PDA

Επιστροφή στο Forum : Στις 13 Δεκεμβρίου η κυκλοφορία στην Ελλάδα του PLAYSTATION®4 (PS4™) μαζί με 33 τίτλους παιχνιδιών



Σελίδες : [1] 2 3 4

nnn
04-10-13, 17:16
Αθήνα 4 Οκτωβρίου 2013 – Η Sony Computer Entertainment Europe. (SCEE) είναι στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει ότι το σύστημα ψυχαγωγίας PlayStation®4 (PS4™) (σειρά CUH-1000A) θα κυκλοφορήσει στην 129616Ελλάδα στις 13 Δεκεμβρίου 2013. Το PlayStation®4 (PS4™) θα διατεθεί στην ελληνική αγορά πριν την εορταστική περίοδο προσφέροντας πρωτοφανείς και έντονες εμπειρίες στους Έλληνες gamers.

Αναμένεται να ξεπεράσει οποιαδήποτε αντίστοιχη εμπειρία ψυχαγωγίας ή οτιδήποτε είχαν έως τώρα φανταστεί οι χρήστες.

Το PS4™ είναι το σύστημα ψυχαγωγίας επόμενης γενιάς, το οποίο θα επαναπροσδιορίσει τις έννοιες του πλούσιου και βιωματικού gameplay με πανίσχυρα γραφικά και υψηλές ταχύτητες, ενσωματωμένες δυνατότητες κοινωνικής δικτύωσης και πρωτοποριακές λειτουργίες "δεύτερης οθόνης", αξιοποιώντας συσκευές όπως το PlayStation®Vita (PS Vita).

Η SCE θα συνεχίσει να προσφέρει πρωτοποριακές εμπειρίες gaming και ψυχαγωγίας στους χρήστες, εμπλουτίζοντας περαιτέρω τις διαθέσιμες υπηρεσίες του PS4™, όπως το PSNSM και το PlayStation®Plus, μια συνδρομητική υπηρεσία που προσφέρει στα μέλη της αποκλειστικό περιεχόμενο και λειτουργίες, ενώ παράλληλα θα βελτιώνει το ίδιο το PS4™ μέσω μελλοντικών αναβαθμίσεων του λογισμικού του.

Από την ημέρα λανσαρίσματος του PS4™ και έως την 31η Δεκεμβρίου του 2013 θα κυκλοφορήσουν σε Blu-ray Disc 15 τίτλοι των SCE Worldwide Studios (SCE WWS) και πολυάριθμα παιχνίδια συνεργαζόμενων εταιρειών ανάπτυξης και παραγωγής από ολόκληρο τον πλανήτη.

Σε συνδυασμό με τους τίτλους που θα είναι διαθέσιμοι για ψηφιακό download συνολικά 33 παιχνίδια θα κυκλοφορήσουν πριν τα τέλη της χρονιάς.

Μία εκπληκτική συλλογή τίτλων βρίσκεται ήδη σε στάδιο ανάπτυξης, γεγονός που αντανακλά την ισχυρή υποστήριξη του PS4™ από το σύνολο σχεδόν των εταιριών ανάπτυξης και έκδοσης, αλλά και από πολυάριθμους ανεξάρτητους παραγωγούς. Από τον Ιούνιο του 2013, οι συνεργαζόμενες εταιρείες ανάπτυξης έχουν αυξηθεί από περίπου 500 σε 620.

Σχετικά με τη Sony Computer Entertainment Europe Ltd

Η Sony Computer Entertainment Europe, με έδρα το Λονδίνο, είναι υπεύθυνη για τη διάθεση, προώθηση και πώληση προϊόντων και τίτλων παιχνιδιών των συστημάτων PlayStation®3, PlayStation®2 και PSP (PlayStation®Portable), σε 109 περιοχές της Ευρώπης, της Μέσης Ανατολής, της Αφρικής και της Ωκεανίας. Η SCEE επίσης αναπτύσσει, παράγει, προωθεί και διανέμει λογισμικό ψυχαγωγίας και διαχειρίζεται τα προγράμματα τρίτων κατασκευαστών για αυτές τις πλατφόρμες στις παραπάνω περιοχές.

