PDA

Επιστροφή στο Forum : Τουλάχιστον 7 κλήσεις την ημέρα από call centres της Wind. Δεν πάει άλλο.



britgreek
23-11-13, 12:03
Παιδιά, έχουμε συνεχόμενες κλήσεις για να μας κάνουν προσφορές από τη Wind, οι οποίες είναι τουλάχιστον 7 κάθε μέρα. Αυτό συμβαίνει και στα κινητά μας, αλλά και στα σταθερά (δικό μου, γυναίκας μου, πατέρα μου, της δουλειάς) και μάλιστα,ενώ στις αιτήσεις μας έχουμε ζητήσει να μην συμπεριλαμβάνονται οι αριθμοί μας ή τα τηλέφωνά μας στον κατάλογο, πλέον αυτοί που μας καλούν ξέρουν το ονοματεπώνυμό και τον πάροχό μας. Η κατάσταση έχει γίνει ιδιαίτερα εκνευριστική, αλλά γνωρίζω ότι δεν φταίνε οι υπάλληλοι που απλά προσπαθούν να βγάλουν το ψωμί τους κι έτσι απλά ζητάω ευγενικά να μην ξανακαλέσουν, εξηγώντας την κατάσταση.



Πριν από δύο ημέρες, η κοπέλα που με κάλεσε μου είπε ότι φταίει ο πάροχός μου (HOL, Vodafone) που δεν ενημέρωσε το σύστημα ότι δεν επιθυμούμε να μας καλούν ενώ το είχαμε ζητήσει, κι ότι εκείνοι βλέπουν στο ενιαίο σύστημα (έτσι το είπε), σε ποιον πάροχο ανήκουμε, τις συνδέσεις και τα στοιχεία μας και γι' αυτό μας καλούν πλέον ονομαστικά. Επίσης μου είπε ότι δεν απαγορεύεται η τηλεφωνική προώθηση ακόμα και σε ώρες κοινής ησυχίας, εφόσον γίνεται για το καλό του συνόλου (!) το οποίο αν τους προτιμήσει θα πληρώνει λιγότερα.



Συμβαίνει και σε άλλους ή έχουμε πέσει στην περίπτωση; Από πού κι ως πού μπορεί η κάθε εταιρεία και ο κάθε υπάλληλος να βλέπει ονοματεπώνυμα, διεύθυνση, ημερομηνία λήξης συμβολαίων και άλλα προσωπικά δεδομένα;

DSLaManiaC
23-11-13, 12:50
Δες την υπογραφή μου.

britgreek
23-11-13, 12:57
Δες την υπογραφή μου.

Μα εγώ το έχω κάνει αυτό στην αίτηση όλων των συνδέσεών μας, γιατί υπάρχουν τα αντίστοιχα τετραγωνάκια στο συμβόλαιο. Ακόμα όμως κι αν γίνει αυτό, αυτοί που με καλούν, με παίρνουν με απόκρυψη τις περισσότερες φορές. Αυτούς πώς θα τους καταγγείλω;

DSLaManiaC
23-11-13, 18:05
Μα εγώ το έχω κάνει αυτό στην αίτηση όλων των συνδέσεών μας, γιατί υπάρχουν τα αντίστοιχα τετραγωνάκια στο συμβόλαιο. Ακόμα όμως κι αν γίνει αυτό, αυτοί που με καλούν, με παίρνουν με απόκρυψη τις περισσότερες φορές. Αυτούς πώς θα τους καταγγείλω;

Δεν είναι το ίδιο..

Κάνε τη διαδικασία.. Δες και τα σχόλια από κάτω..

@ ADSLgr.com All rights reserved.