PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα πιστωτικό



VASI
02-11-13, 14:18
Καλήμερα είχα κάνει στις 4-9, (8-9 ελειγε το πρόγραμμα) αίτηση-αναβάθμιση-τηλεφωνική καταγραφή, το πρόγραμμα που είχα ήταν forthnet 2play Economy με 19,90 με απεριόριστα υπεραστικά-αστικά κάποια λεπτά με κινητά, λόγο παλιάς προσφοράς με γεωγραφικό κριτήριο,ζήτησα από το τμήμα, αναβάθμιση με vdsl ,με παραμονή του προγράμματος forthnet 2play Economy με 19,90,Με είπαν όλα είναι εφικτά έγινε η τηλεφωνική καταγραφή,και σε λίγες ήμερες θα περιμένω μήνυμα στο κινητό.
Οι ήμερες έγιναν εβδομάδες !! μετά από τρεις εβδομάδες επικοινώνησα την forthnet και έμαθα οτι η αίτηση μου ήταν ακόμα στο συρτάρι, με διαβεβαίωσε η συνάδελφος σας ότι προωθεί την αίτηση μου στο ανάλογο τμήμα,και σε λίγες μέρες θα διεκπεραιωθεί,μετά από μια εβδομάδα μιλάω πάλι με την forthnet και με λένε ότι η αίτηση δεν γίνεται δεκτή, διότι έχω παλιό πρόγραμμα που δεν συνδυάζεται με vdsl .
Εν τω μεταξύ έχει έρθει ο λογαριασμός ανεβασμένος,δεν άντεξα από την μη εξυπηρέτηση και πήγα στο τοπικό κατάστημα έκανα μετατροπή και αναβάθμιση σε vdsl, με έκοψαν πιστωτικό από τις 16-10 έως 7-11
ενώ η παλιά συνδρομή ήταν από τις 8-9 έως 7-11
Δεν θα ήταν εύλογο να κοπεί το πιστωτικό από ποιο νωρίς απο τις 16-10, το λάθος και η ανικανότητα της Forthnet (http://www.adslgr.com/forum/forums/218-Forthnet-VDSL-Support) πρέπει να την πληρώσει ο Πελάτης ??

Forthnet.Nova.Rep1
04-11-13, 12:25
Καλημέρα VASI,

μπορείτε σας παρακαλούμε να μας στείλετε με pm το τηλέφωνο ενεργοποίησης για να ζητήσουμε να δει ένας συνάδελφος το θέμα και να σας εξυπηρετήσει;

ευχαριστούμε
Νίκος, Forthnet support

@ ADSLgr.com All rights reserved.