PDA

Επιστροφή στο Forum : ΕΛΕΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΗΛΙΘΙΟΤΗΤΑ ΠΙΑ



kalantz
24-12-13, 18:08
Είναι το σημαντικότερο κομμάτι απο τον ατελείωτο χρόνο που έχω αφιερώσει στη Nova / Forthnet, είτε περιμένοντας να μιλήσω με κάποιον είτε βιώνοντας την ηλιθιότητα τους

ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΥΣ

2007 - 2012
O πατέρας μου πελάτης Forthnet 2play
Απαράδεκτη τεχνική υποστήριξη, 15 ώρες μέχρι να μιλήσεις με κάποιον και ατελείωτοι καβγάδες μέχρι να σου λύσουν το πρόβλημα, το οποίο, αν αφορούσε κομμάτι ευθύνης του ΟΤΕ, έμενε για πάντα άλυτο.

2010 - 2012
Εγώ πελάτης NOVA
Ο λογαριασμός έφτανε με τον ταχυδρόμο γυρω στις 25 κάθε μήνα και αν δεν τον πλήρωνες μέχρι τις 30 ή 31, σου έκοβαν την υπηρεσία και σε χρέωναν τέλος επανασύνδεσης. Λες και ο πελάτης ξυπνάει το πρωί με μόνη σκέψη τον λογαριασμό της Nova.

Δεκέμβριος 2012,
Mε τη λήξη του συμβολαίου μου, τους καλώ για διακοπή. Ο συνομιλητής απο την πλευρά της NOVA, μου προτείνει κάποιες νέες προσφορές και αντί να προχωρήσει σε διακοπή, καταγράφει ότι "ο πελάτης θα σκεφθεί μήπως προχωρήσει με κάποια άλλη προσφορά". Δυο μήνες μετά, βρίσκομαι με οφειλή δύο μηνιαίων παγίων απο δική τους υπαιτιότητα. Έχω σπαταλήσει ατελείωτο χρόνο γι' αυτό το θέμα, αλλα φευ. Μέχρι και σήμερα, με καλούν ανα τακτά χρονικά διαστήματα για να μου προτείνουν κάποια προσφορά, ωστόσο μόλις τίθεται θέμα διαγραφής της οφειλής, την κάνουν με ελαφρά.

Δεκέμβριος 2013
Οι εξωτερικοί συνεργάτες, στην προσπάθειά τους να πουλήσουν τις γιορτινές προσφορές 3play, προσποιούμενοι τους υπαλλήλους της Nova, καλούν σαν τα κοράκια τον πατέρα μου (ο οποίος ζητάει απο μένα να συνεννοηθώ). Προωθούν αιτήσεις, οι οποίες είτε χάνονται, είτε ακυρώνονται (μπορεί και να σαμποτάρει ο ένας συνεργάτης τον άλλο), χωρίς καμία ενημέρωση, ενώ εσύ περιμένεις αμέριμνος την ενεργοποίησή σου. Μέχρι τώρα έχουν στείλει courier στον πατέρα μου 3 φορές για υπογραφή αίτησης και παραλαβή δικαιολογητικών... η πρώτη δεν έφτασε ποτέ, η δευτερη ακυρώθηκε λόγω έλλειπών στοιχείων χωρίς καμία ενημέρωση. Η τύχη της τρίτης αγνοείται ακόμα...

Και αφήνω το χειρότερο για το τέλος...

Σε αίτημά μου προς το τμήμα τεχνικής υποστήριξης της Nova, για κάποια αλλαγή στην υπηρεσία NOVAGO, μου ζήτησαν να τους στείλω με email το προσωπικό μου Username & Password, επιμένοντας πως αυτή ειναι η επίσημη διαδικασία.

Ναι καλά διαβάσατε, TΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΜΟΥ USERNAME & PASSWORD!!!!!!!!!!!!!, αυτό δηλαδή που, εκτός απο τη Nova, πιθανώς να χρησιμοποιώ στο Facebook, στον τραπεζικό μου λογαριασμό, κ.ο.κ.

Εννοείται, πως μετά απ' όλα αυτά, δεν υπάρχει καμία εμπιστοσύνη, ωστόσο ακόμα προσπαθώ να καταλάβω τι σκατά φταίει σ'αυτή την χωρα...

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ

(έχω κρατήσεις και ονόματα σε περίπτωση που χρειαστούν)

Anasazi
24-12-13, 20:26
2007 - 2012
O πατέρας μου πελάτης Forthnet 2play
Απαράδεκτη τεχνική υποστήριξη, 15 ώρες μέχρι να μιλήσεις με κάποιον και ατελείωτοι καβγάδες μέχρι να σου λύσουν το πρόβλημα, το οποίο, αν αφορούσε κομμάτι ευθύνης του ΟΤΕ, έμενε για πάντα άλυτο.

Ειχε ΤΟΣΟ μεγαλο προβλημα και εμεινε στη Forthnet 5 χρονια?!?!?

Αυτο για το u/n και p/w ειναι οντως επισημη διαδικασια....και αν εχεις παντου τα ιδια στοιχεια,μεγαλη προσοχη γιατι καταρχας ειναι θεμα ασφαλειας δικης σου.

Και επισης....περνας ΟΛΑ ΑΥΤΑ και φετος το Δεκεμβριο θες ΝΑ ΞΑΝΑΜΠΕΙΣ ΣΤΗ NOVA??

mikroman
27-12-13, 13:00
η κάθε εταιρεία έχει το δικό της σύστημα προφανώς . πάντως το καλύτερο είναι να έχεις γραπτή επικοινωνία με τη forthnet ώστε να ξέρεις τι σου γίνεται γτ με το τηλέφωνο μπορεί να δημιουργηθούν διάφορα προβλήματα . Έτσι και εσύ θα έχεις και πιο γρήγορη απάντηση στο πρόβλημα σου .

@ ADSLgr.com All rights reserved.