Οι όροι PlayStation, PS3 και Gran Turismo είναι σήματα κατατεθέντα της Sony Computer Entertainment Inc. Το GT6 είναι σήμα κατατεθέν της Sony Computer Entertainment Inc. Όλα τα άλλα σήματα αποτελούν ιδιοκτησία των αντίστοιχων κατόχων τους.


Δ.Τ. Sony

Ant0n1z
04-10-13, 17:29
Κάποια εκτίμηση τιμής λιανικής έχουμε;

djpar
04-10-13, 17:36
399,99 αμα μπεις σε γνωστα μαγαζια θα το δεις

senkradvii
04-10-13, 18:31
Για το αντίπαλο δέος ξέρουμε κάτι; Όχι ότι με νοιάζει αλλά από περιέργεια. :p

Επίσης πιστεύω πως σε αυτόν τον γύρο η Sony θα τη σκίσει την MS. Είναι κανείς για κανένα στοιχηματάκι; :D

andm
04-10-13, 18:44
Για το αντίπαλο δέος ξέρουμε κάτι; Όχι ότι με νοιάζει αλλά από περιέργεια. :p

Επίσης πιστεύω πως σε αυτόν τον γύρο η Sony θα τη σκίσει την MS. Είναι κανείς για κανένα στοιχηματάκι; :DΕγώ.


1000€ ότι θα τη σκίσει :p

senkradvii
04-10-13, 18:55
Εγώ.


1000€ ότι θα τη σκίσει :p

Ποιος θα σκίσει ποιον;

Pun intended. :tooth

Helix
04-10-13, 19:15
Μην σκίσουν και οι 2 (εταιρείες) κανά καλσόν στο τέλος, όπως τά 'χουν κάνει σαλάτα

Zer0c00L
04-10-13, 19:30
εμενα προσωπικα δεν μου αρεσει η νεα κονσολα της SONY το PS4 οπως δεν μου αρεσε το PS3

αν θα εχω τα λεφτα οταν με το καλο βγει θα παρω την νεα κονσολα της MS το XBOX One καθως για μενα εχει αρκετα καλα παιχνιδια.

argosholos
04-10-13, 19:42
Παρασκευη και 13;
Προσοχη μην σας σκισει ο jason ολους!

Scorpios77
04-10-13, 21:26
Από θερμοκρασίες πως πάει ; Έχει ακουστεί κάτι ; Γιατί δεν έχω καμία όρεξη να ξαναγοράζω ξανά και ξανά playstation.

cnp5
04-10-13, 21:34
Για το αντίπαλο δέος ξέρουμε κάτι; Όχι ότι με νοιάζει αλλά από περιέργεια. :p

Επίσης πιστεύω πως σε αυτόν τον γύρο η Sony θα τη σκίσει την MS. Είναι κανείς για κανένα στοιχηματάκι; :D

Το Microsoft Xbox One θα κοστίζει 499€.
Κυκλοφορεί στις 22 Νοεμβρίου σε Αυστραλία, Αυστρία, Βραζιλία, Καναδά, Γαλλία, Γερμανία, Ιρλανδία, Ιταλία, Μεξικό, Νέα Ζηλανδία, Ισπανία, Μεγάλη Βρετανία και ΗΠΑ.
Στην Ελλάδα (όπως και στις υπόλοιπες χώρες) αρχές 2014, χωρίς συγκεκριμένη ημερομηνία.

senkradvii
04-10-13, 21:51
Το Microsoft Xbox One θα κοστίζει 499€.
Κυκλοφορεί στις 22 Νοεμβρίου σε Αυστραλία, Αυστρία, Βραζιλία, Καναδά, Γαλλία, Γερμανία, Ιρλανδία, Ιταλία, Μεξικό, Νέα Ζηλανδία, Ισπανία, Μεγάλη Βρετανία και ΗΠΑ.
Στην Ελλάδα (όπως και στις υπόλοιπες χώρες) αρχές 2014, χωρίς συγκεκριμένη ημερομηνία.

