tellas, Vivodi) όχι με "σφυράκια" που άγνωστο πως και ποτε θα ανεβούν (ON) αλλα σε 25-40... κατάντια πραγματική!
Γι' αυτό φωνάζω ότι πρέπει να κάνουμε σαν adslgr κάτι οργανωμένο..
Εντάξει, καλό είναι να είναι η πιο γρήγορη απ'όλους, δεν είναι κακό.
Απλά το διαφήμισε λίγο νωρίτερα απ'ότι θά'πρεπε. Είναι κουφό να θέλει διακοπή όταν πας από 4 σε 8Mbit στο ίδιο το δίκτυό της.

Tem
11-02-07, 19:27
........ Είναι κουφό να θέλει διακοπή όταν πας από 4 σε 8Mbit στο ίδιο το δίκτυό της.
θέλω να πιστεύω ότι θα αναθεωρήσει σύντομα τη στάση της στο συγκεκριμένο θέμα. Αν συνεχίσει με την ίδια λογική τότε σε αποκλείει λογικά απο οποιαδήποτε αναβάθμιση αφού ακόμα και όταν θα λήγει το πακέτο θα σε υποχρεώνει να παραμείνεις στην ίδια ταχύτητα. Και τώρα εντάξει , μπορεί να ακούγονται ακόμα καλά τα 4 . Αργότερα όμως τι θα γίνει? Προσωπικά δεν πρόκειται να συνεχίσω με HOL αν δεν μου δώσει δυνατότητα αναβάθμισης. Και όπως έχω πεί δεν με ενδιαφέρει να με αναβαθμίσει δωρεάν. Και τώρα αν μου έδινε τη δυνατότητα θα προπλήρωνα ένα χρόνο και ας έχανα το διάστημα που απομένει μέχρι τη λήξη της 4άρας.

strider
13-02-07, 12:20
θέλω να πιστεύω ότι θα αναθεωρήσει σύντομα τη στάση της στο συγκεκριμένο θέμα. Αν συνεχίσει με την ίδια λογική τότε σε αποκλείει λογικά απο οποιαδήποτε αναβάθμιση αφού ακόμα και όταν θα λήγει το πακέτο θα σε υποχρεώνει να παραμείνεις στην ίδια ταχύτητα. Και τώρα εντάξει , μπορεί να ακούγονται ακόμα καλά τα 4 . Αργότερα όμως τι θα γίνει? Προσωπικά δεν πρόκειται να συνεχίσω με HOL αν δεν μου δώσει δυνατότητα αναβάθμισης. Και όπως έχω πεί δεν με ενδιαφέρει να με αναβαθμίσει δωρεάν. Και τώρα αν μου έδινε τη δυνατότητα θα προπλήρωνα ένα χρόνο και ας έχανα το διάστημα που απομένει μέχρι τη λήξη της 4άρας.
Ε, όχι και να χάσεις το προπληρωμένο. Εντάξει, δεν περιμένουμε να είναι δωρεάν από 4 σε 8. Τη διαφορά για τους εναπομείναντες μήνες θα δώσεις σε περίπτωση αναβάθμισης.

Δεν νομίζω να έχει πια τόση διαφορά από την αναβάθμιση που κάνουν οι άλλες εταιρείες. Η αναβάθμιση στη 4net γίνεται σε 1-2 ώρες (έκανε ένας φίλος από 512 σε 1024) και μένεις ίσως μόνο για αυτό το διάστημα (2 ώρες) δίχως internet. Το ίδιο και στην ΟΤΕνετ. Μάλλον τους ήρθε ξαφνικό και δεν ξέρουν τί να πουν στους συνδρομητές των 4096 όταν ρωτούν, οπότε τους λένε τα ίδια με τους νέους. Δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλιώς. Ας περιμένουμε λίγο να έρθει στα ίσια του το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών και βλέπουμε. Προς το παρόν δεν νομίζω να μπορούν να βοηθήσουν ουσιαστικά στο θέμα .....

