PDA

Επιστροφή στο Forum : Απορίες και προβλήματα με τον χρόνο ενεργοποίησης Zisto ΙΙ



Σελίδες : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

sdikr
13-02-07, 17:38
Συνέχεια απο εδώ (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=65458&page=77)

Gordito
13-02-07, 17:45
Ωραια να κανω μια ερωτηση.
Εγω τωρα περιμενω "εγκριση" απο ΟΤΕ αφου εχω κανει αιτηση απο 30/1 και μου λενε οτι ο ΟΤΕ εχει μεν πορτες αλλα δεν τις δινει,καπως περιεργα μου τα λενε.
Τι να κανω λετε να περιμενω? Ποσο λέτε να παρει ακομα η διαδικασία?
Ή να το ακυρωσω και να περιμενω ενα εξαμηνο για να δω τοτε τι θα με συμφερει?

my8os
13-02-07, 18:56
Τι να κανω λετε να περιμενω? Ποσο λέτε να παρει ακομα η διαδικασία?


Δεν μπορώ να σου πω τι θα κάνεις αλλά σε λίγο θα βγάλουμε διαγωνισμό για 'Πρόεδρος' για το πόσες μέρες από την υπογραφή της αίτησης περιμένουμε.
Ξέρω ότι είμαι κοντά στο προεδριλίκι (23/11 αίτηση) αλλά ξέρω ότι υπάρχουν κι άλλοι πιο παλιοί... ;)
Ίσως αυτό σου δίνει μια ένδειξη του πόσο θα περιμένεις.

Manos29
13-02-07, 19:02
Ωραια να κανω μια ερωτηση.
Εγω τωρα περιμενω "εγκριση" απο ΟΤΕ αφου εχω κανει αιτηση απο 30/1 και μου λενε οτι ο ΟΤΕ εχει μεν πορτες αλλα δεν τις δινει,καπως περιεργα μου τα λενε.
Τι να κανω λετε να περιμενω? Ποσο λέτε να παρει ακομα η διαδικασία?
Ή να το ακυρωσω και να περιμενω ενα εξαμηνο για να δω τοτε τι θα με συμφερει?

Φίλε μου τι να σου πω τωρα εσυ εισαι στις 15 μερες σχεδον ακομα ,εμένα έκαναν 95 ημερολογιακες για να ενεργοποιήσουν την τηλεφωνία σήμερα ενεργοποιηθηκε , και περιμένω το Ιντερνετ και τον Εξοπλισμο

ίσως είναι θέμα τύχης , ίσως πάλι είναι θεμα δυσκολιων που βρίσκουν με τον κάθε προς ενεργοποιηση πελάτη δεν ξέρω

Κάνε ότι νομίζεις πάντως δεν εχουν και άδικο μερικοι που λένε οτι αυτα συμβαίνουν με όλους οσους παρέχουν FULL LLU, εγω πάντως αν δεν την έκανα την αίτηση και ήξερα όλη αυτη την ταλαιπωρεια θα έμενα με την 768 και σε κανα χρόνο θα το επιχειρούσα να μπω σε FULL LLU

Καθίστε καλα γιατι ακόμα Προεδρος Εγω Ειμαι (my8os περίμενε την σειρά σου)
Υπογραφή Αίτησης στις 10 / Νοεμβριου / 2006

Αγόρασα καi το Kaspersky Untivirus έτσι για να έχω προστασία , ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΣΟΥ ΡΧΟΜΑΙ ΦΥΛΑΞΟΥ

Gordito
13-02-07, 19:40
Δε βιαζομαι ρε παιδια αλλα αν ειναι να παρω αναβαθμιση στο Conn-X μου για 6 μηνες
:rofl:

harry79
13-02-07, 23:14
για full zisto μιλάτε; Γιατί αν ναι, περιμένω από 27/10/2006... Αν μιλάτε για το άλλο το ενδιάμεσο για να τα αρπάζει το καφενείον η Tellas τότε οκ.

ermis333
13-02-07, 23:25
για full zisto μιλάτε; Γιατί αν ναι, περιμένω από 27/10/2006... Αν μιλάτε για το άλλο το ενδιάμεσο για να τα αρπάζει το καφενείον η Tellas τότε οκ.

2/11 ανακοινώθηκε, εσύ το έχεις ζητήσει από 27/10;;;

harry79
14-02-07, 00:14
ναι φίλε μου 27/10 ημέρα Παρασκευή και ώρα 15:00 με τον πωλητή κο Μ...... έκανα την αίτηση και από τις 6/12/06 όπου θα έμπαινα στο full zisto φτάσαμε στις 13/2/2007

Είχα ανακοινωθεί νωρίτερα γιατί μου το είχε πει ο πατέρας μου ότι η Τελλάς ετοιμάζει κάτι. Έμπαινα καθημερινά αλλά δεν έβλεπα τίποτε στη σελίδα της και στις 27/10/06 το είδα πρώτη φορά και αμέσως έτρεξα να κάνω αίτηση. Κι ακόμη στο περίμενε...

minovg
14-02-07, 00:17
για full zisto μιλάτε; Γιατί αν ναι, περιμένω από 27/10/2006... Αν μιλάτε για το άλλο το ενδιάμεσο για να τα αρπάζει το καφενείον η Tellas τότε οκ.
Eίναι η δεύτερη φορά (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?p=970408#post970408) που το αναφέρεις αυτό και πήρες και την πρώτη φορά την ανάλογη απάντηση.