Thanks. Aυτό ήθελα να μάθω αν θα έχει ανακοινωθεί για την Ελλάδα. Δηλαδή το PS4 και 100€ πιο φθηνά και πιο νωρίς.. Ε ρε μαύρο φίδι που θα το φάει το XBOX One.. :p

blade_
04-10-13, 21:53
ωραια..ειναι η πρωτη φορα που ψηνομαι να παρω κονσολα..για 2-3 παιχνιδια μονο

Helix
04-10-13, 21:54
Τα οποία είναι;

senkradvii
04-10-13, 21:55
ωραια..ειναι η πρωτη φορα που ψηνομαι να παρω κονσολα..για 2-3 παιχνιδια μονο

Για ποια λες;

blade_
04-10-13, 22:03
gta 5
last of us
gt5-6-7
red dead redemption

και αρκετα ακομα...

senkradvii
04-10-13, 22:06
gta 5
last of us
gt5-6-7
red dead redemption

και αρκετα ακομα...

Bάλε και το Heavy Rain τότε στην λίστα. ;)

blade_
04-10-13, 22:08
μη με μπριζωνεις κ αλλο... :p

senkradvii
04-10-13, 22:10
μη με μπριζωνεις κ αλλο... :p

E αφού είναι παιχνιδάρα.

Όμως γιατί δεν παίρνεις απλά ένα PS3 στα μισά και λιγότερα λεφτά; Eκτός από τα GT (που μου θες και 7 :p) όλα τα άλλα και εκεί μπορείς να τα παίξεις. :p

Tiven
04-10-13, 22:40
εμενα προσωπικα δεν μου αρεσει η νεα κονσολα της SONY το PS4 οπως δεν μου αρεσε το PS3

αν θα εχω τα λεφτα οταν με το καλο βγει θα παρω την νεα κονσολα της MS το XBOX One καθως για μενα εχει αρκετα καλα παιχνιδια.


Είδες τις εκθέσεις και των 2 εταιριών για τις κονσόλες τους δηλαδή και είδες αρκετά καλά παιχνίδια για το Xbox One;

Γιατί όσους ξέρω να το είδαν, ακόμα και Fanboys των προηγουμένων Xbox (που ήταν πράγματι πολύ καλές παιχνιδομηχανές και όχι VHS), ξενέρωσαν αφάνταστα και μου φαίνεται λίγο περίεργο.

blade_
04-10-13, 22:41
E αφού είναι παιχνιδάρα.

Όμως γιατί δεν παίρνεις απλά ένα PS3 στα μισά και λιγότερα λεφτά; Eκτός από τα GT (που μου θες και 7 :p) όλα τα άλλα και εκεί μπορείς να τα παίξεις. :p

δεν εχεις αδικο..εχει πεσει και σε δελεαστικα επιπεδα η τιμη του...

senkradvii
04-10-13, 22:51
δεν εχεις αδικο..εχει πεσει και σε δελεαστικα επιπεδα η τιμη του...

Ε μα.. Και σκέψου και πόσο θα πέσει όταν βγει το 4 και την περίοδο των εορτών. ;)

blade_
04-10-13, 23:06
:oneup:

το μονο που με τρομαζει,ειναι οι τιμες των παιχνιδιων

senkradvii
04-10-13, 23:09
:oneup:

το μονο που με τρομαζει,ειναι οι τιμες των παιχνιδιων

Ε ναι λίγο, αλλά μερικά από τα συγκεκριμένα είναι κάποιων χρόνων και όλο και σε καμιά προσφορά θα τα βρεις. ;)

blade_
04-10-13, 23:11
εννοειται

παντως τα 400 ευρω για καινουρια κονσολα,δειχνει καλα δειγματα στην αγορα.οπως στα κινητα με το νεξους,ειναι καλο να πιεζονται οι τιμες προς τα κατω

biggeo65
05-10-13, 02:17
Kυκλοφορεί Παρασκευή και 13,και περιμένει να πάει καλά; :p
Εφιάλτης στο χώρο των κονσολών. :p

Πάντως το κομμάτι του άρθρου πιο πολύ για marketing είναι παρά αληθινο,

Το PS4™ είναι το σύστημα ψυχαγωγίας επόμενης γενιάς,
το οποίο θα επαναπροσδιορίσει τις έννοιες του πλούσιου και βιωματικού gameplay
με πανίσχυρα γραφικά και υψηλές ταχύτητες
αν δεχτούμε τα όσα διάβαζα σε μια συνέντευξη (http://www.pcpowerplay.com.au/2013/09/nvidia-interview-the-sky-isnt-falling/)του αντιπροέδρου της NVIDIA.

