PDA

Επιστροφή στο Forum : Hol και 8Mbit



Σελίδες : [1] 2 3 4 5 6

nnn
16-02-07, 01:00
Συνέχεια του http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=72165&page=12

Dimitris
16-02-07, 01:50
Κάπως λίγο δεν είναι το 512 upload για 8 Mbit ? Καλύτεροι είναι οι 4096/1024 :p

mj23
16-02-07, 20:18
ε αφού εδώ γράφουν οι ενεργοί, τότε μετά από 58 μέρες ταλαιπωρίας μου επιτρέπετε....

ΟΛΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

υ.γ. σα πολύ γρήγορα δε πάει...;;;;

harris
16-02-07, 21:18
ε αφού εδώ γράφουν οι ενεργοί, τότε μετά από 58 μέρες ταλαιπωρίας μου επιτρέπετε....

ΟΛΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

Επιτέλους!!! :worthy:

Καλοτάξιδη φίλε!!! :clap:


υ.γ. σα πολύ γρήγορα δε πάει...;;;;

με όλα :rofl::p

Tem
17-02-07, 09:12
Κάπως λίγο δεν είναι το 512 upload για 8 Mbit ? Καλύτεροι είναι οι 4096/1024 :p

Κάπως λίγο αλλά καλό γενικά:)

the swadow
17-02-07, 16:02
σε μενα παντως παει ΜΙΑ ΧΑΡΑ ναι ρε παλικαρια μετα τα πρηξηματα που τους εκανα στην hol δειτε ιδου : Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 768 / 8.128

harris
17-02-07, 16:14
σε μενα παντως παει ΜΙΑ ΧΑΡΑ ναι ρε παλικαρια μετα τα πρηξηματα που τους εκανα στην hol δειτε ιδου : Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 768 / 8.128

Άψογος!!!

Έχε απλά κατά νου ότι είναι βέβαιο ότι τα 768 δεν θα τα βλέπεις για πολύ ακόμα και σύντομα θα κλειδώσει στα 512 που είναι η επίσημη ταχύτητα του πακέτου :(

Tem
17-02-07, 16:15
σε μενα παντως παει ΜΙΑ ΧΑΡΑ ναι ρε παλικαρια μετα τα πρηξηματα που τους εκανα στην hol δειτε ιδου : Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 768 / 8.128
ωραίος :oneup:. Πολύ καλά :)

Tem
23-02-07, 11:30
Κάπως λίγο δεν είναι το 512 upload για 8 Mbit ? Καλύτεροι είναι οι 4096/1024 :p
τελικά αποφάσισα να θυσιάσω το upload για χάρη του download :p

nm96027
23-02-07, 14:42
Επειδη βλέπω οτι ο Tem, δεν αποκαλύπτει τα μυστικα του, θα μιλήσω εγω:

Χθες πηρα στην HOL και μου είπαν πως κάνουν την αναβάθμιση απο 4 σε 8 χωρις ενδιάμεση διακοπή. :oneup:
Achtung-achtung: η πληροφορία ειναι αδιασταυρωτη (ως γνωστον αν κατι δεν στο πουν παραπάνω απο δυο πωλητες της HOL με την ιδια ακριβως διατύπωση δεν ανηκει στην σφαίρα της εγκυρης και υλοποιησιμης πληροφορίας :hmm: ). Επισης για να μην φαω ξύλο :whistle: , δηλωνω οτι εγω δεν προτιθεμαι να το κανω τωρα το βήμα για οικονομικους λογους (θα τα φαω σε προσεχες μακρινοοοο ταξιδι τα λεφτα....;) ). Οποτε αν παει κατι στραβα στην αναβάθμιση μην μου πειτε οτι σας πηρα στο λαιμο μου.