Tem
13-02-07, 12:27
Ε, όχι και να χάσεις το προπληρωμένο. Εντάξει, δεν περιμένουμε να είναι δωρεάν από 4 σε 8. Τη διαφορά για τους εναπομείναντες μήνες θα δώσεις σε περίπτωση αναβάθμισης.

Δεν νομίζω να έχει πια τόση διαφορά από την αναβάθμιση που κάνουν οι άλλες εταιρείες. Η αναβάθμιση στη 4net γίνεται σε 1-2 ώρες (έκανε ένας φίλος από 512 σε 1024) και μένεις ίσως μόνο για αυτό το διάστημα (2 ώρες) δίχως internet. Το ίδιο και στην ΟΤΕνετ. Μάλλον τους ήρθε ξαφνικό και δεν ξέρουν τί να πουν στους συνδρομητές των 4096 όταν ρωτούν, οπότε τους λένε τα ίδια με τους νέους. Δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλιώς. Ας περιμένουμε λίγο να έρθει στα ίσια του το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών και βλέπουμε. Προς το παρόν δεν νομίζω να μπορούν να βοηθήσουν ουσιαστικά στο θέμα .....
προς το παρόν δεν κάνουν τίποτα :down:

tolisp
13-02-07, 12:43
Πάντως σε κανέναν δεν έδωσαν δυνατότητα αναβάθμισης όπως ΠAΝΤΑ γινόταν (πχ από dialup σε ISDN, η από μια ταχύτητα adsl σε μεγαλύτερη)
Εγώ πχ έκοψα τον Ιανουάριο την συνδρομή 1M πληρωμένη μέχρι τέλος Αυγούστου 2007
OK επιλογή μου ήταν γιατί μακροχρόνια ίσως με συμφέρει οικονομικά (πλήρωνα ΟΤΕ AΡYΣ 24e τον μηνα γιατί ήταν στο όνομα μου) αλλα νομίζω είναι άδικο για τους παλιούς συνδρομητές που έχουμε μάλιστα ακριβοπληρώσει αυτές τις υπηρεσίες (μερικές μάλιστα και δυο φορες από την μια αναβάθμιση στην άλλη!) να μπαίνουμε στην ίδια (σχεδόν) κατηγορια με τους καινούριους που τώρα ξεκινάνε
Και λέω "σχεδόν" γιατί για να πούμε και το σωστό έχουμε πάντα το -15% επί της τιμής της συνδρομής και δεν πληρώνουμε τα 99e του πακέτου

npoulis
14-02-07, 20:28
Οχι!:p
'Η πιο σωστά μάλλον, οχι!
'Η ακομα καλυτερα, ο καθένας έχει την προσωπική του ιστορία. Η ενεργοποίηση ειναι ένα εργο με πολλες παραλογες (στην κατηγορία της περιπετειας) και παντα διαφορετικό ανα περίπτωση.
Θεωρητικά ο ΟΤΕ έχει παραδώσει το κυκλωμα στην ΗΟL και θεωρητική θες αλλες 5 μερες.
Οπως πάντα ομως η θεωρια απέχει απο την πράξη, για αυτο ξεκίνα και συ τα τηλεφωνα στην HOL-αν φυσικά δεν εχεις αλλες δουλειες να κανεις.;)
Ποσες μέρες έχουν περάσει απο την αίτηση?

Με την σημερινή είναι 20 απο την αίτηση και 10 απο τον συγχρονισμό.

nm96027
14-02-07, 21:47
Με την σημερινή είναι 20 απο την αίτηση και 10 απο τον συγχρονισμό.

