PDA

Επιστροφή στο Forum : διαμοιράσμα Internet σε ασύρματο δίκτυο...



PReD
25-07-04, 22:08
Παιδιά σε λίγο καιρό θα συνδεθώ με το wireless network της θεσσαλονίκης και έχω μια απορία...

Είναι δυνατόν να μοιραστώ την σύνδεση μου στο Internet, μόνο με ένα συγκεκριμένο άτομο που είναι συνδεδεμένο και αυτό στο ίδο δίκτυο? Αν ναι πώς και που μπορώ να βρώ περισσότερες πληροφορίες...

Επιπλέον έχει κανένας κανα καλό link για κάρτες ασύρματης δικτύωσης για να κάνω έρευνα αγοράς.
Το Wirelesslan.gr δεν είναι και ότι πιο πλήρες σαν site...

Επίσης αν έχετε και καμία πρόταση για κάρτα ασύρματης δικτύωσης ή προσωπική εμπειρία θα ήταν καλοδεχούμενη...

aesir
25-07-04, 22:55
Εννοείς θα συνδεθείς με το www.salonicawireless.net ? Αν δεν βρεις αυτό που θέλεις εκεί, κοίτα και στης Αθήνας www.salonicawireless.net

Πάντως αυτό που θέλεις να κάνεις γίνεται, αλλά πρέπει να μπεις στον κόσμο του wireless για τα καλά. Πιστεύω οτι θα βρεις τις πληροφορίες που θες στα sites. Επίσης μπορεί να σε βοηθήσει στις απορίες σου ο papashark.

PReD
25-07-04, 23:04
Ναι στο www.salonicawireless.net θα συνδεθώ και συγκεκριμένα σε κόμβο του www.twmn.net . Έχω ψάξει και στο www.awmn.gr αλλα δεν μπορώ να βρώ κάτι συγκεντρωτικό όσον αφορά πληροφορίες για κάρτες και δεν έχω βρει και κανένα site πλήρες ώστε να κάνω μια έρευνα αγοράς...

aesir
25-07-04, 23:15
Εδώ έχει πληροφορίες www.patraswireless.net

NetTraptor
26-07-04, 02:17
aesir, Αιχχχχχ….

potis21
26-07-04, 02:28
Αν βάλεις την τοπική σου διευθυνση στο gateway του άλλου χρήστη μάλλον. μετά σηκώνεις routing σε σένα και τον δρομολογείς προς τα εξω.. Αλλά μήν σε πάρουν οι sniffers πρέφα και σε χρησιμοποιήσουνε για spam (τι ειπατε? δεν εχει σπαμμερσ η Ελλάδα? :shock: :( :( " η καμιά τρελή χακεριά (το εχω κάνει... :oops: :oops: )
ΚΑΙ ΚΛΕΙΣΤΑ ΤΑ DHCP, πρός θεού..... :!:

@ ADSLgr.com All rights reserved.