PDA

Επιστροφή στο Forum : NΕΑ ΠΑΚΕΤΑ WIND



Σελίδες : [1] 2 3 4 5 6 7

stef128
29-10-13, 16:28
Βασικά είναι "τρελή" η προσφορά των νέων πακέτων για σταθερή και ιντερνετ !!

http://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/statheri-internet/wind-double-play/

προσεξτε σε κάθε προσφορά τις 7 ή 9 διαθέσιμες επιλογές που μπορείς να προσθέσεις !!

Επίσης ισχύει και για 24 μήνες !!!

απλά "θεικό" για όσους θέλουν να περάσουν τώρα στην wind

ενδεικτικά απεριόριστα ελλάδα και ιντερνετ 24 στα 22 ευρω για 2 χρόνια !!

συμφέρει βεβαια το doubleplay στα 25 με όλα για 2 χρόνια !!

tsad92
29-10-13, 16:37
Η wind έχει δικό της δίκτυο τηλεφωνίας-ίντερνετ;Από εξυπηρέτηση πελατών τι λέει;Σκέφτομαι να αλλάξω από τον οτε που έχω τώρα μιας και έχω κινητό wind.

techgirl
29-10-13, 17:17
τα έιδα και εγώ! είναι πολύ καλό αυτό με τα 25 € και απεριοσριστα ιντερνετ-τηλεφώνο + 300 λεπτα κινητά +δωρο 120 λεπτά σε F2G!
Απο εξυπηρέτηση πελατών είναι σε γενικές γραμμές ΟΚ. Τη δουλειά σου την κάνεις πάντως. Οπότε με τέτοιες τιμές, προφανώς να πας ;)

tsad92
29-10-13, 17:31
Και επανέρχομαι έχει ιδιόκτητο δίκτυο;Να μην γίνομαι "μπαλάκι" με το πρώτο πρόβλημα...

nyannaco
29-10-13, 18:10
Οσο έχουν όλοι οι εναλλακτικοί, δηλαδή μέχρι το αστικό κέντρο. Ο συνδρομητικός είναι νοικιασμένος από τον ΟΤΕ, οπότε αν σου κάτσει πρόβλημα εκεί, δεν είναι και ό,τι καλύτερο.

chriszah
29-10-13, 19:58
Μεγάλο fail πάντως να χρεώνει το modemακι 20E σε κάθε νέα αίτηση (αν θέλεις παίρνεις βέβαια). :down:

theopan
29-10-13, 20:28
Μεγάλο fail πάντως να χρεώνει το modemακι 20E σε κάθε νέα αίτηση (αν θέλεις παίρνεις βέβαια). :down:


Θα μπορούσαν να μην το χρεώνουν, να συνέχιζαν να το δίνουν "δωρεάν" και να έχουν υψηλότερα πάγια από αυτά που ανακοίνωσαν. Το προτιμούσες; Ήθελες να συνεχίσει αυτό που μας στέλνουν κάθε φορά που κάνουμε παράπονο στην ΤΥ, νέο ...καβουρδιστήρι, γεμίζουμε τη ντουλάπα μας με δαύτα και τελικά αναγκαζόμαστε και να πληρώσουμε να αγοράσουμε του εμπορίου για να κάνουμε τη δουλειά μας; Προφανώς μας άκουσαν όταν φωνάζαμε για τη μπακατέλα που δίνουν και έκαναν αυτό που έπρεπε επιτέλους...

nyannaco
29-10-13, 21:49
Θα μπορούσαν να μην το χρεώνουν, να συνέχιζαν να το δίνουν "δωρεάν" και να έχουν υψηλότερα πάγια από αυτά που ανακοίνωσαν. Το προτιμούσες; Ήθελες να συνεχίσει αυτό που μας στέλνουν κάθε φορά που κάνουμε παράπονο στην ΤΥ, νέο ...καβουρδιστήρι, γεμίζουμε τη ντουλάπα μας με δαύτα και τελικά αναγκαζόμαστε και να πληρώσουμε να αγοράσουμε του εμπορίου για να κάνουμε τη δουλειά μας; Προφανώς μας άκουσαν όταν φωνάζαμε για τη μπακατέλα που δίνουν και έκαναν αυτό που έπρεπε επιτέλους...Στο συγκεκριμένο θέμα μπράβο τους. Είχα βαρεθεί να το λέω και να το γράφω.

chriszah
29-10-13, 23:06
Θα μπορούσαν να μην το χρεώνουν, να συνέχιζαν να το δίνουν "δωρεάν" και να έχουν υψηλότερα πάγια από αυτά που ανακοίνωσαν. Το προτιμούσες; Ήθελες να συνεχίσει αυτό που μας στέλνουν κάθε φορά που κάνουμε παράπονο στην ΤΥ, νέο ...καβουρδιστήρι, γεμίζουμε τη ντουλάπα μας με δαύτα και τελικά αναγκαζόμαστε και να πληρώσουμε να αγοράσουμε του εμπορίου για να κάνουμε τη δουλειά μας; Προφανώς μας άκουσαν όταν φωνάζαμε για τη μπακατέλα που δίνουν και έκαναν αυτό που έπρεπε επιτέλους...

