PDA

Επιστροφή στο Forum : Tι υποχρεούμαστε να πληρώσουμε το μηνα που αλλάζουμε εταιρία;



giannistrsl
17-10-13, 21:01
Στις 7 οκτωβρίου με σύνδεσε ο ΟΤΕ . Και τώρα μου ήρθε ο λογαριασμός από τη vivodi για τη περίοδο μέχρι τέλος οκτωβρίου. Το πάγιο των 34 ευρό.
Μάλιστα στον αναλυτικό για τον οκτώβριο φαίνετε ότι δεν έκανα κλήσεις σε κινητά κτλ.
Σε αυτές τις περιπτώσεις νομικά τι ισχύει και τι λέτε να κάνω;
Πληρώνω ή όχι;
ευχαριστώ.

Catchphrase
18-10-13, 18:29
Το ίδιο ακριβώς συνέβη και σ' εμένα (μόνο που εγώ είχα συνδεθεί με τον ΟΤΕ από τις 26 Σεπτεμρίου). Τους έστειλα mail λέγοντας ότι δεν είμαι πλέον συνδρομητής και ο λογαριασμός είναι λάθος και δεν πρόκειται να τον πληρώσω.

Με πήραν λοιπόν τηλέφωνο και μου είπαν ότι έχω δίκιο, αλλά να πληρώσω τον λογαριασμό και θα πιστωθεί το ποσό τον επόμενο μήνα.

Και λέω εγώ....Να πιστωθεί που;;;;

Τέλος πάντων, δεν πρόκειται να πληρώσω τίποτα και ας λύσουν το λογιστικό πρόβλημα μόνοι τους

ariadgr
18-10-13, 19:47
Στις 7 οκτωβρίου με σύνδεσε ο ΟΤΕ . Και τώρα μου ήρθε ο λογαριασμός από τη vivodi για τη περίοδο μέχρι τέλος οκτωβρίου. Το πάγιο των 34 ευρό.
Μάλιστα στον αναλυτικό για τον οκτώβριο φαίνετε ότι δεν έκανα κλήσεις σε κινητά κτλ.
Σε αυτές τις περιπτώσεις νομικά τι ισχύει και τι λέτε να κάνω;
Πληρώνω ή όχι;
ευχαριστώ.

Στείλε κι εσύ mail και ζήτα να στείλουν πιστωτικό για το διάστημα που δεν είσαι συνδρομητής (7-31/10)

giannistrsl
20-10-13, 20:00
ευχαριστω , καταλαβα.!

@ ADSLgr.com All rights reserved.