PDA

Επιστροφή στο Forum : Καταγγελία για WIND



Dimil0
01-11-13, 16:15
Προς WIND
Τμήμα εξυπηρέτησης πελατών

Κύριοι,

Με την παρούσα επιστολή θέλω να διαμαρτυρηθώ και να καταγγείλω την απαράδεκτη και αντιεπαγγελματική συμπεριφορά εκ μέρους σας/συνεργατών-υπαλλήλων σας,για την ταλαιπωρία που υφίσταμαι για πάνω από μια εβδομάδα,από παραλείψεις δικές τους/σας και ελλιπή πληροφόρηση εκ μέρους τους/σας/συνεργατών-υπαλλήλων σας. Συγκεκριμένα:
Την Παρασκευή 5 Οκτωβρίου επικοινώνησε μαζί μου από το τηλ. 2311-82xxxx η κ.Οιxxxxxxx Ιxxxxx,μου συστήθηκε σαν «σας καλώ από την WIND» και μου πρότεινε ένα συνδυαστικό πρόγραμμα για το κινητό,για το σταθερό και internet.Συμφώνησα με την προσφορά και την Δευτέρα 7 Οκτωβρίου υπέγραψα το συμβόλαιο με «συνεργάτη» που ήρθε στην οικία μου και παρέδωσα αντίγραφα των λογαριασμών από HOL και Vodafone καθώς και φωτοτυπία της ταυτότητας μου.Την ίδια μέρα στις 15:38 και 16:08,έστειλα με fax επιπλέον αντίγραφο ενός λογαριασμού της HOL όπως μου ζητήθηκε από τον συνεργάτη σας.Δύο μέρες μετά,την Τετάρτη 9 Οκτωβρίου,επικοινώνησα με τον παραπάνω αριθμό (2311-82xxxx),μίλησα με την κ.Οιxxxxxxx Ιxxxxx και ζήτησα να ακυρωθεί το αίτημα μεταφοράς των αριθμών 69xx-xxxxxx και 2xxx-xxxxxx στο δίκτυο της WIND,υπέβαλα δηλαδή αίτημα υπαναχώρησης.Μου ανέφερε ότι θα προωθήσει το αίτημα μου και να μην ανυσηχώ.Σε ερώτηση μου (δύο φορές!!!) αν θα πρέπει να της στείλω και γραπτώς το αίτημα ακύρωσης του συμβολαίου που είχα υπογράψει,μου ανέφερε πως δεν χρειάζεται.Χαρακτηριστικά μου είπε, «το έχω καταχωρήσει στον υπολογιστή,στην καρτέλα σας,δεν χρειάζεται να το στείλετε γραπτώς».
Την Παρασκευή 11 Οκτωβρίου διαπίστωσα ότι δεν λειτουργούσε το κινητό μου και το Σάββατο 12 Οκτωβρίου επικοινώνησα πρώτα με το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών της Vodafone,όπου με πληροφόρησαν ότι η γραμμή έχει μεταφερθεί από την προηγούμενη ημέρα στο δίκτυο της WIND.Επικοινώνησα αμέσως από το σταθερό μου (2xxx-xxxxxx) με το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών της WIND στο τηλ. 6935601260.Μου επιβεβαίωσαν ότι η γραμμή έχει μεταφερθεί.Ρώτησα τι απέγινε το αίτημα ακύρωσης/υπαναχώρησης που είχα υποβάλει τρεις ημέρες πριν και με έκπληξη άκουσα ότι έπρεπε να το υποβάλω γραπτώς απευθείας στην WIND(??).Ανέφερα τι ακριβώς μου είπε η κ.Οιxxxxxxx Ιxxxxx και γιατί δεν με ενημέρωσε σωστά,δεν πήρα απάντηση και ρώτησα για το ποιες ενέργειες θα πρέπει να κάνω από την μεριά μου.Μου απάντησαν ότι θα πρέπει να στείλω γραπτώς το αίτημα μου στον αριθμό Fax 210-5100900 και να ζητήσω να δοθεί έγκριση αντίστροφης φορητότητας στην Vodafone.Αυτό και τίποτα άλλο,μόνο ένα fax με το αίτημα μου (αυτό μπορεί να διαπιστωθεί από την καταγραφή της συνομιλίας μου με τον υπάλληλο σας!!).Την ίδια μέρα 12 Οκτωβρίου στις 18:13 έστειλα το fax με το αίτημα μου (συνημμένο ημερολόγιο επικοινωνιών) ,να δοθει έγκριση για αντίστροφη φορητότητα του αριθμού 69xx-xxxxxx στη Vodafone και να μην γίνει η προγραμματισμένη για 21 Οκτωβρίου ενεργοποίηση της γραμμής 2xxx-xxxxxx και στις 18:15 το έστειλα και στην κ.