Όταν έδιναν το douple play 20E πάντως μια χαρά έδιναν δωράκι το μόντεμ.

Υ.Γ. Καλό θα είναι οι γενικεύσεις να αποφεύγονται. Εγώ ένα μόντεμ έχω και δεν έχω σκοπό να πληρώσω για κάτι που άλλοι δίνουν δωρεάν...

theopan
29-10-13, 23:16
Οι 9 στους 10 που αντιμετωπίζουν προβλήματα αγοράζουν τελικά μόντεμ για να κάνουν τη δουλειά τους όπως ήδη έχω πει. Ε εσύ μπορεί να μην το έκανες για να κρατήσεις ...χαρακτήρα. Το πρόβλημα παρέμενε όμως και η κίνηση που έγινε είναι ξεκάθαρα και αναμφισβήτητα θετική. Να άλλαζαν το μόντεμ που έδιναν δε γίνεται γιατί προφανώς έχουν στοκάρει μερικές χιλιάδες.

Υ.Γ. Ουδέποτε υπήρχε τέτοιο πακέτο (με τέτοιες παροχές) με 20€ πριν από τώρα.

chriszah
29-10-13, 23:37
Οι 9 στους 10 που αντιμετωπίζουν προβλήματα αγοράζουν τελικά μόντεμ για να κάνουν τη δουλειά τους όπως ήδη έχω πει. Ε εσύ μπορεί να μην το έκανες για να κρατήσεις ...χαρακτήρα. Το πρόβλημα παρέμενε όμως και η κίνηση που έγινε είναι ξεκάθαρα και αναμφισβήτητα θετική. Να άλλαζαν το μόντεμ που έδιναν δε γίνεται γιατί προφανώς έχουν στοκάρει μερικές χιλιάδες.

Υ.Γ. Ουδέποτε υπήρχε τέτοιο πακέτο (με τέτοιες παροχές) με 20€ πριν από τώρα.

Ε όχι και πρόβλημα το δωρεάν μόντεμ. Είπαμε fanboys αλλά όχι και έτσι.

Υπήρχε douple play με απεριόριστα σταθερά και 24άρι ίντερνετ με 20Ε. Τώρα με 5Ε επιπλέον σου δίνει και 300 λεπτά προς κινητά.

theopan
30-10-13, 03:00
Μάστορα μαζί μιλάμε και χώρια καταλαβαινόμαστε μου φαίνεται... Το πρόβλημα στο οποίο αναφέρομαι είναι το ίδιο το ΖΤΕ που δίνουν. Έχει προβλήματα με μπουκώματα, έχει προβλήματα με το ασύρματό του κλπ. Αυτά λοιπόν τα προβλήματα ως σήμερα, η Wind είτε δεν τα αντιμετώπιζε καθόλου βγάζοντας ...τρελλούς και αναγκάζοντας τους πελάτες της να παίρνουν άλλο ρούτερ του εμπορίου, ή τα αντιμετώπιζε στέλνοντάς τους άλλο (...ίδιο) ρούτερ αναγκάζοντάς τους και πάλι να αγοράσουν ρούτερ του εμπορίου. Όταν λοιπόν ανακοινώνουν ότι πλέον δεν αποστέλλεται ρούτερ υποχρεωτικά παρά μόνο αν το επιθυμεί ο πελάτης και καταβληθεί ένα επιπλέον ποσό, αυτό με παραπέμπει σε μείωση κόστους που αντανακλά και στην τελική τιμή του παγίου. Αυτό λοιπόν είναι θετικό. Τώρα περί τι "fan boys" και ακαταλαβίστικα μου λες δεν ξέρω...

nyannaco
30-10-13, 09:09
Ε όχι και πρόβλημα το δωρεάν μόντεμ. Είπαμε fanboys αλλά όχι και έτσι.Αυτό, ότι θα με λέγανε και fan boy της Wind, δεν το είχα φανταστεί :rofl:
Νά'σαι καλά ρε φίλε, με έκανες και γέλασα :oneup:

lex_luthor
30-10-13, 12:49
Η wind έχει δικό της δίκτυο τηλεφωνίας-ίντερνετ;Από εξυπηρέτηση πελατών τι λέει;Σκέφτομαι να αλλάξω από τον οτε που έχω τώρα μιας και έχω κινητό wind.

