PDA

Επιστροφή στο Forum : Διαθέσιμο από την Cosmote το 4G Smartphone Nokia Lumia 625



nnn
06-11-13, 18:53
Το νέο 4G Smartphone Nokia Lumia 625, που υποστηρίζεται από το Windows Phone 8, διαθέτει η COSMOTE, 131298για να μπορούν οι πελάτες της να απολαμβάνουν απίστευτα γρήγορο mobile internet, με μια κορυφαία 4G συσκευή σε προσιτή τιμή.

Το Nokia Lumia 625 διαθέτει ισχυρό διπύρηνο επεξεργαστή με συχνότητα 1.2 GHz και μεγάλη οθόνη αφής 4,7” που προσφέρει μοναδική άνεση για την παρακολούθηση βίντεο, την περιήγηση στο internet και τη χρήση εφαρμογών. Την οθόνη μπορεί κανείς να την χειριστεί ακόμα και με γάντια. Παράλληλα, η Nokia Smart Camera επιτρέπει στο χρήστη να δημιουργήσει κινούμενες φωτογραφίες, να αφαιρέσει αντικείμενα, να θολώσει το φόντο και γενικά να επεξεργαστεί ευκολότερα τις φωτογραφίες του.

Οι πελάτες της COSMOTE μπορούν να αποκτήσουν το Nokia Lumia 625 στην τιμή των €269,90 ή φθηνότερα με σύνδεση στα προγράμματα COSMOTE ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ σε όλα τα καταστήματα OTE, COSMOTE, ΓΕΡΜΑΝΟΣ, καθώς και στο εκτεταμένο εμπορικό δίκτυο αντιπροσώπων τους.

H COSMOTE σε συνεργασία με τους μεγαλύτερους κατασκευαστές συνεχίζει να εμπλουτίζει τη μεγάλη γκάμα των πρωτοποριακών 4G Smartphones που προσφέρει, για να μπορούν οι πελάτες της να ζήσουν την εμπειρία 4G που πρώτη η COSMOTE έφερε στην Ελλάδα. Ήδη σε λιγότερο από ένα χρόνο από την εμπορική διάθεση του δικτύου, το 4G είναι διαθέσιμο σε περισσότερες από 100 περιοχές σε όλη τη χώρα, με περισσότερο από το 50% του πληθυσμού της χώρας να έχει δυνατότητα πρόσβασης σε υπηρεσίες τέταρτης γενιάς.

Πηγή Cosmote

ThReSh
06-11-13, 19:21
4.7" @ 800X480? no thnx...

intech
07-11-13, 00:55
47" @ 800X480? no thnx...

Ακριβώς έτσι..!!:oneup:

4,7...

μάλλον για 99,99 Ε αξιζει.. λέμε τώρα.
Σε μια τέτοια οθόνη Τι και Πως τα βλέπω?

iptamenos
07-11-13, 01:43
Ποντάρουν σε κάποιους που ψάχνουν μεγάλη οθόνη, θα δουν τις ίντσες και θα το πάρουν. Το 98% των καταναλωτών δεν κοιτάνε τις λεπτομέρειες. Τυχαίο που σε πολλές διαφημίσεις δείχνουν μόνο τα χαρακτηριστικά που τους ενδιαφέρουν ? Ε όχι και 800Χ480 μη τρελαθούμε ! Στο δικό μου το galaxy s advance είναι τόσο που είναι 4 ίντσες και είναι οριακά !

c.pollatos
07-11-13, 02:17
Πολυ καλή μπαταρία. Σημαντικό για μένα.

Μάλλον θα το χτυπήσω. 135 λίρες Αγγλίας.

Ή 220 ευρώ τώρα στην Ελλάδα. Θα πέσει κι άλλο.

lukegr
07-11-13, 03:20
Βρε παιδιά για μισό λεπτό. Βλέπω ότι οι περισσότεροι ενοχλείστε από την ανάλυση του κινητού σε σχέση με την οθόνη του, ενώ είναι απόλυτα βέβαιο ότι η οθόνη του pc σας έχει πολύ μικρότερο ppi και όμως δεν σας απασχολεί.

