PDA

Επιστροφή στο Forum : απατη με ντετεκτιβ



Σελίδες : [1] 2

morfeas-dsl-
22-07-04, 13:32
Παιδια σορυ που ειναι λιγο ασχετο αλλα καπου ηθελα να το πω.

Προσφατα εγινε μια διαρηξη στο σπιτι μου ενω λειπαμε και μαζι με κατι αντικειμενα κλεψανε και ενα σκυλο. Εγιναν καταγγελιες κτλ και να μην πολυλογω επειδη ψαξαμε ΜΟΝΟΙ μας βρηκαμε τον κλεφτη τον υποδειξαμε στην ασφαλεια και πηραμε πισω τα αντικειμενα εκτος απο το σκυλο το πιο σημαντικο δηλαδη.

Εδω στην ασφαλεια ξυνουν τα @@ και επειδη ακρη δε βρισκαμε πηραμε τηλεφωνο ενα ντετεκτιβ που ετυχε να παρουμε αυτον επειδη ειχε γραφειο οπως εγραφε ο καταλογος κ στην πολη μας. Ο τυπος ευγενεστατος λεει να παρουμε τηλεφωνο στα γραφεια στην πατρα γιατι απο εκει δηθεν ερχονται οι ντετεκτιβ. Περνουμε εμεις το σηκωνει καποιος κ καταληξαμε στο εξης.

500€ προκαταβολη κ αν βρει το σκυλο αλλα 600€. Αν δε το βρει σε δεκα μερες οπου οπως ειπε θα ειναι ευκολη υποθεση θα μας επεστεφε την προκαταβολη. Ετσι κ καναμε μας εκοψε αποδειξη κ απο εκει κ περα ο τυπος χαθηκε. Τον περναμε τηλεφωνο στο κινητο δε το σηκωνε κ μετα απο 15 μερες τηλεφωνησαμε στο συλλογο μαθαμε πως υπαρχουν κοντα στις δεκα ακομα καταγγελιες για αυτο το γραφειο κ πως δεν ανηκει καν στην ενωση των ντετεκτιβ. Μας ειπαν ακομα πως δεν υπαρχει γραφειο ουτε εδω ουτε στην αθηνα αλλα εχει ενα στην πατρα και πως με αλλα δυο τηλεφωνα καταφερνει να κοροιδευει να περνει λεφτα κτλ.

Τον πηραμε τηλεφωνο απο αλλον αριθμο το σηκωσε του ειπαμε οτι ξερουμε τι κανει κτλ κ πως θα καταθεσουμε μηνυση(το απογευμα θα δει..) κ λεει στη μητερα μου που του μιλουσε "θα σε....παλιο που... κτλ κτλ και θα στο κλεισω το σπιτι κ θα με μαθετε συντομα ποιος ειμαι"...ο λαος λεει σκυλι που γαυγιζει δε δαγκωνει.

Το θεμα ειναι τι θα κανατε εσεις?συγνωμη αν σας κουρασα

morfeas-dsl-
22-07-04, 13:33
αν το επιτρεπουν οι moderators σας παραθετω κ τα στοιχεια του "γραφειου"

George978
22-07-04, 13:40
οπλα εχετε? αν οχι παρε κανενα και μαθε να το χρησιμοποιειτε.

aesir
22-07-04, 13:40
Eμένα με κούρασε και δεν το διάβασα γιατί είναι όλο μονοκόμματο, χωρίς κενά και κεφαλαία στην αρχή κάθε πρότασης. Μπορείς να γράψεις όποια παράπονα έχεις, αλλά αν μείνει ως έχει και δεν το κάνεις edit να είναι ποιό ευανάγνωστο θα αναγκαστώ να το κάνω delete... :|

dantouan
22-07-04, 14:05
Ναι οντως φιλε morfeas-dsl-, το post σου ειναι πολυ κουραστικο, μου βγηκαν τα ματια... :shock: :shock: :shock:

morfeas-dsl-
22-07-04, 14:06
παιδια εκανα καποια αλλαγη.τι αλλο να κανω για να το βελτιωσω?

psyxakias
22-07-04, 14:07
morfeas-dsl-, πω πω φρική φίλε.. Για τον ντετέκτιβ, δεν έχω ιδέα τι μπορείς να κάνεις... Αλλά αυτοί οι αλήτες οι διαρρήκτες γιατί πήρανε το σκυλί; για να το πουλήσουν και καλά; τι να πεις... :evil: :evil: :evil:

Για τα στοιχεία του γραφείου δε το βρίσκω καλή ιδέα πάντως... :roll:

Ducklord
22-07-04, 14:08
Άεσιρ, είσαι λίγο αυστηρός, ή μου φαίνεται; ;-)
Άστο, δεν χρειάζεται ντηλήτ.