Βασικά θα πληρώνεις... τίποτα. Γενικά οι χρεώσεις της Wind είναι πολύ χαμηλές, ενώ τη θεωρώ και αρκετά αξιόπιστη ως εταιρία. Τουλάχιστον προσωπικά δεν έχω αντιμετωπίσει ποτέ πρόβλημα μαζί της.

BARKOULETOS
30-10-13, 14:07
Εγω ειδα τα νεα πακετα και μονο δυο λεξεις μου ηρθαν, ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ?

Εχουν το πακετακι μια χαρα double play 20 ευρω και διαφημιζουν το νεο 40! τα πανε 25 online αλλα με δυο χρονια συμβολαιο που ειναι παρα πολυς καιρος για μια εταιρια που δεν ακουγονται και τα καλυτερα για την ποιοτητα της συνδεσης...

Προσωπικα την ειχα σοβαρη εναλλακτικη σε περιπτωση που εφευγα απο νοβα, αλλα πλεον οχι. Ισως βολεψει αυτους που εχουν κινητο wind, για τους αλλους δεν θεωρω οτι ειναι τοσο θεαματικο οσο φαινεται... 2 χρονια ειναι αυτα...

Dimeos
31-10-13, 01:12
και εγώ δεν θεωρώ καλό το πακέτο της wind. προτιμούσα το doyble play με τα 20 ευρώ και για 12 μήνες. στην ουσία πληρώνεις 5 ευρώ τα 300 λεπτά προς κινητά, επομένως δεν κερδίζεις κάτι. ελπίζω ότι θα επιστρέψουν στα 20 πάλι.

nikos30
31-10-13, 01:37
Είμαι στην Wind λιγότερο από ένα μήνα. Οι εντυπώσεις μου από το Internet αλλά και την τηλεφωνία είναι άριστες. ΚΑΜΙΑ αποσύνδεση, σταθερές ταχύτητες καθόλου μπουκώματα.. Πλήρώνω 17Ε/μήνα. Στον ΟΤΕ είχα (εδω και χρόνια) σχεδόν καθημερινά αποσυνδέσεις αλλά έλεγα δεν πειράζει έχω κακή γραμμή, που να τρέχω τώρα σε εναλλακτικούς, Θα είναι σίγουρα χειρότεροι. Τόλμησα να κάνω την αλλαγή λόγω πρωτίστως οικονομικών κριτηρίων.
Και η Wind ακόμα και με αυτό το modem (που έχει τόσο πολυ δυσφημιστεί εδώ μέσα) μου προσφέρει την εμπειρία Internet που αγνοούσα στον ΟΤΕ.
Δεν ξέρω που οφείλεται αυτό ή πόσο θα διαρκέσει πάντως μέχρι τώρα είμαι ευχαριστημένος.
Όσον αφορά τώρα τα νέα πακέτα πράγματι δείχνουν εκ πρώτης όψεως να είναι ακριβότερα...Για κάποιον που επιθυμεί premium πακέτα με απεριόριστη ομιλία σταθερά κινητά είναι καλά. Ιδίως αν είναι συνδρομητής συμβολαίου κινητής Wind.

Kokostas
31-10-13, 01:57
Εγώ το άλλαξα και έβαλα το παλιό καλό lynksys και ανέβασα ταχύτητα. Ίσως να είναι μια προσωπική εμπειρία. Πάντως έχω δυο ρούτερ της wind ολοκαίνουργια στα κουτιά τους.

nikos30
31-10-13, 02:02
Εμένα αντιθέτως το προηγόυμενο router μου (Netgear dgn 2200) συγχρόνιζε χαμηλότερα. Συμφωνώ πάντως ότι ίσως να είναι καθαρά μια προσωπική εμπειρία.

iznodur
31-10-13, 09:29
Τα νέα πακέτα είναι όντως απίστευτα ! Τώρα για το ρουτεράκι που λέτε, καλύτερα να πληρώνω χαμηλότερο πάγιο και να βάλω να δουλεύω ένα από τα 10 που έχω στο ντουλάπι παρά να μου δώσουν κι άλλο και να πληρώνω περισσότερα τον μήνα.

techgirl
31-10-13, 16:14
Αυτό που βλέπω είναι οτι τα καινούργια πακέτα έχουν περισσοτερες επιλογές και αρα δυνατότητες παραμετροποίησης, όπως βολευει τον καθένα...