Tem
23-02-07, 15:38
Επειδη βλέπω οτι ο Tem, δεν αποκαλύπτει τα μυστικα του, θα μιλήσω εγω:

Χθες πηρα στην HOL και μου είπαν πως κάνουν την αναβάθμιση απο 4 σε 8 χωρις ενδιάμεση διακοπή. :oneup:
Achtung-achtung: η πληροφορία ειναι αδιασταυρωτη (ως γνωστον αν κατι δεν στο πουν παραπάνω απο δυο πωλητες της HOL με την ιδια ακριβως διατύπωση δεν ανηκει στην σφαίρα της εγκυρης και υλοποιησιμης πληροφορίας :hmm: ). Επισης για να μην φαω ξύλο :whistle: , δηλωνω οτι εγω δεν προτιθεμαι να το κανω τωρα το βήμα για οικονομικους λογους (θα τα φαω σε προσεχες μακρινοοοο ταξιδι τα λεφτα....;) ). Οποτε αν παει κατι στραβα στην αναβάθμιση μην μου πειτε οτι σας πηρα στο λαιμο μου.

η πληροφορία διασταυρώθηκε ;):oneup:
- Το κύκλωμά σας ενεργοποιήθηκε στις 23 Φεβρουαρίου 2007.

nm96027
23-02-07, 16:35
η πληροφορία διασταυρώθηκε ;):oneup:
- Το κύκλωμά σας ενεργοποιήθηκε στις 23 Φεβρουαρίου 2007.

Τί λες τώρααααα?????:worthy:
Στο έκαναν αυθημερον?ΔΕΝ το πιστεύω!

harris
23-02-07, 18:16
η πληροφορία διασταυρώθηκε ;):oneup:
- Το κύκλωμά σας ενεργοποιήθηκε στις 23 Φεβρουαρίου 2007.

Προδότη του Club κατόχων 4096/1024 :p

Tem
23-02-07, 18:28
Τί λες τώρααααα?????:worthy:
Στο έκαναν αυθημερον?ΔΕΝ το πιστεύω!
σύμφωνα με το management tools το κύκλωμα ενεργοποιήθηκε .
Ακόμα όμως με 4άρα είμαι:hmm:
Επίσης άλλαξαν και όλα τα άλλα στοιχεία.


Προδότη του Club κατόχων 4096/1024 :p
τα δύο κλάμπ έχουν αδελφικές σχέσεις:p.
Αυτοανακυρήσσομαι σε επίτιμο μέλος του Club κατόχων 4096/1024:lol:

harris
23-02-07, 18:38
σύμφωνα με το management tools το κύκλωμα ενεργοποιήθηκε .
Ακόμα όμως με 4άρα είμαι:hmm:
Επίσης άλλαξαν και όλα τα άλλα στοιχεία.

ΩΧ... λακαμία μου μυρίζειιιιιιιιιιιιιιιιιιι :whistle:



τα δύο κλάμπ έχουν αδελφικές σχέσεις:p.
Αυτοανακυρήσσομαι σε επίτιμο μέλος του Club κατόχων 4096/1024:lol:

Επειδή είσαι ιδρυτικό μέλος σε δεχόμαστε :p :lol:

Tem
23-02-07, 19:02
[quote=harris;1019189]ΩΧ... λακαμία μου μυρίζειιιιιιιιιιιιιιιιιιι :whistle:


ΩΧ...:hmm:
μεταξύ των άλλων μου γράφει : HOL crctsOTE ADSL 1M ISDN
μέχρι τώρα έγραφε 4096 αν θυμάμαι καλά :mad:
Λές να με αναβάθμισαν σε 1024 ? :lol::sneer:
Χάρη υποψιάζεσαι κάτι ?

harris
23-02-07, 19:05
Χάρη υποψιάζεσαι κάτι ?

Μου κάνει εντύπωση να έχει status ότι ολοκληρώθηκε και να μην κλειδώνεις σωστά...

Δεν ξέρω τον ακριβή συσχετισμό και το flow chart των εργασιών τους, αλλά φαντάζομαι ότι αυτός που κάνει αναβάθμιση τεχνικά ειδοποιεί για να αλλάξει το status στην καρτέλλα σου...

Δεν παίρνεις ένα τηλ να ρωτήσεις; τσάμπα είναι από το 213 στο 2130004000 ;)

Tem
23-02-07, 19:08
Μου κάνει εντύπωση να έχει status ότι ολοκληρώθηκε και να μην κλειδώνεις σωστά...

