PDA

Επιστροφή στο Forum : Τελευταια νεα DSLAM Τουμπας..



geo_design
16-07-04, 17:17
Στις 30.6 εγινε η εγκατασταση ενος νεoυ dslam στον ΟΤΕ Τουμπας τοσο για ISDN οσο και για PSTN.
Για dsl over PSTN δοθηκαν περιπου καμια 60αρια νεες πορτες και δεν ξερω τι ακριβως εγινε με το over isdn..
Επισης ολες οι πορτες over pstn (που ειναι Ιντρακομ!) εχουν προβλημα! Δεν δουλευει καμια!
Τη Δευτερα ερχονται οι τεχνικοι της Ιντρακομ και αναμενεται μεχρι το απογευμα της ιδιας μερας να διευθετηθει το θεμα..
Αναμονη!

sdikr
16-07-04, 18:04
Τη Δευτερα ερχονται οι τεχνικοι της Ιντρακομ και αναμενεται μεχρι το απογευμα της ιδιας μερας να διευθετηθει το θεμα..
Αναμονη!

την δευτέρα πιας βδομάδας/μήνα; :mrgreen:

geo_design
16-07-04, 23:37
Δευτερα 19 Ιουλιου 2004!

elias24
17-07-04, 00:37
Με το ISDN ικανοποιήθηκαν όλες οι αιτήσεις και έχουν περισσέψει κι όλας. Όποιος θέλει βάζει. Για το PSTN, 60 πόρτες είναι πολύ λίγες για το συγκεκριμμένο DSLAM

elias24
18-07-04, 20:04
Οπότε αν έρθει αύριο η Intracom και δει ότι το πρόβλημα δεν είναι επιφανειακό και άμεσα διορθώσιμο, τότε τη στρουμφίσαμε. Δε θα μιλάμε για μετά την Ολυμπιάδα, άλλα για το DSLAM της χώρας με τα περισσότερα προβλήματα :?

Τελικά μου φαίνεται DSL δε θα βάλω ποτέ :roll: . Ατυχής η έμπνευση να μεταφέρω το ΑΡΥΣ απο την ACN στον ΟΤΕ

geo_design
19-07-04, 14:32
Παιδια ολα καλα!!!
Κατα τις 8 το πρωι της Δευτερας το modem ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΤΗΚΕ!!!!
Τρελαθηκα..
Πηρα demo forthnet και απολαμβανω ταχυτητες στην περιοχη των 40Kbps!!!
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ...
Το DC++ εχει παρει φωτια!!!

elias24
19-07-04, 15:43
Very interesting indeed . . . :)

Αλλά είμαι συγκρατημμένος, γιατί δε βλέπω να αναφέρονται θέσεις για το DSLAM Τούμπας στο site του ΟΤΕ, σε PSTN. Ίσως να μην έφτασαν για όλους και ίσως όχι για εμένα. Πάντως το modem δε συγχρονήστηκε ακόμα :roll: .

Λέω να πάρω τηλέφωνο αύριο το πρωί να δω τι θα μου πει η γκόμενα που μιλάει για Θεσσαλονίκη

kadronarxis
19-07-04, 21:01
Με γεια τη γραμμή geo_design.
Welcome to the marvellous world of ADSL.
Hope you enjoy your stay here!

Άντε γερά και οι υπόλοιποι.

elias24
21-07-04, 11:21
Καλά ρε παλιοκαθίκι geo_design, πως γίνεται και ενεργοποιήθηκε η δική σου, ενω εμένα μου λένε ότι το DSLAM είναι ακόμα υπο κατασκευή; Μάλλον θα πήρες καμιά πόρτα απο το παλιο DSLAM κάποιου που έκανε ακύρωση.

Αν και εδω που τα λέμε, το ότι κάνει επιτέλους ο πΟΤΕ το λογικό, δηλαδή να δώσει ξεχωριστά DSLAM στις πολυπληθείς συνοικίες Τούμπα & Χαριλάου, δε ξέρω κατα πόσο θα με βολέψει. Βρίσκομαι γεωγραφικά, ακριβώς στο κέντρο της περιοχής Τούμπα-Χαριλάου-Πυλαία που εξυπηρετούσε το παλιο DSLAM. Τώρα ένα DSLAM Τούμπας θα έμπενε λογικά κοντά στο γήπεδο του ΠΑΟΚ, απο το οποίο είμαι σαφώς πιο μακρυά, ειδικά αν το βάλουν απο την πάνω μεριά, προς Λαμπράκι. Αλήθεια ξέρει κανείς που είναι;

yiapap
21-07-04, 11:43
Απ' ότι θυμάμαι στο κεντρικό της Α.Τούμπας στην Παπάφη.
Πάντως απ' ότι ξέρω ΔΕΝ έχει γίνει κάτι στο κέντρο της Τούμπας ακόμη.

elias24
21-07-04, 12:17
Απ' ότι θυμάμαι στο κεντρικό της Α.Τούμπας στην Παπάφη.
Πάντως απ' ότι ξέρω ΔΕΝ έχει γίνει κάτι στο κέντρο της Τούμπας ακόμη.

Κάτω Τούμπας θες να πείς. Αν είναι εκεί τότε σχετικά καλά είναι.
Δηλαδή για να καταλάβω, τα DSLAM τα βάζουν στα κτήρια του ΟΤΕ;

yiapap
21-07-04, 12:25
Απ' ότι θυμάμαι στο κεντρικό της Α.Τούμπας στην Παπάφη.
Πάντως απ' ότι ξέρω ΔΕΝ έχει γίνει κάτι στο κέντρο της Τούμπας ακόμη.

Κάτω Τούμπας θες να πείς. Αν είναι εκεί τότε σχετικά καλά είναι.
Δηλαδή για να καταλάβω, τα DSLAM τα βάζουν στα κτήρια του ΟΤΕ;

Ναι και ναι.
(ΤΟΥΜΠΑ ΠΑΠΑΦΗ 130 ΘΕΣ/ΝΙΚΗ Τ.Κ 54453 2310369962 2310941999)

@ ADSLgr.com All rights reserved.