africa_twin
01-11-13, 11:55
Τα νέα πακέτα είναι όντως απίστευτα ! Τώρα για το ρουτεράκι που λέτε, καλύτερα να πληρώνω χαμηλότερο πάγιο και να βάλω να δουλεύω ένα από τα 10 που έχω στο ντουλάπι παρά να μου δώσουν κι άλλο και να πληρώνω περισσότερα τον μήνα.Συμφωνώ με τον φίλο ότι όλοι λίγο πολύ έχουμε αν όχι 10 αλλά τουλάχιστον 3-4 σε κάποιο ντουλάπι και τελικά χρησιμοποιούμε κάποιο εμπορίου (ειδικά αν έχουμε δύσκολες γραμμές)... Θα προτιμούσα όμως να έδιναν με χρέωση κάποιο πιο σοβαρό modem όπως τα θρυλικά Thomson v7 & v8 ή Sagem Fast 2404 που έδιναν κάποτε άλλοι πάροχοι παρά τα σκουπίδια που δίνουν σήμερα...

kmpatra
02-11-13, 10:50
και εγώ δεν θεωρώ καλό το πακέτο της wind. προτιμούσα το doyble play με τα 20 ευρώ και για 12 μήνες. στην ουσία πληρώνεις 5 ευρώ τα 300 λεπτά προς κινητά, επομένως δεν κερδίζεις κάτι. ελπίζω ότι θα επιστρέψουν στα 20 πάλι.

ενταξει,για να λέμε και την αλήθεια η κανονικη τιμη του πακετου αυτου (ιντερνετ+και απεριοριστα) κανονικα ήταν 32 ευρω,κάποτε την κατεβασαν για νεες συνδεσεις ως τα 23 (όσο περιπου το εδιναν και αλλοι),θεωρούσα ολίγον τι εξωπραγματική την προσφορά των 19,9. Για μένα ήταν λογικό να μην διαρκέσει και πολύ.Κατά τα άλλα,οπως εχω γράψει και στο ανάλογο θέμα,οι 24μηνες δεσμεύσεις και η χρέωση του ρούτερ είναι μελανά σημεία,είναι ο μόνος πάροχος αυτή την στιγμή που το κάνει...τουλάχιστον θα μπορούσε σε κάποιες περιπτώσεις να δώσει αλλες παροχές όπως δωρεάν ρούτερ ή δωρο το τέλος ενεργοποίησης.Ελπίζω να μην ακολουθήσουν και οι άλλοι. Επειδή όμως ειδικά για τις επιχειρήσεις είναι άσχημοι καιροί,κάτι μου λέει οτι δεν θα αργησουμε να δούμε ανάλογα φαινόμενα. Εκτός και αν αποφάσισε η wind να βγάλει τα ματάκια της μόνη της.

zenith
02-11-13, 17:16
κριμα για την wind και την ειχα βαλει στο ματι. 20 ευρω για dp ηταν παρα πολυ καλα ισως, οπως ειπαν και αλλοι, "εξωπραγματικα".

Αλλα μηπως εν τελει ηταν και αυτη η προσφορα ενα παιχνιδι marketing?

Δηλαδη, βγαινω και φωναζω:

-εχω το καλυτερο και πιο φτηνο πακετο dp στα 20 ευρω, μαζευω πελατεια και τους δεσμευω ενα χρονο (σσ η πρωτη προσφορα των 20 ξεκινησε μαρτιο 2013).
-αναγκαζεται και η hol να μπει στον ιδιο"χορο".
-ΞΑνακανει η wind παλι προσφορα 20 ευρω καποια στιγμή σεπτεβριο αν δεν κανω λαθος και ξαναμαζευει καποια πελατεια.

και μετα

εφοσον εχει μαζεψει ενα σωρο πελατες, αλλαζει τα πακετα με τιμες που σε αναγκαζουν για ανανεωση με διετη συμβολαιο (σου λεει: σιγα μην κατσουν δευτερο χρονο με 32 ευρω παγιο και , απο την αλλη, με 20 ευρω "διαπραγματευση/προσφορα ανανεωσης" δεν με συμφερει να τον κρατησω δευτερο χρονο), τελη αποσυνδεσης γι'αυτους που θελουν φυγουν και να μην πανε στην hol και φυσικα το κοστος μεταφορας σε νεο παροχο.

τελος παντων ειμαι περιεργος να δω η hol πως θα κινηθει τωρα.

θα αυξησει τις τιμες και αυτη στα ιδια επιπεδα? και αν το κανει δεν θα θυμιζει λιγο καρτελ η υποθεση?

