PDA

Επιστροφή στο Forum : Forthnet. Προβλημα συνδεσης στο ιντερνετ



Nik3
02-11-13, 21:15
Καλησπερα σας, Εχω forthenet και router thomsons TG585 v8. Χθες το βραδυ ημουν κανονικα στο ιντερνετ κ ξαφνικα αρχισε να μ πεταει κ ξανασυνδεομουν. Εν τελη μ πεταξε εντελως κ ως χαζος ανηπομονοσ π ειμαι εκανα το router restart, reset ,κ το εκλεισα 2 3 φορεσ κ το κανανοιξα..
Δυστηχως τπτ δν πετυχε... Οταν ανοιγω firefox μ βγαζει μηνυμα 403 Forbidden

You don't have permission to access /subscriber/Error_Retail_Page.html on this server.
..
Στα ιντερνετ settings (PPP settings ) γραφει
username: acs-default@forthnet.gr
Password: ********
Connection Mode: Always-On
Service Name: -
Concentrator Name: WELCOME-NGV6
το οποιο δν αλλαζει και δν ξερω τι να κανω.. Σας ευχαριστω πολυ

makis
03-11-13, 01:01
Καλησπερα σας, Εχω forthenet και router thomsons TG585 v8. Χθες το βραδυ ημουν κανονικα στο ιντερνετ κ ξαφνικα αρχισε να μ πεταει κ ξανασυνδεομουν. Εν τελη μ πεταξε εντελως κ ως χαζος ανηπομονοσ π ειμαι εκανα το router restart, reset ,κ το εκλεισα 2 3 φορεσ κ το κανανοιξα..
Δυστηχως τπτ δν πετυχε... Οταν ανοιγω firefox μ βγαζει μηνυμα 403 Forbidden

You don't have permission to access /subscriber/Error_Retail_Page.html on this server.
..
Στα ιντερνετ settings (PPP settings ) γραφει
username: acs-default@forthnet.gr
Password: ********
Connection Mode: Always-On
Service Name: -
Concentrator Name: WELCOME-NGV6
το οποιο δν αλλαζει και δν ξερω τι να κανω.. Σας ευχαριστω πολυ

Καλησπέρα σου το : username: acs-default@forthnet.gr
Password: ******** είναι για να πάρει τα στοιχεία της γραμμής σου από την Forthnet ο εξοπλισμός σε όλους το κάνει όταν κάνουμε reset ...Τώρα δουλεύει να φανταστώ κανονικότατα

Nik3
03-11-13, 01:10
Οχι δν εχω ιντερνετ.. Απο χθες εχει κολλησει στο acs-default@forthnet.gr κ δν αλλαζει κ εχω κανει πολλα restart k reset

makis
03-11-13, 01:14
Οχι δν εχω ιντερνετ.. Απο χθες εχει κολλησει στο acs-default@forthnet.gr κ δν αλλαζει κ εχω κανει πολλα restart k reset

Με το τεχνικό τμήμα μίλησες :;;; τι σου είπαν ;;;;δοκίμασες να περάσεις χειροκίνητα το user name - password να δεις άν θα πάρει υπηρεσία

Nik3
03-11-13, 01:18
Πηγα στην forthnet και ζητησα τον κωδικο μ για να κανω καινουρια συνδεση στο router, αλλα ειπαν οτι δν μπορουν να μ τον δωσουν κ ο τεχνικος θα επικοινωνουσε μαζι μ σημερα το πρωι θεωριτικα ,αλλα τπτ...

makis
03-11-13, 01:22
Πηγα στην forthnet και ζητησα τον κωδικο μ για να κανω καινουρια συνδεση στο router, αλλα ειπαν οτι δν μπορουν να μ τον δωσουν κ ο τεχνικος θα επικοινωνουσε μαζι μ σημερα το πρωι θεωριτικα ,αλλα τπτ...

Δεν είχες κρατήσει το μήνυμα με τους κωδικούς ;;; και από το 13831 μπορούνε να σου τους δώσουνε

Nik3
03-11-13, 01:25
Οχι γτ το μνμ ηταν πριν 2 χρονια κ το εσβησα :/ .. Λογικα αυτο θα κανω απο δευτερα απλα ειπα μηπως κανενας ηξερε τν λυση

@ ADSLgr.com All rights reserved.