Οιxxxxxxx Ιxxxxx.Δεν ενεργοποίησα ποτέ το κινητό με την κάρτα της WIND που παρέλαβα από τον συνεργάτη σας αφού περίμενα να γίνει η αντίστροφη φορητότητα,εντός των επόμενων 2-3 ημερών.Την Δευτέρα 14 Οκτωβρίου επικοινώνησα και με την Vodafone για να ρωτήσω αν πρέπει να γίνει κάποια ενέργεια από μέρους τους για την αντίστροφη φορητότητα και υπέβαλα το αίτημα μου.Τις επόμενες 4 μέρες και μέχρι την Τετάρτη 16 Οκτωβρίου δεν επικοινώνησε κανείς μαζί μου,ούτε απευθείας από την WIND ούτε η κ.Οιxxxxxxx η’ κάποιος άλλος από το γραφείο της «WIND».Επειδή το κινητό ήταν νεκρό (δεν ενεργοποίησα ποτέ το κινητό με την κάρτα της WIND που παρέλαβα από τον συνεργάτη σας αφού περίμενα να γίνει η αντίστροφη φορητότητα),επικοινώνησα στις 16 Οκτωβρίου και πάλι από το σταθερό μου τηλ (2xxx-xxxxxx) με το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών στο 6935601260 και ρώτησα σε τι στάδιο είναι το αίτημα μου για την αντίστροφη φορητότητα.Αρχικά μου απάντησαν ότι δεν βλέπουν το αίτημα μου,δεν βλέπουν το fax που είχα στείλει στις 12 Οκτωβρίου.Επέμενα και τότε με ρώτησε ο υπάλληλος σας αν είχα στείλει και φωτοτυπία της ταυτότητας μου!!.Απάντησα όχι γιατί δεν μου το είχε αναφέρει ο συνάδελφος του στην προηγούμενη επικοινωνία μου με το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών στις 12 Οκτωβρίου και το μόνο που μου είχε πει είναι,να στείλω γραπτώς το αίτημα υπαναχώρησης και αντίστροφης φορητότητας (επικαλούμε και αυτή την καταγραφή της συνομιλίας μου με τον υπάλληλο σας στις 16.10).Υποσχέθηκα να ξανά στείλω το αίτημα μου μαζί με μια φωτοτυπία της ταυτότητας μου και ρώτησα σε πόσες μέρες θα γίνει η αντίστροφη φορητότητα.Μου απάντησε,από την στιγμή που θα παραλάβουν το fax με το αίτημα μου,συνήθως σε μια μέρα!!!. Επικοινώνησα και με το γραφείο της «WIND» για να μιλήσω με την κ.Οιxxxxxxx.Η ίδια απουσίαζε και μίλησα με κάποια συνάδελφο της (απαντούν με το «WIND παρακαλώ!!»).Της ανέφερα τι είχε γίνει μέχρι τότε,γιατί δεν προχώρησε η ακύρωση που είχα κάνει στην τηλεφωνική συνομιλία μαζί της,γιατί και ενώ ρώτησα αν έπρεπε να στείλω γραπτώς το αίτημα μου μου απάντησε ότι αρκεί η τηλεφωνική ακύρωση,γιατί δεν προώθησαν και αυτοί το fax ακύρωσης που τους είχα στείλει στις 12 Οκτωβρίου,γιατί δεν επικοινώνησαν μαζί μου.Μου απάντησε ότι δεν είναι αρμόδιοι για να προωθήσουν fax ακύρωσης!!! Είναι μόνο για πωλήσεις!!!!!!! Την Πέμπτη 17 Οκτωβρίου ξανά έστειλα το αίτημα μου,να δοθεί έγκριση αντίστροφης φορητότητας για τον αριθμό 6xxxx-xxxxxx και να μην γίνει η προγραμματισμένη για 21 Οκτωβρίου ενεργοποίηση του αριθμού 2xxx-xxxxxx μαζί με φωτοτυπία της ταυτότητας και μάλιστα δύο φορές στις 17:00 και 17:02.Το Σάββατο το μεσημέρι 19 Οκτωβρίου επικοινώνησα και πάλι από το σταθερό τηλ μου (2xxx-xxxxxx) με το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών στο 6935601260 αφού το κινητό τηλέφωνο συνέχιζε να είναι νεκρό.