PDA

Επιστροφή στο Forum : προσφορα double play



gvstrom
06-10-13, 11:00
Καλημερα σε ολους.Πηγα σε καταστημα vodafone εχθες και μου εδωσαν προσφορα για double play απεριοριστα σταθερα και υπεραστικα και 24 γραμμη με 17ευρω μαζι με φπα συν 10% εκπτωση στο κινητο. Τωρα ειμαι σε ιδιο προγραμμα στη forthnet με 25ευρω, να την κανω? Δεν ειχα προβλημα με forthnet αλλα ειναι πιο οικονομικο και δεν μου δινουν καλυτερη τιμη.Ειμαι περιοχη σεπολια εαν αυτο παιζει ρολο.

Vitruvian78
06-10-13, 12:44
Η τιμή είναι άψογη. Εγώ στο lite δίνω 15€, βέβαια μου δίνουν δώρο την τηλεόραση πάνω απο ενα χρόνο

giorgosk21
06-10-13, 21:40
Σου δίνουν δλδ το HOL Double Play GR. Σαν τιμή συμφέρει πολύ (γενικά η HOL είναι πιο φθηνή από οποιονδήποτε άλλον πάροχο). Τώρα το πως πάει η HOL στην περιοχή σου δεν το ξέρω. Αυτό το ψάχνεις εσύ.

Αυτό το πακέτο έχω κι εγώ (18 ευρώ/μήνα δίνω, τόσο ήταν η τιμή όταν έκανα αίτηση στη HOL) και μάλιστα μέχρι πρόσφατα δε συνέφερε να το κάνεις από κατάστημα Vodafone αλλά να κάνεις αίτηση από τη HOL κατευθείαν. Αλλά πριν κάτι μέρες ρίξαν τις τιμές από τη Vodafone, οπότε πλέον συμφέρει να κάνεις αίτηση από κατάστημα Vodafone. Αυτές είναι οι νέες τιμές τους για όλα τα πακέτα:
http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=10955&menuId=11140

bill27
09-10-13, 11:13
Καλημερα σε ολους.Πηγα σε καταστημα vodafone εχθες και μου εδωσαν προσφορα για double play απεριοριστα σταθερα και υπεραστικα και 24 γραμμη με 17ευρω μαζι με φπα συν 10% εκπτωση στο κινητο. Τωρα ειμαι σε ιδιο προγραμμα στη forthnet με 25ευρω, να την κανω? Δεν ειχα προβλημα με forthnet αλλα ειναι πιο οικονομικο και δεν μου δινουν καλυτερη τιμη.Ειμαι περιοχη σεπολια εαν αυτο παιζει ρολο.

και ακομα καθεσαι???πολυ καλη προσφορα....

mesmer
09-10-13, 11:35
Όντως πολύ καλή.. Το πακέτο είναι ήδη σε προσφορά στα 24 ευρώ για Online αίτηση..

Η έκπτωση όταν είσαι συνδρομητής vodafone ισχύει και για καρτοκινητό;

zonknoob
09-10-13, 14:00
Όντως πολύ καλή.. Το πακέτο είναι ήδη σε προσφορά στα 24 ευρώ για Online αίτηση..

Η έκπτωση όταν είσαι συνδρομητής vodafone ισχύει και για καρτοκινητό;
οχι..μονο για συνδρομητες συμβολαιου

bang
10-10-13, 00:18
Εντωμεταξύ παρατηρείτε ότι το doubleplay gr το έχει δυο φορές; Την πρώτη με την προσφορά που λέει ο gvstrom και λίγο πιο κάτω 3€ ακριβότερο :confused:

giorgosk21
10-10-13, 05:01
Εντωμεταξύ παρατηρείτε ότι το doubleplay gr το έχει δυο φορές; Την πρώτη με την προσφορά που λέει ο gvstrom και λίγο πιο κάτω 3€ ακριβότερο :confused:

Ναι. Προφανώς πρόκειται περί λάθους. Κι απ' ό,τι καταλαβαίνω, μάλλον ήθελαν να βάλουν το HOL Telephony GR.