Με λίγα λόγια αναφέρει ότι δεν μπορεί μια κινσόλα 200-300 Watt στο σύνολο,
να ξεπεράσει έναν υπολογιστή ο οποίος θέλει 200 Watt μόνο για τα γραφικά.
Είναι καθαρά θέμα φυσικής. "Πλούσιο και βιωματικό gameplay" μόνο σε τπολογιστή.

Μπορεί να τα έλεγε κι επειδή στις κονσόλες νέας γενιάς , η NVIDIA έμεινε εκτός,
αλλά ίσως να έχουν και βάση τα όσα ισχυρίζεται.

Zer0c00L
05-10-13, 02:41
Είδες τις εκθέσεις και των 2 εταιριών για τις κονσόλες τους δηλαδή και είδες αρκετά καλά παιχνίδια για το Xbox One;

Γιατί όσους ξέρω να το είδαν, ακόμα και Fanboys των προηγουμένων Xbox (που ήταν πράγματι πολύ καλές παιχνιδομηχανές και όχι VHS), ξενέρωσαν αφάνταστα και μου φαίνεται λίγο περίεργο.

ναι ειδα τις εκθεσεις και τα βιντεο και τις παρουσιασεις τους

για μενα ειδα αρκετα καλα παιχνιδια που μου αρεσουν βαση των δικων μου κριτηριων και μερικα απο αυτα δεν υπαρχουν στο PS4 και αλλα θα κυκλοφορησουν

το μονο που με ανησυχει ειναι οι απαιτησεις απο το διαδικτυο καθως οι σερβερς τους ειναι για κλαματα σε οτι αφορα το Multiplayer και δεν το συζητω για το PS4 καθως απο οσα ειδα στο PS3 που εχει ενας πιτσιρικας γειτονας ειναι για κλαματα να παιζεις FIFA 2013 και να μιλας (υποτιθεται στο chat) τουλαχιστον το XBOX εχει καλο PARTY CHAT που μπορεις να μιλας.

βεβαια ολα ειναι υποθεσεις ακομα...κατσε να κυκλοφορησουν και να δουμε στην πραξη τα υπερ και τα κατα τους...

για μενα προς το παρων προτεραιοτητα εχουν κατι παιχνιδια στο XBOX360 οπως Grand Thief Auto V , TC Splinter Cell Blacklist , PES 2014 , Assasin Creen IV Black Flag , Call Of Duty Ghosts και το Battlefield 4 + τα Free to Play World of Tanks XBOX Edition και το νεο απο την Crytek το Warface.

Tiven
05-10-13, 02:42
Μην το κάνουμε κονσόλα vs PC :p

Θα έχουμε 2 νέες κονσόλες.

Της Sony θα είναι για παιχνίδια, της Microsoft για το σαλόνι (ταινίες, τηλεόραση :lol:, skype) και θα παίζει και κανα παιχνίδι.

Gordito
05-10-13, 02:51
Σαφως και δεν ισχυει.
Προφανως μετραει η αρχιτεκτονικη και το software. Στο software εχουν τεραστιο πλεονεκτημα οι κονσολες.

Δεν θα αγοραζα ποτε κονσολα, im just sayin ...

zoxir
05-10-13, 02:58
gta 5
last of us
gt5-6-7
red dead redemption

και αρκετα ακομα...

gta5 δεν υπάρχει για next gen
last of us μόνο στο PS3
6-7 όοοοοοοταν βγουν
red dead redemption περιμένουμε να ανακοινωθεί το 2 ή 3 αν μετράς και το red dead revolver.

Οπότε κανένα από αυτά δεν θα βρεις on launch.


Πάντως η sony τουλάχιστον ανακοίνωσε ημερομηνία η MS με τις μλκιες τις ακόμα στο περίμενε μας έχει. Ελπίζω τα καταστήματα εδώ να παραγγείλουν απ'έξω και να είναι κοντά στις γιορτές.

biggeo65
05-10-13, 03:04
gta 5
last of us
gt5-6-7
red dead redemption

και αρκετα ακομα...

