PDA

Επιστροφή στο Forum : Nova3play-cinema



gkamared
04-10-13, 22:29
Τα novacinema βαζουν καλες σειρες σε σχεση με τον ΟΤΕ?

sakels
05-10-13, 00:55
αντι να ανοιγεις ανουσια thread μπες στο novacinema.gr και δες

gkamared
05-10-13, 01:02
αντι να ανοιγεις ανουσια thread μπες στο novacinema.gr και δεςκαι πως θα το συγκρεινω σε σχεση με τον ΟΤΕ-TV?

sakels
05-10-13, 01:12
μηπως να μπεις και στο site του otetv? μηπως?

triantel
09-10-13, 12:35
εγώ στη θέση σου θα έβλεπα μια εβδομάδα ταινίες στον οτε , μια εβδομάδα ταινίες στη nova και θα έκανα την επιλογή για να είμαι σίγουρος και πάντα με βάση το οικονομικό χωρίς να πληρώνω κάτι έξτρα

invaider
12-10-13, 11:07
εγώ στη θέση σου θα έβλεπα μια εβδομάδα ταινίες στον οτε , μια εβδομάδα ταινίες στη nova και θα έκανα την επιλογή για να είμαι σίγουρος και πάντα με βάση το οικονομικό χωρίς να πληρώνω κάτι έξτρα

και πως προτείνεις να το κάνει αυτό?
να κάνει σύνδεση και στα 2?
12μηνα είναι τα συμβόλαια!!!

ATG
12-10-13, 17:00
Ο ΟΤΕ δεν εχει σειρές.
Μονο τα novacinema.

Και μετά τα fox που ειναι κοινά.

apto
14-10-13, 12:14
Ο ΟΤΕ δεν εχει σειρές.
Μονο τα novacinema.

Και μετά τα fox που ειναι κοινά.
και αν θες να δεις καμιά καλή ταινία πρέπει να πληρώσεις έξτρα στον οτε ενώ στη nova όχι .επομένως για ταινίες μόνο novacinema συγκριτικά με τον οτε

giorg
14-10-13, 19:58
Είναι αλήθεια, λόγω των συμφωνιών που έχει η νόβα με τα studio δείχνει τις ταινίες ένα χρονο πριν τον οτε.

sdikr
14-10-13, 20:04
Είναι αλήθεια, λόγω των συμφωνιών που έχει η νόβα με τα studio δείχνει τις ταινίες ένα χρονο πριν τον οτε.

που το λέει αυτό;
Ακόμα καλό είναι σαν κάλοι πωλητές να λέτε οτι αναφέρεστε στο novacinema, otecinema, ondemand

στο ondemand χαλαρά χάνει η νοβα (δεν έχει)

Serafeim Karakostas
15-10-13, 00:49
Στις ταινίες είναι ανώτερη η nova. Το ondemand του ΟΤΕ έχει επιπλέον χρέωση.

manicx
15-10-13, 12:08
Το ανώτερη είναι σχετικό. Τα blockbusters δεν αποτελούν ανωτερότητα ειδικά δε όταν προβάλλονται με καθυστέρηση σχεδόν ενός έτους και όλοι τα έχουν δει είτε στον κινηματογράφο, είτε σε BD, είτε με 'πλάγιο' τρόπο. Τα κανάλια του ΟΤΕ έχουν πιο σινεφίλ ταινίες που ασφαλώς σαν κινηματογραφικές έχουν καλύτερη ποιότητα. Το ατού της Nova είναι κυρίως οι σειρές. Άσε δε που τα τελευταία 2 χρόνια, τα Novacinema είναι η επανάληψη της επανάληψης σε αντίθεση με το παρελθόν όπου υπήρχαν πολλές νέες ταινίες.

giorg
15-10-13, 12:29
που το λέει αυτό;
Ακόμα καλό είναι σαν κάλοι πωλητές να λέτε οτι αναφέρεστε στο novacinema, otecinema, ondemand

στο ondemand χαλαρά χάνει η νοβα (δεν έχει)

Τι εννοείς, πού το λέει; Θες ενυπόγραφη επιστολή από τον οτε; Δεν αρκεί το πρόγραμμα των ταινιών; Ξαφνικά δεν ξέρεις ότι η νόβα έχει τις πρεμιέρες; Για πλάκα πληρώνει συμφωνίες με τα στούντιο;

Σαν καλός πωλητής ο οποιοσδήποτε (δεν αναφέρομαι στον Σεραφείμ) καλό θα ήταν να αναφέρει ότι το ondemand είναι με έξτρα χρέωση.

