PDA

Επιστροφή στο Forum : Αλλαγή πακέτου μετα το 12μηνο, χωρις ανανεωση για αλλους 12 μηνες



fantako
12-11-13, 13:52
Καλημέρες

Το 12μηνο στο υφιστάμενο προγραμμα που έχω ληγει σε μερικες μέρες.
Θέλω να αλλαξω πρόγραμμα και να βάλλω ενα μικροτερο, χωρις ομως να ανανεωσω για αλλους 12 μηνες

Να παραμεινει δηλαδη αοριστου χρονου
γινεται κατι τετοιο?

Προσπαθω να πιασω γραμμη για να ρωτησω στην εξυπηρετιση, αλλα οι αναμονες ειναι τρελα...

Αν καποιος γνωριζει κατι επι του θεματος, καθε βοηθεια ευπροσδεκτη

Sovjohn
12-11-13, 16:46
Εάν το πακέτο που θα ενεργοποιήσεις θα έχει κάποια τιμή προσφοράς (π.χ. "από 24 Ε στα 17 Ε" κτλ), τότε είναι ανέφικτο αυτό που ζητάς. Αν όμως μεταφερθείς σε πακέτο "απλά" χωρίς να δεσμευτείς, είναι υποχρεωμένοι να στο κάνουν, με την τρέχουσα τιμή του πακέτου χωρίς προσφορά (συν την όποια χρέωση θα έχουν για να πας σε μικρότερο πακέτο, αν έχουν).

fantako
13-11-13, 01:23
Εάν το πακέτο που θα ενεργοποιήσεις θα έχει κάποια τιμή προσφοράς (π.χ. "από 24 Ε στα 17 Ε" κτλ), τότε είναι ανέφικτο αυτό που ζητάς. Αν όμως μεταφερθείς σε πακέτο "απλά" χωρίς να δεσμευτείς, είναι υποχρεωμένοι να στο κάνουν, με την τρέχουσα τιμή του πακέτου χωρίς προσφορά (συν την όποια χρέωση θα έχουν για να πας σε μικρότερο πακέτο, αν έχουν).

Δεν θελω να μεταφερθω σε πακετο με τιμη προσφορας
Θελω να πάρω την τρεχουσα τιμη

Μετα απο επικοινωνια με την εξυπηρετηση πελατων παντως, μου ειπαν πως δεν γινεται κατι τετοιο και πως ο μονος τροπος για να αλλαξω πακετο, ειναι να εχω και παλι 12μηνη δεσμευση

Αυτο φυσικα δεν αναφερεται πουθενα στους ορους της συμβασης που ειχα υπογραψει, ουτε φυσικα και μου εδωσαν καποιο κειμενο με τους συγκεκριμενους ορους οταν το ζητησα.
Μου ειπαν πως θα ενημερωσουν το τμημα πωλησεων να επικοινωνησει μαζι μου για να δω με αυτους αν μπορει να γινει κατι και σε διαφορετικη περιπτωση να τους στειλω email για το θεμα αυτο, ετσι ωστε να μου απαντησει το νομικο τμημα ή οποιο ειναι το αρμοδιο τμημα...

Κοινως παιζουν μετα νευρα μου..
Θα περιμενω αυριο να δω τι θα μου πουν απο το τμημα πωλησεων (μου ειπαν πως το αργοτερο μεχρι αυριο καποιος θα επικοινωνησει μαζι μου) και θα ενημερωσω

FuS
13-11-13, 02:00
Με την ελάχιστη επιφύλαξη το λέω αλλά νομίζω πως δεν έχουν όλοι οι πάροχοι πακέτα αορίστου χρόνου (ακριβότερα μεν αλλά να μην έχεις δέσμευση).

billstamaniac
13-11-13, 02:07
Καλημέρες

Το 12μηνο στο υφιστάμενο προγραμμα που έχω ληγει σε μερικες μέρες.
Θέλω να αλλαξω πρόγραμμα και να βάλλω ενα μικροτερο, χωρις ομως να ανανεωσω για αλλους 12 μηνες

Να παραμεινει δηλαδη αοριστου χρονου
γινεται κατι τετοιο?

Προσπαθω να πιασω γραμμη για να ρωτησω στην εξυπηρετιση, αλλα οι αναμονες ειναι τρελα...

Αν καποιος γνωριζει κατι επι του θεματος, καθε βοηθεια ευπροσδεκτη

μοναδικος τροπος για να μεινεις χωρις δεμσευση ειναι παρεμενοντας στο προγραμμα που εχεις τωρα απο την στιγμη που αλλάζεις προγραμμα ανανεωνεται και η δεσμευση σου

BARKOULETOS
14-11-13, 11:55
Παντως αντικειμενικα αυτο που ζητας δεν υπαρχει σε καμμια εταιρια, οταν αλλαζεις πακετο γινεται νεα διαρκεια, εκτος αν σε αλλαξουν αυτοι (οπως απο κριστμας πακ σε τριπλ πλεη) ενω αμα ειναι και τιμη προσφορας, τοτε επιστρεφεις σε τιμη τιμοκαταλογου (μπορει να ειναι ακριβοτερα)

FuS
14-11-13, 22:45
Παντως αντικειμενικα αυτο που ζητας δεν υπαρχει σε καμμια εταιρια, οταν αλλαζεις πακετο γινεται νεα διαρκεια, εκτος αν σε αλλαξουν αυτοι (οπως απο κριστμας πακ σε τριπλ πλεη) ενω αμα ειναι και τιμη προσφορας, τοτε επιστρεφεις σε τιμη τιμοκαταλογου (μπορει να ειναι ακριβοτερα)

Yπάρχει τέτοια δυνατότητα στον οτέ (πακέτου conn-x αορίστου στα 4 ή 24) απλά είναι εντελώς ασύμφορο (για τους περισσότερους).

stathistaxi
12-12-13, 20:29
Eγω είχα απεριόριστα σταθερα/ιντερνετ,1 ώρα σε κινητα και απεριόριστα εξωτερικου. Εληξε το συμβολαιο τους είπα να το ανανεώσουμε για 12 μήνες αλλά να βγάλουν του εξωτερικού και να προσθέσουν 1 ώρα σε κινητά ακόμα δηλαδή σύνολο 2 ώρες.Το έκαναν και όταν μου ήρθε ο λογαριασμός ήταν + 10 ευρώ παραπάνω... Τους πέρνω πίσω κ μου λένε δεν σας ενημέρωσαν όταν κάνετε υποβάθμιση προγράμματος χρεώνεστε 10 ευρω ???? Πρώτον δεν με ενημέρωσαν κ δεύτερον δεν έκανε υποβίβαση προγράμματος...Α όχι υποβίβαση είναι λέει γιατί έβγαλες του εξωτερικού!!Μου είπαν ότι θα μου τα πιστώσουν στον άλλο λογαριασμό. Για να δούμε ..φυσικά ακύρωσα και την ανανέωση και πήγα Wind όχι ότι αυτοί είναι καλύτεροι δηλαδη..

apto
18-12-13, 13:57
Έχουν αρχίσει και ασχολούνται σοβαρά με την εξυπηρέτηση μέσω ίντερνετ, όπως και εδώ στο φόρουμ ή στο facebook, οπότε για την πιο άμεση ανταπόκριση και για να μην περιμένετε στα τηλέφωνα, απλά δοκιμάστε το, είναι ό,τι πρέπει για όσους είναι εξικοιωμένοι με την χρήση υπολογιστών.

@ ADSLgr.com All rights reserved.