Μορφέα, κάνατε μαλακία - με το συμπάθειο. Καταγράψατε τη συνομιλία; Έπρεπε να το έχετε κάνει και μετά να επισκεφθείτε την αστυνομία με την κασσετούλα. Τότε θα έβλεπε το καθίκι "ποιός θα `απάυτωνε` ποιόν". Προς το παρόν, δεν ξέρετε τίποτα για αυτόν και έτσι ίσως ακόμη και ακραίες απόψεις, όπως η κατοχή όπλου, να είναι σωστές. Αυτό που ξέρω να πω είναι πως η ιδεολογία μου, αν και το πλέον φιλήσυχο άτομο, είναι απλά: "τα καθίκια στην πυρά". Δεν πρέπει απλά να τον κηνυγήσετε, ούτε να κάνετε καταγγελία. Πάρτε τηλέφωνο απο μια ΤΡΙΤΗ γραμμή και πείτε του τα ακόλουθα:

Για περιπτώσεις σαν τη δική σου υπάρχουν άνθρωποι σαν αυτούς που προσλάβαμε. Ξέρουν που είσαι, ποιός είσαι, ποιοί είναι οι γνωστοί σου και έχουν πληρωθεί για να σου τσακίσουν τα δάχτυλα - αυτό είναι το ελάχιστο που θα σου κάνουν. Ή αυτό, ή συμμορφώνεσαι άμεσα. Σου δίνουμε μια μέρα για να μας πάρεις στο αρχικό μας τηλέφωνο.

Δηλώστε πρώτα στην αστυνομία πως αυτό είναι μπλόφα, ενημερώστε έναν αστυνομικό για την ακριβή κίνησή σας και, να θυμάσαι, καταγράψτε κάθε πιθανή συνομιλία. Όσο για το αν το παραπάνω φαίνεται "ψεύτικο", να ενημερώσω όποιον δεν τον γνωρίζει και του φαίνεται περίεργο, πως δεν πρόκειται για μαφιόζικο σενάριο. Πατέρας γνωστού μου είχε "μάντρα" αυτοκινήτων, και κάποιες φορές που κάποιος του είχε κάνει κάποια πολύ, ΠΟΛΥ χοντρή ζημιά (του τύπου κλοπή δεκάδων εκατομμυρίων, αγορά πολλών αυτοκινήτων με πλαστά στοιχεία και μετά "μην τον είδατε") είχε καταφύγει σε "αυτούς" τους... "βοηθούς". Και ναι, μπορούν να την "σπρώξουν" πολύ την κατάσταση.

Προσωπική μου άποψη, βέβαια, είναι "άστο να πάει". Εγώ θα τον κηνυγούσα (γιατι -ΔΕΝ- ανέχομαι τα καθίκια που προσπαθούν να επιβάλουν τη μαλακία που τους δέρνει στους γύρω τους) αλλά το κόστος, υλικό και ψυχολογικό (και ίσως και... σωματικό) θα είναι μεγαλύτερο απο ό,τι ήδη χάσατε.

Απλά λοιπόν...
Άστο.

Φιλικά
Παπιάρχοντας
Υ.Γ.: Χώστε βέβαια, θα το ξαναπώ, μαγνητοφωνάκι στο τηλέφωνο και να ρίχνετε και καμιά κλεφτή ματιά όταν κυκλοφορείτε - αν και, 100%, πιστεύω πως προσπαθούσε να σας τρομάξει - οι περισσότεροι τέτοιοι τυπάδες είναι, και λυπάμαι για την έκφραση, αυτό που λέμε "χέστηδες". Απο το τηλέφωνο πουλάνε μαγκιά, και όταν σε δουν...