εγω πιστευω οτι θα τις αυξησει τις τιμες η hol αλλα σε κανα τριμηνο. Να δει πρωτα πως θα αντιδρασουν οι πελατες και μετα

ο ανταγωνισμος φαινεται πως λειτουργουσε πριν, τωρα μαλλον διορθωνωνται οι τιμες για να βγαζουν και καποια εσοδα οι εταιρειες

ps πελατες εννοω αυτους του ΟΤΕ, ON klp


ενταξει,για να λέμε και την αλήθεια η κανονικη τιμη του πακετου αυτου (ιντερνετ+και απεριοριστα) κανονικα ήταν 32 ευρω,κάποτε την κατεβασαν για νεες συνδεσεις ως τα 23 (όσο περιπου το εδιναν και αλλοι),θεωρούσα ολίγον τι εξωπραγματική την προσφορά των 19,9. Για μένα ήταν λογικό να μην διαρκέσει και πολύ.Κατά τα άλλα,οπως εχω γράψει και στο ανάλογο θέμα,οι 24μηνες δεσμεύσεις και η χρέωση του ρούτερ είναι μελανά σημεία,είναι ο μόνος πάροχος αυτή την στιγμή που το κάνει...τουλάχιστον θα μπορούσε σε κάποιες περιπτώσεις να δώσει αλλες παροχές όπως δωρεάν ρούτερ ή δωρο το τέλος ενεργοποίησης.Ελπίζω να μην ακολουθήσουν και οι άλλοι. Επειδή όμως ειδικά για τις επιχειρήσεις είναι άσχημοι καιροί,κάτι μου λέει οτι δεν θα αργησουμε να δούμε ανάλογα φαινόμενα. Εκτός και αν αποφάσισε η wind να βγάλει τα ματάκια της μόνη της.

kmpatra
02-11-13, 23:43
κριμα για την wind και την ειχα βαλει στο ματι. 20 ευρω για dp ηταν παρα πολυ καλα ισως, οπως ειπαν και αλλοι, "εξωπραγματικα".

Αλλα μηπως εν τελει ηταν και αυτη η προσφορα ενα παιχνιδι marketing?

θεωρώ οτι είναι πιο μαρκετίστικη από ποτέ η κίνηση,και για εναν επιπλέον λόγο: Θα προωθείται κατά κόρον το dp και κυρίως στην 2χρονη δέσμευση,ο συνδρομητής θα φορτώνεται και 5 ώρες κινητά θέλει δεν θέλει. Δεν πιστεύω οτι θα προωθήσουν εύκολα το broadband με το πρόσθετο των απεριορίστων κλήσεων,που βγαίνει από 22-25 ευρω.Απλά θα πουν κύριοι έχουμε το super πακέτο με χρόνο προς κινητα μπλα μπλα μπλα στα 25 ευρω για 2 χρόνια.

elephant
04-11-13, 04:05
Απορώ ποιοι βλέπουν καταπληκτική την εξέλιξη αυτή της Wind.
Το ότι έκανε 24μηνα τα συμβόλαια είναι θετικό;
Αν κάποιος θέλει τηλέφωνο με απεριόριστα σταθερά για 1 χρόνο, πλέον πληρώνει 30 ευρώ!
Και γιατί να μην προτιμήσει πχ τη Forthnet;
30 ευρώ απεριόριστα σταθερά και απεριόριστα κινητά; Στα κινητά οκ δεν είναι απεριόριστα, είναι 720'/μήνα.
Αλλά η χρέωση αν υπερβείς αυτό το χρόνο είναι αστική, €0,03/λεπτό ενώ στη Wind αν υπερβεί κανείς τα 300'/μήνα η χρέωση είναι €0,17/λεπτό!!!
Προσωπικά έχω σταθερό και κινητό στη Wind, αλλά μου δώσανε 50% έκπτωση μετά από αίτημα φορητότητας.
Του χρόνου δεν ξέρω αν θα μείνω...
Ελπίζω να μη δω τα 24μηνα και στους άλλους σε λίγο καιρό, αν και πολύ το φοβάμαι.

EvanGR
04-11-13, 14:30
Ετοιμαζόμουν να κάνω την αίτηση για wind double-play για ένα φίλο, και είδα τα νέα πακέτα... Τα θεωρώ ένα βήμα πίσω, και κρίμα που δεν δίνουν πλέον εξοπλισμό δωρεάν. Αυτό και μόνο είναι αρκετό για αναζήτηση εναλλακτικών.

techgirl
04-11-13, 17:11
αν πάρεις το σκέτο broadband και του προσθέσεις απεριόριστες σου βγαίνει 22€. ναι είναι ακριβότερο απο τα 19.90, αλλά όχι και τόσο τραγικά. Για μενα το καλό ωστόσο είναι ότι μπορείς να βάλεις το πακέτο που σε βολευεί-αν θες σταθερά, βαζεις σταθερά, αν θες κινητά, κινητά, αν θες εξωτερικό, εξωτερικό κ.ο.κ.

EvanGR
05-11-13, 01:19
Απεριόριστες σε σταθερά; Που τις είδες; (Εννοείς τις απεριόριστες διεθνείς με 5 ευρώ?) Σε σταθερά έχει μόνο 120 λεπτά με 2 ευρώ.