Verde
11-10-13, 13:31
Καλημέρα!
Με έχουν βομβαρδίσει κι εμενα με την συγκεκριμένη προσφορά και σκευτομαι να την κάνω, εχω 2-3 ερωτήσεις:

1) Πως ειναι ποιοτικα οι γραμμές της HOL τοσο απο ιντερνετ οσο κυρίως και απο κλησεις τηλεφ???
Η HOL εχει περασει δικια της οπτικη ινα?? ξερει κανεις?? Ολα voip ειναι??
Μενω Βουλα, δεν ξερω αν μενει κανεις κοντα για να με ενημερώσει πιο συγκειρμενα.

2) Υπαρχει δυνατότητα άμεσης διακοπης εντος λιγων ημερών εάν δεν ειμαι ευχαριστημένος απο την ταχητητα του ιντερνετ ή/και των κλησεων?? Χρεόνομαι κατι??

3) Σε περίπτωση μετακόμισης μεσα στους πρωτους 12 μηνες σε νέο σπιτι - νεα διευθυνση τι γινεται??? (υπαρχει αυτο το σεναριο)
Μεταφερεται ανετα η γραμμη με μια αιτηση?? Πληρωνω κατι??

apto
11-10-13, 16:06
Καλημερα σε ολους.Πηγα σε καταστημα vodafone εχθες και μου εδωσαν προσφορα για double play απεριοριστα σταθερα και υπεραστικα και 24 γραμμη με 17ευρω μαζι με φπα συν 10% εκπτωση στο κινητο. Τωρα ειμαι σε ιδιο προγραμμα στη forthnet με 25ευρω, να την κανω? Δεν ειχα προβλημα με forthnet αλλα ειναι πιο οικονομικο και δεν μου δινουν καλυτερη τιμη.Ειμαι περιοχη σεπολια εαν αυτο παιζει ρολο.

Γενικά μένεις στην ίδια γραμμή όταν αλλάζεις πάροχο, αλλά επίσης όταν έχεις κάτι που δεν σου δημιουργεί πρόβλημα καλό είναι να μην το ρισκάρεις.
Γιατί δεν πας στο προπληρωμένο της forthnet που βγαίνει πολύ χαμηλή η τιμή;
Αν η γραμμή σου είναι καλή, θα μειωθεί η ταχύτητά σου, λόγω του margin που χρησιμοποιεί η hol ως ελάχιστο.
Αν πας δηλαδή από το 6 της forthnet στο 9 της hol κατεβαίνει η ταχύτητά σου και όσο πιο καλή είναι η γραμμή σου τόσο μεγαλύτερη θα είναι η πτώση.

Vitruvian78
11-10-13, 20:02
Καλημέρα!
Με έχουν βομβαρδίσει κι εμενα με την συγκεκριμένη προσφορά και σκευτομαι να την κάνω, εχω 2-3 ερωτήσεις:

1) Πως ειναι ποιοτικα οι γραμμές της HOL τοσο απο ιντερνετ οσο κυρίως και απο κλησεις τηλεφ???
Η HOL εχει περασει δικια της οπτικη ινα?? ξερει κανεις?? Ολα voip ειναι??
Μενω Βουλα, δεν ξερω αν μενει κανεις κοντα για να με ενημερώσει πιο συγκειρμενα.

2) Υπαρχει δυνατότητα άμεσης διακοπης εντος λιγων ημερών εάν δεν ειμαι ευχαριστημένος απο την ταχητητα του ιντερνετ ή/και των κλησεων?? Χρεόνομαι κατι??

3) Σε περίπτωση μετακόμισης μεσα στους πρωτους 12 μηνες σε νέο σπιτι - νεα διευθυνση τι γινεται??? (υπαρχει αυτο το σεναριο)
Μεταφερεται ανετα η γραμμη με μια αιτηση?? Πληρωνω κατι??