aesir
22-07-04, 14:09
Παραγράφους όπου είναι δυνατόν, με κενή γραμμή ανάμεσα για να σπάσει ολο το μονοκόμματο... και εσύ οταν το κοιτάς, πως σου φαίνεται;

morfeas-dsl-
22-07-04, 14:11
Ευχαριστω πολυ αν ημουν δυο χρονια μεγαλυτερος κ τυχαινε σε εμενα ακριβως αυτο θα εκανα. Τωρα που το χειριζονται οι γονεις μου μαλλον θα αρκεστουν στη μηνυση. Ρωτησαμε το δικηγορο και μας ειπε οτι το να καταγραψεις μια συνομιλια ειναι παρανομο. Δηλαδη μπορει ο δικαστης να δεχθει το στοιχειο μπορει ομως να σε βαλει και τρεις μηνες φυλακη..

morfeas-dsl-
22-07-04, 14:16
Αφησα σειρες αναλογα με το θεμα καθε παραγραφου. Το νοημα ειναι μεγαλο δε μπορω πιο ομορφα

psyxakias
22-07-04, 14:16
aesir, συμφωνώ και εγώ με Ducklord ότι παραείσαι αυστηρός (απλά εγώ ήμουν πιο διακριτικός και στο έστειλα σε PM πριν. χεχεχε) - Εγώ διαβάζω και αρκετά μεγάλα μηνύματα όταν έχω χρόνο ακόμα και αν δεν έχουν παραγράφους, αλλά αν δεν έχω χρόνο/όρεξη απλώς τα αγνοώ.. προσωπικά, δεν θεωρώ απαραίτητη την διαγραφή τους πάντως...

Ducklord, δεν είναι κακή η ιδέα σου για την μπλόφα... εμένα θα με ένοιαζε πάντως και με τον σκύλο τι θα γίνει :roll:

morfeas-dsl-, καμμία ελπίδα εύρεσης του σκύλου;

morfeas-dsl-
22-07-04, 14:20
Στην ασφαλεια μας ειχαν πει οτι δυσκολα εως αδυνατο θα ηταν να βρουν τον κλεφτη. Για το σκυλο ουτε κουβεντα."εχει πουληθει η στη λαρισσα ή στον εβρο που δυσκολα θα τον βρειτε".
Τωρα αν σκεφτεις οτι βρηκαμε μονοι μας τον κλεφτη δεν αποκλειω να βρουμε κ το σκυλο. Δεν υπαρχει νομος ρε. Εδω ο δικηγορος λεει πως μπορει να πει αυτος εγω μονο το βιντεο πηρα κ μετα αφησα ανοιχτη την πορτα κ να μην κατηγορηθει καν για το σκυλο. Ακομα πως το γεγονος οτι ηταν δεμενος με αλυσιδα δε μετραει γιατι λεει μπορει να ισχυριστει οτι μπηκε αλλος και τον πηρε
ΥΓ.Δε νομιζω οτι θα το διεγραφε ο aesir. Μπορει να το ειπε σε στυλ ducklord για να το κανω καλυτερο

aesir
22-07-04, 14:24
Ισως να είμαι κάπως παράπανω αυστηρός, όμως τώρα με το edit που έκανε είναι η νύχτα με την μέρα.

morfeas-dsl-, βρε συ, στα επόμενα όμως πάλι τα ίδια, βαριέσαι να βάζεις κενά και κεφαλαία; :roll:

morfeas-dsl-
22-07-04, 14:28
μα και κενα εβαλα και κεφαλαια. Το ποστ φαινοταν καλυτερο βασικα πριν το αποστειλω. Αν εννοεις για αυτα που ακολουθησαν δεν εβαλα γιατι ειναι μικρα και δεν ειναι δυσκολο να διαβαστουν :roll:

aesir
22-07-04, 14:32
morfeas-dsl-, Aρκεί οτι προσπαθείς, και ελπίζω να βλέπεις το αποτέλεσμα και να συνεχίσεις. :wink:

dantouan
22-07-04, 14:32
δεν εβαλα γιατι ειναι μικρα και δεν ειναι δυσκολο να διαβαστουν


Προσαπθησε να το κανεις σε ολα τα post σου ανεξαρτητος μεγεθους... :wink:

morfeas-dsl-
22-07-04, 14:35
Κοιτα στο αρχικο η διαφορα ειναι πολυ μεγαλη,στα αλλα οχι τοσο αλλα ενταξει συνηθεια ειναι. Πω ταραχτηκε αυτη η μανα μου με τον αλητη που μπλεξαμε

lazar
22-07-04, 14:59
παιδια εκανα καποια αλλαγη.τι αλλο να κανω για να το βελτιωσω?

