PDA

Επιστροφή στο Forum : Προβλημα με το laptop μιας φιλης Compaq CQ.



thelos257
23-10-13, 18:33
Την καλησπερα μου σε ολους-ες σας αρχικα.



Μια φιλη μου πηρε το laptop της πριν μερες σε ενα ανθρωπο για να της το κανει φορματ απο οσο μου ειπε (της ειπα δεν ηξερες οτι ειμαι και εγω τεχνικος η/υ να το φερνες σε μενα τιποτα δεν θα παθενεις τωρα και θα ηταν σωες και αμφαλες το laptop σου) μονο φορματ ηθελε γιατι εβγαζε μπλε οθονες (απο οσο το ειδα ειχε windows 7 και επεξεραστη Intel Pemium δεν ξερω πιο μοντελο ειναι ακριβως αλλα σιγουρα ειναι compaq cq) της το φτιαχνει (υποτιθεται.....) της το φερνει κομματακια βγασμενο το πληκτρολογιο και ελοιπαν εξαρτηματα απο μεσα (δεν ξερω τι ακριβως ελοιπε). Το πειρε σε αλλους δυο τεχνικους η/υ εδω στην Κυπρο οπου επιβεβαιωσαν οτι ελοιπαν κομματια εξαρτηματα απο μεσα επισης αυτος που ταχα της το εκανε φορματ της εβαλε πιο μικρη μνημη ram απο οσο μου ειπε. Μετα το περνει στην Θεσσαλονικη μαζι της για να δουλευει στο πανεπιστιμειο (ειναι φοιτητρια η κοπελλα) αντεχει το laptop αυτο για 2 μηνες περιπου (με το ζορι δουλευε δηλαδη αφου ελοιπαν εξαρτηματα απο μεσα ειπαμε και παραπανω) μετα του αλλαξει σκληρο δισκο γιατι χαλασε οκ ειπε ηταν 80 ευρω το πηγε σε ενα εκει στην θεσσαλονικη της τον αλλασε οκ δουλευε το λαπτοπ ακομα μετα απο λιγο καιρο ειχε προβλημα η καρτα γραφικων απο οσο της ειπε αυτος που του το ξανα πηρε στην θεσσαλονικη και θελει χρηματα για να φτιαχνει συμβουλη αυτου του θεσσαλονικου ηταν να μην το φτιαξει και να το πεταξει αφου ο πρωτος της εβγαλε εξαρτηματα απο μεσα. Εσας σας ετυχε αυτο το πραγμα ρε παιδια να το παρετε για ενα ενα φορματακι μονο και να σας το φερουν πισω κομματια ; Επισης τωρα δεν δουλευει η οθονη, της εβγαλε την μπαταρια και δεν της την δινει πισω ουτε ο ηχος δουλευει ουτε και το ποντικι του laptop και τωρα δεν ξερω πως να την βοηθησω γιατι θα παει θεσσαλονικη παλι το κοριτσι και δεν θα εχει laptop. Ασε που αυτος ο πρωτος πεζει τον τρελλο για να βγει σκαρτος πραγματικα τα πειρε μαζι του και η μανα της και ολοι εγω δεν πιστευω οτι αυτος ο ανθρωπος εβγαλε εξαρτηματα γιατι τον ξερω χρονια και μαζι μου ειναι αψογος εμενα δεν μπορει να μου γελασει γιατι ξερει οτι ξερω παρα πολλη καλα απο η/υ αφου σπουδαζω τεχνικος η/υ.

Τωρα το θεμα μας ειναι πως μπορουμε να βρουμε εξαρτηματα φτηνα απο το e-bay ή απο καπου αλλου στην Ελλαδα ή Κυπρο δεν ξερω για να της το φτιαξω (αν μπορω και ΑΝ φτιαχνετε φυσικα.)



Σας ευχαριστω εκ των προτερων για την υπομονη και τον χρονο σας που διαθετεται.

@ ADSLgr.com All rights reserved.