PDA

Επιστροφή στο Forum : Που θα παει πια αυτη η κατασταση!!



nxenos
12-02-07, 21:37
Ελεος ρε παιδια!Δεν παλευεται πλεον το θεμα!!Υπαρχει κατακορυφη πτωση της ταχυτητας τις τελευταιες μερες!Καποτε κατεβαζα με 70-80(σε 2048 παντα)και ημουν και ευχαριστημενος!
(που φτασαμε.....να λεμε πως ειμαστε και ευχαριστημενοι που κατεβαζουμε με τοσα..!),αλλα πλεον η κατασταση ειναι τραγικη!Δεν μπορω να δουλεψω!(χρησιμοποιω πολλες φορες downloading,μιας και ειμαι dj και κατεβαζω νομιμα κομματια μεσω secure sites,και δινω την πιστωτικη μου πολλες φορες...)αλλα εχω φτασει στο αμην!Αυτην την στιγμη ειμαι με 15-20 kbyte/sec!Αφηστε δε,που κανει πολλα disconnects(δεν με πεταει εξω η γραμμη μου,αλλα πεφτει τελειως το downloading!),με κινδυνο να χασω τα κομματια μου και να τα εχω πληρωσει κιολας!!
Ξερω,δεν βγαζω ακρη με τους καραγκιοζηδες.Απλα κανω υπομονη μεχρι να μου ερθει η tellas.
Τι να κανω ρε παιδια,ξερω,αστοχο το νεο topic αλλα ηθελα καπου να τα πω!

orkos
12-02-07, 23:51
Θα σου πω μια ιστορία

Ένα φιλικό μου ζευγάρι ( το αγόρι είχε στενή συνεργασία με την Forthnet σε τεχνικό επίπεδο) είχε το ίδιο πρόβλημα ( max. Down 5-8 Kbyte per sec) και μόλις έπιανε 10 έβγαινε offline. Επειδή είχε κάποια μέσα έμαθε ότι το πρόβλημα είναι στο καφάο ( με διάφορές τεχνικές περιγραφές του τι φταίει).

Τέλος πάντως το Δεκέμβριο έκανε αίτηση στην Tellas και μετά από ολόκληρη ιστορία από την Παρασκευή που μας πέρασε έχει Tellas Zisto.

Τώρα κάτω από 470 Kbyte per sec δεν έχουν δει.

Αυτά στα γράφω για να πάρεις θάρρος με το αποτέλεσμα και να είσαι υποψιασμένος με το τι μπορεί να περιμένει και εσένα με το χρόνο αναμονής.

Aristarhos
13-02-07, 00:16
Κι εγώ μια απ'τα ίδια. Τις τελευταίες 20 μέρες παρατηρώ κατακόρυφη πτώση της ταχύτητας στο μισό και κάτω με συχνά disconnects και αλλαγή ip και μάλιστα σε απλό σερφάρισμα χωρίς p2p. Από τη Forthnet μου λένε βλακείες. Εμένα όλα αυτά μου θυμίζουν το περσινό Βατερλώ. Μακάρι να βγω ψεύτης. Πέρυσι τέτοια εποχή ήταν που βούλιαξε η Forthnet από τους πολλούς συνδρομητές και αναγκάστηκε να αναβαθμιστεί μετά από 2 μήνες κοροϊδίας και ανεπίτρεπτης ανευθυνότητας από μία εταιρεία τέτοιου μεγέθους και κύρους. Μακάρι ξαναλέω να μην είναι αυτή η αιτία γιατί μα την Παναγία είμαι στο αμήν πια. Το δις εξαμαρτείν δεν θα το κάνω. Θα φύγω.

andreasp
13-02-07, 00:57
Και στο σπιτι και στο γραφειο μου, δεν πεφτω κατω απο 80kb στην 768 και 95-100 στην 1024 (πρωι στην Ν.Ιωνια)

nxenos
13-02-07, 09:40
Θα σου πω μια ιστορία

Ένα φιλικό μου ζευγάρι ( το αγόρι είχε στενή συνεργασία με την Forthnet σε τεχνικό επίπεδο) είχε το ίδιο πρόβλημα ( max. Down 5-8 Kbyte per sec) και μόλις έπιανε 10 έβγαινε offline. Επειδή είχε κάποια μέσα έμαθε ότι το πρόβλημα είναι στο καφάο ( με διάφορές τεχνικές περιγραφές του τι φταίει).

Τέλος πάντως το Δεκέμβριο έκανε αίτηση στην Tellas και μετά από ολόκληρη ιστορία από την Παρασκευή που μας πέρασε έχει Tellas Zisto.

Τώρα κάτω από 470 Kbyte per sec δεν έχουν δει.

Αυτά στα γράφω για να πάρεις θάρρος με το αποτέλεσμα και να είσαι υποψιασμένος με το τι μπορεί να περιμένει και εσένα με το χρόνο αναμονής.

Ευτυχως τουλαχιστον που εχω 2 γραμμες στο σπιτι και το zisto το περιμενω στην δευτερη γραμμη η οποια θα γινει και full llu.Γιαυτο ακομα δεν εχω κοψει την forthnet.Προς το παρον το μονο που μπορω να κανω ειναι απλο browsing και τιποτα αλλο.Ετσι,ισα ισα για να λεω οτι εχω internet!

afric
14-02-07, 03:20
εσεις έισαστε και τυχαιρεί εμας που θα αργ'ησει να έρθει το zisto τι να πούμε;;;;:worthy: :worthy:

nxenos
14-02-07, 10:32
φιλε μου να σαι σιγουρος πως μεχρι να μου ενεργοποιηθει εμενα το zisto θα σου εχει ερθει και σενα καλυψη στην περιοχη σου!Το βλεπω να τραβαει ποολυ!

ermis333
14-02-07, 11:08
Δεν είναι θέμα Forthnet πιστεύω, μόλις πριν μια εβδομάδα ξανααναβάθμιστε τη σύνδεση με το εξωτερικό, πιστεύω και πως στο 2play αν πάς δεν θα έχεις προβλήματα.

fantako
16-02-07, 14:30
το 8εμα ειναι ποτε 8α ρ8ουν ΤΑ ιδιοκτητα και στη 8εσσαλονικη αλλα και στην επαρχεια...

psytransas
16-02-07, 16:19
το 8εμα ειναι ποτε 8α ρ8ουν ΤΑ ιδιοκτητα και στη 8εσσαλονικη αλλα και στην επαρχεια...

εντος της τρεχουσας δεκαετιας παντως...:lol:

agmarios
16-02-07, 16:24
εντος της τρεχουσας δεκαετιας παντως...:lol:

Βιαστικό σε βλέπω και μάλλον θα απογοητυτείς. Εκτός αν εννοείς μέσα σε 10 χρόνια

psytransas
18-02-07, 20:39
Βιαστικό σε βλέπω και μάλλον θα απογοητυτείς. Εκτός αν εννοείς μέσα σε 10 χρόνια

αυτο ηθελα να πω...δεκαετια ειναι αυτη,, που θα παει :down:
και να πεις οτι μιλαμε για καμια σοβαρη ταχυτητα των 16-20 mbit παει στο δ.....ο
αλλα 4 ταπεινα mbit μιλαμε :worthy: :down:

@ ADSLgr.com All rights reserved.