τόοοοοοοοονους!

morfeas-dsl-
22-07-04, 15:10
Τονους δε βαζω,δε μου αρεσουν! Μονο σε γραπτα οπου δυστυχως χρειαζεται..
Μπορει καποιος να πει τι θα εκανε με το θεμα? Οχι μονο παρατηρησεις σχετικα με το πως γραφω!

lazar
22-07-04, 15:17
Στην ασφαλεια μας ειχαν πει οτι δυσκολα εως αδυνατο θα ηταν να βρουν τον κλεφτη. Για το σκυλο ουτε κουβεντα."εχει πουληθει η στη λαρισσα ή στον εβρο που δυσκολα θα τον βρειτε".
Τωρα αν σκεφτεις οτι βρηκαμε μονοι μας τον κλεφτη δεν αποκλειω να βρουμε κ το σκυλο. Δεν υπαρχει νομος ρε. Εδω ο δικηγορος λεει πως μπορει να πει αυτος εγω μονο το βιντεο πηρα κ μετα αφησα ανοιχτη την πορτα κ να μην κατηγορηθει καν για το σκυλο. Ακομα πως το γεγονος οτι ηταν δεμενος με αλυσιδα δε μετραει γιατι λεει μπορει να ισχυριστει οτι μπηκε αλλος και τον πηρε


Με συγχωρείς, αυτά τα λέει ο δικηγόρος, ο δικός σας; Τότε πες του ότι και ο κλέφτης μπορεί να ισχυριστεί ότι άλλος σας έκλεψε και εκείνος μπήκε μέσα από την ανοιχτή πόρτα. Και πήρε ό,τι πήρε, γιατί τα βρήκε πεταμένα στο πάτωμα και νόμιζε ότι δεν σας χρειάζονται και ότι θα τα πετούσατε στα σκουπίδια.

Και οι καταθέσεις και οι ανακρίσεις γιατί γίνονται; Και γιατί ψάχνουν για στοιχεία οι δικηγόροι, τότε; Και γιατί κάνουν ερωτήσεις στα δικαστήρια; Μήπως για να φανεί ποιός λέει αλήθεια και ποιός ψέμματα;

lazar
22-07-04, 15:18
Τονους δε βαζω,δε μου αρεσουν! Μονο σε γραπτα οπου δυστυχως χρειαζεται..


Με συγχωρείς, αλλά δεν είναι τι μας αρέσει. Είναι θέμα ευκολώτερης επικοινωνίας.

morfeas-dsl-
22-07-04, 15:23
Αυτος(ο κλεφτης) ασχολειται με ηλεκτρονικα,συγκολησεις κτλ. Ειπε πως του τα εφερε καποιος απο ενα χωριο για επισκευη. Καλα δεν τον πιστεψαν στην αστυνομια αλλα το μονο που μπορουν να κανουν μεχρι να γινει η δικη σε ενα χρονο απο τωρα ειναι να μας δωσουν τα πραγματα πισω πραγμα που δε μας βοηθα αφου τα πηραμε μονοι μας(το πιστευεις οτι τηλεφωνησαμε στον κλεφτη κ μας ειπε "α κατα τις εξι μπορω να περασετε",εννοειται πως περασαμε αμεσως..)
Το θεμα ειναι ο αλητης ο "ντενεκτιβ". Για το σκυλι στενοχωρηθηκαμε πολυ αλλα οτι ειναι να γινει θα γινει στο δικαστηριο. Ο αλλος ομως μπορει να τη γλυτωσει..

Ducklord
22-07-04, 17:38
Άσε τον κλέφτη, τουλάχιστον αυτός ήταν... καλός στη δουλειά του!
Τον άλλο τον μπάσταρδο πως θα βολέψετε με νοιάζει! Θέλω μελλοντικό απντέητ για το πως τον βρήκατε και του τσακίσατε τα παίδια με σιδερολοστούς. Άει στο διάολο πια, με τον κάθε αλήτη που πλουτίζει με τον κόπο των άλλων. Όλη η Ελλάδα στο αραλίκι έχει μάθει. Νέφτι και σανίδες με ταβανόπροκες, να μάθουν κάποιοι - κάποιοι να δουλεύουν.