Και η φάση είναι ότι επιμένεις κιόλας...

ermis333
14-02-07, 07:58
ναι φίλε μου 27/10 ημέρα Παρασκευή και ώρα 15:00 με τον πωλητή κο Μ...... έκανα την αίτηση και από τις 6/12/06 όπου θα έμπαινα στο full zisto φτάσαμε στις 13/2/2007

Είχα ανακοινωθεί νωρίτερα γιατί μου το είχε πει ο πατέρας μου ότι η Τελλάς ετοιμάζει κάτι. Έμπαινα καθημερινά αλλά δεν έβλεπα τίποτε στη σελίδα της και στις 27/10/06 το είδα πρώτη φορά και αμέσως έτρεξα να κάνω αίτηση. Κι ακόμη στο περίμενε...

Μέχρι και τις 2/11 δεν είχε αποφασιστεί οριστικά η τιμή του πακέτου, η οποία άλλαξε και την τελευταία στιγμή άλλη μια φορά και εσύ το γνώριζες από τις 27/10;;; Έκανες και αίτηση κι όλας;;

Προφανώς σε δουλέψανε....

harry79
14-02-07, 10:39
Προφανώς σε δουλέψανε....

Ενδεχομένως να είμαι χαζός, σίγουρα όμως δεν είμαι τυφλός διότι πριν πάρω τηλέφωνο είχα δει τα σχετικά στο site της σελίδας της Tellas εκτός αν έστησαν όλη τη μηχανή για να δουλέψουν εμένα. Το έγραψα άλλωστε:


Έμπαινα καθημερινά αλλά δεν έβλεπα τίποτε στη σελίδα της και στις 27/10/06 το είδα πρώτη φορά και αμέσως έτρεξα να κάνω αίτηση

Την ίδια μέρα μάλιστα είχα σώσει τη σελίδα και την είχα περάσει κάπου με e-mail. Μήπως πέρα από χαζός φαντάζομαι και πράγματα;

Προφανώς λίγη ευγένεια δε βλάπτει απέναντι σε άτομα που δε γνωρίζουμε.

ermis333
14-02-07, 11:36
Την ίδια μέρα μάλιστα είχα σώσει τη σελίδα και την είχα περάσει κάπου με e-mail. Μήπως πέρα από χαζός φαντάζομαι και πράγματα;

Προφανώς λίγη ευγένεια δε βλάπτει απέναντι σε άτομα που δε γνωρίζουμε.

Δεν είχα σκοπό να σε προσβάλω, απλά σου ξαναλέω πως στο Site βγήκε πρώτη φορά η ανακοίνωση για το Zisto στις 2/11 γύρω στις 14:00, μέχρι την ανακοίνωση ούτε στο Forum δεν υπήρχε info για την υπηρεσία.

Δες εδώ http://www.tellas.gr/press.asp?gid=21&arid=381&lang=2

geodi
14-02-07, 13:45
Καλημέρα. ΤΥΠΙΚΟΤΑΤΟΙ !!! 14/2 μου είχαν πει από τον ΟΤΕ ότι θα γίνει η μεταφορά μου, σήμερα 10 το πρωί, με ενημέρωσαν απ' το σπίτι μου, ότι δεν έχω τηλέφωνο!!! Τι θα επακολουθήσει δεν ξέρω και πόσο θα μείνω χωρίς τηλέφωνο!! Θα με φάνε στο σπίτι...!!! Αλλου φίλου κόπηκε το Σάββατο, ενώ είχε κάνει την αίτηση πολύ μετά από μένα. Αλλά εκείνος είναι Καισαριανή κι εγώ Βύρωνα. Τι να περιμένω τώρα??

tzampaman
14-02-07, 13:50
Καλημέρα. ΤΥΠΙΚΟΤΑΤΟΙ !!! 14/2 μου είχαν πει από τον ΟΤΕ ότι θα γίνει η μεταφορά μου, σήμερα 10 το πρωί, με ενημέρωσαν απ' το σπίτι μου, ότι δεν έχω τηλέφωνο!!! Τι θα επακολουθήσει δεν ξέρω και πόσο θα μείνω χωρίς τηλέφωνο!! Θα με φάνε στο σπίτι...!!! Αλλου φίλου κόπηκε το Σάββατο, ενώ είχε κάνει την αίτηση πολύ μετά από μένα. Αλλά εκείνος είναι Καισαριανή κι εγώ Βύρωνα. Τι να περιμένω τώρα??