Αυτά δεν είναι 2-3 παιχνίδια. :p Κι αν βάλεις την συνολικά αξία αγοράς τους,
ξεπερνάς την αξία της κονσόλας. Το μόνο απαράδεκτο στις κονσόλες,
τα παιχνίδια βγαίνουν 30%-100% πιο ακριβά από ότι για υπολογιστή.

π.Χ. PES2014 (http://www.amazon.co.uk/Konami-PES-2014-PS3/dp/B00DHACB4I) 26€ για PC, 41€ για κονσόλα.

blade_
05-10-13, 03:11
gta 5
last of us
gt5-6-7
red dead redemption

και αρκετα ακομα...

gta5 δεν υπάρχει για next gen
last of us μόνο στο PS3
6-7 όοοοοοοταν βγουν
red dead redemption περιμένουμε να ανακοινωθεί το 2 ή 3 αν μετράς και το red dead revolver.

Οπότε κανένα από αυτά δεν θα βρεις on launch.


Πάντως η sony τουλάχιστον ανακοίνωσε ημερομηνία η MS με τις μλκιες τις ακόμα στο περίμενε μας έχει. Ελπίζω τα καταστήματα εδώ να παραγγείλουν απ'έξω και να είναι κοντά στις γιορτές.

Δεν έχεις άδικο, ωστόσο δεν πιστεύω ότι δε θα βγάλουν αυτούς τους τίτλους και για το 4

Οσι για τις τιμές.. Εκτός πραγματικότητας, στην Ελλάδα τουλάχιστον

Gordito
05-10-13, 03:20
Αυτά δεν είναι 2-3 παιχνίδια. :p Κι αν βάλεις την συνολικά αξία αγοράς τους,
ξεπερνάς την αξία της κονσόλας. Το μόνο απαράδεκτο στις κονσόλες,
τα παιχνίδια βγαίνουν 30%-100% πιο ακριβά από ότι για υπολογιστή.

π.Χ. PES2014 (http://www.amazon.co.uk/Konami-PES-2014-PS3/dp/B00DHACB4I) 26€ για PC, 41€ για κονσόλα.

Εχω αναλυσει πολλες φορες οτι ειναι φτηνοτερο να εχεις gaming υπολογιστη παρα κονσολα.
Και εχω βαλει αναβαθμισεις μεσα κλπ σε βαθος 5ετιας.

Το μονο που εχουν οι κονσολες ειναι τα exclusives και το plug n play για αδαεις. Σε ολα τα αλλα-> υπολογιστης.

Scorpios77
05-10-13, 03:27
Έμαθα για τις θερμοκρασίες του Ps4 μου με ανησυχούσαν σε σχέση με το Ps3 και ευτυχώς δουλεύει το Ps4 σε πολύ χαμηλότερες.

Θερμοκρασίες Ps3: 45-55°C.
Θερμοκρασίες Ps4: 5-35°C.

zoxir
05-10-13, 03:34
Δεν έχεις άδικο, ωστόσο δεν πιστεύω ότι δε θα βγάλουν αυτούς τους τίτλους και για το 4

Οσι για τις τιμές.. Εκτός πραγματικότητας, στην Ελλάδα τουλάχιστον

Πάντως μπορώ να σου προτείνω παιχνιδάρες

dying light
battlefield 4

και αν έχεις σκέψεις για xbone Titanfall που πιστεύω ότι είναι ο μοναδικός system seller τίτλος για αυτή τη γενιά προς το παρόν.

Helix
05-10-13, 03:34
Οι κονσόλες κάποτε αξίζανε, την εποχή του (S)NES, του Mega Drive, του GameBoy, άντε μέχρι και τα 2 πρώτα PlayStation. Από 'κεί και μετά πάψαν να έχουν αυτό το pure fun που είχαν κάποτε και εξελίχθηκαν σε κακές απομιμήσεις των PCs. Αν θέλω PC αγοράζω PC, όχι κάτι που μοιάζει με κλειδωμένο PC και με πανάκριβους τίτλους.

