PDA

Επιστροφή στο Forum : η επιχειρησηση σου.gr



andreasp
15-11-13, 10:28
Εφτιαξε κανείς σας site πριν απο 1 χρόνο με αυτό το promo του ΟΤΕ ?
Ξεκίνησαν με το έτσι θέλω, και στέλνουν λογαριασμούς τυων 28ευρώ, που απαιτούν να τους πληρώσεις για τον επόμενο χρόνο!
Σε επικοινωνία μαζί τους, μου είπαν ότι θα έπρεπε να τους είχα πάρει εγώ και να ζητήσω να μην συνεχίσει το site!!!

kostarcng
15-11-13, 10:58
Μιλάμε προφανώς για αυτό. https://www.yourbusiness.gr/ote/#!homepage Θα ψάξω για όρους χρήσης.

Αν ίσχυαν αυτά και τότε που χρησιμοποίησες την υπηρεσία, τότε μπορεί.



Οnline Διεύθυνση
Επίλεξε τη διεύθυνση που θέλεις να έχει η επιχείρησή σου στο Internet, ΔΩΡΕΑΝ για 2 χρόνια.
ημιουργία Site & Φιλοξενία
Διάλεξε το δικό σου εικαστικό, φτιάξε το site της επιχείρησής σου και θα στο φιλοξενήσουμε δωρεάν για ένα χρόνο!
Email & SMS Marketing
Προώθησε την επιχείρηση και τα προϊόντα σου μέσω email και sms στους πελάτες σου. Δωρεάν για ένα χρόνο!
Δημιουργία Προωθητικού Υλικού
Δημιούργησε έντυπα προώθησης της επιχείρησής σου. Δωρεάν για ένα χρόνο!

Διαφορετικά νομίζω ισχύει ο όρος χρήσης 9

Διακοπή παροχής των υπηρεσιών

Ο ΟΤΕ διατηρεί το δικαίωμα να τροποποιεί, προσθέτει, μεταβάλλει, διακόπτει προσωρινά ή μόνιμα και καταργεί μέρος ή το σύνολο του περιεχομένου ή/και των υπηρεσιών του διαδικτυακού τόπου, οποτεδήποτε το κρίνει αναγκαίο χωρίς προηγούμενη ειδοποίηση του Χρήστη. Διατηρεί επίσης το δικαίωμα να διακόπτει μόνιμα ή προσωρινά, οποτεδήποτε και χωρίς προειδοποίηση, την δυνατότητα πρόσβασης στις υπηρεσίες ή και να διακόπτει την διάθεση του περιεχομένου στο Χρήστη που θεωρεί κατά την απόλυτη κρίση τoυ ότι παραβαίνει οποιονδήποτε από τους παρόντες όρους ή οποιαδήποτε διάταξη της ισχύουσας εθνικής ή κοινοτικής νομοθεσίας ή/και δεν συμμορφώνεται με τις υποδείξεις του ΟΤΕ. Στην περίπτωση αυτή, ο ΟΤΕ δεν φέρει καμία ευθύνη αποζημίωσης έναντι του Χρήστη.

andreasp
15-11-13, 14:51
Ουδέποτε μου στείλανε οποιουσδήποτε όρους. Είτε σε έντυπη μορφή, είτε σε ηλεκτρονική.
Σήμερα που ξανασυνδέθηκα, εμφανίστηκε ενα 15σελιδο (περίπου) με όρους, που πρώτη φορά στην ζωή μου τους βλέπω.
Σε κάθε περίπτωση, οτιδηποτε όρους και αν τυχον ειχα διαβάσει (που δεν είχα) είναι απαράδεκτο!
Ειναι πάγια τακτική, σε οποιαδήποτε εταιρία hosting, είτε κατοχύρωσης domain, αν δεν πληρώσεις να σου κόβουν την υπηρεσία και όχι σιωπηλα να αποδέχεσαι ότι τους κατέβει στο κεφάλι!

sdikr
15-11-13, 15:05
Ουδέποτε μου στείλανε οποιουσδήποτε όρους. Είτε σε έντυπη μορφή, είτε σε ηλεκτρονική.
Σήμερα που ξανασυνδέθηκα, εμφανίστηκε ενα 15σελιδο (περίπου) με όρους, που πρώτη φορά στην ζωή μου τους βλέπω.
Σε κάθε περίπτωση, οτιδηποτε όρους και αν τυχον ειχα διαβάσει (που δεν είχα) είναι απαράδεκτο!
Ειναι πάγια τακτική, σε οποιαδήποτε εταιρία hosting, είτε κατοχύρωσης domain, αν δεν πληρώσεις να σου κόβουν την υπηρεσία και όχι σιωπηλα να αποδέχεσαι ότι τους κατέβει στο κεφάλι!

Αν θυμάμαι καλά απο το δελτίο τυπου που είχαν βγάλει είχε κανονικά αναφορά στο ότι μετα τον χρόνο το πληρώνεις, ακόμα και στις προσφορές άλλων εταιριών όπως λές την ίδια τακτική έχουν όταν σου κάνουν πχ δώρο 3μήνες κλπ

@ ADSLgr.com All rights reserved.