Φιλικά (μόνο μη συναντήσω κανένα τέτοιο κατακάθι)
Παπιάρχοντας

WAntilles
22-07-04, 17:45
Τονους δε βαζω,δε μου αρεσουν! Μονο σε γραπτα οπου δυστυχως χρειαζεται..
Μπορει καποιος να πει τι θα εκανε με το θεμα? Οχι μονο παρατηρησεις σχετικα με το πως γραφω!

Τι λες;

Σοβαρά;

Τότε ξεκίνα να γράφεις σε Afrikaans. Αυτά που γράφουνε εκεί κάτω στη Ζιμπάμπουε.

Το ίδιο καλά θα σε καταλαβαίνουμε.

Δηλαδή καθόλου.

lazar
22-07-04, 17:47
Τότε ξεκίνα να γράφεις σε Afrikaans. Αυτά που γράφουνε εκεί κάτω στη Ζιμπάμπουε.

South Africa.

cyrus
22-07-04, 19:33
Εμένα από όλη αυτή την ιστορία μια απορία μου δημιουργήθηκε... Πώς καταφέρατε ρε θηρίο να βρείτε τον κλέφτη μόνοι σας; (Αν επιτρέπεται δηλαδή). :?:

Συγνώμη για το άσχετο post αλλά γνώμη για λύση στο πρόβλημα σου δεν έχω :( και μάλλον θα συμφωνήσω με τον Παπιάρχοντα. :twisted:

morfeas-dsl-
22-07-04, 19:33
Ελεος ρε σεις. Δηλαδη αν καποιος εδω στο φορουμ δε βαζει τονους δεν τον καταλαβαινετε? Αχρηστοι ειναι εντελως οι τονοι. Μπηκαν αρχικα απο το Μ.Αλεξανδρο για να μπορουν οι βαρβαροι να τονιζουν σωστα και να μην μπερδευουν λεξεις με αλλες που εμοιαζαν. Δε βλεπω πολλους βαρβαρους εδω μεσα...!
Οσον αφορα το ντεντεκτιβ,το δικαστηριο μας ειπαν θα γινει σε 2-3 χρονια γιατι δε θεωρειται υποθεση πρωτης πρωτεραιοτητας...
φιλικα,
Γιωργος

lazar
22-07-04, 20:17
Μπηκαν αρχικα απο το Μ.Αλεξανδρο για να μπορουν οι βαρβαροι να τονιζουν σωστα και να μην μπερδευουν λεξεις με αλλες που εμοιαζαν. Δε βλεπω πολλους βαρβαρους εδω μεσα...!


Έχουμε κάνει εκτενώς τη συζήτηση σε άλλο thread. Κι εμείς βάρβαροι είμαστε πλέον, έτσι που γράφουμε, όσο από μπερδέμματα άστα να πάνε. Βάζω και τον εαυτό μου μέσα, μην νομίζεις.

WAntilles
22-07-04, 20:24
Ελεος ρε σεις. Δηλαδη αν καποιος εδω στο φορουμ δε βαζει τονους δεν τον καταλαβαινετε? Αχρηστοι ειναι εντελως οι τονοι. Μπηκαν αρχικα απο το Μ.Αλεξανδρο για να μπορουν οι βαρβαροι να τονιζουν σωστα και να μην μπερδευουν λεξεις με αλλες που εμοιαζαν. Δε βλεπω πολλους βαρβαρους εδω μεσα...!

Υπάρχουν και πάμπολλοι μάλιστα (οι ανορθόγραφοι).

Εάν εσύ είσαι ανορθόγραφος (δεν ξέρω ούτε λέω ότι είσαι, υπόθεση κάνω) και δεν βάζεις ούτε τόνους, και γράψεις:

"Περνω ή Παιρνω το κιβώτιο και συνεχίζω."

Τί εννοείς;

παίρνω -> λαμβάνω

ή

περνώ -> προσπερνώ

Είδες πού χρειάζονται απαραίτητα οι τόνοι;

chrispen
22-07-04, 22:09
wantilles το παράδειγμα σου είναι λάθος διότι όπως και εσύ ο ίδιος γράφεις αλλο το περνώ με ε και άλλο το παίρνω με αι . Και στις 2 περιπτώσεις απο την ορθογραφία βγάζεις νόημα και χωρίς τόνους. Βέβαια συμφωνώ οτι χρειάζονται οι τόνοι.