Tiven
05-10-13, 03:44
ναι ειδα τις εκθεσεις και τα βιντεο και τις παρουσιασεις τους

για μενα ειδα αρκετα καλα παιχνιδια που μου αρεσουν βαση των δικων μου κριτηριων και μερικα απο αυτα δεν υπαρχουν στο PS4 και αλλα θα κυκλοφορησουν

το μονο που με ανησυχει ειναι οι απαιτησεις απο το διαδικτυο καθως οι σερβερς τους ειναι για κλαματα σε οτι αφορα το Multiplayer και δεν το συζητω για το PS4 καθως απο οσα ειδα στο PS3 που εχει ενας πιτσιρικας γειτονας ειναι για κλαματα να παιζεις FIFA 2013 και να μιλας (υποτιθεται στο chat) τουλαχιστον το XBOX εχει καλο PARTY CHAT που μπορεις να μιλας.

βεβαια ολα ειναι υποθεσεις ακομα...κατσε να κυκλοφορησουν και να δουμε στην πραξη τα υπερ και τα κατα τους...

για μενα προς το παρων προτεραιοτητα εχουν κατι παιχνιδια στο XBOX360 οπως Grand Thief Auto V , TC Splinter Cell Blacklist , PES 2014 , Assasin Creen IV Black Flag , Call Of Duty Ghosts και το Battlefield 4 + τα Free to Play World of Tanks XBOX Edition και το νεο απο την Crytek το Warface.

Δεν το συνεχίζω τα λέμε.

zoxir
05-10-13, 04:02
Οι κονσόλες κάποτε αξίζανε, την εποχή του (S)NES, του Mega Drive, του GameBoy, άντε μέχρι και τα 2 πρώτα PlayStation. Από 'κεί και μετά πάψαν να έχουν αυτό το pure fun που είχαν κάποτε και εξελίχθηκαν σε κακές απομιμήσεις των PCs. Αν θέλω PC αγοράζω PC, όχι κάτι που μοιάζει με κλειδωμένο PC και με πανάκριβους τίτλους.

Εμένα με βολεύει πάντως η κονσόλα πάντως. Καταρχήν να δηλώσω gamer των 6-10 ωρών την βδομάδα οπότε καταλαβαίνω ότι δεν είμαι και ο πιο φανατικός gamer. Αλλά προτιμώ την κονσόλα γιατί απλά βάζω το cd και ξεκινάω να παίζω ούτε προφίλ στο origin ούτε install με 10 δικλίδες ασφαλείας και ούτε να ψάχνω πιο dll μου λείπει και παίρνω αυτό το error. Άσε που είμαι windows free από το 08. Συμφωνώ ότι οι τιμές είναι τσιμπημένες αλλά αν αγοράζεις έξυπνα πχ λίγα παιχνίδια(gta5, bioshock, κτλ) on launch και υπόλοιπα μετά από 8-10 μήνες. Άσε που δεν υπάρχει αποκλειστικότητα για PC και πολλές φορές τα παιχνίδια παίζουν καλύτερα στη κονσόλα.

minas
05-10-13, 10:09
Εκεί που είναι οι τιμές των παιχνιδιών στις "κλασικές" κονσόλες, το Steam με Steambox και SteamOS μοιάζει όλο και καλύτερο... Πάντως το PS4 ως συνήθως θα έχει συμπαθητικές αποκλειστικότητες.

blade_
05-10-13, 13:32
Εχω αναλυσει πολλες φορες οτι ειναι φτηνοτερο να εχεις gaming υπολογιστη παρα κονσολα.
Και εχω βαλει αναβαθμισεις μεσα κλπ σε βαθος 5ετιας.

Το μονο που εχουν οι κονσολες ειναι τα exclusives και το plug n play για αδαεις. Σε ολα τα αλλα-> υπολογιστης.

και οι τιτλοι που δε θα παιξει ο υπολογιστης



Έμαθα για τις θερμοκρασίες του Ps4 μου με ανησυχούσαν σε σχέση με το Ps3 και ευτυχώς δουλεύει το Ps4 σε πολύ χαμηλότερες.

Θερμοκρασίες Ps3: 45-55°C.
Θερμοκρασίες Ps4: 5-35°C.
πολυ καλο νεο αυτο,το ps3 ειχε μεγαλο θεμα


Πάντως μπορώ να σου προτείνω παιχνιδάρες

dying light
battlefield 4

και αν έχεις σκέψεις για xbone Titanfall που πιστεύω ότι είναι ο μοναδικός system seller τίτλος για αυτή τη γενιά προς το παρόν.