Η πολύ υψηλή ανάλυση σε κινητό είναι ιδιαίτερα κουραστική και απαιτεί οξύτατη όραση, ενδεχομένως πολύ οξύτερη από ότι έχει ο μέσος άνθρωπος. Πέρα από αυτό, εγώ το 1994 είχα ένα crt 14άρι monitor το οποίο είχε 640χ480 ανάλυση. Θα μου πείτε ενδεχομένως ότι η τεχνολογία από τότε έχει προχωρήσει πολύ. Θα συμφωνήσω, όμως η ''τεχνολογία'' της ανθρώπινης όρασης μήπως είναι στάσιμη από τότε; To έχετε σκεφτεί αυτό;

Gordito
07-11-13, 03:20
Ή 220 ευρώ τώρα στην Ελλάδα. Θα πέσει κι άλλο.

Αν πεσει στα 130-140€ κατι μπορει να λεει.

alekan
07-11-13, 09:38
Aν το βάλει σε κλήρωση ο nnn, θα συμμετέχω πάντως...

aroutis
07-11-13, 10:25
Βρε παιδιά για μισό λεπτό. Βλέπω ότι οι περισσότεροι ενοχλείστε από την ανάλυση του κινητού σε σχέση με την οθόνη του, ενώ είναι απόλυτα βέβαιο ότι η οθόνη του pc σας έχει πολύ μικρότερο ppi και όμως δεν σας απασχολεί.

Η πολύ υψηλή ανάλυση σε κινητό είναι ιδιαίτερα κουραστική και απαιτεί οξύτατη όραση, ενδεχομένως πολύ οξύτερη από ότι έχει ο μέσος άνθρωπος. Πέρα από αυτό, εγώ το 1994 είχα ένα crt 14άρι monitor το οποίο είχε 640χ480 ανάλυση. Θα μου πείτε ενδεχομένως ότι η τεχνολογία από τότε έχει προχωρήσει πολύ. Θα συμφωνήσω, όμως η ''τεχνολογία'' της ανθρώπινης όρασης μήπως είναι στάσιμη από τότε; To έχετε σκεφτεί αυτό;
Με συγχωρείς αλλά δεν αντιλαμβάνομαι τίποτα από αυτά που λες.
α. Το ppi της οθόνης που γράφω σιγουρα ειναι μικρότερο από του κινητού μου μόνο που δεν το βλέπω απο την απόσταση που χρησιμοποιώ το κινητό μου.
β. Το CRT μονιτορ έχει διαφορετική τεχνολογία από τις LCD/AMOLED οθόνες.
γ. Πρώτη φορά ακούω ότι τα high definition panels κουράζουν.. :worthy:

Σε ότι αφορά την είδηση, ειναι ένα ακόμα overpriced κινητό από την ΝΟΚΙΑ. 99 και πολύ του ειναι.

manila
07-11-13, 10:38
για οικονομικό μια χαρά το 625

c.pollatos
07-11-13, 11:17
Το άρθρο αναφέρει τιμή παρόχου, που ειναι πάντα υψηλότερη απο αυτή που μπορεί να το βρει κανεις.

Όπως είπα τώρα ειναι στα 220 στην Ελλάδα και αν κρίνω απο τιμές εξωτερικού θα πεσει 50-60 ευρώ, κάτι που θα το κανει πολυ καλή low end επιλογή.

Τις υπερβολές περί 99 ευρώ τις προσπερνώ.

Gordito
07-11-13, 11:21
800*480 :whistle:
Tοσο πρεπει να ειναι η τιμη του. Το πολυ 150€.

ThReSh
07-11-13, 14:03
Βρε παιδιά για μισό λεπτό. Βλέπω ότι οι περισσότεροι ενοχλείστε από την ανάλυση του κινητού σε σχέση με την οθόνη του, ενώ είναι απόλυτα βέβαιο ότι η οθόνη του pc σας έχει πολύ μικρότερο ppi και όμως δεν σας απασχολεί.