Και υπενθύμιση: όλα αυτά χωρίς εξοπλισμό.

Helene
05-11-13, 02:16
τα έιδα και εγώ! είναι πολύ καλό αυτό με τα 25 € και απεριοσριστα ιντερνετ-τηλεφώνο + 300 λεπτα κινητά +δωρο 120 λεπτά σε F2G!
Απο εξυπηρέτηση πελατών είναι σε γενικές γραμμές ΟΚ. Τη δουλειά σου την κάνεις πάντως. Οπότε με τέτοιες τιμές, προφανώς να πας ;)

Τώρα το είδα! Πόσο καιρό συμβαίνει αυτό; Είναι φανταστικό! Γιατί δε μου το είπατε κι εμένα; (Ξέρω ξέρω εγώ φταίω που είχα χαθεί...)

techgirl
06-11-13, 15:43
Απεριόριστες σε σταθερά; Που τις είδες; (Εννοείς τις απεριόριστες διεθνείς με 5 ευρώ?) Σε σταθερά έχει μόνο 120 λεπτά με 2 ευρώ.

Και υπενθύμιση: όλα αυτά χωρίς εξοπλισμό.

έχει το wind fixed unlimited
δες εδώ:
http://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/statheri-internet/wind-double-play/

Και εξοπλισμό, νομίζω όλοι κάτι έχουμε από παλιότερα...

nyannaco
06-11-13, 16:37
Και υπενθύμιση: όλα αυτά χωρίς εξοπλισμό.Τέτοιος που είναι, εκατό φορές να μην τον δίνει και να μην τον χρεώνει.

beatnick
06-11-13, 21:31
Αν κατάλαβα καλά, για όσους από εμάς έχουμε ήδη δικό μας modem, το τέλος σύνδεσης είναι δωρεάν;

- - - Updated - - -

Ψάχνοντας λίγο ακόμα, βρήκα τέλος ενεργοποίησης 35€ για φορητότητα και 75€ για νέα γραμμή.

EvanGR
07-11-13, 19:16
Τέτοιος που είναι, εκατό φορές να μην τον δίνει και να μην τον χρεώνει.

Θα συμφωνούσα μαζί σου, αλλά συμβαίνει το εξής: πριν τον έδινε χωρίς έξτρα χρέωση, τώρα τον δίνει με έξτρα χρέωση. Προτιμάς το δεύτερο; Για κάποιον που δεν έχει καθόλου εξοπλισμό είναι νέα έξοδα.



Ψάχνοντας λίγο ακόμα, βρήκα τέλος ενεργοποίησης 35€ για φορητότητα και 75€ για νέα γραμμή.

Που το βρήκες αυτό (link?); Το ψάχνω αυτή τη στιγμή... To €75 συμπεριλαμβάνει την ενεργοποίηση της υπηρεσίας, ή πάει αθροιστικά 75+35 = 110€ για νέα σύνδεση+υπηρεσία;

nyannaco
07-11-13, 19:56
Θα συμφωνούσα μαζί σου, αλλά συμβαίνει το εξής: πριν τον έδινε χωρίς έξτρα χρέωση, τώρα τον δίνει με έξτρα χρέωση. Προτιμάς το δεύτερο; Για κάποιον που δεν έχει καθόλου εξοπλισμό είναι νέα έξοδα.Χωρίς χρέωση δεν δίνει κανείς τίποτα! Απλά επιμέριζε το κόστος του στα 12 πρώτα πάγια (βλ. δωδεκάμηνη δέσμευση), και στη συνέχεια ΔΕΝ μείωνε αντίστοιχα το πάγιο από το 13ο μήνα.

beatnick
07-11-13, 22:51
Που το βρήκες αυτό (link?); Το ψάχνω αυτή τη στιγμή...

Πατώντας "επιλογή", "συνέχεια", "συνέχεια", "online αίτηση". Δεν σου δίνω κατευθείαν link γιατί λειτουργεί μόνο με cookies.

EvanGR
08-11-13, 00:40
Χωρίς χρέωση δεν δίνει κανείς τίποτα! Απλά επιμέριζε το κόστος του στα 12 πρώτα πάγια (βλ. δωδεκάμηνη δέσμευση), και στη συνέχεια ΔΕΝ μείωνε αντίστοιχα το πάγιο από το 13ο μήνα.

Ισχύει ακριβώς το ίδιο και τώρα, με τη διαφορά ότι πληρώνεις το ίδιο ή περισσότερο, χωρίς εξοπλισμό. Δεν γλυτώνεις χρήματα επειδή δεν παίρνεις τον εξοπλισμό. Δεν μειώθηκαν οι τιμές (στα αντίστοιχα 12μηνα πακέτα).

