PDA

Επιστροφή στο Forum : Adsl router



Ilias C
01-11-13, 12:28
Γεια σας , εχω το εξης θεμα . Η συνδεση μου ειναι hol και στο δικτυο εμφανιζεται ενα ονομα "adsl router - υποδομη δικτυου" οταν αυτο βρισκεται εκει το ping μου ειναι διπλασιο και η συνδεση πιο αργη . Ξερει καποιος τι παιζει και αν μπορω να το αλλαξω με καποιες ρυθμισεις . Σημειωση οτι στην αρχη και μεχρι λιγο καιρο πριν μονο το ονομα του pc μου εμφανιζοταν στη συνδεση(δικτυο).

mirtiano
02-11-13, 22:21
Καλησπερα Ηλια.

Δωσε μας περισσοτερες πληροφοριες για να καταλαβουμε που το βλεπεις αυτο.
Μεσα στις ρυθμισεις του ασυρματου ρουτερ σου;
Στο κεντρο δικτυου και κοινης χρησης,οταν κανεις κλικ στην λεξη πχ ''δικτυο 1'';

Αν δεν μπορεις να προσδιορισεις το χωρο που το εμφανιζει απλα γραψε μας την διαδικασια για να φτασεις στο παραθυρο που στο εμφανιζει.Πως πας εκει δηλαδη,μεσα απο ποια παραθυρα ή μενου.Πες μας επισης ποια εκδοση των windows εχεις και ποιο ρουτερ.

Ilias C
03-11-13, 20:02
Συγνωμη που δεν ημουν τοσο ακριβης στο ζητημα μου . :sorry:


Στο κεντρο δικτυου και κοινης χρησης,οταν κανεις κλικ στην λεξη πχ ''δικτυο 1'';

ακριβως αυτο . Οταν κανω κλικ μου ανοιγει το παραθυρο εχει συνδεδεμενο το pc μου αλλα τωρα τελευταια βγαζει αυτο το ADSL router , το οποιο εχει ως αποτελεσμα να εχω μεγαλυτερο πινγκ στα games μου , πιο αργη συνδεση στο ιντερνετ etc.
Δεν εχω ιδεα γιατι συμβαινει και πως να το λυσω . Σημειωση οτι οταν κανω reboot το router , δεν εμφανιζεται στην αρχη , αλλα μετα απο καμια ωρα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.