PDA

Επιστροφή στο Forum : Αποζημίωση HOL για HiBox



tolisp
11-02-07, 04:46
Τι αποζημίωση πρέπει να δώσει η HOL σε όσους συνδρομητές της ταλαιπώρησε με την κακή προετοιμασία για την εμπορική λειτουργία του HiBox?
Μετά το φιάσκο του δήθεν beta testing με τις συνδέσεις 4M επί 6+ μήνες πριν την εμπορική λειτουργία του shared LLU, αρκετοί νιώθουμε ότι δικαιούμαστε κάποια αποζημίωση την οποια και ήδη απαιτούμε μέσω καταγγελίας στην ΕΕΤΤ !
Ποια νομίζετε ότι πρέπει να είναι αυτή ώστε να συμβιβαστούμε όταν έρθει η ώρα που θα κληθεί η HOL σε απολογία?
Είμαι σίγουρος ότι οι υπεύθυνοι διαβάζουν αυτό το forum (άλλωστε έχουν και διαφημιστικό banner) οποτε και φαντάζομαι θα το βρούν πολύ χρήσιμο για να αποφύγουν ίσως κάποιο ενδεχόμενο πρόστιμο

No-Name
11-02-07, 04:52
Σου απάντησα εγώ για την ταλαιπωρία του φίλου....φυσικά έφυγε καταγγελία στην ΕΕΤΤ και αλλάξαμε ISP όχι που θα σκάσουμε

oxyd
11-02-07, 04:55
Οποιαδήποτε αποζημίωση στην προκειμένη νιώθω ότι με υποτιμά ως καταναλωτή. Θα προτιμούσα να δώσει εξηγήσεις η HOL παρά μήνες extra.

tolisp
11-02-07, 04:57
Εξηγήσεις θα δώσει θέλει δεν θέλει! Και μάλιστα γραπτή απολογία που θα σου (μας) κοινοποιηθεί!
Aρα ουσιαστικά ψηφίζεις το 5

No-Name
11-02-07, 04:59
Μέχρι να απαντήσει στην καταγγελία σου προς την ΕΕΤΤ όμως θα περάσει κανα 2μηνο..οπότε οι εξηγήσεις θα αργήσουν

oxyd
11-02-07, 05:06
Ναι το ξέρω, είναι τακτική της εταιρίας να καθυστερεί το οτιδήποτε "κανά 2μηνο".

Tem
11-02-07, 07:46
αν ήμουν στην κατηγορία αυτή θα τσέκαρα σίγουρα την τέταρτη επιλογή δηλαδή :
Δεν με ενδιαφέρει ακύρωσα την αίτηση και θα πάω σε άλλον ISP

Ευτυχώς δεν είχα αυτή την κακή εμπειρία αν εξαιρέσω ένα διάστημα με χάλια ταχύτητες.
Και να πώ βέβαια ότι τον πρώτο καιρό που ενεγοποιήθηκα με shared HOL είχα κλύτερες ταχύτητες
απο σήμερα. Χαρακτηριστικά αναφέρω το upload το οποίο έφτανε και ξεπερνούσε συνήθως το 1Mbit , κάτι που
απο τότε (αρχές Σεπτεμβρίου αν θυμάμαι καλά) δεν έχει συμβει πάλι.

nm96027
11-02-07, 18:01
Οποιαδήποτε αποζημίωση στην προκειμένη νιώθω ότι με υποτιμά ως καταναλωτή. Θα προτιμούσα να δώσει εξηγήσεις η HOL παρά μήνες extra.

Δεν με αφορά άμεσα η δημοσκόπηση, αλλα θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω μαζί σου.
Εξηγήσεις μπορεί να σου δώσει μπόλικες οποιαδήποτε εταιρεία. Και μάλιστα αν διαθέτουν ευφάνταστο ανθρώπινο δυναμικό να ειναι και πειστικές. 'Η ακόμα καλυτερα να έρθουν γονατιστοι (που λεει ο λογος) και να σου ζητήσουν συγγνώμη. So what, αγαπητε oxyd???:hmm:
Αντιθέτως το μονο που μπορεί να κανει μια εταιρεία για να ζητήσει εμπράκτως συγνωμη απο εναν καταναλωτή ειναι να τον αποζημιωσει (αφου το χρήμα ειναι μονη σταθερή αξία της εποχης, και ειδικοτερα για τις επιχειρήσεις)
Και μονο μεσω της αποζημιωσης μπορεις να ελπιζεις οτι η εταιρεία θα προσπαθήσει να βελτιώσει τις υπηρεσίες της, αφου θα θέλει να αποφύγει και νεες αποζημιώσεις πελατων.