Συγνώμη ζητάω από όσους "παραπλανήθηκαν" από το ποστ μου. Δεν αναφερόμουνα ούτε στο otesport, ουτε στα novasport, ούτε στο startpack, ούτε στο familypack, αλλά σε σύγκριση μεταξύ novacinema και otecinema.

sdikr
15-10-13, 15:36
Τι εννοείς, πού το λέει; Θες ενυπόγραφη επιστολή από τον οτε; Δεν αρκεί το πρόγραμμα των ταινιών; Ξαφνικά δεν ξέρεις ότι η νόβα έχει τις πρεμιέρες; Για πλάκα πληρώνει συμφωνίες με τα στούντιο;

Σαν καλός πωλητής ο οποιοσδήποτε (δεν αναφέρομαι στον Σεραφείμ) καλό θα ήταν να αναφέρει ότι το ondemand είναι με έξτρα χρέωση.

Συγνώμη ζητάω από όσους "παραπλανήθηκαν" από το ποστ μου. Δεν αναφερόμουνα ούτε στο otesport, ουτε στα novasport, ούτε στο startpack, ούτε στο familypack, αλλά σε σύγκριση μεταξύ novacinema και otecinema.

Μιλάμε πάντα για τον 1 χρόνο που αναφέρεις ποιο πάνω.
το ondemand φυσικά είναι με χρέωση, το θέμα είναι οτι το να έχεις τις ταινίες στην nova έχει ένα καλούτσικο κόστος ανα μήνα, πόσες ταινίες θα δεις;

gkamared
23-10-13, 11:17
Διάσταση απόψεων βλέπω και σε αυτό το θέμα

swatsquadgr
24-10-13, 08:48
Δεν ξερω για ΟΤΕ αλλα το νοβα ειναι για τα μπαζα . Επναληψη της επανηληψης ω επαναληψη . Μερα παρα μερα τις ιδιες ταινιες. Καλα , αντε βαζει και καμια πρεμιερα . Αν με ρωτουσαν σημερα για τα καναλια cinema δε θα πληρωνα ουτε 1 ευρω . Τα μονα που αξιζουν ειναι discovery , history κτλ

gkamared
24-10-13, 11:29
Στης ταινίες παιδιά όταν παίζουν ταινίες 24 ώρες την ήμερα και όχι 8 ώρες την ήμερα, νομίζω ότι το κάνουνε όλοι πλέον καθώς δεν υπάρχει παράγωγη, στης σειρές μου φαίνεται ότι υπάρχει διαφορά.Τώρα βεβαία υπόθεσις κάνω καθώς και στα 2 τα αθλητικά έχω.

swatsquadgr
24-10-13, 11:35
Στης ταινίες παιδιά όταν παίζουν ταινίες 24 ώρες την ήμερα και όχι 8 ώρες την ήμερα, νομίζω ότι το κάνουνε όλοι πλέον καθώς δεν υπάρχει παράγωγη, στης σειρές μου φαίνεται ότι υπάρχει διαφορά.

Ας παιξουνε και παλιες ταινιες , δε χρειαζεται να βαζουνε συνεχεια τις ιδιες , γινεται εκνευριστικο

gkamared
24-10-13, 11:52
Ας παιξουνε και παλιες ταινιες , δε χρειαζεται να βαζουνε συνεχεια τις ιδιες , γινεται εκνευριστικοΣα αυτό θα συμφωνήσω και εγώ:oneup:

@ ADSLgr.com All rights reserved.