PDA

Επιστροφή στο Forum : Απορία σχετικά με Conn-X



kirilos2000
18-02-07, 00:27
Πρόσφατα έκανα αίτηση υποβάθμισης του Conn-X πακέτου που είχα απο τα 1024 στα 768 λόγω των γνωστών προβλημάτων με τις ταχύτητες. Την αίτηση την έκανα 01/02 στο κεντρικό υποκατάστημα του ΟΤΕ στην Ερμού Θεσσαλονίκης.
Το θέμα τώρα είναι το εξής:
Αυτοί από εκεί με πήραν τηλέφωνο προχθές και μου είπαν ότι κάναν λάθος και ότι στείλαν με τα ΕΛΤΑ το μοντεμ το speedtouch που είχε στην προσφορά (αυτή με τη δωροεπιταγή των 50 ευρώ) πριν τις 01/02 και ότι αν μου έρθει το πακέτο να ζητήσω να επιστραφεί. Βέβαια εγώ το πακέτο το πήρα και είδα και την απόδειξη μέσα η οποία μου χρεώνει κανονικά το μόντεμ 9,50 ευρώ τι λέτε να κάνω;
Υ.Γ Να τονίσω βέβαια ότι όταν ίσχυε η προσφορά είχα κάνει τηλεφωνικά δύο αιτήσεις μέσω 134 στις οποίες είχα παραγγείλει το συγκεκριμένο μόντεμ αλλά ως διά μαγείας αυτές ακυρώνονταν και γι αυτό έπειτα αποφάσισα να πάω αυτοπροσώπως από το κεντρικό τους υποκατάστημα.

apagal
18-02-07, 01:51
Αν δεν κάνω λάθος, από τη στιγμή που ανανέωσες το πακέτο(δεν παίζει ρόλο που υποβάθμισες την ταχύτητα) σου στέλνουν δώρο ένα μόντεμ.

macos
18-02-07, 16:35
Αν δεν κάνω λάθος, από τη στιγμή που ανανέωσες το πακέτο(δεν παίζει ρόλο που υποβάθμισες την ταχύτητα) σου στέλνουν δώρο ένα μόντεμ.

έχει πλάκα το ΟΤΕ καμμιά φορά ... Αν δηλαδή περνάς μια φορά το μήνα από τα 768 σε 1024, κάνεις συλλογή από speedtouch?

tsitoudi
18-02-07, 18:01
Εδώ προφανώς έγινε κάποιο λάθος.Κανονικά δικαιούσαι μόντεμ μόνο κατά την ενεργοποίηση της γραμμής.Η συγκεκριμένη προσφορά της δωροεπιταγής ίσχυε και σε υπάρχοντες πελάτες που έβαζαν μία νέα 6μηνη δέσμευση.Είχαν ουσιαστικά 50€ έκπτωση για να διαλέξουν από κάποια δώρα.

hercules_j
19-02-07, 18:28
κράτατο μεχρι να σου ερθει ο λογαριασμός κα να δεις τι "μαργαριτάρια" σου χρεώνουν.
αν δεν στο χρεώσουν τοτε να το επιστρέψεις,
αν στο χρεώσουν μετα εξαρτάται από σενα τι θα κάνεις.

@ ADSLgr.com All rights reserved.