Να περιμένεις το απόγευμα να σου συνδέσουν το τηλέφωνο και αύριο το internet.
Καλορίζικος!!!;)

geodi
14-02-07, 14:20
Ευχαριστώ! Μακάρι να είναι τόσο απλά τα πράγματα. Πρέπει να βρω router τώρα! Το καινούργιο μου Zyxel είναι isdn και δεν κάνει! :(

tzampaman
14-02-07, 14:29
Ευχαριστώ! Μακάρι να είναι τόσο απλά τα πράγματα. Πρέπει να βρω router τώρα! Το καινούργιο μου Zyxel είναι isdn και δεν κάνει! :(


Στους περισσότερους έτσι γίνεται, κόβεται η γραμμή γύρω στις 12.00 - 12.30 και κατά τις 6.00 - 7.00 σε συνδέουν. Εμένα προσωπικά είχε πάει 7.30 χωρίς να έχω συνδεθεί και με ένα τηλεφώνημα στις βλάβες έφτιαξε. Την επόμενη μέρα ίδια ώρα είχα και internet.

minovg
14-02-07, 14:49
Μήπως να ανοίγαμε καμιά νέα δημοσκόπηση σχετικά με το πόσοι έχουμε ενεργοποιηθεί; Μαζευτήκαμε ήδη αρκετοί απότι βλέπω. :oneup: Και να δούμε πόσοι ακόμα «Νοεμβριανοί» είναι στο περίμενε. Και γενικά να ξεκινήσει από την αρχή εκείνη η δημοσκόπηση που έκλεισε.

tzampaman
14-02-07, 14:59
Νομίζω ότι πρέπει.. Να ψηφίσω και εγώ μία φορά σαν ενεργοποιημένος !!:p

argi73
14-02-07, 15:58
Κανένας "Δεκεμβριανός" σήμερα;

nikmak
14-02-07, 22:12
«Δεκεμβριανός» εδώ !!!! (όσο αφορά την υπογραφή)
Σήμερα ενεργοποιήθηκα!!! :clap: :clap: :p :p , τουλάχιστον οσο αφορά το τηλέφωνο γιατί δεν έχω router να δοκιμάσω το ΝΕΤ :( :( .
Βέβαια ο ευγενέστατος κύριος που με πήρε τηλέφωνο σήμερα απο την τελας μου είπε ότι σε πέντε εργάσιμες θα με έχουν πάρει τηλ για να μου φέρουν τον εξοπλισμό. Για να δουμε:hmm:

Α!! και για την ιστορία ακολουθεί και το δικό μου «μαρτύριο»

(Γραμμή PSTN χωρίς adsl πάνω της και με αίτηση φορητότητας, περιοχή Αμπελοκήπων)
30/11/06 Τηλεφωνική αίτηση στο 13800.
7/12/06 Υπογραφή συμβολαίου μέσω κουριερ.
11/1/07 Υποβολή αίτησης φορητότητας προς οτε (τόσες μέρες τί έκανε η τελάς μην με ρωτάτε θα σας γελάσω και δεν το θέλω!!)
25/1/07 Λήψη αιτήματος απο οτε (επίσης μη με ρωτάτε τι έκανε αυτές τις μέρες ο οτέ)
1/2/07 Θετική απάντηση στο αίτημα για φορητότητα απο οτέ.
7/2/07 Τηλ στην τελάς - απάντηση: δεν έχει πόρτες ο οτε.

και εκεί που ειχα αρχίσει να το ξεχνάω το όλο θέμα ...

14/2/07 ενεργοποίηση τηλεφωνικής γραμμής απο τελάς.

Άραγε το adsl να ενεργοποιήθηκε;;;; :hmm: :hmm:

BTW φοβερό!!! το Φορουμ παιδιά keep up the good work!!!

harris
14-02-07, 22:38
Σήμερα ενεργοποιήθηκα!!! :clap: :clap: :p :p , τουλάχιστον οσο αφορά το τηλέφωνο γιατί δεν έχω router να δοκιμάσω το ΝΕΤ :( :( .

Άντε με το καλό και το net ;)

Καλώς ήρθες στην παρέα :welcome:

minovg
14-02-07, 23:07
«Δεκεμβριανός» εδώ !!!! (όσο αφορά την υπογραφή)
Σήμερα ενεργοποιήθηκα!!! :clap: :clap: :p :p , τουλάχιστον οσο αφορά το τηλέφωνο γιατί δεν έχω router να δοκιμάσω το ΝΕΤ :( :( .
Βέβαια ο ευγενέστατος κύριος που με πήρε τηλέφωνο σήμερα απο την τελας μου είπε ότι σε πέντε εργάσιμες θα με έχουν πάρει τηλ για να μου φέρουν τον εξοπλισμό. Για να δουμε:hmm:

Α!! και για την ιστορία ακολουθεί και το δικό μου «μαρτύριο»

(Γραμμή PSTN χωρίς adsl πάνω της και με αίτηση φορητότητας, περιοχή Αμπελοκήπων)
30/11/06 Τηλεφωνική αίτηση στο 13800.
7/12/06 Υπογραφή συμβολαίου μέσω κουριερ.
11/1/07 Υποβολή αίτησης φορητότητας προς οτε (τόσες μέρες τί έκανε η τελάς μην με ρωτάτε θα σας γελάσω και δεν το θέλω!!)
25/1/07 Λήψη αιτήματος απο οτε (επίσης μη με ρωτάτε τι έκανε αυτές τις μέρες ο οτέ)
1/2/07 Θετική απάντηση στο αίτημα για φορητότητα απο οτέ.
7/2/07 Τηλ στην τελάς - απάντηση: δεν έχει πόρτες ο οτε.

