PDA

Επιστροφή στο Forum : Σχετικά με τις προσφορές



giwrgosth
25-10-13, 11:34
Καλή σας μέρα και καλή αρχή!
Θα σας απασχολήσω για ένα εμπορικό θέμα που αφορά τις προσφορές.
Έχω τη Χριστουγεννιάτικη προσφορά και κάποια στιγμή με κάλεσαν για να προσθέσω το Sport ή το Cinema με 10 ευρώ επιπλέον.
Λόγω του ότι είχα αρκετά τρεξίματα άργησα να απαντήσω και όταν κάλεσα με ενημέρωσαν πως αυτή η προσφορά δεν ισχύει πλέον και η μόνη προσφορά προς εμένα είναι να ενοποιήσω τους λογαριασμούς, έτσι ώστε να λαμβάνω μόνο έναν και όχι ξεχωριστά Nova-Forthnet.
Πήγα σε κάποιο κατάστημά σας και με ενημέρωσαν πως αν τον κάνω θα μου αφαιρεθεί από το πακέτο το Novasports1!
Επίσης το κέρδος μου με την ενοποίηση των λογαριασμών θα είναι πως ίσως πάρω κάποια στιγμή κάποια καλή προσφορά!
Δεν μπορώ να καταλάβω με ποια λογική γίνετε αυτό και ειδικά από τη στιγμή που ελαφρύνω οικονομικά την εταιρεία, αφού θα μου στέλνει ένα λογαριασμό και όχι δύο.
Επίσης όπως διαβάζω και ακούω πελάτες σας που έχουν το ίδιο πακέτο δέχονται διαφορετικές προσφορές, όπως επίσης πως κάποιοι με το ίδιο πακέτο με το δικό μου δέχονται ακόμη προσφορές για +10 ευρώ για το Sports ή το Cinema και μάλιστα με 720 λεπτά προς κινητά.
Δέχομαι πως μπορεί να υπάρχουν καλύτερες προσφορές προς νέους πελάτες, αλλά γιατί να υπάρχουν διαφορετικές για παλιούς και μάλιστα με τα ίδια πακέτα?
Μήπως αυτό βγάζει προς τους πελάτες μια κακή εικόνα?
Ευχαριστώ για την προσοχή σας.

Forthnet.Nova.Rep1
25-10-13, 13:43
Καλημέρα giwrgosth και σε ευχαριστούμε!

Το ερώτημα που μας έχετε θέσει εδώ είναι κατανοητό. Ελπίζουμε όμως να είναι κι από εσάς κατανοητό (μην μας παρεξηγείτε γι' αυτό) ότι είμαστε εδώ για να σας βοηθήσουμε και να σας υποστηρίξουμε σε προβλήματα που αντιμετωπίζετε. Δεν μπορούμε να μπούμε στη διαδικασία να συζητήσουμε για την εμπορική πολιτική της εταιρείας (είτε είναι αυτή που έχετε περιγράψει παραπάνω, είτε όχι), γιατί και ώρες θα χρειαστεί να μιλάμε και εν πάσει περιπτώση δεν είναι η δουλειά μας αυτή. Ευχαρίστως βέβαια να προωθήσουμε τα σχόλια και την προσωπική εμπειρία που μας αναφέρατε. Θα σας παρακαλέσουμε μόνο να μας στείλετε κάποιο στοιχείο σας με προσωπικό μήνυμα, ώστε να έρθουμε σε επαφή μαζί σας και να δούμε τι καλύτερο μπορούμε να κάνουμε για εσάς.

ευχαριστούμε
Νίκος, Forthnet support

@ ADSLgr.com All rights reserved.