WAntilles
22-07-04, 22:33
wantilles το παράδειγμα σου είναι λάθος διότι όπως και εσύ ο ίδιος γράφεις αλλο το περνώ με ε και άλλο το παίρνω με αι . Και στις 2 περιπτώσεις απο την ορθογραφία βγάζεις νόημα και χωρίς τόνους. Βέβαια συμφωνώ οτι χρειάζονται οι τόνοι.

Δεν διάβασες τί γράφω;

Ποιός μου εγγυάται ότι ο άλλος δεν είναι ανορθόγραφος;

Νικαετός
22-07-04, 23:03
LOL!!! Τελικά είχατε δεν είχατε το πήγατε στην ...ορθογραφία ! Ο άνθρωπος έχει τον πόνο του...

Morfeas ,μήπως ο τύπος πουλάει ΚΑΙ συναγερμούς σε συνεργασία με κάποια τοπική security ? Ο κλέφτης εννοώ ? Τώρα θα μου πείτε τι σχέση έχει ? Έχει, έχει. Μη ρωτάτε γιατί , αλλά έχει. Τώρα για τον ντετέκτιβ, πέρα από τη μήνυση ,δεν νομίζω πως μπορείτε να κάνετε τιποτε άλλο . Πάντως καλό θα ήταν να γίνουν γνωστά τα στοιχεία του για να μην την πατήσουν και άλλοι ! Και δεν εννοώ κατ'ανάγκη εδώ ,αλλά κάπου ευρύτερα ! Alter ίσως? Μάκης ? Δεν ξέρω κάτι θα σκεφτείς .

Εύχομαι να βρεθεί ο σκύλος και ελπίζω να μην ήταν σκύλος- φύλακας !! Αν ναι μάλλον έπρεπε να "απολυθεί" :mrgreen: :mrgreen:

Υ.Γ. Ελπίζω να μην παρεξηγηθούν τα τελευταία που έγραψα

morfeas-dsl-
23-07-04, 01:21
Εμένα από όλη αυτή την ιστορία μια απορία μου δημιουργήθηκε... Πώς καταφέρατε ρε θηρίο να βρείτε τον κλέφτη μόνοι σας; (Αν επιτρέπεται δηλαδή). :?:

ο κλεφτης εκλεψε και ενα τρειλερ για βαρκα του παππου μου που ειχαμε στην αποθηκη. Για οποιον δεν ξερει τα τρειλερς χρησιμευουν στη μεταφορα φορτιου και δενονται πισω απο μια βαρκα. Εχουνε πινακιδες,χαρακτηριστικα γνωρισματα κτλ. Δηλαδη αν δεις το δικο σου και ενα αλλο διπλα ειναι σχεδον απιθανο να μη ξερεις ποιο ειναι το δικο σου.
Η απλη λογικη λοιπον ελεγε οτι αυτος το πηρε για να το χρησιμοποιησει. Πως θα το εκανε ομως αν δεν το τροποποιουσε? Θα το πηγαινε σε συνεργειο βγαινει αυτοματα απο το στομα σου. Ποσα τετοια συνεργεια υπαρχουν στο Αγρινιο? 3 απαντας παλι στιγμιαια. Τη συνεχεια την ξερετε..

morfeas-dsl-
23-07-04, 01:25
για συναγερμους που ρωτησατε δε νομιζω. Να πω και κατι και τα σχολια δικα σας?
οταν πηγαμε να παρουμε αυτα που μας εκλεψε ξεχασαμε να παρουμε τη ρεζερβα απο το τρειλερ(την οποια ειχε αφαιρεσει..). Πηγαινει λοιπον ξανα ο παππους μου να την παρει και του λεει αυτος παρε την απο την αποθηκη δε θυμαμαι ποια ειναι. Μπαινει μεσα ο παππους και :shock:
ειχε αλλες δεκα ρεζερβες..

Νικαετός
23-07-04, 08:47
Πηγαινει λοιπον ξανα ο παππους μου να την παρει και του λεει αυτος παρε την απο την αποθηκη δε θυμαμαι ποια ειναι. Μπαινει μεσα ο παππους και
ειχε αλλες δεκα ρεζερβες..


Καλά και η αστυνομία δεν τον γνώριζε ?? (Απίθανο μου φαίνεται!!)

George978
23-07-04, 09:51
LOL @ aesir+wantilles. Πρωτη φορα βλεπω σε φορουμ να απειλουν οτι θα σβησουν θεμα επειδη δεν εβαλε παραγραφους χρηστης σε μηνυμα. Μηπως πρεπει να βαραμε και καμμια προσοχη οταν μπαινουμε εδω μεσα?