Η HOL, οπως και οι υπόλοιποι εναλλακτικοί πάροχοι, παίρνουν την γραμμη σου όπως είναι απο τον ΟΤΕ και τη συνδέουν στο μηχανημά τους, στο Κέντρο που έχει εγκαταστησει στην περιοχή σου. Απο εκεί και πέρα, τα κέντρα της είναι συνδεδεμένα με οπτικές ίνες ώς τις κεντρικές εγκαταστάσεις της. Τόσο το ίντερνετ, όσο και η τηλεφωνία της είναι πολύ καλά ποιοτικά. Έχω voip, ως παλιός συνδρομητης της, τοτε που η τηλεφωνία στη HOL ήταν καθολικά voip. Πλέον σπάνια δίνει voip, μόνο σε περίπτωση που δεν υπάρχουν διαθέσιμες πόρτες στην περιοχή σου. Πάντως προσωπικά προτιμάω την voip τηλεφωνία απο την παραδοσιακη του ΟΤΕ. Εχει αψογο ηχο χωρις βρασιματα και πολλή καλή ένταση ηχου.

Υπαναχώρηση μπορείς να κάνεις εντός 14ημερών χωρις να χρεωθείς κάτι.

Σε περίπτωση μετακόμισης ισχύει ο,τι ισχύει για όλους τους παρόχους- αναλαμβάνει ο ΟΤΕ, με ο,τι αυτό μπορεί να συνεπαγεται απο πλευράς καθυστέρησης, βλαβών, λαθών, κτλ... Η μεταφορά της γραμμής κοστίζει €50 γενικά....

- - - Updated - - -


Αν πας δηλαδή από το 6 της forthnet στο 9 της hol κατεβαίνει η ταχύτητά σου και όσο πιο καλή είναι η γραμμή σου τόσο μεγαλύτερη θα είναι η πτώση.


Αυτό απο πού προκύπτει;;;!! Ισα ίσα η hol με το 9 margin προσφέρει πιο σταθερές γραμμες απο τη forthnet που αναφέρεις....

Verde
12-10-13, 11:56
Η HOL, οπως και οι υπόλοιποι εναλλακτικοί πάροχοι, παίρνουν την γραμμη σου όπως είναι απο τον ΟΤΕ και τη συνδέουν στο μηχανημά τους, στο Κέντρο που έχει εγκαταστησει στην περιοχή σου. Απο εκεί και πέρα, τα κέντρα της είναι συνδεδεμένα με οπτικές ίνες ώς τις κεντρικές εγκαταστάσεις της. Τόσο το ίντερνετ, όσο και η τηλεφωνία της είναι πολύ καλά ποιοτικά. Έχω voip, ως παλιός συνδρομητης της, τοτε που η τηλεφωνία στη HOL ήταν καθολικά voip. Πλέον σπάνια δίνει voip, μόνο σε περίπτωση που δεν υπάρχουν διαθέσιμες πόρτες στην περιοχή σου. Πάντως προσωπικά προτιμάω την voip τηλεφωνία απο την παραδοσιακη του ΟΤΕ. Εχει αψογο ηχο χωρις βρασιματα και πολλή καλή ένταση ηχου.

Υπαναχώρηση μπορείς να κάνεις εντός 14ημερών χωρις να χρεωθείς κάτι.

Σε περίπτωση μετακόμισης ισχύει ο,τι ισχύει για όλους τους παρόχους- αναλαμβάνει ο ΟΤΕ, με ο,τι αυτό μπορεί να συνεπαγεται απο πλευράς καθυστέρησης, βλαβών, λαθών, κτλ... Η μεταφορά της γραμμής κοστίζει €50 γενικά....

- - - Updated - - -


Αυτό απο πού προκύπτει;;;!! Ισα ίσα η hol με το 9 margin προσφέρει πιο σταθερές γραμμες απο τη forthnet που αναφέρεις....

Vitruvian78 Σε ευχαριστω πολύ για την αναλυτική σου απαντηση!
Τωρα εχω ΟΤΕ, αντικειμενικα - κατα μεσο ορο, οι ταχυτητες της HOL ειναι καλυτερες ή χειροτερες απο του ΟΤΕ.
Δεν ξερω ποιος αλλος εχει εδω στη περιοχη-γειτονια για να ρωτησω...