και εκεί που ειχα αρχίσει να το ξεχνάω το όλο θέμα ...

14/2/07 ενεργοποίηση τηλεφωνικής γραμμής απο τελάς.

Άραγε το adsl να ενεργοποιήθηκε;;;; :hmm: :hmm:

BTW φοβερό!!! το Φορουμ παιδιά keep up the good work!!!
Καλώς τονα! :worthy: Ε δεν έχεις κανά μοντεμάκι να δοκιμάσεις το νετ; Γιατί αν είναι να περιμένεις εξοπλισμό από Τελλάς... Ίσως αργήσει καμιά βδομάδα (στην καλύτερη)!!!

villasg
15-02-07, 00:02
Καλος τονα .
Αντε να μαζευομαστε
Θα ιδρυσουμε και club .....

Pro
15-02-07, 07:22
Καλημέρα σε όλους.

Έχω υπογράψει την αίτηση για Tellas Zisto FULL LLU από της 6/12/2006 και ακόμα περιμένω. Έχω πάρει πολλές φορές στο 13800 και μου λένε απλά ότι θα προωθήσουν το αίτημά μου. Πρόσφατα ένας από το 13800 μου είπε ότι περιμένουν ακόμα τη θετική απάντηση από τον ΟΤΕ και αφού παρατήρησε ότι έχουν περάσει 2 μήνες μου είπε ότι κάπου "κολλάει" η διαδικασία και θα προωθήσει την περίπτωσή μου στο αρμόδιο τμήμα ώστε να δουν που υπάρχει πρόβλημα και θα με πάρουν τηλέφωνο να με ενημερώσουν. Λοιπόν κάποιες ερωτήσεις:

1. Θα με πάρουν όντως τηλέφωνο ή με δουλεύουν; Και αν ναι, μετά από πόσες μέρες;
2. Υπάρχει περίπτωση να δοθεί αρνητική απάντηση από τον ΟΤΕ; Αν ναι για ποιον λόγο;
3. Από τη στιγμή που δοθεί θετική απάντηση από τον ΟΤΕ, μετά από πόσες μέρες συνήθως ενεργοποιούμαι πλήρως;

ΥΓ. 1. Μένω Ζωγράφου (νομίζω DSLAM Αμπελοκήπων).
ΥΓ. 2. Το σπίτι έχει εσωτερική υποδομή για τηλέφωνο, αλλά δεν έχω ενεργοποιημένη τηλεφωνική γραμμή από κάποιον πάροχο.

geodi
15-02-07, 09:25
Καλημέρα. Χθες το πρωί λοιπόν κόπηκε το τηλέφωνο και το απόγευμα, όπως πολύ σωστά μου είπατε, συνδέθηκε! Δηλαδή όταν το καλώ απ' το κινητό, καλέι, αλλά δεν χτυπάει το τηλέφωνο. Τώρα θα πάρω τηλέφωνο την Τελλάς, να μάθω τι άλλο έχει σειρά! Μπράβο γιά τις ενεργοποιήσεις, άντε και στα δικά μας! :p
EDIT: Μόλις πήρα τηλέφωνο, το σήκωσαν στα 2 ΛΕΠΤΑ!!!!! και μου είπαν ότι το τηλέφωνο θα παίζει με διακοπές 3-4 μέρες και θα μου στείλουν εξοπλισμό από Τρίτη. Τους είπα ότι είναι νεκρό τώρα και μου είπαν ότι θα "συνέλθει" μόνο του! Αντε να δούμε...

villasg
15-02-07, 11:57
Μήπως να ανοίγαμε καμιά νέα δημοσκόπηση σχετικά με το πόσοι έχουμε ενεργοποιηθεί; Μαζευτήκαμε ήδη αρκετοί απότι βλέπω. :oneup: Και να δούμε πόσοι ακόμα «Νοεμβριανοί» είναι στο περίμενε. Και γενικά να ξεκινήσει από την αρχή εκείνη η δημοσκόπηση που έκλεισε.