Ducklord
23-07-04, 10:12
George978:
Μετ`βολή!
Προσ`ή!
Ίτ-ια, Ίτ-ια, Ίτ-ια (λουλουδιασμένη; )

Μορφέα:
Με τον ντετέκτιβ τι θα κάνετε τελικά;

Φιλικά
Παπιάρχοντας

morfeas-dsl-
23-07-04, 11:24
με τον ντεντεκτιβ θα κανουμε μονο μηνυση. Καταρχας δεν ξερεις τι ανθρωπος μπορει να ειναι. Για να εχει τοσο ψαξει το θεμα της απατης μπορει να ειναι και αλλοι απο πισω.. Θα δικαστει σε τρια χρονια ειπε ο δικηγορος,μεχρι τοτε μπορει να εξαπατει ελευθερα.
nikoseagle η αστυνομια μονο αποτυπωματα πηρε και ειπε πως θα κανει οτι μπορει...

Gothic
23-07-04, 12:46
Βλέπω να βρήκε το @ ο ντετέκτιβ τον κλέφτη και να του είπε "το και το φιλαράκι, δώσε μου μια 400άρα να μην μπλέκεις και τους ρίχνω και μια απειλή να μας αφήσουν ήσυχους."
Μια ώρα με ένα τέτοιο απατεώνα σε ένα κλειδωμένο δωμάτιο θέλω μόνο... Με μια πένσα και ένα πηρούνι θα μπορούσα να τους κάνω επικά πράγματα :twisted: :twisted:

wintech2003
23-07-04, 12:47
Με μια πένσα και ένα πηρούνι θα μπορούσα να τους κάνω επικά πράγματα

Γοτθικα πραγματα θελεις να πεις...

Gothic
23-07-04, 12:49
Με μια πένσα και ένα πηρούνι θα μπορούσα να τους κάνω επικά πράγματα

Γοτθικα πραγματα θελεις να πεις...
Teee heee heee :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Ducklord
23-07-04, 12:49
Γκόθικα, είσαι πολύ ήπιος. Γιατί να μείνεις σε παλιομοδίτικες τεχνικές όταν υπάρχει το νέο CD της Βανδή;
;-)

Φιλικά
Παπιάρχοντας

morfeas-dsl-
23-07-04, 13:19
χα καλο. Λεει ο δικηγορος μπορειτε να βαλετε δυο μπραβους να τον δειρουν(αν ειναι μονος..) αλλα τιποτα δεν σας εξασφαλιζει οτι το ιδιο δε θα κανει και αυτος μετα...
Παιδια μας ειπε ο προεδρος του γραφειου των ντεντεκριβ οτι το συγκεκριμενο γραφειο εξαπατει πελατες σχεδον 25 χρονια και πως κανεις δε μπορεσε να το κλεισει. Βλεπετε κλεινει δουλειες οπου δινει μονο αποδειξη και οχι προσυμφωνα. Πχ αν πει οτι στο δικαστηριο ξερετε εγω εψαξα για το σκυλι δε το βρηκα κτλ ποιος θα του πει κατι αφου δε μπορουμε να δειξουμε το αντιθετο

androu
23-07-04, 15:09
Μα αφού δεν το βρήκε γιατί να πάρει τα 100€ παραπάνω? Τα στοιχεία τα ξέρεις του Κ. Ντεντέκτιβ? Πήγαινε απο το τηλ. κατάλογο του ΟΤΕ και ψάξε να μάθεις διευθυνση κτλπ (αν δεν τον εχεισ κάνει ήδη)! Ισως χρειάζεται ο Μάκης όπως είπε και κάποιος πιο πριν..!! ] Ευχομαι καλή τύχη.

morfeas-dsl-
23-07-04, 16:22
δε θα παρει 100 παραπανω. Το οτι αν τον εβρισκε θα επερνε αλλα 600 τα οποια ναι θα διναμε το ειπε μονο και μονο για να αυξησει την αξιοπιστια του προς εμας..
Τα στοιχεια του τα ξερουμε αν και με τετοιους ανθρωπους ποτε δεν εισαι σιγουρος ποιοι ειναι..

pelasgian
23-07-04, 16:33
Πάρτον φωτογραφία, βρες τη διεύθυνσή του, το τηλέφωνό του, τον αριθμό ταυτότητάς του, τον αριθμό κυκλοφορίας του αυτοκινήτου του και βάλτα πίσω από τη φωτογραφία του, στο χώρο που μένει μόνιμα, στη πόρτα με μπλου-τακ. Σε ξεχωριστό post-it με άλλο γραφικό χαρακτήρα βάλε το τηλέφωνό σου. Σκούπησε τη φωτογραφία προσεκτικά και κόλα το post it με τσιμπίδα.