Αρα έχουν περάσει 4 εργασιμες εβδομάδες, που σημαίνει οτι μπορεις σιγά-σγά τον συμπαθητικο αλγόριθμο τηλεφωνων στην HOL.;)

Κουραγιο η 8αρα ειναι κοντα.;)

Tem
14-02-07, 22:14
Αρα έχουν περάσει 4 εργασιμες εβδομάδες, που σημαίνει οτι μπορεις σιγά-σγά τον συμπαθητικο αλγόριθμο τηλεφωνων στην HOL.;)

Κουραγιο η 8αρα ειναι κοντα.;)
σωστά .
Για εμάς πάντως είναι μακρυά ακόμα :p

npoulis
15-02-07, 00:24
Αρα έχουν περάσει 4 εργασιμες εβδομάδες, που σημαίνει οτι μπορεις σιγά-σγά τον συμπαθητικο αλγόριθμο τηλεφωνων στην HOL.;)

Κουραγιο η 8αρα ειναι κοντα.;)

Παιδες οι τυποι ειναι απαραδεκτοι, οταν φτανει ενας router στο σημειο να προσπαθει να κλεισει PPPoE ή PPPoA connection σημαινει οτι εισαι στην πηγη να πιεις νερό. 10 μέρες για να πανε απο το DSLAM στο εσωτερικο LAN τους ειναι δηλαδη ξεφτιλα. Ουσιαστικα ειναι μια softwερικη ρύθμιση που απομενη να κανουν και να ενεργοποιησουν την ρημαδα την συνδρομή. ΜΑ 10 ΜΕΡΕΣ ΤΙ ΣΚΑΤΑ ΚΑΝΟΥΝ? Εχουν καταντησει γελοιοι, μου λενε οτι φταιει ο ΟΤΕ μερικοι τεχνικοι, "μα ειστε καλα?" λεω αφου ειναι δικο σας κυκλωμα. Δηλαδη ποση κοροιδία. Αυριο το πρωι θα απαιτησω μεχρι αυριο το βραδυ να εχω συνδεση αλλιως να τα μαζεψουν και να τα βαλουν εκει που ξερουν. 16 χρονια στην πληροφορικη ειμαι και καταλαβαινω και την κοροιδια και την αδιαφορια και το να σε θεωρουν δεδομενο - μια και ειμαι 6 χρονια πελατης. Αυτο ειναι το ευχαριστω τους? Ας παρουν το γερμανοκουτο τους και να το δωσουν σε κανενα αλλο κοροιδο. Αντε πια...
Παρτε το και θα φατε και καταγγελια σε ΕΕΤΤ. Α να χαθητε.

harris
15-02-07, 00:27
Παιδες οι τυποι ειναι απαραδεκτοι, οταν φτανει ενας router στο σημειο να προσπαθει να κλεισει PPPoE ή PPPoA connection σημαινει οτι εισαι στην πηγη να πιεις νερό. 10 μέρες για να πανε απο το DSLAM στο εσωτερικο LAN τους ειναι δηλαδη ξεφτιλα. Ουσιαστικα ειναι μια softwερικη ρύθμιση που απομενη να κανουν και να ενεργοποιησουν την ρημαδα την συνδρομή. ΜΑ 10 ΜΕΡΕΣ ΤΙ ΣΚΑΤΑ ΚΑΝΟΥΝ?

Και ο tolisp είχε τα ίδια προβλήματα αν θυμάμαι καλά, και τελικά με καταγγελία στην ΕΕΤΤ ενεργοποιήθηκε άμεσα ;)

tolisp
15-02-07, 03:37
Έχει δίκιο ο φίλος harris!
Έχουν βάλει την ίδια κασέτα σε όλους.. "φταίει ο ΟΤΕ" !!!
@npoulis επειδή και εγώ όπως εσύ δεν είμαι άσχετος ούτε ακούω πρώτη φορα για internet και adsl συνδέσεις αυτό που με εξόργισε πιο πολύ και με έκανε να προχωρήσω την καταγγελία ήταν όχι η καθυστέρηση αλλα ότι υποτιμούσαν την νοημοσύνη μου .
Ήμουν προετοιμασμένος ψυχολογικά για ταλαιπωρία και καθυστέρηση (για αυτό και διάλεξα να το κάνω στον πιο "νεκρό" για μένα μηνα) αλλα δεν ανέχομαι από κανέναν (που μάλιστα τον πληρώνω χρονια) να με δουλεύει