Προς μεγάλη μου έκπληξη άκουσα πως την Δευτέρα 21 Οκτωβρίου θα γίνει ενεργοποίηση στην WIND και του αριθμού μου 2xxx-xxxxxx γιατί από την στιγμή που παραλάβατε το fax με το αίτημα μου χρειάζεστε 5 μέρες για να γίνει η επεξεργασία του αιτήματος και πως με είχατε ενημερώσει με μήνυμα SMS στο κινητό μου πως έπρεπε να στείλω και φωτοτυπία της ταυτότητας μου μετά το πρώτο fax με το αίτημα ακύρωσης στις 12 Οκτωβρίου.Θυμίζω,δεν ενεργοποίησα ποτέ το κινητό με την κάρτα της WIND που παρέλαβα από τον συνεργάτη σας αφού περίμενα να γίνει η αντίστροφη φορητότητα (από μέρα σε μέρα).
Κύριοι,καταγγέλλω την συμπεριφορά των υπαλλήλων-συνεργατών-πωλητών!!! σας οι οποίοι δεν με ενημέρωσαν εξ αρχής σωστά.Συνεχίζω σήμερα 12 μέρες!!! μετά το πρώτο τηλεφωνικό αίτημα και 9 μέρες μετά την αποστολή του πρώτου fax με το αίτημα υπαναχώρησης-ακύρωσης της μεταξύ μας σύμβασης να μην έχω κινητό τηλέφωνο,εξαιτίας παραλείψεων,προχειρότητας και πλημμελής εξ αρχής ενημέρωσης από την πλευρά σας,υφίσταμαι δε μια απίστευτη ταλαιπωρία από δική σας υπαιτιότητα.Η πλήρης επιβεβαίωση όλων των παραπάνω,της προχειρότητας,αμέλειας και των παραλείψεων από την πλευρά σας,είναι το γεγονός πως τη στιγμή αυτή που γράφω την επιστολή,σήμερα Δευτέρα 21 Οκτωβρίου και ώρα 10:45 διαπιστώνω πως έχει διακοπεί και το σταθερό τηλέφωνο,η γραμμή είναι νεκρή,άρα εξ αρχής δεν λάβατε υπόψην το αίτημα υπαναχώρησης σαν να μην είχε σταλεί ποτέ και προχωρήσατε στην προγραμματισμένη ενεργοποίηση χωρίς όμως μέχρι αυτή τη στιγμή!!! να μου έχει σταλεί ο εξοπλισμός (Modem) από την πλευρά σας,με αποτέλεσμα,να μην έχω κινητό εδώ και 10 μέρες!! και να μην έχω και σταθερό εδώ και τέσσερις ώρες!!.Λάβετε υπόψην σας πως τόσο το κινητό όσο και το σταθερό (σπίτι-γραφείο!) μου είναι απολύτως απαραίτητα για την δουλειά μου,για την επικοινωνία μου με τους πελάτες μου όπως και η ηλεκτρονική αλληλογραφία (email) μαζί τους.Επίσης,υπάρχει ένα από εμένα προστατευόμενο άτομο (ο πατέρας μου) σε μικρή απόσταση από το σπίτι μου,με βαριά διανοητικά και κινητικά προβλήματα και αναπηρία άνω του 85% (Alzheimer και μεταμόσχευση ήπατος) και η ανά τακτά χρονικά διαστήματα επικοινωνία με το άτομο που τον φροντίζει είναι απολύτως απαραίτητη,είναι ζωτικής σημασίας.Αυτό,εδώ και πάνω από τέσσερις ώρες δεν είναι πλέον δυνατό!!.
Ζητώ την όσο πιο γρήγορη επεξεργασία του αιτήματος για αντίστροφη φορητότητα του αριθμού 6xxx-xxxxxx στην Vodafone και επίσης την επιστροφή του αριθμού 2xxx-xxxxxx στην HOL.
Επιφυλάσσομαι να κινηθώ νομικά για την όποια οικονομική ζημιά έχω υποστεί,επιφυλάσομαι για τυχόν πρόβλημα προκύψει με την υγεία του πατέρα μου.
Θα ζητήσω την συνδρομή της ΕΚΠΟΙΖΩ της οποίας είμαι μέλος για όλα τα παραπάνω,για τυχόν βλαπτικές πράξεις η’ παραλείψεις.Θα υποβάλω αναφορά στον Συνήγορο του Καταναλωτή.Θα καταγγείλω όλα τα παραπάνω και θα ζητήσω να εξεταστεί το θέμα από την Ε.Ε.Τ.Τ.