Στηστο φιλε μου μια και ειχες την ιδεα ....
ΝΑ δουμε ποσοι τελικα ειμαστε στο club

:clap::clap::clap::clap:

Manos29
15-02-07, 12:55
Καλημέρα Μάνος Εδώ

Εχτες μου φέρανε τον Εξοπλισμό έτσι απλά χωρίς ΚΑΜΙΑ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ (αντε ας μην γκρινιαξω )
ευτυχώς η μάνα μου μόλις είχε γυρίσει σπίτι και είδε τον Courier πριν φύγει και το πήρε

Ας συνοψίσουμε τον Γ Ο Λ Γ Ο Θ Α της ενερογποιησης μου μέχρι τώρα λοιπόν

02 / Νοεμβρίου / 2006
Τηλεφωνικη αίτηση στο 13800 και ραντεβού με Courier για τις 10 /11/2006

10/ Νοεμβρίου / 2006 Ο Courier ήρθε ΧΩΡΙΣ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ πήρε τις υπογραφές και έφυγε
13/ Νοεμβρίου / 2006 Καταχωρήθηκε η Αίτηση στο σύστημα της Τελλας
22/ Νοεμβρίου / 2006 Ολοκλήρωση Ελέγχων απο Τελλας (το τι αφορά αυτός ο έλεγχος δεν έχω ιδέα)
23/ Νοεμβρίου / 2006 Αποστολή Αιτησης απο τελλας προς Οτε για Φορητότητα
08/ Δεκεμβριου / 2006 Αρνητική απάντηση λόγω DSL (ΑΡΥΣ DSL768 Απο Τελλας)
08/ Δεκεμβριου / 2006 ΑποστολήΑίτησης απο τελλας προς Οτε για φορητότητα 2η φορα
27/ Δεκεμβριου / 2006 Μου κόβουν το ΙΝΤΕΡΝΕΤ
29/ Δεκεμβριου / 2006 Αρνητική απάντηση απο ΟΤΕ λόγω οτι συνεχίζει να βλέπει DSL
και φυσικο ήταν να εβλεπε DSL αφου η εμένα ναι μεν μου έκοψε ο ISP την προσβαση στο ΙΝΤΕΡΝΕΤ αλλα η τελλας δεν ειχε στείλε αίτηση για διακοπή της DSL γραμμής στον ΟΤΕ είχε στείλε μόνο για φορητότητα
29/ Δεκεμβριου / 2006 ΑποστολήΑίτησης απο τελλας προς Οτε για διακοπή DSL γραμμής
02/ Ιανουαρίου / 2007 Τηλέφωνο απο τελλας μας ενημερώνουν οτι ολα πάνε καλα
22/ Ιανουαρίου / 2007 Αίτηση απο τελλας για την Φορητότητα προς ΟΤΕ
24/ Ιανουαρίου / 2007 ΘΕΤΙΚΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ
12/ Φεβρουαρίου / 2007 10:20μμ Ενεργοποίηση τηλεφωνίας
14/ Φεβρουαρίου / 2007 Πλήρης ενεργοπόίηση Τηλεφωνίας (Δέχομαι κλήσεις και απο σταθερά)
14/ Φεβρουαρίου / 2007 Παραλαβή Εξοπλισμού και κάνω και την εγκατάσταση του Router αργά το βράδυ.
14/ Φεβρουαρίου / 2007 ΤΟ DSL Λαμπάκι του Router SpeedStream Άναψε

15/ Φεβρουαρίου / 2007 Θα πάρω τηλέφωνο για Activation ID και οτι άλλο χρειάζεται


ΛΟΓΙΚΑ ΕΙΜΑΙ ΠΛΗΡΩΣ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ

Tο Τηλέφωνο είναι άψογο απο μεριάς ποιότητας και στην περίπτωση μου καλύτερο απο του ΟΤΕ (Αρκει να κόψουν αυτες τις διακοπες που παρουσιάζονται) αν δεν τις κόψουν θα τους ζαλίσω με τα τηλέφωνηματα μου

Για το Ιντερνετ θα τα πουμε καποια στιγμη που θα κάνω διαφορα τεστ και εγω

Τα κλειδιά του Προεδρικού Γραφείου τα έχω αφήσει στην Γραμματέα μου (Καλή θητεία στον επόμενο Πρόεδρο)

nxenos
15-02-07, 13:15
Εγω μολις πηρα τηλ την tellas και μου ειπαν πωε η αιτηση μου ειναι σε αμεση προτεραιοτητα αλλα δεν υπαρχουν διαθεσιμες πορτες στην περιοχη μου!Τι στο καλο!Ολοι στην Κυψελη εχουν βαλει zisto??!!Καμμια ιδεα τι μπορει να σημαινει αυτο??

apostolt
15-02-07, 13:25
Εγω μολις πηρα τηλ την tellas και μου ειπαν πωε η αιτηση μου ειναι σε αμεση προτεραιοτητα αλλα δεν υπαρχουν διαθεσιμες πορτες στην περιοχη μου!Τι στο καλο!Ολοι στην Κυψελη εχουν βαλει zisto??!!Καμμια ιδεα τι μπορει να σημαινει αυτο??

