PDA

Επιστροφή στο Forum : Άκυρο μήνυμα



las p
26-11-13, 14:05
Μου ήρθε ένα μήνυμα στο κινητό από τον ΟΤΕ(χωρίς αριθμό) και στην αρχή του μηνύματος αναφέρεται ένα μεγάλο λινκ που καταλήγει σε gov.gr
και λέει ότι η άδεια διαμονής σας έιναι έτοιμη περάστε να την πάρετε ''τμήμα αδειών Βέροια''!!! Εγώ ουδεμία σχέση έχω μ αύτο το μήνυμα μένω Αθήνα και είμαι Έλληνας υπήκοος!!! Το πιο πιθανό είναι να έχει γίνει κάποιο λάθος, σας έχει έρθει ποτέ εσάς τέτοιο μήνυμα ή οτιδήποτε άλλο τέτοιου περιεχομένου? Πήρα ΟΤΕ COSMOTE και μου είπαν ότι δε γνωρίζουν κάτι? Η cosmote μου είπε ότι δεν μπορεί να αποκλειστεί το μήνυμα? γίνεται αυτό? Να σημειωθεί ότι έχει ξαναέρθει το μήνυμα πριν ενάμιση χρόνο και να σημειωθεί επίσης και επίσης να σημειωθλει ότι το μήνυμα μ ενόχλησε μόνο επειδή δεν αφορά εμένα και μόνο και για κανένα άλλο λόγο.Αυτό προς αποφυγή παρεξηγήσεων ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Koala_
26-11-13, 14:21
Πάντως τα ελληνικά σου είναι άψογα. Πόσο καιρό είσαι στην Ελλάδα; :p

nnn
26-11-13, 14:25
Το πιθανότερο είναι να έχει περαστεί το τηλέφωνο σου σαν αριθμός κάποιου αλλοδαπού από λάθος.

famous-walker
26-11-13, 15:10
Τα νούμερα ανακυκλώνονται. Μάλλον είχε τον αριθμό πριν από σένα.

FuS
26-11-13, 17:07
Η δική μου απορία είναι πώς κατάλαβες ότι είναι από τον οτέ, δηλαδή τι έγραφε.

las p
26-11-13, 21:34
οταν μου ηρθε το μηνυμα φιλε FuS ελεγε ΟΤΕ

FuS
26-11-13, 21:42
Σε ευχαριστώ για την απάντηση.
Δεν έχω ξανασυναντήσει κάτι τέτοιο αλλά ούτε και γνωρίζω κάτι παρόμοιο που να έχει σχέση με οτέ/cosmote, γι' αυτό και σε ρώτησα, από απλή περιέργεια.

las p
26-11-13, 21:53
ρωτησα και την κοσμοτε αν γινεται να μπλοκαρει να μην ερχεται και δεν γινεται μου ειπαν οντως δε γινεται?

FuS
26-11-13, 22:09
Τεχνικά δεν γνωρίζω αν είναι εφικτό αλλά πράγματι δεν μπορούν/υποχρεώνονται να το μπλοκάρουν (απ' όσο γνωρίζω και με επιφύλαξη).

las p
26-11-13, 22:19
FuS οκ σ ευχαριστω για την απαντηση

nicolaos
28-11-13, 19:28
Να παρεις τηλ τον Σφακιανακη στο τμημα ηλεκτρονικου εγκλήματος της ΕΛΑΣ

las p
28-11-13, 20:06
nicolaos αστειεεεεε

@ ADSLgr.com All rights reserved.