Λxxxxxx Δxxxxxxxxxx
Δ.xxxxxxxxx xx
5xxxx Θεσσαλονίκη
Α.Δ.Τ. xxxxxxxx
Τηλ. 2xxx-xxxxxx
Email: xxxxxxx@hol.gr

Θεσσαλονίκη 21-10-2013

Υ.Γ.
Η επιστολή θα κοινοποιηθεί σε:
WIND ( crm@wind.gr )
ΕΚΠΟΙΖΩ ( ekpizothess@ekpizo.gr )
Συνήγορο του Καταναλωτή ( grammateia@synigoroskatanaloti.gr )
Ε.Ε.Τ.Τ. ( katanalotes@eett.gr )
http://www.adslgr.com/forum/forums/34-Wind

Dimeos
01-11-13, 17:10
καλή επιτυχία και κουράγιο!!!κάτι ανάλογο είχε τύχει και σε εμένα με αίτημα υπαναχώρησης και από ότι καταλαβαίνω απο εσένα ευτυχώς που έκανα αίτημα υπαναχώρησης σε κατάστημα wind και όχι στους ¨συνεργάτες τους" και δεν ταλαιπωρήθηκα καθόλου.
εύχομαι να έχουν όλα ένα αίσιο τέλος και σύντομα!!!

avga
04-11-13, 16:27
Το όλο θέμα με τους "συνεργάτες", έχει αρχίσει και ξεφεύγει. Σου λένε πράγματα που δεν ισχύουν και μετά για να βρεις το δίκιο σου πρέπει να ασχολείσαι μόνος σου και να τους κυνηγάς όλους..

zenith
04-11-13, 17:41
Το όλο θέμα με τους "συνεργάτες", έχει αρχίσει και ξεφεύγει. Σου λένε πράγματα που δεν ισχύουν και μετά για να βρεις το δίκιο σου πρέπει να ασχολείσαι μόνος σου και να τους κυνηγάς όλους..

αυτο ακριβως!

theopan
05-11-13, 19:38
Για αυτό λοιπόν δεν ασχολούμαστε επ' ουδενί με "συνεργάτες". Μόνο στο site και στα επίσημα μαγαζιά του δικτύου.

@ ADSLgr.com All rights reserved.