Δεν ξέρω τον ακριβή συσχετισμό και το flow chart των εργασιών τους, αλλά φαντάζομαι ότι αυτός που κάνει αναβάθμιση τεχνικά ειδοποιεί για να αλλάξει το status στην καρτέλλα σου...

Δεν παίρνεις ένα τηλ να ρωτήσεις; τσάμπα είναι από το 213 στο 2130004000 ;)

σωστά. Παίρνω τώρα απο το 213;)
πρίν πάρω όμως βλέπω ότι πριν απο λίγο προστέθηκε και κάτι ακόμα
- Το κύκλωμά σας ενεργοποιήθηκε στις 23 Φεβρουαρίου 2007.
- Η HOL υπέβαλλε στον ΟΤΕ αίτηση ενεργοποίησης του κυκλώματος, στις 23 Φεβρουαρίου 2007. Αυτό είναι καινούργιο :hmm:

Tem
23-02-07, 19:43
Σχετικά με τον εξοπλισμό σας ADSL Router INTRACOM ISDN jet speed 520, για τον οποίο έχει ζητηθεί : Αποστολή στον πελάτη.
Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι η κατάσταση του αιτήματος είναι η εξής :
Ολοκληρώθηκε η αποστολή στον πελάτη

πριν απο λίγο πήρα και το παραπάνω μήνυμα
Διευκρινίζω ότι ζήτησα απλό μόντεμ επιστρέφοντας βέβαια το FRITZ Box Fon WLAN.
Aν και έχω και άλλο FRITZ , σκέφτομαι τελικά να μην το επιστρέψω και απλά να πληρώσω
για την αγορά του

harris
23-02-07, 20:03
- Η HOL υπέβαλλε στον ΟΤΕ αίτηση ενεργοποίησης του κυκλώματος, στις 23 Φεβρουαρίου 2007. Αυτό είναι καινούργιο :hmm:

Τι ρόλο βαράει ο ΟΤΕ τώρα; Που εμπλέκεται; :hmm:


Aν και έχω και άλλο FRITZ , σκέφτομαι τελικά να μην το επιστρέψω και απλά να πληρώσω για την αγορά του

Συλλογή θα τα κάνεις; (Για την άλλη με τις πεταλούδες ξέρω ότι πιάνει... εσύ με fritz κάνεις; :rofl::p )

Tem
23-02-07, 20:32
Τι ρόλο βαράει ο ΟΤΕ τώρα; Που εμπλέκεται; :hmm:
Συλλογή θα τα κάνεις; (Για την άλλη με τις πεταλούδες ξέρω ότι πιάνει... εσύ με fritz κάνεις; :rofl::p )
ο ΟΤΕ εμπλέκεται . Ετσι μου είπαν πριν απο λίγο στο 213 :hmm:. Πάντως είπαν ότι σε λίγες μέρες θα είμαι ΟΚ. Μάλλον πρέπει να πάρω πάλι.
Το θετικό είναι ότι ο ΟΤΕ είναι συνήθως πολύ γρήγορος:oneup: . Με βλέπω μέχρι τέλος Φεβρουαρίου να είμαι με 8.
Σκέφτομαι να αρχίσω να συλλέγω FRITZ και διάφορες συνδέσεις (HOL , ON κλπ):lol:

nm96027
23-02-07, 20:50
Με βλέπω μέχρι τέλος Φεβρουαρίου να είμαι με 8.

Και γω που νομιζα οτι σε αναβαθμισαν...:whistle:
Ελα χριστιανε μου και κοντεψα να λιποθυμίσω απο την ζηλεια και την εκλπηξη μαζι!!!
Λεω γω, μεσα σε μια μερα:
-ανακαλυψαμε οτι γίνονται οι αναβαθμίσεις χωρις αποσυνδεση
-το επιβεβαιωσαμε
-πηρες τηλεφωνο και το ζητησες
-σου το εκαναν κιολας

Γίνονται αυτα τα πραγματα μεσα σε μια μερα :hmm: ?? Ημουν ετοιμος να φτιάξω μπλουζακια με το λογοτυπο της ΗΟL.:p

