PDA

Επιστροφή στο Forum : HOL ολική φραγή και επανασύνδεση



detomaso
11-11-13, 19:14
Είμαι συνδρομητής στην χολ εδώ και 4 χρονια περίπου . Δεν έχω να πω κακά λόγια για τον πάροχο μου σε γενικές γραμμές είμαι ικανοποιημένος από τις υπηρεσίες του.Δυστυχώς ομως αναγκαστικά να σταματήσω την πληρωμή τον λογαριασμόν λόγο οικονομικού προβλήματος επομένως από τον ιούλιο μέχρι και σήμερα έχει γίνει ολική διακοπή τον υπηρεσιών (δεν έχω ούτε internet ούτε τηλέφωνο).Σήμερα επικοινώνησα με την χολ για να μα μάθω οφειλούμενο ποσο και την διαδικασία επανασύνδεσης.Για να έχω πάλι τις υπηρεσίες πρέπει να πληρώσω όλο το ποσο εκτος αν κάνω κάποιο διακανονισμό, λογικό αυτό δεν περίμενα κάτι διαφορετικό, όμως μου είπαν ότι επειδή έχει γίνει δίκοπη τιμολόγησης (όντως από τον ιούλιο μέχρι τώρα δεν έχω πάρει λογαριασμό) μόλις ξοφλήσω στον επόμενο λογαριασμό (στον λογαριασμό του επομενου μηνα μετά την εξόφληση) θα προστεθούν και τα πάγια τον 4 μηνών(ιούλιος μέχρι σήμερα) που δεν μου παρείχαν καμια απόλυτος υπηρεσία !!!!εκεί λίγο σάλεψα πως γίνετε αυτό ρώτησα και μου είπε ότι είναι τα έξοδα διατήρησης του αριθμού στο βρόγχο αλλιώς θα έχανα τον αριθμό!!! δηλαδή κάθε μηνας που περνάει θα χρεωνομαι ένα πάγιο χωρίς να έχω υπηρεσίες ????και μου απαντάει πάλι ότι αυτό ισχύ.Tώρα επειδή τα οικονομικά μου δεν τα βλέπω να ανθίζουν είμαι και άνεργος δεν ξέρω ποτε θα καταφέρω να ξοφλήσω και φοβάμαι ότι κάθε μηνα θα χρεώνομαι με ένα πάγιο έχω και double play:cry:

psylos
11-11-13, 19:44
Ακόμα και κομμένη υπηρεσία να έχεις από μη εξοφληθέν υπόλοιπο, τα πάγια τα χρεώνεσαι κανονικά. Έχει αναφερθεί κι άλλες φορές στο forum.

Edit: Και νομίζω η επανασύνδεση χρεώνεται και 5Ε αν θυμάμαι καλά.

akilleas
11-11-13, 23:07
Απολύτως φυσιολογικό.
Θα έπρεπε να ζητήσεις διακοπή.

stefp
12-11-13, 16:23
Απολύτως φυσιολογικό.
Θα έπρεπε να ζητήσεις διακοπή.
+1..
έτσι είναι το σωστό πάντα/παντού, δεν είναι απλά βίτσιο της HOL..

humanious
15-11-13, 03:22
Τουλάχιστον όσον αφορά τα κινητά της vodafone, σε λίγο καιρό θα εφαρμοστεί ο νόμος της ΕΕΤΤ, σύμφωνα με τον οποίο από την στιγμή
που έχεις ολική φραγή δεν μπορούν να συνεχίσουν να σε χρεώνουν πάγια, ούτε να σου ζητήσουν αναδρομικά πάγια.
Ψάξε το λίγο...

@ ADSLgr.com All rights reserved.