δεν εχεις αδικο,σαφως και υπαρχει η πλευρα του pc και ειμαι καλυμμενος αυτη τη στιγμη..αλλα αυτα τα ρημαδια μου εχουν κολλησει..θα δουμε..δε καιγομαι..

ωραιο το πρωτο που λες,θα το τσεκαρω :oneup:

Asmodeus
05-10-13, 15:08
Ισχυει οτι το PS4 εκτος του οτι ειναι 100e φθηνοτερο εχει και καλυτερο hardware?

2048dsl
05-10-13, 16:34
Μια χαρα τιμή ειναι τα 399€.βασικα μην ξεχνάτε οτι τον Μάρτιο του 2007 είχαμε αγοράσει το PS3 στα 649€ εάν θυμάμαι καλά.

Asmodeus
05-10-13, 17:49
Μια χαρα τιμή ειναι τα 399€.βασικα μην ξεχνάτε οτι τον Μάρτιο του 2007 είχαμε αγοράσει το PS3 στα 649€ εάν θυμάμαι καλά.

Nαι το 3 οταν ηρθε Ελλαδα 649ε εκανε. Δεν το συζητω τα 399ε ειναι πολυ καλα

Gordito
05-10-13, 18:05
και οι τιτλοι που δε θα παιξει ο υπολογιστης


Eιπα τα exclusives!

LOUKAS32
05-10-13, 18:18
για άτομα που δεν θέλουν να μπλέκουν με PC και δεν θέλουν gaming μονο είναι ιδανικό να πάρεις μια κονσόλα. Μην ξεχνάμε όμως τα παιχνίδια είναι όλα πανάκριβα.

2048dsl
05-10-13, 19:07
Nαι το 3 οταν ηρθε Ελλαδα 649ε εκανε. Δεν το συζητω τα 399ε ειναι πολυ καλα

Για παιχνίδια πάντως με βλέπω από Αγγλία να αγοράζω απο τα 2-3 γνωστά μαγαζιά μέσω internet :)

senkradvii
05-10-13, 19:29
Για παιχνίδια πάντως με βλέπω από Αγγλία να αγοράζω απο τα 2-3 γνωστά μαγαζιά μέσω internet :)

Αξίζει. ;)

netlag
05-10-13, 20:02
Ειναι πολυ ενδιαφερον να δουμε τα καινουρια games στα pc, μιας και βγαινει νεα γενια κονσολων, που μαλιστα θα ειναι γραμμενα για την Χ86 αρχιτεκτονικη.

Προφανως το μονο θετικο που εχουν ειναι τα καποια αποκλειστικα games. Ακομα και το επιχειρημα απο την ανεση του σαλονιου, το εχουν χασει, αφου μπορεις να κουμπωσεις με ενα hdmi το laptop σου και να δειχνει με καλυτερα γραφικα τα game στη TV απο οτι η κονσολα.

Παρόλα αυτα, περιμενω να μου ερθει μεσα στη βδομαδα το God Of War: Ascension στο PS3 :p

Basilhs23_
06-10-13, 00:25
Αν και έχω πάψει να ασχολούμαι με games εδώ και χρόνια, νοσταλγώ τα ps και τις κονσόλες που είχαμε αρχές του 2000.

voithostyrempora2
06-10-13, 01:43
Μην το κάνουμε κονσόλα vs PC :p

Κονσόλες vs PC . (http://www.youtube.com/watch?v=cmZKRCfwBKA)

:p



Nαι το 3 οταν ηρθε Ελλαδα 649ε εκανε. Δεν το συζητω τα 399ε ειναι πολυ καλα

Αυτό ακριβώς ήθελα να σχολιάσω,μια ςκαι μου έκανε τρομερη εντύπωση. Ξερουμε αν θα μπαίνει πάλι μέσα η Sony? μου φαίνεται πολύ χαμηλή η τιμή :p. Ψήνομαι για την πρώτη κονσόλα της ζωής μου του χρόνου και το PS4 έχει το προβαδισμα μεχρι στιγμής.

@ ADSLgr.com All rights reserved.