Τem, γενικα στο λεω, μια και εισαι καρα-betatester να τους εχεις απο κοντα. Ξέρεις...μην σου κανουν τιποτα πετυχημενο και αντι για τα 8 παρεις τα $%^#@....
Τα ξέρεις, αυτα, τί στα λεω...

nm96027
23-02-07, 20:53
Επειδή είσαι ιδρυτικό μέλος σε δεχόμαστε :p :lol:

Επισης, Tem, πρεπει να δεσμευτεις οτι δεν προκειται να ανοιξεις ανταγωνιστικο thread με τίτλο "το club των κατόχων 8192/512".
Aντε να φύγεις απο το μαγαζι μας, να το καταπιουμε....Αλλά μην πας και ανοιξεις απέναντι δικο σου :nono: !

μεχρι τουλάχιστον να αναβαθμιστουμε και μεις :rolleyes:

harris
23-02-07, 21:00
Γίνονται αυτα τα πραγματα μεσα σε μια μερα :hmm: ??

Άμα θέλουμε όλα γίνονται... απλά δεν θέλουμε ;)


Έχω αρχίσει να το σκέφτομαι κι εγώ πάντως... είναι πειρασμός τα 8, όπως και να 'χει :whistle:

nm96027
23-02-07, 21:04
Έχω αρχίσει να το σκέφτομαι κι εγώ πάντως... είναι πειρασμός τα 8, όπως και να 'χει :whistle:

Οχι μονο ειναι πειρασμος, αλλα και το 8192 στο προφιλ του Τem ( φιλος μας ο Tem ) με ενοχλει στο ματι, βρε παιδι μου...
Σαν να εχει μπει σκουπιδακι καθε που το βλέπω...;)

Tem
23-02-07, 21:32
αν δεν ήταν κι αυτό το 512 up θα ήταν καλύτερα

nm96027
23-02-07, 21:42
αν δεν ήταν κι αυτό το 512 up θα ήταν καλύτερα

Στην συζητηση που ειχα μαζι τους σχετικα με την αναβαθμιση, η πωλητρια αφου με ενημερωσε οτι δεν χρειαζεται αποσυνδεση απο τα 4 στα 8, μου είπε μονη της:

"θα πρεπει να ξέρετε όμως οτι το upload στις 8αρες ειναι 512 (αντι για 1024 που εχω τωρα). Αν και μαλλον αυτο συντομα θα αλλαξει και θα παει και στις 8αρες στα 1024. "

Για να δουμε....

Tem
23-02-07, 21:50
Στην συζητηση που ειχα μαζι τους σχετικα με την αναβαθμιση, η πωλητρια αφου με ενημερωσε οτι δεν χρειαζεται αποσυνδεση απο τα 4 στα 8, μου είπε μονη της:

"θα πρεπει να ξέρετε όμως οτι το upload στις 8αρες ειναι 512 (αντι για 1024 που εχω τωρα). Αν και μαλλον αυτο συντομα θα αλλαξει και θα παει και στις 8αρες στα 1024. "

Για να δουμε....
και σε μένα το ίδιο είπαν. Πάντως προς στιγμή βρέθηκα σε δίλημμα

harris
23-02-07, 21:54
Αν και μαλλον αυτο συντομα θα αλλαξει και θα παει και στις 8αρες στα 1024. "

Λες να το δούμε μαζί με την ανακοίνωση για το 2play;!

Εκεί έχω φύγει σούμπιτος λέμεεεεεεεεεεεεε :clap::clap::clap::clap:

Tem
23-02-07, 22:07
:worthy: :clap: :clap: :respekt:
Και όμως η αναβάθμιση ολοκληρώθηκε πριν απο λίγο.
Eδώ και λίγα λεπτά το μόντεμ συγχρονίζει πλέον κανονικά 8446/766.
Επίσης βλέπω μεγάλη βελτίωση στο SNR margin και ειδικότερα στο upstream
Η πιο γρήγορη αναβάθμιση έγινε .Μπράβο στη HOL που κινήθηκε τόσο γρήγορα και
έγινε η αναβάθμιση μέσα σε λίγες ώρες.
Μπράβο και στον φίλο nm...... γιατί αν δεν μου είχε δώσει τη σχετική πληροφορία
θα ήμουν ακόμα με 4 Mbit :oneup:

harris
23-02-07, 22:16
:worthy: :clap: :clap: :respekt:
Και όμως η αναβάθμιση ολοκληρώθηκε πριν απο λίγο.