npoulis
15-02-07, 12:15
Εγινε σημερα κατεγγελια στην ΕΕΤΤ. Εφτασα στα ορια μου. Πηρα σημερα το πρωι στην HOL και με αρκετα αυστηρο υφος τους εξηγησα τα παραπάνω. Επισης τους ειπα οτι αν δεν γινει κατι αμεσα θα κανω καταγγελια. Η απαντηση ήταν απιθανη!!! "Και δεν κάνετε καταγγελία, τι μου το λετε".

grandstyle
15-02-07, 12:22
ε καλα στο ειπε. τι νομιζεις οτι θα καταφερεις κανοντας καταγγελια ? :whistle:

tolisp
15-02-07, 12:32
ε καλα στο ειπε. τι νομιζεις οτι θα καταφερεις κανοντας καταγγελια ? :whistle:


grandstyle αν ψάξεις λίγο προηγούμενα posts μου θα δεις τι καταφέρνει μια καταγγελία... :twisted:

Jim87
19-02-07, 18:41
Η απάντηση απο το cc τους είναι λογική.

Αυτούς δεν τους ενδιαφερει τι θα κάνεις εσύ ως πελάτης.Την δουλειά τους κάνουνε (βαζουν τα στοιχεία για να τα δούν οι τεχνικοί και λοιποί) και τίποτα άλλο.

Αν δεν ενδιαφέρονται οι "απο πάνω" του cc για το αν θα τους φύγουν πελάτες θα ενδιαφερθούν αυτοί νομίζεις? ;)

Tem
19-02-07, 22:50
αντί να κάνει κάποιος καταγγελίες καλύτερα είναι να μην ασχολείται πλέον με την εταιρεία που δεν ανταποκρίνεται στις προσδοκίες του

SpeedKiller
21-02-07, 02:59
Παίδες ήρεμα...

Κάντε ότι θέλετε αλλά ... όταν περιμέναμε από την απλή μας την ISDN συνδεσούλα , να μας δώσει ο ΟΤΕ γραμμούλα DSL και περιμέναμε κανα μήνα (και βάλε) γιατί δεν του κάναμε κι αυτού καταγγελία? ή όταν σκάγανε τα DSLAM του ΟΤΕ? ή όταν σούλεγε δεν έχω πόρτα?

Όλα νομίζω είναι φρούτα και πρέπει να οριμάσουν λίγο πρίν τα φάμε , αλλιώς είναι κάπως ξυνά... :rolleyes:

Η υπομονή πιστεύω θα μας ανταμείψει όλους.Ζουμε όλοι μια μικρή επανάσταση στις τηλεπικοινωνίες και περναμε παιδικές ασθένειες. :oops:

Βοήθεια μας... :p

tolisp
23-02-07, 17:11
[quote=SpeedKiller;1014159]Παίδες ήρεμα...

Κάντε ότι θέλετε αλλά ... όταν περιμέναμε από την απλή μας την ISDN συνδεσούλα , να μας δώσει ο ΟΤΕ γραμμούλα DSL και περιμέναμε κανα μήνα (και βάλε) γιατί δεν του κάναμε κι αυτού καταγγελία? ή όταν σκάγανε τα DSLAM του ΟΤΕ? ή όταν σούλεγε δεν έχω πόρτα?





Προσωπικά έχω κάνει ήδη 2 στο παρελθόν (2004, 2005) εναντίον του ΟΤΕ για τους λόγους που αναφέρεις τις οποιες και κέρδισα (αποζημίωση και επιστολή συγγνώμης!!!)
Την συγγνώμη προσωπικά την θεωρώ πιο ικανοποιητική από οποιοδήποτε ποσο...

@ ADSLgr.com All rights reserved.