Σε ολους μαλλον τα ιδια λενε(τα εχω ακουσει και εγω αυτα)......αρχιζω και βαριεμαι.

ermis333
15-02-07, 13:32
Σε ολους μαλλον τα ιδια λενε(τα εχω ακουσει και εγω αυτα)......αρχιζω και βαριεμαι.

Πάντως μου φαίνεται έχει γίνει μια κίνηση της Tellas σχετικά με τον ΟΤΕ και το θέμα "πορτών" , ελπίζω να αποδόσει καρπούς.:whistle:

minovg
15-02-07, 13:36
Στηστο φιλε μου μια και ειχες την ιδεα ....
ΝΑ δουμε ποσοι τελικα ειμαστε στο club

:clap::clap::clap::clap:

Δεν έχω τη δυνατότητα να επέμβω σε δημοσκοπήσεις ήδη ανοιχτού θέματος. Γιαυτό ας το πράξει κάποιος μοντ/σούπερ μοντ κλπ.

Η ερώτηση είναι η εξής:
Πόσοι από εσάς που κάνατε αίτηση έχετε ενεργοποιηθεί;
- Έχω ενεργοποιηθεί.
- Ακόμα περιμένω (1 μήνας από την υπογραφή)
- Ακόμα περιμένω (2μήνες από την υπογραφή)
- Ακόμα περιμένω (πάνω από 2 μήνες από την υπογραφή)
- Δεν άντεξα και ακύρωσα.



Τα κλειδιά του Προεδρικού Γραφείου τα έχω αφήσει στην Γραμματέα μου (Καλή θητεία στον επόμενο Πρόεδρο)
Θα μας λείψει το πάθος σου, ο αυθορμητισμός σου, η προσήλωσή σου στο καθήκον (να γκρινιάζεις με θάρρος και όχι δισταγμό). :cry:

Υπάρχει κάποια υποψηφιότητα; Ή μείναμε στεγνοί από καθυστερήσεις; :(

nxenos
15-02-07, 13:42
Δηλαδη??Δεν εβγαλα νοημα!Οντως δεν υπαρχουν πορτες η κολλαει απο τον ΟΤΕ η ολη φαση??Υποψη οτι δεν ειναι φορητοτητα,εχω κανει αιτηση για full llu.

Manos29
15-02-07, 13:49
Ευχαριστώ για τα καλα σου λόγια MinOvg

εεεεεε και δεν θα περασει...... ... θα τους σκίσω......... πάει και τελείωσε.......

Παντως παρα την πλάκα ΠΑΡΑΜΕΝΟΥΝ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ

minovg
15-02-07, 16:42
Καλημέρα σε όλους.

Έχω υπογράψει την αίτηση για Tellas Zisto FULL LLU από της 6/12/2006 και ακόμα περιμένω. Έχω πάρει πολλές φορές στο 13800 και μου λένε απλά ότι θα προωθήσουν το αίτημά μου. Πρόσφατα ένας από το 13800 μου είπε ότι περιμένουν ακόμα τη θετική απάντηση από τον ΟΤΕ και αφού παρατήρησε ότι έχουν περάσει 2 μήνες μου είπε ότι κάπου "κολλάει" η διαδικασία και θα προωθήσει την περίπτωσή μου στο αρμόδιο τμήμα ώστε να δουν που υπάρχει πρόβλημα και θα με πάρουν τηλέφωνο να με ενημερώσουν. Λοιπόν κάποιες ερωτήσεις:

1. Θα με πάρουν όντως τηλέφωνο ή με δουλεύουν; Και αν ναι, μετά από πόσες μέρες;
2. Υπάρχει περίπτωση να δοθεί αρνητική απάντηση από τον ΟΤΕ; Αν ναι για ποιον λόγο;
3. Από τη στιγμή που δοθεί θετική απάντηση από τον ΟΤΕ, μετά από πόσες μέρες συνήθως ενεργοποιούμαι πλήρως;

ΥΓ. 1. Μένω Ζωγράφου (νομίζω DSLAM Αμπελοκήπων).
ΥΓ. 2. Το σπίτι έχει εσωτερική υποδομή για τηλέφωνο, αλλά δεν έχω ενεργοποιημένη τηλεφωνική γραμμή από κάποιον πάροχο.
1. Θα σε πάρουν όταν είσαι έτοιμος.
2. Ναι υπάρχει αν έχεις DSL από άλλο πάροχο.
3. Καμιά 10αριά.