:stunned::stunned::stunned::stunned:

Καλά, κάτι παίζει με την HOL... δεν γίνονται αυτά τα πράγματα :whistle:

George28K
23-02-07, 22:27
:worthy: :clap: :clap: :respekt:
Και όμως η αναβάθμιση ολοκληρώθηκε πριν απο λίγο.
Eδώ και λίγα λεπτά το μόντεμ συγχρονίζει πλέον κανονικά 8446/766.
Επίσης βλέπω μεγάλη βελτίωση στο SNR margin και ειδικότερα στο upstream
Η πιο γρήγορη αναβάθμιση έγινε .Μπράβο στη HOL που κινήθηκε τόσο γρήγορα και
έγινε η αναβάθμιση μέσα σε λίγες ώρες.
Μπράβο και στον φίλο nm...... γιατί αν δεν μου είχε δώσει τη σχετική πληροφορία
θα ήμουν ακόμα με 4 Mbit :oneup:

Κανένας moderator να κάνει ban τον χρήστη Tem. Δεν μπορέι να παίζει με τον πόνο του κόσμου.

Που ακούστηκε αναβάθμιση χωρίς διακοπή σύνδεσης εεεεε:p :p :p

nm96027
23-02-07, 22:40
μεσα σε μια μερα:
-ανακαλυψαμε οτι γίνονται οι αναβαθμίσεις χωρις αποσυνδεση
-το επιβεβαιωσαμε
-πηρες τηλεφωνο και το ζητησες
-σου το εκαναν κιολας

Γίνονται αυτα τα πραγματα μεσα σε μια μερα :hmm: ?? Ημουν ετοιμος να φτιάξω μπλουζακια με το λογοτυπο της ΗΟL.:p


Hθελα να ξερα ποιος γελοιος έγραψε το παραπανω post. Φατνάζομαι τώρα πρεπει να το μασησω: :closed:

ΜΠΡΑΒΟ Tem, μπραβο και στην HOL. Επιτελους τα αυτονοητα πραγματα γίνονται πραγματικοτητα.:clap: :clap: :clap:

Και για να μην ξεχνιόμαστε: επιτιμο, ξε-επιτιμο μέλος, όλο το club των 4αρων, αυτος ο ηρωικος λοχος απο τους beta-testers του καλοκαιριου, δηλώνουμε οτι ΔΕΝ σε ζλευουμε γιατι εμεις εχουμε διπλάσιο upload απο σενα!:rofl: :rofl: :rofl:

παω να φτιάξω μπλουζάκια με το σημα της HOL...

stergios_ath
23-02-07, 23:11
Και για να μην ξεχνιόμαστε: επιτιμο, ξε-επιτιμο μέλος, όλο το club των 4αρων, αυτος ο ηρωικος λοχος απο τους beta-testers του καλοκαιριου, δηλώνουμε οτι ΔΕΝ σε ζλευουμε γιατι εμεις εχουμε διπλάσιο upload απο σενα!:rofl: :rofl: :rofl: [/SIZE]


Τουλάχιστον ας έχουμε και εμείς ακόμα ένα πλεονέκτημα εν σχέση με τους 8192/512!!

....Πλέον μόνο αυτό μας έχει απομείνει......:p

harris
23-02-07, 23:18
Και για να μην ξεχνιόμαστε: επιτιμο, ξε-επιτιμο μέλος, όλο το club των 4αρων, αυτος ο ηρωικος λοχος απο τους beta-testers του καλοκαιριου, δηλώνουμε οτι ΔΕΝ σε ζλευουμε γιατι εμεις εχουμε διπλάσιο upload απο σενα!:rofl: :rofl: :rofl:

Καλά... ναι αμέ... δεν ζηλεύουμε καθόλου λέμε!

