PDA

Επιστροφή στο Forum : ΟΤΕ Σημασια στον πολιτη



stedes
02-12-13, 22:07
Αγαπητοι συμφοριτες θα ηθελα να καταθεσω την προσωπικη μου εμπειρια οσον αφορα τον ΟΤΕ σε θεμα εξυπηρετησης και διευκολυνσης μας ως πολιτες και συνανθρωπους.Τον μαιο του 2013 εκανα μια αιτηση στον οτε για νεα τηλεφωνικη συνδεση στο λουτρακι κορινθιας και συγκεκριμενα 1400 μετρα απο την παραλιακη στην ακρη δηλαδη της πολης προς το βουνο.Στην συγκεκριμενη περιοχη ειμαστε 12 σπιτια (οικογενειες) κατι περιπου σαν οικισμος χωρις δικτυο ,χωρις κολωνες και αποσταση απο το καφαο 400 μετρα .Αφου εγινε η τεχνικη επισκεψη απεφανθησαν προφορικα οτι δεν μπορει να γινει η νεα συνδεση διοτι πρεπει να δημιουργηθει δικτυο και μαλιστα υπογειο βασει των τελευταιων αποφασεων του ΟΤΕ.Στην παρουσα οικονομικη περιοδο (κριση) και ο οτε εχει περιορισει καποιες επενδυσεις ,εχω διαβασει και απο εδω μεσα απο συμφοριτες κοστος νεων κολωνων ,για 200 μετρα κτλ,κτλ απογοητευτηκα αλλα πηρα αποφαση να το μελετησω και να κανω μια προσπαθεια για την επιτευξη του στοχου μου .Μαθαινω λοιπον οτι υπαρχει εσωτερικη εντολη του οτε ,οτι με 10 νεες αιτησεις τηλ. συνδεσης θεωρειται οικισμος και το αιτημα κρινεται εφικτο ,αλλα την περιοδο που δυανυουμε που να βρω 10 υπογραφες απο τα 12 σπιτια ? Τελικα κατορθωσα να βρω 7 νεες συνδεσεις και εδω ξεκινουν ολα .Με ατελειωτες ωρες γκουγκλαρισμα κατορθωσα να βρω τηλεφωνα,διευθυνσεις,τεχνικους,διευθυντες,προισταμενους στον ΟΤΕ και ξεκινωντας παρακαλω απο αθηνα !!!!!!!!!! εγινε η μελετη για το δικτυο ,απεσταλη στην κορινθο να μελετηθη και να χαρτογραφηθη (ξανα επιτοπιες τεχνικες επισκεψεις) απο εκει στην τριπολη για εγκριση και κοστολογηση ,απο εκει στην πατρα για οικονομικη εγκριση ,επιστροφη στην τριπολη ,προωθηση στην κορινθο ,προωθηση στο λουτρακι στον δημο για αδεια εκσκαφης και αδεια τομης οδοστρωματος ,επιστροφη στον οτε για καταθεση εγγυητικης επιστολης για το εργο (εργολαβο) και σημερα ειμαι στην ευχαριστη θεση να πω οτι τελειωσα και το εργο ξεκινα αμεσα.Αυτο που θελω να τονισω και να επισημανω ειναι οτι κατα την διαρκεια ολων αυτων που διαβασατε παραπανω την (διαδρομη) του θεματος μου σας καταθετω με απολυτη ειλικρινεια δεν μου απαντησε ΚΑΝΕΝΑΣ δεν γινεται ,ολοι μου απαντουσαν να το μελετησουμε και θα σας ενημερωσουμε και οντως με ενημερωναν,κανενας δεν με χλευασε η ειρωνευτηκε ,ολοι τους με αντιμετωπησαν με χιουμορ και συμπαθεια,ολοι τους κατεβαλαν το 100% του επαγγελματισμου τους ,και θελω να δωσω και στους εννεα εμπλεκομενους υπαλληλους του οτε ανα την ελληνικη επικρατεια (α ρε γραφειοκρατεια) ενα μεγαλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για την επιλυση του προβληματος μας .:oneup::oneup::oneup:

sweet dreams
02-12-13, 23:03
Δεν πρέπει να χάνουμε την ελπίδα μας στον Θεό λοιπόν....... συμβαίνουν ακόμη θαύματα!!!!!!

AssVas
03-12-13, 14:36
Το τηλέφωνο είναι βασική ανάγκη (σώζει ζωές) και καλά έκαναν όλοι οι εμπλεκόμενοι και εσύ με το όλο θέμα .
Ανθρωπιά πάνω από όλα .

krunar
03-12-13, 15:50
και αν σε παίρνει...βάλε VDSL και απόλαυσε ταχύτητες που ούτε έχεις φανταστεί.
Και εγώ λουτράκι είμαι και κλειδώνω 35-38 στην VDSL. 18-20 ήμουν στην ADSL
Καλορίζικο

gkamared
03-12-13, 19:11
Κοίτα σε περιοχές που δεν υπάρχει δίκτυο ίσως να γίνονται και θαύματα όπως στο εξοχικό μου άλλα η διαδικασία είναι τεραστία τουλάχιστον στην γειτονία ήθελαν να βάλουν αν δεν ήθελα τότε άστα

@ ADSLgr.com All rights reserved.