PDA

Επιστροφή στο Forum : νεα συνδεση HoL και router



ExTaCy1337
31-10-13, 13:48
Καλησπέρα παιδια, με πηρανε τηλεφωνο σημερα για να μου κανουν μια καλυτερη προσφορα απο την Wind που ειμαι τωρα.
Επειδη ειμαι gamer και με νοιαζει και το download ηθελα να ρωτησω καποια πραγματα, μ'ειπε να μην ανησυχω γιατι και καλα εχουνε οπτικες ινες (?) μενω θεσσαλονικη, ισχυει? διαβασα κατι παλια ποστ οτι ητανε απατη αλλα δεν ξερω.
Αξιζει να παω? Θα εχω καλα pings? Στην wind εχω καλουτσικα με το fastpath που εβαλα (βαζουν fastpath στην hol?).
Απλα στην Wind εχω αποσυνδεσεις, και επειδη παιζω Lol και με αλλα παιδια που εχουνε wind, π.χ. ενας φιλος στα Γιαννενα τυχενει να πευτει το ιντερνετ μας ταυτοχρονα, οποτε δεν ειναι δικο μου προβλημα...
Επισης η Hol ειναι φθηνοτερη για λιγα χρηματα. αλλα δεν ξερω μου εχει σπασει τα νευρα η wind, πιανω 18mbps στο ρουτερ και καμια 16 αληθινα, οταν ειχα Altec επιανα 23mbps, κατεβαζα με 2,3-2,4.
Επισης θα ηθελα να μαθω τι ρουτερ δινουν, παιρνει και ο θειος μου απο το διπλα σπιτι με wifi , internet απο εμενα απλα ειχα 3 router και μονο το Netfaster IAD (παλιο τις HOL) φτανει σημα, ειχα και το Draytek Vigor που εδεινε η altec πηρα και το ZTE της Tellas φετος αλλα δεν εχουνε καλο σημα wifi . Ποιο ειναι καλο ρουτερ απο την HOL μπας και μπορεσω να το ζητησω, και ποιο δινουν?

Phoebos
31-10-13, 15:13
Δινουν το Alcatel-Cellpipe που δεν λεει πολλα (για το ασυρματο του δεν ξερω) η και το Netgear Wlan3 που ειναι οχι σουπερ αλλα πιο αξιοπρεπες και σε ασυρματο οκ. Ομως ποση διαφορα ειναι ωστε να μπεις στην περιπετεια του να πειραξεις κατι που σου δουλευει? Για καναδυο ευρω το μηνα δεν λεει... Για τις οπτικες ινες βλακειες σου ειπανε , με χαλκο πας στο κεντρο του ΟΤΕ οπως ολοι, τελος παντων εισαι κοντα στο κεντρο ΟΤΕ αρα εχεις το πλεονεκτημα οτι παντα θα κλειδωνεις ψηλά. Η ΗΟΛ δεν δινει απ την μανα της φαστπαθ δεν ξερω αν το ζητησεις ειδικα αν στο δοσουν.

prometheas
31-10-13, 17:28
Σε εμένα δώσανε πριν από μια εβδομάδα το ZTE 108. Συνεπώς και αυτό μπορεί να παίξει..

psylos
31-10-13, 17:40
Fastpath η HOL δίνει εδώ και κάποιο καιρό...

Phoebos
01-11-13, 02:20
ναι αλλα νομιζω οτι το φαστπαθ βελτιωνει μεν το ping αλλα χαλαει άλλα ?

psylos
01-11-13, 16:21
Γενικά αν η γραμμή σου δεν έχει πρόβλημα και αντίστοιχα δεν βγάζει σφάλματα δεν χαλάει κάτι... Εγώ που το είχα ενεργοποιήσει έχασα περιπου 0,5Mbps συγχρονισμό και προφανώς λόγω fastpath έβγαζα περισσότερα σφάλματα... Οπότε για εμένα ήταν δώρο άδωρο το fastpath και το γύρισα ξανά σε inteleaved mode. Αν εχεις σταθερή και καλή γραμμή τότε δεν έχεις θέμα..

@ ADSLgr.com All rights reserved.