Αυτά όμως συζητούνται στο αντίστοιχο θέμα, δε χρειαζόταν να ανοίξεις νέο. ;)

Απορίες και προβλήματα με τον χρόνο ενεργοποίησης Zisto ΙΙ (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=77121)

droulas13
15-02-07, 19:08
Στηστο φιλε μου μια και ειχες την ιδεα ....
ΝΑ δουμε ποσοι τελικα ειμαστε στο club

:clap::clap::clap::clap:


ermis333, lthanos, giwrgosth, minovg, DRAKOS70, giwrgosp1, isikol, DiM, kentarhos, thanosb, polo_cult, eteokles, rfp, kottismidi, ramon, Leftos, epilas, mach3, armodios, StRiNgBrEaKeR, oasiss24, akis_satview, miltosko, hotfixus, Xouzouris, christaras21, alany, kerko, BigLion, redlemon.gr, sofmel, Cupra20VT, VeljoBiath, turboirc, trellos, Godaemon, stambak, jimsid, Saccade, lepes, ATG, elvira, dfalir, frako17, freskos, deanikos, terper, englishman, akoylini, totos123, nightsky_30, thelw ki egw, giorgos76, alexey, swanka, kirileman, armodios, sotiri, petrakish, Nikko, lakis, miltosko, villasg, Stilskin, dreadlord, FridAzz, nickpgr, tzampaman, spyrospatras, NLS, vagzard. iznogood, iliask, cakavera, Sheevah, Spanos, alonso_7, lx911,aragorncb600, Manos29


Pistevw den ksexasa kanena

delta1
15-02-07, 20:04
65 ημέρες και ακόμα να φανεί το zisto, μέχρι να συμπληρώσουμε 3μηνο έχουμε καιρό, δε τους παίρνω τηλέφωνο γιατί δε θέλω να ακούσω για μια άλλη μια φορά τη δικαιολογία ότι δεν υπάρχουν πόρτες, τους βαρέθηκα.

my8os
16-02-07, 00:55
Να φτιάξουμε και club των Νοεμβριανών και Δεκεμβριανών; :lol:

sam_
16-02-07, 04:26
[quote]3. Από τη στιγμή που δοθεί θετική απάντηση από τον ΟΤΕ, μετά από πόσες μέρες συνήθως ενεργοποιούμαι πλήρως;
............
3. Καμιά 10αριά.[quote]
3. χα χα χα, τι του λες του παιδιου??!! ακου 10 ημερες, εγω εχω παρει θετικη απ τον πΟΤΕ εδω και πανω απο 1 μηνα αλλα ειμαι ακομα στο περιμενε :rofl: (-περιμενε κοροιδο, πιο συγκεκριμενα)

geodi
16-02-07, 12:00
Καλημέρα. Τώρα δεν ξέρω...Είμαι ενεργοποιημένος, ή όχι...Ιδού η απορία...!! :hmm: Γι' αυτό και γω θα γράψω σ' αυτό το thread! Αυτοί στην Τελλάς που πήρα γιά βλάβη πιά, μιά και το τηλέφωνο δεν έπαιξε ποτέ, από προχτές που συνδέθηκε, μου είπαν ότι θα το κοιτάξουν και θα με πάρουν στο κινητό! Αντε, πήρα και το 585 και το απόγευμα θα κάτσω να το συνδέσω να δω αν ανάβει κανένα λαμπάκι ;) Τι άλλο να κάνω...???

argi73
16-02-07, 12:11
Εγώ "Δεκεμβριανός" και από την θετική είμαι στις 13 εργάσιμες και ακόμα περιμένω.... το βλέπω εγώ θα το φάμε το 3μηνο.. και είχα μια ελπίδα να "ζήσω" το 3μερο... Αυτή την εβδομάδα μέρα παρά μέρα τους έπαιρνα τηλ... "σήμερα", αύριο", "δεν έχετε διακοπές στο τηλέφωνο σας;" ευτυχώς δεν άκουσα τίποτε για πόρτες.

ermis333
16-02-07, 12:15
Καλημέρα. Τώρα δεν ξέρω...Είμαι ενεργοποιημένος, ή όχι...Ιδού η απορία...!! :hmm: Γι' αυτό και γω θα γράψω σ' αυτό το thread! Αυτοί στην Τελλάς που πήρα γιά βλάβη πιά, μιά και το τηλέφωνο δεν έπαιξε ποτέ, από προχτές που συνδέθηκε, μου είπαν ότι θα το κοιτάξουν και θα με πάρουν στο κινητό! Αντε, πήρα και το 585 και το απόγευμα θα κάτσω να το συνδέσω να δω αν ανάβει κανένα λαμπάκι ;) Τι άλλο να κάνω...???

Δυστηχώς υπομονή....1212 να καλείς ή 211 120 1212 , απαντάνε και γρήγορα.

tzampaman
16-02-07, 12:15
Εγώ "Δεκεμβριανός" και από την θετική είμαι στις 13 εργάσιμες και ακόμα περιμένω.... το βλέπω εγώ θα το φάμε το 3μηνο.. και είχα μια ελπίδα να "ζήσω" το 3μερο... Αυτή την εβδομάδα μέρα παρά μέρα τους έπαιρνα τηλ... "σήμερα", αύριο", "δεν έχετε διακοπές στο τηλέφωνο σας;" ευτυχώς δεν άκουσα τίποτε για πόρτες.


Από την στιγμή που έχεις θετική απάντηση από Οτε, δεν τίθεται θέμα για πόρτες.

geodi
16-02-07, 12:31
Δυστηχώς υπομονή....1212 να καλείς ή 211 120 1212 , απαντάνε και γρήγορα.