Μέχρι να μας ρίξει κάνα screenshot με τίποτα 870+kBps κατέβασμα και να πάρουνε τα ζουμιά όλους μαζί :p :rofl:


παω να φτιάξω μπλουζάκια με το σημα της HOL...

Ένα medium παρακαλώ :twisted::p

bpapad81
23-02-07, 23:52
ειδατε η ΗΟL!!!!
Για την τεχνικη υποστιριξη τη γνωμη έχετε?

harris
23-02-07, 23:59
Για την τεχνικη υποστιριξη τη γνωμη έχετε?

Στις περισσότερες περιπτώσεις απλά κρατάνε καλές σημειώσεις για να τις μεταφέρουνε στο Τεχνικό Τμήμα...

Τα παιδιά της ΤΥ δεν ξέρουν και είναι εμφανές αυτό... Αλλά δυστυχώς αυτό γίνεται με όλους τους παρόχους :(

Tem
24-02-07, 00:41
ειδατε η ΗΟL!!!!
Για την τεχνικη υποστιριξη τη γνωμη έχετε?
άψογη η HOL ;)

nrg_polini
24-02-07, 00:57
Για αυτους που λενε οτι το upload ειναι μικρο δειτε λιγο τι παιζει παραεξω...μεγαλο θα ελεγα οτι ειναι! Εγω εχω 10240/512 (NTL-Αγγλια) και γενικα τα uploads εδω ειναι πολυ χαμηλα σε σχεση με το download...

bpapad81
24-02-07, 01:51
To οτι δεν γνωριζουν καποια πραγματα ειναι λογικο,δεν μπορεις να τα ξερεις ολα!!!
Απλα θα πρεπει να προσρξουν περισσοτερο οι πιο πανω,νομιζω,να κανουν σωστη και επαρκη εκπαισευση στα παιδια της Τ.Υ
Επισης αν δεν εχουν σωτη πληροφοριση απο τους πανω, τα παιδια αυτα τι να κανουν?
Πιστευω οτι τα παιδια αυτα κανοουν μπορουν για να ανταποκριθουν στις απαιτησεις τις δικες μας,που μερικες φορες, μπορει να ειανι υπεβολικές
:hmm: :hmm: :hmm: :hmm: :hmm:

nm96027
24-02-07, 02:59
Πιστευω οτι τα παιδια αυτα κανοουν μπορουν για να ανταποκριθουν στις απαιτησεις τις δικες μας,που μερικες φορες, μπορει να ειανι υπεβολικές


Η λέξη υπερβολη δεν ταιριάζει εδω μέσα!:p
Εχεις δει εσυ πουθενα γραμμενο μεσα στο φορουμ κατι υπερβολικό???εεεεε?????

Περα απο την πλάκα πολλες φορες γινομαστε μονομανεις με την σύνδεση μας, λες και κρέμεται ολο το κοσμοειδωλο μας απο την ADSL.
Απο την άλλη οι ISP δεν ειναι αθωοι. Πολλες φορες τις αμαρτιες των Πωλήσεων (ασχετοσυνη, ασυνεπεια, μαρκετιστικες υποσχεσεις θα-θα-θα-θα, μαρκετιστικες δικαιολογιες του τύπου "η συνδεση σας ειναι Ζυγος με κακο ωροσκόπο" και αλλα γλαφυρα) καλουνται να τις πληρώσει η Τεχνική υποστήριξη.
Κλασσικό παράδειγμα: όταν εγω μπήκα στο ευρυζωνικο κόσμο και διαπιστωσα οτι κατέβαζα με 22kb ενω η γραμμή ήταν 384, πηρα τηλ στις πωλησεις. Στις πωλησεις ενω ηξεραν την ιστορια με τα πιταρισμενα DSLAM, εκαναν τους Κινέζους και με ύφος υπαλλήλου στο Υπ. Εμπορίου μου ελεγαν παρτε τηλεφωνο στην τεχνική υποστηριξη. Οποτε τα παλικάρια εκει, δεν είχαν αλλη επιλογη απο το να μου λενε ευφανταστα ψέματα ("φταρνιστήκατε πανω απο το ρουτερ και μήπως κόλησε καμμια ίωση?") για να δικαιολογησουν τις χαμηλες ταχύτητες....