Το προηγούμενο πακέτο 'Wind Double Play S' κόστιζε 17 ευρώ το μήνα (12μηνο), μαζί με τον εξοπλισμό. Το αντίστοιχο καινούριο 'Wind Broadband' κοστίζει το ίδιο, χωρίς τον εξοπλισμό.

Το προηγούμενο πακέτο 'double play M', κόστιζε 19 ευρώ το μήνα (12μηνο), και είχε απεριόριστες κλήσεις σε σταθερα, και τον εξοπλισμό. Τώρα με 19 ευρώ παίρνεις 2 ώρες σε σταθερά, χωρίς τον εξοπλισμό.

Βοήθησε με λίγο να καταλάβω τον ενθουσιασμό σου...

nyannaco
08-11-13, 09:45
Δεν έχω κάτσει να αναλύσω τις χρεώσεις της Wind πριν και μετά, γιατί για μένα αυτή η εταιρεία δεν υπάρχει (άλλο θέμα...) Κάποιος στα αρχικά posts είπε ότι έβγαλε το modem από το πακέτο και το φτήνυνε, και τον πίστεψα. Εσύ τώρα λες άλλα, μπορεί να έχεις δίκιο ή όχι, αλλά δεν θα χάσω χρόνο να το ψάξω, για το λόγο που είπα.
Ο ενθουσιασμός μου έγκειται στό ότι από χρόνια φωνάζω ότι είναι φάουλ όλων των παρόχων να σου φορτώνουν με το έτσι θέλω τη σαβούρα τους, και επιτέλους κάποιος έκανε την αρχή. Το κατά πόσον αυτό θα αντικατοπτριστεί και στην τιμή είναι θέμα αγοράς, ανταγωνισμού και επιλογών των καταναλωτών. Οψόμεθα.

eli70
11-11-13, 20:13
Συνάδερφος είχε το Double Play M την τελευταία χρονιά και πλήρωνε 25 €/μήνα. Με τη λήξη του συμβολαίου του αποφάσισε να πάει στη Forthnet με 29,90 €/μήνα μαζί με NOVA.

Σήμερα με ενημέρωσε ότι του έγινε αντιπροσφορά από τη WIND το Double Play M + 120 λεπτά το μήνα προς κινητά μόνο με 17 €/μήνα .......!!!!!!!!!!!!!!

Είναι σίγουρα ότι καλύτερο έχω ακούσει και δεν υπάρχει πουθενά σε κανένα site. Με το παζάρι όλα γίνονται....

iznodur
12-11-13, 10:16
Πολλοί έχουν πάρει καλές τιμές, είναι απίστευτη τιμή όντως!

Zinc
12-11-13, 19:16
Συνάδερφος είχε το Double Play M την τελευταία χρονιά και πλήρωνε 25 €/μήνα. Με τη λήξη του συμβολαίου του αποφάσισε να πάει στη Forthnet με 29,90 €/μήνα μαζί με NOVA.

Σήμερα με ενημέρωσε ότι του έγινε αντιπροσφορά από τη WIND το Double Play M + 120 λεπτά το μήνα προς κινητά μόνο με 17 €/μήνα .......!!!!!!!!!!!!!!

Είναι σίγουρα ότι καλύτερο έχω ακούσει και δεν υπάρχει πουθενά σε κανένα site. Με το παζάρι όλα γίνονται....

Φοβερή τιμή όντως. Πάντως το παζάρι παίζει για όλους τους providers. Απλά η Wind έχει ήδη πολύ καλές τιμές για αυτό και δεν χρειάζεται να μπεις σε αυτή τη διαδικασία ;)

tiniakos
13-11-13, 01:20
Είχε καλές τιμές!

manila
13-11-13, 09:39
Είχε καλές τιμές!

Θεωρώ πως και τώρα έχει και με περισσότερα πακέτα να επιλέξει κανείς

billaros_
13-11-13, 11:09
Έχω κάνει Wind Double Play M στα 19,90€, χωρίς τέλη ενεργοποίησης, για 12 μήνες, με δώρο καρτοκινητό με δωρεάν 200' κάθε μήνα και έκπτωση στο κινητό Wind -10€, εδώ και ένα μήνα.
Ναι μου έχουν στείλει ένα ZTE το οποίο ούτε καν το άνοιξα και ούτε θα το χρησιμοποιήσω ποτέ .
Και 5 χρόνια σε αυτή τη τιμή να με δεσμεύανε δεν θα είχα κανένα πρόβλημα.
Το καινούργιο πρόγραμμα θα μπορούσε να είναι στα 19,90€ χωρίς τέλη ενεργοποίησης, χωρίς modem και με επιλογή δέσμευσης > 24 μηνών. Νομίζω ότι έτσι θα συγκέντρωνε μεγάλο πελατολόγιο το οποίο θα το είχε για πάνω από 24 μήνες και μάλιστα ευχαριστημένο.
Παρακάτω από τα 20€ δεν νομίζω να πέσει κανένας με τις ίδιες υπηρεσίες.
Το μόνο θετικό στο καινούργιο πρόγραμμα είναι η δυνατότητα επιλογής της χρέωσης ή μη, του modem/router.