Ναι, γι' αυτό ούτε κουβέντα! 5 λεπτά μόνο! Αλλά και χθές το πρωί, στο 13800, άλλο τόσο. Ηταν πρωί βέβαια! Αντε, καλά δείγματα αυτά. Μόνο να μην μείνουν δείγματα.. :oneup: Τους κωδικούς πότε πρέπει να τους ζητήσω? Ακόμα τον δικό τους εξοπλισμό δεν τον έχω πάρει.

apostolt
16-02-07, 12:57
Να και κατι ευχαριστο σημερα.Ο Οτε αρχισε να δινει πορτες στους Αμπελοκηπους.Αντε να δουμε ποτε θα μπει η γραμμη.Παμε για Μαρτη πλεον.
Παντως η μεταβαση απο share σε full ειναι πιο δυσκολη και απο τοτε που βαλαμε share απο αρυς....


Υ.Γ Για να μην παρεξηγηθουμε δεν εχω κανεναν μεσα στην Τελλας απλως πηρα τηλ και μου το ειπαν ( με μεγαλη χαρα απο την μερια του τηλεφωνητη θα πρεπει να τονισω)

SpUga5
16-02-07, 13:36
Ναιιι ναιιιι ναιιιιιι ναιιιιιιιι δώστε πόρτες στους Αμπελόκηπους , έχω πάθει στέρηση με το 56Κ και μόλις χθές έκλεισα ένα μήνα χώρις νετ :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :

argi73
16-02-07, 15:25
Έχεις ακόμα να περιμένεις................................: :whistle:

sam_
16-02-07, 17:18
εγω δυο με 56...
βλεπεις? υπαρχουν και χειροτερα!!:p

haris_led
16-02-07, 19:32
στο σημερινό τηλέφωνο στην τελλάς, ο υπάλληλος μου είπε ότι σήμερα στάλθηκε η αίτηση στον ΟΤΕ(!!!!!!).
εγώ απορημένος ρώτησα γιατί, αφού την αίτηση την είχα στείλει από τον δεκέμβρη. απάντηση: δεν ήταν ξεκάθαρη η αίτηση :blink:
επόμενη ερώτηση: ωραία και γιατί με αποσυνδέσατε? αφού στο site λέει ότι αν έχω shared llu δεν θα μείνω καθόλου χωρίς νετ. απάντηση: είναι λάθος στο site, θα το διορθώσουμε.
τα σχόλια δικά σας:rolleyes:

dreadlord
16-02-07, 19:33
συνεχεια απο http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=65458&page=77 και το ποστ Νο 1152......

Εχω χασει την υπομονη μου και νομιζω οτι θ'αρχισω τα μπινελικια οταν τους ξαναπαρω αποψε στο τηλ...Σε συνεχεια του ποστ 1152, για το μεν τηλ μου ειπαν οτι ειναι μπλα μπλα λογω των αναβαθμισεων και τεχνικων ελεγχων και σε λιγα 24ωρα θα παψουν να υπαρχουν οι διακοπες.

Το θεμα του νετ ομως εχει @#$ηθει τελειως ας πουμε, 10 μερες απο τη διακοπη και 8 απο την διπλη (ισως και τριπλη αν θυμαμαι καλα) αναγγελια βλαβης. Κανεις %$σταρδος δε βγαινει στο τηλ να μου πει τι σκατα εχει η γραμμη, γιατι κοπηκα ξαφνικα, ποιο το προβλημα, πως / ποτε θα λυθει..Μονιμως η ιδια καραμελα, το κοιτουν οι τεχνικοι...θα τους πουμε να σας παρουν ενα τηλ και λοιπες λαλακιες....ουτε ΚΑΝ ξερω σιγουρα αν εχει παει κανεις να ασχοληθει....

Το βραδυ θα βαλω να δουλεψει το ρουτερ της ζιμενς που εφεραν πριν 3 μερες, με καθυστερηση 2 εβδομαδων....

Τι να πω πια, δε θελω να κανω καταγγελιες κλπ, αυτο που παρηγγειλα και πληρωνω θελω να δουλεψει κανονικα, οπως ολοι...

minovg
16-02-07, 19:34
στο σημερινό τηλέφωνο στην τελλάς, ο υπάλληλος μου είπε ότι σήμερα στάλθηκε η αίτηση στον ΟΤΕ(!!!!!!).
εγώ απορημένος ρώτησα γιατί, αφού την αίτηση την είχα στείλει από τον δεκέμβρη. απάντηση: δεν ήταν ξεκάθαρη η αίτηση :blink:
επόμενη ερώτηση: ωραία και γιατί με αποσυνδέσατε? αφού στο site λέει ότι αν έχω shared llu δεν θα μείνω καθόλου χωρίς νετ. απάντηση: είναι λάθος στο site, θα το διορθώσουμε.
τα σχόλια δικά σας:rolleyes:
H επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά............

@ ADSLgr.com All rights reserved.