Οσες φορες ομως χρειάστηκε να αντιμετωπισω ενα καθαρα τεχνικο ζήτημα, τους βρήκα πρόθυμους και πραγματικα εξυπηρετικους.

harris
24-02-07, 11:07
Η λέξη υπερβολη δεν ταιριάζει εδω μέσα!:p
Εχεις δει εσυ πουθενα γραμμενο μεσα στο φορουμ κατι υπερβολικό???εεεεε?????

Yπερβολές :p



Οσες φορες ομως χρειάστηκε να αντιμετωπισω ενα καθαρα τεχνικο ζήτημα, τους βρήκα πρόθυμους και πραγματικα εξυπηρετικους.

Η προθυμία δεν λείπει, και αυτό είναι το μόνο σίγουρο! Σε αρκετές περιπτώσεις όμως λείπει η γνώση και αυτό είναι λίγο σπαστικό :(

Πέραν αυτού σαφώς και υπάρχουν άνθρωποι που γνωρίζουν και βοηθούν, μην τα βάζουμε όλα σε ένα σακί ;)

bpapad81
24-02-07, 17:59
παιδες καλα ολα αυτα αλlα εχω προβλημα!!!
εχω φτιαξει στο outlook 2003 ενα account,δουλευε μια χαρα, μεχρι που έκανα test account και δεν μπορει να στειλει.
βγαζει

Task 'pop.mail.yahoo.com - Sending' reported error (0x800CCC78) : 'Unable to send the message. Please verify the e-mail address in your account properties. The server responded: 530 authentication required - for help go to http://help.yahoo.com/help/us/mail/pop/pop-11.html'

pop.mail.yahoo.com και ο smtp.mail.yahoo.com
το εχω σβήσει και το εχω φτιαξει απο την αρχει τον λογαριασμο αλλα το ιδιο.
Εχει κανεις καμια ιδεα?

Tem
25-02-07, 09:31
πολύ καλά πάει η 8άρα. Σφαίρα πραγματικά :)
Η αναβάθμιση αξίζει τον κόπο. Ειδικότερα όταν γίνεται μέσα σε λίγες ώρες.

lewton
25-02-07, 11:44
πολύ καλά πάει η 8άρα. Σφαίρα πραγματικά :)
Η αναβάθμιση αξίζει τον κόπο. Ειδικότερα όταν γίνεται μέσα σε λίγες ώρες.
Τελικά κατάφεραν να το κάνουν έτσι αυτόματα; :whistle:

nm96027
25-02-07, 13:31
Τελικά κατάφεραν να το κάνουν έτσι αυτόματα; :whistle:

Αυθημερον, αγαπητε μου, αυθημερον!Το γεγονος αυτο κατατάσει την αναβάθμιση του Tem, στην βιβλική κατηγορία θαυμάτων της Αναστάσεως του Λαζάρου, θαύμα το οποιο ελπίζω να εχει συνεχεια, να εισαι συστηματικο και οχι απλη συμπτωση.

lewton
25-02-07, 13:55
Ρωτάω επειδή επέμεναν τα ξεφτέρια της ότι όποιος είχε 4096/1024 έπρεπε να κάνει διακοπή και νέα ενεργοποίηση για να πάει σε 8192/512.

nm96027
25-02-07, 14:21
Ρωτάω επειδή επέμεναν τα ξεφτέρια της ότι όποιος είχε 4096/1024 έπρεπε να κάνει διακοπή και νέα ενεργοποίηση για να πάει σε 8192/512.

Σωστα θυμάσαι...Αυτή η κουλη πολιτική ήταν προσωρινή και τώρα απλως συνέβει το αυτονόητο. Και επειδη το αυτονόητο ειναι ενα σπάνιο γεγονος, εμεις χειροκροταμε.:p

Perseas_888
25-02-07, 19:43
Tem τίποτα νουμεράκια θα μας πεις για να μας φτιάξεις λίγο ? (λέμε τώρα...)

Ξεκίνησαν τα 850άρια τώρα πια ? .....

cmos
25-02-07, 20:00
http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=1017825&postcount=1

@ ADSLgr.com All rights reserved.