kmpatra
13-11-13, 12:12
Συνάδερφος είχε το Double Play M την τελευταία χρονιά και πλήρωνε 25 €/μήνα. Με τη λήξη του συμβολαίου του αποφάσισε να πάει στη Forthnet με 29,90 €/μήνα μαζί με NOVA.

Σήμερα με ενημέρωσε ότι του έγινε αντιπροσφορά από τη WIND το Double Play M + 120 λεπτά το μήνα προς κινητά μόνο με 17 €/μήνα .......!!!!!!!!!!!!!!

Είναι σίγουρα ότι καλύτερο έχω ακούσει και δεν υπάρχει πουθενά σε κανένα site. Με το παζάρι όλα γίνονται....
πες μας όμως και για πόσο χρονικό διάστημα δεσμεύτηκε (2 χρόνια να υποθέσω?) και με τι όρους?

theopan
13-11-13, 13:34
πες μας όμως και για πόσο χρονικό διάστημα δεσμεύτηκε (2 χρόνια να υποθέσω?) και με τι όρους?

Από όσο ξέρω σε τέτοιες περιπτώσεις (συνέχισης παροχής κατόπιν "εκβιασμού") δεν υπογράφεται καν νέο συμβόλαιο.

billaros_
13-11-13, 15:46
πες μας όμως και για πόσο χρονικό διάστημα δεσμεύτηκε (2 χρόνια να υποθέσω?) και με τι όρους?
Μα τι τον ενδιαφέρει το για πόσο διάστημα αν όλα δουλεύουν καλά και έχουν αυτή τη τιμή;

nyannaco
13-11-13, 16:21
Εμένα θα με ενδιέφερε (α) γιατί δεν υπάρχει καμμία εγγύηση ότι και αύριο θα δουλέυουν όλα καλά, και (β) γιατί αύριο μπορεί κάποιος άλλος πάροχος να βγάλει ένα πακέτο που να με συμφέρει περισσότερο. Δεν θα ήθελα λοιπόν να είμαι δεμένος χειροπόδαρα.

kmpatra
13-11-13, 16:53
Μα τι τον ενδιαφέρει το για πόσο διάστημα αν όλα δουλεύουν καλά και έχουν αυτή τη τιμή;

βασικα ρώτησα για να δω τι γίνεται σε αυτες τις περιπτωσεις,εμένα π.χ. για αρκετούς λόγους δεν θα μου αρεσε η μακροχρονη δεσμευση.

giorg
13-11-13, 17:34
Άσχετα με το ότι οι τιμές δεν μειώθηκαν, απλά αφαίρεσαν το δωρεάν ρούτερ, υπάρχουν και άλλα θέματα. Στην wind σου λένε κράτα το ρούτερ του προηγούμενου παρόχου και όλα θα δουλέψουν μια χαρά (βγάζω απέξω αυτούς που έχουν πληρώσει για να πάρουν άλλο ρούτερ, οι οποίοι δεν είναι ο κανόνας, αφού ο περισσότερος κόσμος βάζει απλά το ρούτερ που του δίνουν). Προφανώς δεν είναι όλα τόσο ρόδινα, ακόμα και αν η κακής ποιότητας κινεζιά που κατά πάσα πιθανότητα είχες, έχει καταφέρει να βγάλει το 12μηνο και δεν σου έχει κλατάρει, όπως και τα προηγούμενα ρούτερ που έχεις στην ντουλάπα, τα οποία απλά πιάνουν τόπο, δεν είναι καθόλου περίεργο το να μην δουλέψει κατευθείαν μετά την αλλαγή παρόχου. Αφού τα ξεπεράσουμε αυτά και μείνουμε απλά στο ότι δεν παίζει με την wind, λες ok, θα τους πάρω ένα τηλέφωνο να το διευθετήσουμε. Αμ δε, όταν τους πάρεις τηλέφωνο και τους πεις ότι το παλιό σου ρούτερ δεν παίζει, σου λένε πως αν δεν ξέρεις τις βασικές ρυθμίσεις του ρούτερ σου, δεν μπορούν να σε εξυπηρετήσουν και πως θα πρέπει να προμηθευτείς ρούτερ της wind για πλήρη υποστήριξη με χρέωση 24 ευρώ..

@ ADSLgr.com All rights reserved.