Όταν πας να πάρεις τα λεφτά, έχε έναν αστυνομικό από δίπλα και γράψε τη συνομιλία με μικρόφωνο στο μανίκι σου. Νομίζω ότι τον στέλνει μέσα.

Σχετικά με το σκύλο, βάλε άλλο ντετέκτιβ.

Νικαετός
23-07-04, 18:12
Νομίζω παιδιά , πως ζητάτε να επωμισθεί πολλές σκοτούρες ο φίλος Μορφέας. Σημασία έχει ο τύπος να μην εξαπατήσει άλλους. Αν μπορεί να αποδείξει οτιδήποτε καλό είναι να πάει στην τηλεόραση , ακόμα και στην τοπική. Αν είχε και την μαρτυρία του σωματείου των ντετέκτιβ,ακόμα καλύτερα. Το να ζητάμε από ένα παιδί και την οικογένειά του να βγάλει το φίδι από την τρύπα ,είναι πολύ.

Όσο για το να προσλάβει άλλον ντετέκτιβ ,για να βρει τον σκύλο,συγχωρέστε με αλλά νομίζω πως πάει πολύ , ανεξάρτητα από την συναισθηματική αξία που μπορεί να έχει. Άλλωστε πιστεύω πως μόνοι τους εχουν περισσότερες πιθανότητες να βρούν τον σκύλο. Βέβαια το τι θα κάνετε φίλε Μορφέα, είναι καθαρά δικό σας θέμα στην τελική,αλλά αν προσλάβετε άλλον ντετέκτιβ εξηγείστε του πως χρήματα θα πάρει μόνο αν φέρει τον σκύλο ΜΕ την αλυσίδα !!!
:wink: :wink: :wink:

smartie
23-07-04, 19:58
Αυτο ειναι μια φοβερη αλητεια απο τους πολλους επιτηδειους που κυκλοφορουν εν Ελλαδι..
Και φυσικα οι μπατσοι στ'αρχιδια τους. Αλλωστε ειχα γνωρισει ενα μπατσο καποτε και ειχα φριξει με αυτα που μου ελεγε. Πως πολλες φορες κλοπιμαια αζητητα και μη τα μοιραζονται μεταξυ τους, τυπους σαν τον ντεντεκτιβ εχουν πολλους αλλα τους αφηνουν ησυχους γιατι τρωνε και αυτοι.. και μαλιστα τρελα λεφτα οχι ψιλα..

Οσο για τους τονους.. ειναι προφανες ουτε εγω τους θελω..
Ναι να μιλαμε σωστα ορθογραφια κλπ αλλα οι τονοι ηταν παντα μια βλακεια
Ποιος δε καταλαβαινει ενα κειμενο χωρις τονους? Η αγραμματος ειναι η κανει το βλακα γιατι θελει τονους.
Και ειναι πολυς ο κοσμος που δεν βαζει και ελπιζω να γινει στανταρ
τωρα αν υπαρχουν καποιοι πολεμιοι υπερ των τονων.. ειναι καθαρα για θεμα συνηθειας..

Νικαετός
23-07-04, 20:34
Οσο για τους τονους.. ειναι προφανες ουτε εγω τους θελω..
Ναι να μιλαμε σωστα ορθογραφια κλπ αλλα οι τονοι ηταν παντα μια βλακεια
Ποιος δε καταλαβαινει ενα κειμενο χωρις τονους? Η αγραμματος ειναι η κανει το βλακα γιατι θελει τονους.
Και ειναι πολυς ο κοσμος που δεν βαζει και ελπιζω να γινει στανταρ
τωρα αν υπαρχουν καποιοι πολεμιοι υπερ των τονων.. ειναι καθαρα για θεμα συνηθειας..


http://www.adslgr.com/forum/thread7437.html

@ ADSLgr.com All rights reserved.