ΥΓ. Οπως λεει και ο Αρκας, στον Ισοβίτη:

"Η επιτροπή που ανέλαβε την αποδοση ευθυνων για την αυτοκτονία του κρατουμενου, βρήκε ποιός φταίει: η βαρύτητα!"

psyxakias
11-02-07, 18:21
Εγώ αν και δεν έχω HOL, θεωρώ την πρώτη επιλογή σωστή και θα την επιθυμούσα αν είχα ταλαιπωρηθεί στο συγκεκριμένο θέμα.

Tem
12-02-07, 09:20
Εγώ αν και δεν έχω HOL, θεωρώ την πρώτη επιλογή σωστή και θα την επιθυμούσα αν είχα ταλαιπωρηθεί στο συγκεκριμένο θέμα.
αν όμως συνεχίσουν να σε ταλαιπωρούν δεν είναι και η καλύτερη επιλογή ;)

chrand
12-02-07, 12:39
+3 μήνες δώρο

mj23
12-02-07, 17:06
+ 1Mbps upload... :)

tolisp
12-02-07, 17:13
+ 1Mbps upload... :)

..το οποιο θα στο δώσουν προς χρήση στις 15 Αυγούστου για 24 ώρες :P

mj23
12-02-07, 17:16
..το οποιο θα στο δώσουν προς χρήση στις 15 Αυγούστου για 24 ώρες :P

έστω :ΡΡΡΡΡΡΡ

jar76
12-02-07, 17:59
Το να σου δώσουν επιπλέον μήνες δώρο μπορεί και να είναι μάταιο, αν κάθε τρεις και λίγο εμφανίζονται βλάβες, καμμένες πόρτες κλπ. και δε μπορείς να χρησιμοποιήσεις το δώρο. Το ιδανικό θα ήταν να τους τρίξει τα δόντια η ΕΕΤΤ μπας και βάλουν μυαλό, αλλά ακόμα και αυτό χλωμό το βλέπω! :(

Tem
12-02-07, 18:04
Το να σου δώσουν επιπλέον μήνες δώρο μπορεί και να είναι μάταιο, αν κάθε τρεις και λίγο εμφανίζονται βλάβες, καμμένες πόρτες κλπ. και δε μπορείς να χρησιμοποιήσεις το δώρο. Το ιδανικό θα ήταν να τους τρίξει τα δόντια η ΕΕΤΤ μπας και βάλουν μυαλό, αλλά ακόμα και αυτό χλωμό το βλέπω! :(
ή να βάλουν μόνοι τους μυαλό :)

jar76
12-02-07, 18:07
ή να βάλουν μόνοι τους μυαλό :)

Φίλε Tem αυτό θα ήταν ονειρικό! :oneup: Από το στόμα σου και στης HOL το αυτί!

tolisp
12-02-07, 18:08
Μια χαρά είναι και οι πόρτες και οι "βλάβες"
Όλα δουλεύουν μια χαρά από την στιγμή που θα σου κάνουν την σύνδεση! Πραγματικές βλάβες και προβλήματα τουλάχιστον εδώ και μια βδομάδα δεν βλέπω να υπάρχουν
Επομένως ο Tem λέει το πιο σωστό! ;)

jar76
12-02-07, 18:11
Μια χαρά είναι και οι πόρτες και οι "βλάβες"
Όλα δουλεύουν μια χαρά από την στιγμή που θα σου κάνουν την σύνδεση! Πραγματικές βλάβες και προβλήματα τουλάχιστον εδώ και μια βδομάδα δεν βλέπω να υπάρχουν
Επομένως ο Tem λέει το πιο σωστό! ;)
Δεν έχεις κι άδικο σ' αυτό. Κι εγώ που είμαι συνδεδεμένος από 31/01 παίζω μια χαρά. Και τα προβλήματα που αναφέρθηκαν κατά καιρούς στο forum ίσως είναι η εξαίρεση και όχι ο κανόνας. Ο χρόνος θα δείξει...

ph4nt0m
13-02-07, 15:35
Εγώ μετά από 2 μήνες αναμονής λέγοντας μου διάφορες δικαιολογίες έκανα αίτηση διακοπής. Μετά από 1 εβδομάδα μου είπαν οτι η γραμμή είναι εντάξει αλλά τους είπα δεν θέλω πλέον! Η όλη διαδικασία ολοκληρώθηκε 4 μήνες από την ημερομηνία της αίτησης επιστρέφοντας πίσω τα λεφτά.

@ ADSLgr.com All rights reserved.