PDA

Επιστροφή στο Forum : FORTHNET + ΚΑΜΑΤΕΡΟ = ΑΠΟΛΥΤΗ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ



equalizer288
20-11-13, 20:24
FORTHNET + ΚΑΜΑΤΕΡΟ = ΑΠΟΛΥΤΗ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ

Καλησπέρα,

είμαι συνδρομητής της εν λόγω εταιρείας για πάνω από 6 χρόνια.

Απορώ με τον εαυτό μου πως και δεν έχω πάει σε άλλο πάροχο μετά από τα τόσα προβλήματα που αντιμετωπίζω κάθε τόσο.
Αλλά φέτος τα Χριστούγεννα θα τους την κάνω δώρο την αλλαγή παρόχου.

Είμαι στο πρόγραμμα Nova Christmas offer 2012 3play 29,90€
όπου αναλύω:

Internet
Πληρώνω : 24άρι Internet
Μου παρέχουν: Τα πρώτα χρόνια κλείδωνα στα 10mbit, τον τελευταίο χρόνο στα 6,5 και το τρελό εδώ και ένα μήνα έχω συνεχή disconnect με την
γραμμή πολλές φορές για πολλή ώρα *down* και όταν συνδεθεί κλειδώνει στα θεαματικά Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 203 / 1.756:lol:

Sat TV
Πληρώνω:Nova Christmas offer 2012 3play
Μου παρέχουν:Καθόλου κανάλια nova cinema, όλα τα ντοκυμαντέρ και ΜΟΝΟ ΝΟVASPORTS 1
Γιατί το κρατάω; Για να βλέπουμε κανά match champions league της προκοπής (αν δεν το βάλουνε στο novasports 2:evil::rtfm::clap:)

Τηλ
Πληρώνω:απεριόριστα αστικά
Μου παρέχουν: πάλι καλά μας αφήνουν τουλάχιστον να επικοινωνούμε!!!:clap:

Όλα αυτά τα γράφω μετά από απελπισμένες προσπάθειες με την τεχνική υποστήριξη τους εδώ και μέρες να βρώ τι φταίει με την γραμμή μου αλλά τίποτα.

Α!!! Και ας μην ξεχάσουμε την αναμονή στην τηλεφωνική τεχνική υποστήριξη.....απλά γελάς από τα νεύρα σου!!!!:gun::2guns::rifle::shoot::rant::chair:

avga
21-11-13, 14:10
Με όλα αυτά που αναφέρεις πρέπει καλύτερα να απευθυνθείς στο forthnet support http://www.adslgr.com/forum/forums/217-Forthnet-Support

eniac
23-11-13, 07:00
FORTHNET + ΚΑΜΑΤΕΡΟ = ΑΠΟΛΥΤΗ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ
Δεν έχει να κάνει φίλε μου με την περιοχή το πρόβλημα σου.

Κι εγώ Καματερό + ForthNet είμαι και δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα.

Το Uptime απο το Router μου αυτή τη στιγμή:
Uptime: 7d 10h 40' 30''



Όλα αυτά τα γράφω μετά από απελπισμένες προσπάθειες με την τεχνική υποστήριξη τους εδώ και μέρες να βρώ τι φταίει με την γραμμή μου αλλά τίποτα.
Τι σου έχουν πεί δηλαδή? Τι έλεγχοι έχουν γίνει?
Τεχνικός έχει έρθει στο χώρο σου?

Κάνει ένα copy-paste και τα στατιστικά της γραμμής απο το router σου.

aenaos15
23-11-13, 10:31
Να επιβεβαιωσω κι εγω για το καματερο (Αγ. Τρυφωνας) οτι υπαρχουν αποσυνδεσεις.

eniac
23-11-13, 19:38
Να επιβεβαιωσω κι εγω για το καματερο (Αγ. Τρυφωνας) οτι υπαρχουν αποσυνδεσεις.

Οι αποσυνδέσεις δεν είναι θέμα περιοχής. Είναι θέμα γραμμής. :rtfm:

tsorbi
23-11-13, 19:49
Και Πόρτας Dslam θα έλεγα.

aenaos15
23-11-13, 21:44
Οι αποσυνδέσεις δεν είναι θέμα περιοχής. Είναι θέμα γραμμής. :rtfm:

Πουθενα δεν ειναι θεμα περιοχης. Απλα εγραψα την περιοχη. Ακριβως απο ανω το λεει πιο ευστοχα.

xatzikiriakos
25-11-13, 11:24
Άμα μετά από 6 χρόνια εμφανίζονται ξαφνικά προβλήματα, βρομάει καινούριο πρόβλημα στην γραμμή, αν πχ έγιναν έργα κάπου και έπαθαν ζημιά τα χάλκινα, οπότε θέλει πολύ υπομονή μέχρι να εγκριθεί κονδύλι να κάνει έργα ο οτε να εντοπίσει και να διορθώσει το πρόβλημα ή κάποια παρεμβολή.

bill27
26-11-13, 19:45
τους παιρνεις τηλ.κανονιζετε συνδιαστικο ραντεβου με οτε,αν επιμενουν(οι αποσυνδεσεις και ο χαμηλος συνγχρονισμος) κοιτας μονος σου η με ηλεκτρολογο την εσωτερικη σου καλωδιωση αν ακομα επιμενουν,αλλαγη παροχου με δικη τους υπαιτιοτητα,καταγγελια στην εεττ και αλλαγη παροχου.

καλα ξεμπερδεματα

ntinter
26-11-13, 19:55
Το "κανονίζεις συνδιαστικό ραντεβού με οτε", μετά από όσα έχω διαβάσει στο forum, μου ακούγεται σαν ανέκδοτο.
Είναι λίγο σνομπ. για να το πω ευγενικά, ο οτε σε τέτοια meeting. Όλο κάποια δικαιολογία βρίσκει για να μην έρθει.

@ ADSLgr.com All rights reserved.