Vitruvian78
12-10-13, 15:46
Θα εχεις ακριβώς την ίδια ταχύτητα που έχεις και στον ΟΤΕ, μια και χρησιμοποιούνε τις ίδιες ρυθμισεις

jkoukos
12-10-13, 17:44
Θα εχεις ακριβώς την ίδια ταχύτητα που έχεις και στον ΟΤΕ, μια και χρησιμοποιούνε τις ίδιες ρυθμισεις
Εκτός κι αν του αλλάξουν ζευγάρι. Μικρή η πιθανότητα αλλά όχι ανύπαρκτη πρακτική.

katop56
14-10-13, 04:12
Καλημερα σε ολους.Πηγα σε καταστημα vodafone εχθες και μου εδωσαν προσφορα για double play απεριοριστα σταθερα και υπεραστικα και 24 γραμμη με 17ευρω μαζι με φπα συν 10% εκπτωση στο κινητο. Τωρα ειμαι σε ιδιο προγραμμα στη forthnet με 25ευρω, να την κανω? Δεν ειχα προβλημα με forthnet αλλα ειναι πιο οικονομικο και δεν μου δινουν καλυτερη τιμη.Ειμαι περιοχη σεπολια εαν αυτο παιζει ρολο.

Αν δεν εχεις κινητό στη Vodafone ισχύει ακομα το 17€;

giorgosk21
14-10-13, 14:51
Αν δεν εχεις κινητό στη Vodafone ισχύει ακομα το 17€;

Όχι βέβαια.
Αν δεν έχεις vodafone, το HOL double play GR είναι στα 24 ευρώ/μήνα.

Ένα φθηνό που μπορεί να σε ενδιαφέρει είναι το HOL double play Plus. 24άρα γραμμή, αλλά χωρίς δωρεάν κλήσεις σε αστικά-υπεραστικά. 16 ευρώ/μήνα αν το κάνεις από HOL, 20 ευρώ/μήνα από κατάστημα Vodafone (προφανώς επιλέγεις το 1ο). Είναι η πιο συμφέρουσα επιλογή, αν δεν κάνεις κλήσεις από σταθερό και σε παίρνουν μόνο οι άλλοι.

katop56
14-10-13, 19:26
Δεν το θέλω για μένα, αλλά για τη μητέρα μου, σε αντικατάτασταση της Cyta όπου για 8άρα γραμμή και απεριόριστα δίνει 26€
Και τα απεριόριστα τα θέλει.

giorgosk21
14-10-13, 22:35
Σε κινητό τι εταιρία έχει; Έχει σύνδεση βασικά;

katop56
15-10-13, 01:56
Καρτοκινητό έχει κα ιδεν τη συμφέρει κάποιο πάγιο.

giorgosk21
15-10-13, 04:38
Μάλιστα.
Αν θέλει να έχει απεριόριστα σταθερά και τίποτα για κινητά, τότε η φθηνότερη είναι το WIND Double Play M (http://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/statheri-internet/wind-double-play/wind-double-play-m/?planID=1288) στα 20 ευρώ/μήνα. Η επόμενη λύση είναι το αντίστοιχο της HOL, το HOL Double Play GR στα 24 ευρώ/μήνα. Τέλος, υπάρχει και το HOL Double Play ευέλικτο 300, που δίνει 300 λεπτά σύνολο προς σταθερά+κινητά, στα 20 ευρώ/μήνα, αλλά από τα λεγόμενά σου υποθέτω ότι δε θα την πολυβολεύει.

Γενικά άμα δεν έχεις σύνδεση στο κινητό να κάνεις συνδυαστικό πακέτο, κάτω από τα 20+ δεν βρίσκεις σε καμιά εταιρία. Εκτός βέβαια αν δε πάρουν κανα τηλ και σου δώσουν καμιά τρελή προσφορά (λίγο σπάνιο αυτό), οπότε εκεί την αρπάζεις.

katop56
15-10-13, 12:43
Σ' ευχαριστώ.

mesmer
19-10-13, 12:57
Επίσης αν είσαι φοιτητής μετράει να έχεις την πιο φτηνή γραμμή με ίντερνετ + φοιτητική προσφορά από vodafone ή wu με 1200 λεπτά το μήνα προς όλους + 100 sms + 600mb με 7 ευρώ.

@ ADSLgr.com All rights reserved.