PDA

Επιστροφή στο Forum : αποριες για win 8 σε smartphone.



johnnyo.
01-01-14, 20:46
αγορασα προσφατα το lumia 920 και εχω τις εξης αποριες.

1) πως μπορεις να φτιαξεις λιστες αναπαραγωγης με τα μουσικα κομματια που εχεις?
εχω δοκιμασει εκτος απο τον player του τηλεφωνου 5-6 εφαρμογες ακομα που ενω εχουν την επιλογη να παιζουν λιστες αναπαραγωγης, καμια δεν σου δινει την δυνατοτητα να φτιαχνεις!!!

2) μπορω να χρησιμοποιησω παραλληλα εκτος απο τον ie καποιον αλλον browser για περιηγηση στο internet?

3) στις επαφες του τηλεφωνου οταν μεταφερω καποια επαφη σε καποια ομαδα και την αφαιρεσω μετα, την αφαιρει και απο το τηλεφωνο γενικως!!! κανω κατι λαθος?

4) και τελος το θεμα του flashing, εχει βρει καποιος λυση? οταν ειναι σε αναμονη το τηλεφωνο και πατησω το πληκτρο να μπει στην αρχικη οθονη ολη η αρχικη οθονη αναβοσβηνει αν το πατησω να κλεισει και το ξαναπατησω να ανοιξει τοτε δεν το κανει. αυτο γινεται καθε φορα που το τηλεφωνο μπαινει σε αναμονη (μαυριζει η οθονη για πανω απο 5 δευτερα)

:(:(:(

nikosl
02-01-14, 21:05
αγορασα προσφατα το lumia 920 και εχω τις εξης αποριες.

1) πως μπορεις να φτιαξεις λιστες αναπαραγωγης με τα μουσικα κομματια που εχεις?
εχω δοκιμασει εκτος απο τον player του τηλεφωνου 5-6 εφαρμογες ακομα που ενω εχουν την επιλογη να παιζουν λιστες αναπαραγωγης, καμια δεν σου δινει την δυνατοτητα να φτιαχνεις!!!

2) μπορω να χρησιμοποιησω παραλληλα εκτος απο τον ie καποιον αλλον browser για περιηγηση στο internet?

3) στις επαφες του τηλεφωνου οταν μεταφερω καποια επαφη σε καποια ομαδα και την αφαιρεσω μετα, την αφαιρει και απο το τηλεφωνο γενικως!!! κανω κατι λαθος?

4) και τελος το θεμα του flashing, εχει βρει καποιος λυση? οταν ειναι σε αναμονη το τηλεφωνο και πατησω το πληκτρο να μπει στην αρχικη οθονη ολη η αρχικη οθονη αναβοσβηνει αν το πατησω να κλεισει και το ξαναπατησω να ανοιξει τοτε δεν το κανει. αυτο γινεται καθε φορα που το τηλεφωνο μπαινει σε αναμονη (μαυριζει η οθονη για πανω απο 5 δευτερα)

:(:(:(

1) Με τον Music player που έρχεται, αν πας στα τραγουδια κατω σου εμφανίζει δυο στρογγυλα κουμπακια. Το play και αλλο ενα. Πατα το αλλο, θα σου εμφανιστουν checkboxes μπροστα απο τα τραγουδια. Επιλεγεις οποια θες και δεν πατας delete, αλλα τις 3 τελειες κατω δεξια και add to now playing.

2) Υπάρχει ο Maxthon αλλά δεν είναι smooth σαν τον ΙΕ

3) Όχι, έτσι γίνεται.

4) Στο 925 δεν έχω τέτοιο θέμα.

johnnyo.
03-01-14, 00:30
σε ευχαριστω για τις απαντησεις. :oneup:

- - - Updated - - -

ηθελα να ρωτησω και κατι αλλο, τι διαφορες υπαρχουν αναμεσα στα 2g,3g,4g? αν επιλεξω δηλαδη 2g δεν θα πιανει πολυ καλο σημα? αληθευει οτι σε 2g υπαρχει εξοικονομηση μπαταριας η οχι?

nikosl
03-01-14, 12:14
σε ευχαριστω για τις απαντησεις. :oneup:

- - - Updated - - -

ηθελα να ρωτησω και κατι αλλο, τι διαφορες υπαρχουν αναμεσα στα 2g,3g,4g? αν επιλεξω δηλαδη 2g δεν θα πιανει πολυ καλο σημα? αληθευει οτι σε 2g υπαρχει εξοικονομηση μπαταριας η οχι?

Eντελώς απλουστευτικά, όσο μεγαλύτερο το νούμερο τόσο πιο γρήγορο θα είναι το mobile internet (όχι το wifi προφανώς). Αν θες ταχύτητα θές 4g. Αν θες μπαταρία θες 2g.

johnnyo.
03-01-14, 13:20
ευχαριστω. :oneup:

@ ADSLgr.com All rights reserved.