από άλλη απόσταση κοιτάς την οθόνη του PC κι από άλλη του κινητού...

lukegr
07-11-13, 14:40
Με συγχωρείς αλλά δεν αντιλαμβάνομαι τίποτα από αυτά που λες.
α. Το ppi της οθόνης που γράφω σιγουρα ειναι μικρότερο από του κινητού μου μόνο που δεν το βλέπω απο την απόσταση που χρησιμοποιώ το κινητό μου.
β. Το CRT μονιτορ έχει διαφορετική τεχνολογία από τις LCD/AMOLED οθόνες.
γ. Πρώτη φορά ακούω ότι τα high definition panels κουράζουν.. :worthy:

Σε ότι αφορά την είδηση, ειναι ένα ακόμα overpriced κινητό από την ΝΟΚΙΑ. 99 και πολύ του ειναι.


Αφού δεν αντιλαμβάνεσαι τίποτα από αυτά που λέω αγαπητέ, τότε γιατί μπαίνεις στον κόπο να τα σχολιάσεις;

Α) Όντως την οθόνη την βλέπεις από μια απόσταση περίπου διπλάσια από του κινητού. Ας κάνουμε μια άσκηση απλών μαθηματικών. Ένα κινητό σαν το nokia 625 έχει ppi 198.5. Ένα 23άρι full hd monitor έχει ppi 95.78. Συνεπώς αυτό που αντιλαμβάνεται το μάτι σου, αναλογικά, είναι πρακτικά το ίδιο.

Β) Αυτό είναι επιχείρημα; Δηλαδή άλλα είναι τα ppi στην crt και άλλα στην lcd/amoled κτλ;

Γ) Κουράζουν όταν είναι σε οθόνες τάξης μεγέθους κινητού.

Gordito
07-11-13, 20:00
Αφού δεν αντιλαμβάνεσαι τίποτα από αυτά που λέω αγαπητέ, τότε γιατί μπαίνεις στον κόπο να τα σχολιάσεις;

Α) Όντως την οθόνη την βλέπεις από μια απόσταση περίπου διπλάσια από του κινητού. Ας κάνουμε μια άσκηση απλών μαθηματικών. Ένα κινητό σαν το nokia 625 έχει ppi 198.5. Ένα 23άρι full hd monitor έχει ppi 95.78. Συνεπώς αυτό που αντιλαμβάνεται το μάτι σου, αναλογικά, είναι πρακτικά το ίδιο.

Β) Αυτό είναι επιχείρημα; Δηλαδή άλλα είναι τα ppi στην crt και άλλα στην lcd/amoled κτλ;

Γ) Κουράζουν όταν είναι σε οθόνες τάξης μεγέθους κινητού.

Τα εκανες ολα αχταρμα με μπακαλικους υπολογισμους.

Στα 200ppi, προφανως και βλεπεις διαφορα σε σχεση με τα 300, η συγκριση με οθονες υπολογιστων ειναι ακυρη.

lukegr
07-11-13, 20:15
Τα εκανες ολα αχταρμα με μπακαλικους υπολογισμους.

Στα 200ppi, προφανως και βλεπεις διαφορα σε σχεση με τα 300, η συγκριση με οθονες υπολογιστων ειναι ακυρη.

Έχεις την ελευθερία να μου υποδείξεις συνεπείς μαθηματικούς υπολογισμούς, σε αντίθεση με τους δικούς μου μπακάλικους. Εφόσον επιλέγεις στην απάντησή σου να μην το κάνεις, ελπίζω να αντιλαμβάνεσαι ότι η τοποθέτησή σου, δεν προσφέρει σχεδόν τίποτα στην συζήτηση και είναι ουσιαστικά κενή περιεχομένου.

Gordito
07-11-13, 20:27
Δεν εχω τελειωσει την μπακαλικη.

Προσπαθεις να με πεισεις οτι αν εχω στο κινητο μου 5" οθονη με αναλυση 480*320 (115ppi) ειναι πολυ καλυτερα απο την 23" full hd οθονη του υπολογιστη μου που εχει 95ppi;

Please.

iptamenos
07-11-13, 21:03
Από το στόμα μου το πήρατε! Αλη απόσταση το κινητό και άλλη η οθόνη του pc. Δοκίμασε να βάλεις την οθόνη του υπολογιστή τόσο κοντά. Μια ώρα θα διαβάζεις ένα μικρό και απλό κείμενο

@ ADSLgr.com All rights reserved.