PDA

Επιστροφή στο Forum : Πολιτική διακοπής



geomad
19-12-13, 23:20
Καλησπέρα,
Εχω κάνει αίτηση για vdsl στην Ξάνθη, και τουλάχιστον 3-4 άτομα (τεχνικοί / απο το εμπορικο τμήμα) με έχουν επιβεβαιώσει οτι είμαι κάτω απο τα 800 μέτρα μέσω του Wizard και θα πιάνω στη χειρότερη 30-35 mbps.
Μου ειχατε πει να ξανακαλέσω χθες 18/12 για να το κοιταξουμε παλι. Κάλεσα λοιπόν και ένας τεχνικός μου είπε ( μέσω του Attenuation μου απο το adsl = 17 db ) αυτο που είχα υπολογίσει και εγω πρόχειρα (απο wizard άλλης εταιρίας , attenuation και google maps), οτι είμαι δηλαδή 900-1200 μέτρα και ίσως να μην πιάνω κάν. Όταν ειχα αναφέρει τις ανησυχίες μου στους πρώτους τεχνικούς μου απάντησαν οτι η forthnet εχει άλλα μηχανήματα που δουλεύουν με διαφορετικό τρόπο (...) και να μην ανησυχώ.
Μετά απο αυτο το εμπορικό τμήμα με ενημέρωσε οτι πλέον δεν μπορώ να ακυρώσω την αίτηση καθώς γίνεται ενεργοποίηση στις 23/12 και πως αν θέλω να φύγω απο τη forthnet θα πληρώσω 72 ευρω.
Δηλαδή οτι εαν με έχετε κοροιδέψει και δεν μου προσφέρετε αυτο για το οποίο ήρθα δεν μπορώ να φύγω.(ΔΕΝ ενδιαφερομαι για υποβαθμιση σε adsl.)
Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι πώς είναι δυνατόν εφόσον έχω υπογράψει συμβόλαιο , εαν δεν μπορείτε να μου προσφέρετε αυτό που αγοράζω να πρέπει να πληρώσω και απο πάνω για να φύγω.( Και μιλάω για πρόβημα λόγω απόστασης όχι καλωδίωσης του σπιτιού μου κλπ)
Με την τεχνική υποστήριξη στο 13831 δεν βγάζω άκρη. με κάνουν μπαλάκι απο το τεχνικό στο εμπορικό και κανένας δεν είναι σίγουρος για τίποτα και δεν μπορεί να μιλήσει υπεύθυνα. :hmm:
Τονίζω οτι δεν θέλω να φύγω απο τη forthnet ( άλλωστε εγω σας κάλεσα για να έρθω σε εσάς ), αλλά δεν θέλω να δω τις υποψίες μου να γίνονται πραγματικότητα και να με περιορίσετε αναγκαστικά σε adsl.
Ελπίζω να βγεί κάποια άκρη με τη βοήθεια σας.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Γιώργος Κάζας

Forthnet.Nova.Rep1
20-12-13, 12:30
Καλημέρα geomad,

στείλτε μας σας παρακαλούμε ένα στοιχείο της συνδρομής σας με προσωπικό μήνυμα, για να δούμε πως μπορούμε να βοηθήσουμε.


ευχαριστούμε
Νίκος, Forthnet support

@ ADSLgr.com All rights reserved.