PDA

Επιστροφή στο Forum : Επιτέλους άνοιξε η πόρτα



johnadsl
24-07-04, 06:32
Γειά σας παίδες, επιτέλους με ειδοποίησαν πως άνοιξε η πόρτα, εγκρίθηκε και μου στέλνουν το μόντεμ.
Είχα κάνει αίτηση γιά το ECOnomy 1000 της ΟΤΕΝΕΤ με μόντεμ της INTRACOM.
Ποιός θα μπορούσε να μου δώσει 2-3 πληροφορίες, αν θα δυσκολευτώ στη σύνδεση και αν χρειάζεται να προσέξω σε κάτι.
Το ECOnomy 1000 είναι καλή σύνδεση και πόσο θα μου κοστίζει κάθε μήνα ή να κοιτάξω κάτι άλλο.
Αυτά γιά πρώτες απορίες και ευχαριστώ.

JohnGR
24-07-04, 08:01
johnadsl καλώς όρισες!

Η σύνδεση (οι ρυθμίσεις της σύνδεσης καλύτερα) είναι πολύ εύκολη υπόθεση. Με τις οδηγίες του manual, της ΟΤΕnet και της αναζήτησης (http://www.adslgr.com/forum/search.php) του forum θα τα καταφέρεις μια χαρά.

Το economy (οποιοδήποτε economy) είναι ΧΑΛΙΑ σύνδεση. Περιμέναμε τόσο καιρό να απαλλαγούμε από χρονο/ογκοχρεώσεις και θα γυρίσουμε στα ίδια; Προσωπικά το ECOnomy1000 θα το εξαντλούσα σε μισή ημέρα!

Αν σε ενδιαφέρει καθαρά το οικονομικό, τότε θα σου πρότεινα μια 256 ΧΩΡΙΣ τους περιορισμούς των "οικονομικών" πακέτων. Βέβαια, δεν μας έχεις αναφέρει και τις ανάγκες σου. Αν σε ενδιαφέρουν μόνο 1-2 ώρες net την ημέρα, ακόμη και το 1000 μπορεί να σε ικανοποιήσει.

Φιλικά,
Γιάννης

ΥΓ: Στο μέλλον θα σε παρακαλέσω να χρησιμοποιείς την αναζήτηση, ώστε να μην ανοίγονται άσκοπα καινούρια threads.

Aias
24-07-04, 08:42
Παντως αν χρησιποιεις p2p προγραμματα κατεβαζεις 1Gb την ημερα τουλαχιστον.

elias24
24-07-04, 09:00
Δε νοείται broadband με ογκοχρέωση ή χρονοχρέωση. Ξενερώνω και μόνο που τα ακούω. Εγω λεω μια 384άρα, μιας και είναι αρκετά καλές οι τιμές, όχι σε πΟΤΕΝΕΤ, αλλά σε ACN ή Forthnet

WAntilles
24-07-04, 10:32
Μακριά από:

- πΟΤΕnet
- ο,τιδήποτε άλλο από flat-rate
- 256 -> η διαφορά τιμής μηνιαίως με την 384 είναι €5 αφού θα πληρώνεις πάγιο και στις 2 για 384
- USB ή/και απλά modems -> ΜΟΝΟ Ethernet Modem-Routers μαζί

sdikr
24-07-04, 13:02
Μακριά από:

- πΟΤΕnet
- ο,τιδήποτε άλλο από flat-rate
- 256 -> η διαφορά τιμής μηνιαίως με την 384 είναι €5 αφού θα πληρώνεις πάγιο και στις 2 για 384
- USB ή/και απλά modems -> ΜΟΝΟ Ethernet Modem-Routers μαζί

Βρε μανία με την Οτενετ!!
Το μόνο που μπορώ να πώ εναντίον τους είναι οτι το έχουν ακριβά (32 ευρώ για 384)

Στο δεύτερο συμφωνώ, αμάν κάναμε να ξεφύγουμε απο την χρονοχρέωση!

τα 256 δεν είναι άσχημη επιλογή ειδικά αν είσαι σε φορτωμένο dslam που και να είχες 384 πάλι με 256 θα κατέβαζες.

Για το τελευταίο συμφωνώ ειδικά απο την στιγμή που υπάρχουν ethernet modems (speedtouch) στην ίδια τιμή με usb

@ ADSLgr.com All rights reserved.