PDA

Επιστροφή στο Forum : Απορίες για τα νέα συμβόλαια Broadband της wind και μετατροπή συμβολαίου σε καρτοκινητό F2GO.



Kokostas
31-10-13, 01:49
Eίχα στην wind συμβόλαιο όλα σε ένα, το medium (wind) που έληξε στις 5-10-2013 και ένα σταθερό τηλέφωνο double play S με 24ε/μηνα (απο tellas), που έληξε τον μάϊο(;). Την επομένη 6 οκτωβρίου, έκανα μετατροπή των σταθερών σε double play S με 19.90 ε και μετατροπή του κινητού σε καγιαρτοκινητό F2GO κρατώντας την φορητότητα αριθμού, σε τοπικό κατάστημα της wind. Πήρα μάλιστα και άλλη sim κάρτα να την χρησιμοποιήσω την 15-12-2013.

Μετά μέχρι σήμερα άρχισαν διάφορες προσφορές για να παραμείνω στο συμβόλαιο. Αρχική απαίτηση μου ήταν σαν παλαιός χρήστης το σταθερό να το μειώσω στο στα 17 ε μηνιαίο πάγιο. Χθές 30-10-2013 σε επικοινωνία μου με το 13800 μου ανακοίνωσαν οτι τρέχουν νεα προγράμματα για το σταθερό και μπορούν να μου μειώσουν το πάγιο στα 17ε (Broadband) με επιπλέον απεριόριστες αστικές και υπεραστικές κλήσεις + 24Μ ιντερνετ και διάρκεια 24 μήνες. Απλά να πληρώσω 15ε Χ 2 = 30ε για την μετατροπή τους. Δέχτηκα νομίζοντας ότι πέτυχα αυτό που ήθελα.

- Όμως διαβάζοντας σε πρόσφατο άρθρο στο forum του adslgr για τα νέα προγράμματα της wind μου δημιουργήθηκαν απορίες και ανασφάλειες.

α) Έκανα σωστή επιλογή για τα σταθερά με το νέο πρόγραμμα ή θα έχω εκπλήξεις και αύξηση στον τελικό λογαριασμό;
β) Γιατί αργεί τόσο πολύ η ενεργοποίηση του καρτοκινητού ( 70 ημέρες); ενώ τα πάγια έχουν διπλασιαστεί; Είναι νόμιμο ή είναι καπρίτσια της wind; Η απάντηση απο το 13800 είναι ότι έτσι γίνεται σε όλες τις εταιρίες και ότι τον τελευταίο μήνα δεν πληρώνω κινητό γιατί προκαταβάλλονται τα πάγια. Για τα σταθερά η μετατροπή θα γίνει άμεσα. Να υποθέσω ότι προπληρώνω δυο μήνες πάγιο;
γ) Εάν το καρτοκινητό το μετέφερα σε άλλη εταιρία θα μειωνόταν το χρονικό διάστημα;

Όποιος έχει μια καλή εμπειρία σε αυτό το θέμα ας μου απαντήσει. Ευχαριστώ.

:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

lefteris_student
31-10-13, 22:32
17e/μήνα ιντερνετ+απεριοριστά σταθερά με ενργοποίηση 30e???

Εμένα σήμερα μου δώσαν ιντερνετ+σταθερά+30' κινητά=22e/μήνα με ενεργοποίηση 15e εφάπαξ (την οποία δεν την καταλαβαίνω ως υπάρχον συνδρομητής) αλλά χάνω την έκπτωση στο κινητό!!!!Έλεος!!Και αυτήν την θεωρούν προσφορά από τα 27,20 που δίνω τώρα στο medium double play!

@ ADSLgr.com All rights reserved.