PDA

Επιστροφή στο Forum : Σύνδεση ADSL... παρακαλώ περιμένετε



gfusi
14-02-07, 01:47
Φίλοι καλησπέρα
Νέος στο φόρουμ (όχι και τόσο στην ηλικία) βρέθηκα στην ατυχή θέση να αλλάξω κατοικία και να ζητήσω νέα σύνδεση στον ΟΤΕ. Μετά παρέλευση 20 ημερών και αφου τηλεφωνώ καθημερινά μαθαίνω ότι κάπου κολλάει το πράγμα και δεν πέρνει η αιτησή μου αρ.πρωτοκόλλου... ακολουθεί νέα αίτηση και ο μ...κας περιμένει και τηλεφωνεί καθημερινά για να μάθει και πάλι ότι κάποιο μπέρδεμα υπάρχει γιατί εμφανίζονται και οι 2 αιτήσεις με αποτέλεσμα για να μην μακρυιγορώ να έρθει το τηλ μετά απο 40 μέρες.
Εδώ ξεκινά μια νεα περιπέτεια. Ζητάω απο τον πάροχό μου (Τεχνικό Επιμελητήριο Ελλάδος) να μου μεταφέρει την ADSL σύνδεση μου απο το παλιό νούμερο στο καινούργιο.
Εχει περάσει ένας μήνας και μου απαντουν ότι δεν είναι εφικτό διότι ο ΟΤΕ τους απαντά ότι είναι λαθος το νούμερό μου.
Μετά από δικές μου παρεμβάσεις μαθαίνω απο τον προιστάμενο της περιοχής που ανήκω ότι εκρεμμούν 3500 τέτοιες περιπτώσεις όπου τα τηλέφωνα μας εμφανίζονται στην λίστα ενός προγράμματος του οτε αλλά όχι σε ένα άλλο που τα ενεργοποιεί .
Αυτό σημαίνει εν ολίγεις ότι έχεις μεν τηλ . και λειτουργεί κανονικά αλλά ο ΟΤΕ ούτε να σε κοστολογίσει μπορεί για την χρήση ούτε και να σου ενεργοποιήσει υπηρεσίες στο τηλέφωνό σου.
Και η απάντηση φυσικά είναι περιμένετε....
Περιμένω απο τιw 12 Δεκέμβρη για να έχω ίντερνετ...:twisted:

No-Name
14-02-07, 01:51
Ναι αυτό είναι αλήθεια πώς αν απορρίπτεσαι λόγο "μη έγκυρος αριθμός" δύσκολα θα βγάλεις άκρη.Κοίτ επειδή η συγκεκριμένη απόρριψη είναι ιδιάζουσα καλό θα ήτα να καλέσεις στο τμήμα παρόχων του ΟΤΕ ώστε να τους το αναφέρεις και να επιλυθεί.Είναι θέμα W-CRM που ενεργοποιέι συνδέσεις παρόχων ούτε το ΤΕΕ ευθύνεται ούτε και εσύ βέβαια.

Να φανταστώ ότι ζήτησες νέο νούμερο από τν ΟΤΕ στην καινουρια κατοικία σου έτσι?

gfusi
14-02-07, 01:53
φυσικά.
Αλήθεια έχεις το νούμερό τους???

No-Name
14-02-07, 01:56
Γιαυτό και απορρίπτεσαι επειδή ζήτησες νέο νούμερο.
Κοιτα μέχρι να ενημερωθεί το w-crm για τον αριθμό σου δηλαδή ότι υπάρχει ώστε να μην στο απορρίπτει το αίτημα...συγνώμη που στο λέω αλλά θα φτήσεις αίμα.

Δεν φαντάζεσαι τι διάολο περνάνε όσοι το χειρίζονται και πρέπει να απολλογηθούν στους πελάτες για τις παράλογες αιτιολογίες απορρίψεων.

Αν θές να δεις φώς μήλα με διεύθυνση εγχώριων παρόχων του ΟΤΕ αλλιώς σε βλέπω να σου σπάνε τα νεύρα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.